Fejér Megyei Hírlap, 1992. június (48. évfolyam, 128-153. szám)

1992-06-09 / 135. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP • 1992. JÚNIUS 9. KEDD ...•­ •: •.. :■ ■ ■ .... .... • ... . . . ...... . . . ■:•. .... .. .: • •••••:• v:\ :•:.:••• :■ ■ • ...... • . . ■­­• • •: ■ . . ..... Torna országos bajnokság: Supola, Pánczél, 12 érem! A hét végén Budapesten ren­dezték meg a torna országos baj­nokság egyéni összetett verse­nyét és a szerenkénti döntőket. Ugyancsak „aranyosra” sikere­dett a dunaújvárosiak víkendje, hi­szen két versenyzőjük, a hazai férfi tornasport koronázatlan királya Su­pola Zoltán, valamint a „kisher­­ceg”, Pánczél Miklós nem keve­sebb, mint 12 érmet gyűjtött! Kezdődött a gyárváros „díszme­nete” az egyéni összetettben. Már ezen a napon bebizonyosodott, hogy olimpiai reménységünk, Su­pola trónusát senki és semmi nem veszélyezteti. Döntő fölénnyel nyerte az aranyérmet. Kellemes meglepetést jelentett, hogy klub­társa, Pánczél Miklós bronzot szerzett, jó hajráját követően. Vasárnap a szerenkénti döntő­ben aztán folytatódott az érem­szüret. Az előző napi kettőhöz még tízet gyűjtöttek a Dunaferr SE tornászai. Ebből 5 arany volt, emellett 4 ezüst és egy bronz szí­nezte a vidám vasárnapot. Az öt­ből négy arany jutott Supolának - talaj, gyűrű, korlát és nyújtó - míg az ugrás eredményhirdetését követően Pánczél állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára! Su­polának még két ezüst jutott, míg Pánczél két ezüst, és egy bronz­éremmel gyarapíthatta éremgyűj­teményét! Az országos verseny Dunaúj­város fölényét hozta, ami Dobra László és Limperger István edzők munkáját dicséri. Supola, a király! Labdarúgó NB II, NB Idegenben nyert a Dunaferr és a Szondi-Waltham Értékes győzelmet aratott az NB II-ben a Dunaferr, az NB III-ban pedig a Szondi-Waltham csapata. Az előbbi Dorogon, az utóbbi pedig Budapesten szerezte meg a két pontot. A Lajoskomárom az utolsó mérkőzésen dön­tetlenre végzett Monoron. NB II Dorogi Bányász-Dunaferr 0:1 (0:0) A bányászvárosban a Dunaferr a következő összeállításban ját­szott: Bita - Masinka, Sztanó, Du­dás, Ruppert, Marosvölgyi (Sá­gi), Freppán, Andriska - Lehota, Szauer Z., Lengyel (Horváth Cs.) Az első félidőben mindkét ol­dalon sok volt a szabálytalanság. A mérkőzést eldöntő gól a 60. percben esett, amikor Andriska tíz méterről talált a hálóba 1:0. A vendégek kapusát, a játékvezető kiállította a 61. percben, Maros­völgyit ekkor Sági váltotta fel és ő állt a kapuba. A tíz emberrel ját­szó Dunaferr végül is megőrizte egygólos vezetését. NYUGATI CSOPORT 1. Csepel 16 8 5 51-21 40 2. BKV Előre 14 8 7 38-21 36 3. Dorog 13 10 6 34-19 36 4. Sabaria-Tipo 12 9 8 27-22 33 5. Dunaferr 14 5 10 41-38 33 NB III Duna-csoport