Fejér Megyei Hírlap, 1992. május (48. évfolyam, 103-127. szám)

1992-05-05 / 105. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 1992. MÁJUS 5. KEDD TEKE, FÉRFI OB Madák legyőzte Csányit A hét végi, Székesfehérváron rendezett országos férfi tekebaj­nokság már világbajnoki főpróbá­nak számított. A legjobbak ugyanis május közepén Pozsonyba utaznak a VB-re. Örömteli, hogy a Köfém SC, jól előkészített tekepályáján a válogatottak hozták formájukat, sőt Madák Pál a BKV Előre verseny­zője minden számban megelőzte Csányi Bélát a sportág sokszoros világbajnokát. Nemcsak ez a tény, de az eredmények is azt sugallják, hogy a magyar együttes hagyo­mányaihoz méltóan szerepel majd Pozsonyban. Eredmények: Páros: bajnok - Mészáros József, Madák Pál (BKV Előre) 1925 fa. 2. Csányi Béla (Viktoria Bamberg) - Szabó Sándor (FTC-Dreher) 1897 fa. 3. Tátrai László, Farkas Márton (Sabaria) 1851 fa. Napi verseny: 1. Madák Pál 964 fa. 2. Csányi Béla 958 fa. 3. Szabó Sán­dor 952 fa. A Magyar Köztársa­ság 1992. évi összetett férfi teke­bajnoka: Madák Pál (BKV Elő­re) 1949 fa. 2. Csányi Béla (Vik­toria Bamberg) 1928 fa. 3. Né­meth Lajos (Oberpullendorf) 1915 fa. Rimóczy István ceglédi versenyző ZICCEREK A küszöbön. Már ott vannak a Köfém SC kézilabdás lányai, asszonyai. Május 1-jén rendeztek kézilabda fesztivált a Köfém Sportcsarnokban. Az ellenfél legnagyobb riválisuk, a Győri Keksz csapata volt. A kezdő sípszó előtt azonos pontszámmal vezették a tabellát. Ha nyerni tudnak... Ha legalább négy góllal ráadásul... Győrben ugyanis a Keksz volt az „édesebb”, 3 góllal győztek akkor a mostani vendégek. Márpedig pontegyenlőség esetén a végső sorrendet az egymás elleni eredmények határoz­zák meg. A hazaiaknál hiányzott, Pánczél Anikó, akit eddig a társai nagy lelkesedéssel, odaadó játékkal pózoltak. A rutinos Orgoványné pedig előlépett vezéregyéniséggé - a többiekkel együtt új fazont szabtak a játéknak. A második játékrésznek voltak percei, amikor a Köfémnek minden bejött. Elhalkult a vendégek szurkolótábora. A győri csapat tagjai nem adták fel. A büntetőknél megremegett az addig fölényesen vezető lányok keze, csökkent az előny. Többeknek megfordult a fejében, de jó lenne akár egyetlen góllal nyerni! Nem így a csapat! Feltápászkodtak a padlóról, újra ők dirigáltak. Aztán... Aztán vége. A nagy álom megvaló­sulása rohamléptekkel közeleg! Ha most szombaton is győznek a másik rivális ellen, akkor Székesfehérvár történelmében először lehet NB I-es női csapat. A játékosok, úgy tűnik, elérik a nagy célt. Most a vezetők következnek! Vége. Mármint a kosárlabda-bajnokságnak, két NB I-es férfi csapatunk számára is. Lejátszotta helyosztóját a Videoton és az Alba Regia SC­­ egymás ellen. A Videoton teljesítette célkitű­zését e harmadik mérkőzésen könnyed, helyenként látványos játékkal, minden megerőltetés nélkül győzött. Az Alba Regia az első találkozón akarat és elképzelés nélkül, a másodikon küzdve, a harmadikon pedig teljesen szétesően játszott. Hova tűnt az Alba Regiára jellemző harcos csapatjáték? - silye - MEGYEI I. OSZTÁLY ELŐNY ERCSINÉL Három hazai győzelem, ugyanennyi dön­tetlen és két vendégsiker a mérlege a megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság vasár­napi, 24. fordulójának: Etyek-Ercsi 0:1 (0:0) Etyek, 500 néző, vezette: Smidéliusz. Etyek: Simon - Mándoki (Jánosi), Seres, Albrecht. Bíró, Polgár, Ifjú, Kurunczi, Lehr, Kiss, Rácz. Ercsi, Schmidt - Búzás. Gróf, Flórián (Hargitai), Jenei, Vanicsek. Rása, Gál, Szűcs, Murguly (Popovics), Wohl. A 38. percben tíz emberre fogyatkozott vendégek ellen a hazaiak fölényüket nem tudták gólra váltani. Gólszerző: Gál. Jók: Simon, Albercht, Rácz, illetve Gróf, Gál Murguly. Kiállítva: Seres, illetve Rása. Ifjúsági mérkőzés: Etyek-Ercsi 3:1. (belga) Dunaferr II.-Sárbogárd 2:0 (2:0) Dunaújváros, 300 néző, vezette: Kassai. Dunaferr II.: Kosaras - Simon, Dózsa (Vései), Tőkési, Babijász, Halász, Killer (Kovács), Szép, Sánta, Torma, (Faragó), Molnár. Sárbogárd: Mondovics - Derecskei (Herczeg), Zsebők, Verbóczki, Purger, Em­­perger, Szabó, Bajkai, Lóth, Sziksz, Sinka. A többet támadó hazaiak már az első félidőben bebizonyították győzelmüket. A vendégek szépítő gólját a partjelző beinté­­sére érvénytelenítette a játékvezető. Gól­szerző: Halász (2). Jók: Halász (a mezőny legjobbja), Babijász, Sánta, illetve Mondo­vics, Zsebők, Verbóczki. Kiállítva: Szabó. Ifjúsági mérkőzés: Dunaferr-Sárbogárd 12:0 (markó) Velence-Csákvár 2:2 (1:1) Velence, 500 néző, vezette: Géringer. Velence: Körösi - Cserpes, Horváth G., Medve, Juhász, Bors, Tóth, Horváth Z., Szente, Giu­kter (Szarka),Török. Csákvár: Kardos - Márhoffer, Magyar, Gulyás J., Szmolka, Bakonyi, Knausz (Sza­bó), Gulyás G., Nyigri, Fekete, Frank. Közepes színvonalú mérkőzésen számos gólhelyzetet kihagyott a Velence. A lelkesen játszó Csákvár megérdemelten vitte el az egyik pontot. Gólszerzők: Horváth Z. (Ju­hász 11-esből), illetve Knausz (2). Jók: Tö­rök, Medve, illetve Kardos, Knausz. Ifjúsági mérkőzés: Velence-Csákvár 3:0 (szabó) Polgárdi-Aba 1:2 (0:0) Polgárdi, 300 néző, vezette: Meleg. Polgárdi: Csizmadia - Lódi, Borsos, Ba­logh, Balázs, Tóth (Belegrai), Riba, Kiss, Ruplekt, Király, Komáromi. Aba: Furulyás - Varga, Barsi, Simon, Far­kas, Lovasi, Muck, Szabó T, Májer, Nagy, Szabó.