H. Hargita—Szondi-Waltham 1:3 (0:2) Szondi-Waltham: Telek - Pász­tor, Albrecht, Kovács, Farkas Cs., Farkas I., Balogh, Király (Láng), Spánitz, Hajnal, Csertán. Az első félidőben a vendégcsa­pat Farkas és Csertán góljával 2:0-ra vezetett. A második játék­részben a fehérváriak részéről Spánitz, míg a Hargitából Fitos (11-esből) volt eredményes. Lel­kes, jó játékkal szerzett két pon­tot a Szondi-Waltham. Ifjúsági mérkőzés: H. Hargi­ta-Videoton-Waltham II. 2:2 (a két gólt Szoboszlai szerezte). Monor-Lajoskomárom 1:1 (0:0) Monor, 1000 néző, vezette dr. Ha Lajoskomárom: Gróf - Dörög­­di, Szalai, Bencze, Strommer, Fe­kete, Kádár (Szecsődi), László, Dala, Szabó, Gulyás. Az első félidőben a többet kez­deményező vendégcsapatnak nem sikerült gólt rúgnia. Az 57. percben vezetést szereztek a ha­zaiak, majd a 74. percben László 25 méteres bombagóljával egyen­lítettek a vendégek. A Lajosko­márom csapata ezzel befejezte szereplését, kitűnő tavaszt zárt, amelynek végén a 7. helyen vég­zett. (mosberger) 6. Paksi Atom 13 6 10 44-32 32 7. Sopron 11 8 10 37-31 30 8. Nagykanizsa 10 10 9 44-39 30 9. ESMTK-B. 13 4 12 42-33 30 10. III. ker.TVE 10 9 10 25-25 29 11. Szekszárd 9 10 10 29-32 28 12. Baja 9 7 13 25-32 25 13. Mohács 4 15 10 24-31 23 14. Ajkai Bányász 8 5 16 27-43 21 15. REAC 6 7 16 26-51 19 16. Oroszlány 5 9 15 25-53 19 1­­ RENAULT Renault-bemutató még június 14-ig megtekinthető! Székesfehérvár, Takarodó u. 2. sz. alatti Agroker telepen Minden érdeldődőt szeretettel várunk! Agroker Rt. Farmer Rt. RENAULT ÉLMÉNY VELE ÉLNI 13 516 *___________________________________________________________________V Sport a Magyar Televízióban... TV 1 15.25 Építők KC-Vasas CNC Női bajnoki ké­zilabda döntő közve­títése a Népfürdő ut­cai Sportcsarnokból 20.30 Telesport TV 2 18.40 Telesport ...és a Magyar Rádióban Kossuth 19.05 Sportvilág Petőfi 8.05 Sportreggel - Gó­lok, méterek, tör­ténetek 23.03 Sporthíradó TOTÓNYEREMÉNYEK A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a Totó 23. fo­gadási hetének nyereményei a következők: 13 plusz egy talála­­tos szelvény 201 darab, nyere­ményük egyenként 29 978 fo­rint, 13 találatos szelvény 76 da­rab, nyereményük egyenként 16 556 forint, 12 találatos szel­vény 5470 darab, nyereményük egyenként 559 forint, 11 talála­tos szelvény 40 830 darab, nye­reményük egyenként 187 fo­rint. A tíztalálatos nyerőosz­tályban az egy nyertes szelvény­re kifizetendő nyeremény ösz­­szege a 40 forintot nem érte el. A közölt adatok nem véglege­sek, a szelvények ellenőrzése még tart. Megyei I. osztály Célba ért a Kinizsi A Bakonycsernye pontot veszített a megyei labdarúgó­bajnokság vasárnapi, 29. fordulójában, így immár végle­gessé vált, hogy az Ercsi Kinizsi a bajnok. A Duna-par­­tiak 