­­ A kiesési rangadón 90 percen keresztül tá­madott a Polgárdi, ám erejéből még egy döntetlenre sem futotta a jól kontrázó Aba ellen. Gólszerzők: Ruplekt, illetve Májer, Nagy. Jók, Csizmadia, Borsos, Komáromi, illetve Furulyás (a mezőny legjobbja), Si­mon, Májer. Ifjúsági mérkőzés: Polgárdi-Aba 5:1 (disznósi) Mezőfalva-Baracska 2:1 (2:0) Mezőfalva, 250 néző, vezette: Fánczi. Mezőfalva: Mári - Cséplő, Benyicki, Vass­ó, Ruppert, Németh, Gáspár (Márhoffer), Bata, Major, Balogh, Pribék. Baracska: Baronics - Becsei, Marosvöl­­gyi, Vadas, Gyebróczki, Csonka, Gyurcsán, Hőlaki (Kovács), Pál, Földi, Csányi (Pa­­nyik­). Sportszerű mérkőzésen, a helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. Gólszer­zők: Bata, Gáspár, illetve Gyurcsán. Jók: Pribék, Gáspár, Ruppert, illetve Becsei, Ba­ronics, Marosvölgyi. Ifjúsági mérkőzés: Mezőfalva-Baracska 1:0 (kerecsényi) Bakonycsernye-Velencetou­rs 2:2 (2:0) Bakonycsernye, 800 néző, vezette: Major. Bakonycsernye: Hancsák - Szentendrei, Fidrich, Boros, Képesi, Kovács K., Gellér (Hatvani), Berze, Horváth I., Balogh, Hor­váth II. Velencetours: Marton - Kovács, Cserny, Nagy (Bárándi), Molnár, Bodor, Tóth A., Burka, Gohér,Tóth T., Májer. Húsz percnyi játék után már 2:0-ra vezet­tek a hazaiak, ám a második félidőt a vendé­gek bírták jobban erővel és végül megérde­melten vitték el az egyik pontot. Gólszer­zők: Horváth II., Gellér (11-esből), illetve Tóth I., Bárándi. Jók: Horváth II., Balogh, illetve Molnár, Májer, Tóth T. Ifjúsági mérkőzés: Bakonycsernye-Ve­­lencetours 2:0 (varga) Sárosd-Pusztavám 3:0 (1:0) Sárosd, 300 néző, vezette: dr. Golubov Sárosd: Pribék - Podt, Septe, Árkus, Imre, Roszkopf (Szakács), Kiss J. (Boda), Zab, Kiss G., Fellner, Wéninger. Jlusztavám: Barta - Horváth, Fridrich, Gángó, Filep, Géringer, Tramler, Inczédi, Kocsis (Balogh), Járóka (Vékony), Csordás. A mindvégig remekül játszó hazai csapat kiütéses győzelmet aratott. Gólszerzők: Fell­ner (2), Wéninger. Jók: Fellner (a mezőny legjobbja), Podt, Wéninger, illetve Fridrich, Trampler. Ifjúsági mérkőzés: Sárosd-Pusztavám 2:1 (sima) Magyaralmás-Adony 1:1 (0:1) Magyaralmás, 400 néző, vezette: Horváth I. Magyaralmás: Szmilek - Kasztner, Ma­­chata, Végh, Szűcs - Kindi (Móor), Viczina, Simicska, Németh Gy. - Bella, Gubacsi (Dá­vid). Adony: Paulusz - Balassa, Karsai, Belé, Si­mon - Pölöskei, Kovács, Valentin - Kollár, László, Szabados. Az első félidő 20. percében Kovács góljá­val megszerezték a vezetést a hazaiak. A gól után a hazai gárda irányított­, és a 60. perc­ben Bella révén egyenlített. A Magyaralmás nagy fölényben játszott, de ezt csupán há­rom kapufa mutatta. Jók: Gubacsi, Szűcs, Bella illetve: Pau­lusz, Kovács, Simon. Ifjúsági mérkőzés: Magyaralmás-Adony 3:0 (soros) Bajnokság állása: 1. Ercsi 24 14 7 3 49-16 35 2. Bakonycsernye 24 14 8 3 37-19 34 3. Dunaferr II. 24 14 4 6 38-38 32 4. Adony 24 12 6 6 47-30 30 5. Etyek 24 10 6 8 50-34 26 6. Velence 24 10 6 8 47-34 26 7. Csákvár 24 9 8 7 41-30 26 8. Velencetours 24 9 8 7 37-32 26 9. Magyaralmás 24 8 9 6 28-22 25 10. Sárbogárd 24 9 5 10 34-38 23 11. Sárosd 24 4 A 12 26-29 20 12. Mezódfalva 24 7 5 12 30-44 19 13. Polgárdi 24 4 8 12 23-40 16 14. Pusztavám 24 5 6 13 31-50 16 15. Aba 24 5 6 13 25-56 16 16. Baracska 24 4 6 14 12-40 14 HOLTPONT? DIÓSGYŐR KEMÉNY DIÓ VOLT A papírforma szerint sokan biztosra vették, hogy a Videoton- Waltham labdarúgó-csapata leg­alább egy ponttal tér haza Diós­győrből. A házigazdák az eddigi tavaszi fordulókban még soha­sem vezettek egyetlen mérkőzé­sen sem, és bizony szerényen gyűjtögették pontjaikat, olyany­­nyira, hogy az egyik biztos kieső­nek tekintették őket. Azért a múltidő, mert vasárnapi győzel­mükkel ismét megcsillant a re­mény a bennmaradásra. Hiába, az utolsó szalmaszál megkétsze­rezte erejüket, akaratukat, per­sze, ehhez kellett egy olyan ellen­fél, mint a vasárnapi fehérvári csapat. Beszélnek arról is, hogy esetleg megegyezéses volt a talál­kozó, de ez kizárt. A Videoton- Walthamnak nem titkolt célja, hogy az esetleges nemzetközi szereplés jogát kiharcolja. Ehhez pedig nyerni kellett volna Diós­győrben. A megbeszélt taktika szerint nekik kellett volna játszani a letá­­madásos játékot, jobb erőnlétü­ket érvényesíteni. Erre mi tör­tént? Pontosan az ellenkezője. A hazaiak voltak a kezdeménye­zők, szorosan őriztek embert, és egy pillanatig sem hagyták léleg­zethez jutni Sallóiékat. Vezető góljuk csak növelte a már-már el­­szállóban lévő önbizalmukat, és olyan megoldások is sikerültek nekik, amelyek eddig még so­sem. Nem túlzás, az sem lett volna meglepő, ha négy-öt góllal nyernek. Ezen a délutánon ugyanis ennyivel jobbak voltak. A fehérvári csapat a tavaszi sze­zon eddigi leggyengébb teljesít­ményét nyújtotta. Szinte alig ve­zettek támadást, rengeteg volt a pontatlan átadás, így aztán nem csoda - de tény -, hogy az ellen­fél kapusának mindössze egy­szeris­ kellett védenie a második félidő közepe táján. Az is érthe­tetlen, hogy ezen a mérkőzésen akaratilag sem nőttek fel az ellen­félhez. Nem egyszer volt rá pél­da, hogy egygólos hátrányból legalább döntetlenre hozták a mérkőzést. Most láthatóan meg­adták magukat, de még így is lehetett volna esély a pontszer­zésre, ha Sallói befejezés előtt 14 perccel kihasználja az egyetlen, de ezer százalékos helyzetét. Ezt maga Tornyi Barnabás, a diós­győriek vezetőedzője mondta, mert saját bevallása szerint játé­kosai addigra már elkészültek erejükkel, rengeteget kivett belő­lük a mérkőzés, és bizony idegileg sem nagyon bírták volna. A hely­zet kimaradt, és a végén teljesen jogosan a hazaiak örülhettek. Lehet, hogy a Videoton-Walt­­ham fiatal csapata éppen vasár­nap került a holtpontra, mert mi mással magyarázható ez a telje­sítmény. Ha egy kicsit visszate­kintünk az elmúlt mérkőzésekre, akkor bosszankodni lehet az MTK elleni vereség miatt, de méginkább a Siófok elleni dön­tetlen adhat erre okot. Akkor rengeteg helyzet kimaradt, most azonban még csak nem is lehet ezen keseregni, mert a 90 perc során egyetlen kapura lövés és egyetlen helyzet volt csupán. A hátralévő mérkőzéseken csak olyan teljesítménnyel őriz­hetik meg jónak mondható he­lyezésüket, ha ismét azt nyújtják, amivel kivívták a szurkolók, az ellenfelek megbecsülését. Sípos József Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájékoztatása szerint a totó 18. fogadási hetének nyereményei a következők. 13 plusz egy találatos szelvény 4 darab, nyereményük egyenként 1 034 870 forint. 13 találatos szelvény 10 darab, nyereményük egyenként 338 323 forint. 12 találatos szelvény 351 darab, nyereményük egyenként 8996 forint. 11 találatos szelvény 4625 darab, nyereményük egyenként 683 forint. 10 találatos szelvény 34 955 darab, nyereményük egyenként 135 forint. Sport a Magyar Televízióban TV 1 20.30: Telesport 23.15: Calcio (Foci) - körkép az olasz labdarúgó-bajnokságról TV 2 18.40: Telesport ...és a Magyar Rádióban Kossuth 19.05: Sportvilág Petőfi 8.00: Sportreggel - Maximális sebesség nincs... Forma-1 híradó 23.03: Sporthíradó LABDARÚGÓ NB II, NB III. Lajoskomárom gólzáporos sikere Sárisápon A labdarúgó NB II-ben a Du­­naferr együttese vasárnap Buda­pesten vendégszerepelt és simán kikapott a BKV Előrétól. Az NB III. Duna-csoportjában a Lajos­komárom otthonában valósággal lelépte Sárisápot. A Szondi-Walt­­ham hazai pályán meglepő vere­séget szenvedett a Dömsödtől. NB II. BKV Előre-Dunaferr 3:1 (1:0) A Dunaferr csapata a főváros­ban: Bita - Sztanó, Dudás, Mis­­kovicz, Ruppert - Freppán (Ma­rosvölgyi), Andriska, Horváth Cs.,­­ Lehota, Lengyel (Szauer T), Szauer Z. összeállításban ját­szott. A fővárosi csapat 2:0-ás ve­zetése után Horváth Cs. szépí­tett, később egy védelmi hibából újabb gólt kaptak a vendégek. NB III. Duna-csoport Sárisáp Bányász- Lajoskomárom TSZSE 0:5 (0:2) Sárisápon a lajoskomárom a következő összeállításban szere­pelt: Gróf-Dörögdi, Hegyi, Ben­­cze, Strommer, Fekete (Szecső­­di) Kádár, László (Dékány), Dala, Szabó, Gulyás. A 28. percben Gulyás és Szabó góljával 2:0-ra vezettek a vendé­gek. Alig félidőben is könnyedén játszott a vendégcsapat és Szabó, Kádár, valamint László góljaival fölényesen nyert. Az utolsó perc­ben a reklamáló Strommert a játékvezető kiállította. (mosberger) Szondi-Waltham-Dömsöd 0:1 (0:1) A Szondi-Waltham a Sóstón: Telek - Pásztor, Csóka, Farkas, Kovács, Balogh, Albrecht (Spá­­nitz), Oszkó, Tettamonti, Haj­nal, Babai (Csertán) összeállítás­ban játszott. Ilyen gyengén már régen láttuk a fehérvári csapatot játszani, tel­jesen megérdemelten nyert a Dömsöd! Ifjúsági mérkőzés: Videoton- Waltham II.-Dömsöd 4:0 (Gól­­lövők: Nagy A., Nagy L., Hencz, Toldi). (hg) NYUGATI CSOPORT 1. Csepel 24 14 7 3 40-12 35 2. BKV Előre 24 12 8 4 31-14 32 3. Dorog 24 11 9 4 27-15 31 4. Paksi Atom 24 11 6 7 36-27 28 5. Sabaria Tipo 24 10 8 6 24-19 28 6. Dunaferr 24 12 3 9 35-35 27 7. Nagykanizsa 24 8 10 6 36-27 26 8. ESMTK­ B. 24 11 4 9 37-34 26 9. III. Ker.TVE 24 9 7 8 23-22 25 10. Sopron 24 8 8 8 27-25 24 11. Szekszárd 24 6 8 10 19-29 20 12. Mohács 24 4 11 9 20-26 19 13. Baja 24 7 4 13 17-28 18 14. Ajkai Bányász 24 6 5 13 21-34 17 15. REAC 24 4 6 14 20-42 14 16. Oroszlány 24 3 8 13 17-41 14 MEGYEI II. OSZTÁLY Enying lelépte Óbarokot A megyei II. osztályú labdarúgó­­bajnokságban vasárnap Enyingen va­lóságos gólszüretnek lehettek tanúi a nézők. A felnőtt csapat 9:1, az ifjúsági 11:0 arányban bizonyult jobbnak Óbaroknál. Martonvásár-Nagylak 7:0 (4:0) Martonvásár, 400 néző, vezette: Móritz. Kitűnő bíráskodás mellett, gólzá­poros győzelmet produkáltak a hazai­ak. Góllövők: Rehus (3), Szűcs G. (2), Szűcs Z., Csáp. (Kilik) Pázmánd-Vajta 0:2 (0:0) Pázmánd, 350 néző, vezette: Pam­­minger L. A vendégcsapat a második félidő­ben kerekedett felül. (lukács) Seregélyes-Tordas 1:1 (1:0) Seregélyes, 200 néző, vezette: Szi­lágyi F. Két ellentétes félidő után alakult ki az igazságos döntetlen. Góllövők: Mogyorósi, illetve Szalai. (kenyér) Enying-Óbarok 9:1 (5:1) Enying, 300 néző, vezette: Roz­m­án. A hazai csapat szinte tetszés szerint érte el találatait. Góllövők: Nyikos (4), Pavelka (3), Takács (3), Takács (2), illetve Bukó. (méhes) Serkáta-Hantos 3:1 (2:0) Perkáta, 300 néző, vezette: Deák. A listavezető Bogó (2) és Bódi gól­jaival szerezte meg biztosan a két pon­tot. Egetértés-Lovosberény 3:2 (3:1) Felcsút, 400 néző, vezette: Martin. Az első félidőben jól játszottak a hazaiak, szünet után már az ered­mény tartására törekedtek. Góllö­vők: Ádám (2), Vörös, illetve Pápai, Paudics (11-esből). (ádám) Iváncsa-Bicske 1:2. A Tác-Csősz-Cece mérkőzésről nem kaptunk jelentést. 11. OLDAL A volt NB I-es játékosokkal megerősített Dömsöd legyőzte a Szondi- Walthamot Fotó: Kabáczy szilárd PUSZTASZABOLCS NAGYKÖZSÉGI ÖNKORMÁNYZATI KÉPVISELŐ TESTÜLETE PÁLYÁZATOT HIRDET JEGYZŐI ÁLLÁS BETÖLTÉSÉRE. A pályázathoz mellékelni kell: - állami és jogtudományi egyetemi, vagy - államigazgatási főiskolai végzettséget tanúsító okiratot, - részletes szakmai önéletrajzot, - erkölcsi bizonyítványt. Feltétel: államigazgatási szervnél legalább kétéves államigazgatási gyakorlat. Bérezés: jogszabályban előírtaknak megfelelően. Szolgálati lakást biztosítunk. A pályázat beadási határideje: 1992. június 15. A pályázat beadási helye: 2490 Pusztaszabolcs, Velencei u. 2. Polgármesteri Hivatal, Gubicza Tibor polgármester, 13 od­