4:3-ra legyőzték a Sárbogárdot és az utolsó forduló eredményétől függetlenül már biztos, hogy övék a baj­noki arany. Ercsi-Sárbogárd 4:3 (3:0) Ercsi, 700 néző, vezette: Ocztos. Ercsi: Schmidt - Búzás (Popo­­vics), Gróf, Vanicsek,Wohl, Jenei, Flórián (Koncsár), Rása, Csomós (Gál), Murguly, Hargitai. Sárbogárd: Mondovics - Zse­­bők, Purger, Emperger, Verbócz­­ki, Lóth (Boros), Szabó, Sinka, Sziksz, Bajkai, Herczegh. Már 4:0-ra is vezetett a Kini­zsi, a hajrában azonban feljött a lelkesen játszó Sárbogárd és szo­rossá tudta tenni az eredményt. Gólszerzők: Rása (2), Flórián, Csomós, illetve Sziksz (2), Baj­kai. Jók: Gróf, Rása, Murguly il­letve Purger, Bajkai, Herczegh. Ifjúsági mérkőzés: Ercsi-Sár­­bogárd 15:2 (bíró) Baracska BVSE-Csákvár 2:3 (2:3) Baracska, 200 néző, vezette: Wiger. Baracska: Baronics - Becsei, Pintér, Vadas, Gyebróczky, Cson­ka, Panyik (Keresztes), Sebes­tyén, Pál, Földi, Csányi (Maros­völgyi). Csákvár: Fehér - Pula, Ma­gyar, Gulyás J., Szmolka, Szabó (Horváth), Frank, Knausz, Gu­lyás G., Nyigri, Szmolka N­. (Ba­konyi). A harmadik percben vezetéshez jutott a Csákvár, s utána hiába for­dított rövid idő alatt a hazai együt­tes, a vendégek ismét előnyhöz ju­tottak, melyet sikerült is megtarta­niuk. Gólszerzők: Pál, Csányi il­letve Nyigri (2), Magyar. Jók: Be­csei, Baronics, Sebestyén illetve Fehér, Magyar, Nyigri. Ifjúsági mérkőzés: Baracska- Csákvár 2:1 (Kiss) Pusztavám-Folgárdi 2:2 (2:0) Pusztavám, 300 néző, vezette: Martin. Pusztavám: Antal - Járóka, Horváth, Gángó, Pál (Filep), Gé­­ringer (Wachtler), Trampler, Inczé­­di, Balogh, Selymes, Vékony. Polgárdi: Csizmadia - Ladi (Belegrai), Borsos, Tóth Z., Ko­máromi, Tóth L, Giricz, Riba, Király, Kiss, Horváth (Ruplekt). A kiesés ellen küzdő két csapat fordulatokban bővelkedő, izgal­mas mérkőzést vívott egymással. Gólszerzők: Géringer, Tóth Z. (öngól), illetve Belegrai, Riba. Jók: Csizmadia,Tóth Z.,Tóth I. Ifjúsági mérkőzés: Pusztavám- Polgárdi 3:1. (krekó) Bakonycsernye-Etyek 1:1 (1:1) Bakonycsernye, 600 néző, ve­zette: Varga. Bakonycsernye: Hancsák -Kovács K., Kovács J., Boros, Ko­vács T., Fidrich, Gellér (Szentendrei), Berze, Horváth I. (Janászik), Balogh (Molnár), Horváth II. Etyek: Simon - Kurkó, Margit, Albrecht, Bíró, Polgár, Ifjú, Ku­­runczi, Lehr, Kiss, Rácz. A jó iramú mérkőzésen a ven­dégek megérdemelten szerezték meg az egyik pontot. Gólszer­zők: Kovács T., illetve Rácz. Jók: Boros (a mezőny legjobbja), Fid­rich, illetve Albrecht, Margit. Ifjúsági mérkőzés: Bakony­csernye-Etyek 1:2 (varga) Adony-Aba 3:3 (3:0) Adony, 500 néző, vezette: Gé­ringer. Adony: Paulusz - Balassa, Karsai, Fogas (Pécseli), Müller, Pölöskei, Kovács, Hollentaner (Král), Kollár, Valentin, Szala­­dos II. Aba: Furulyás - Varga, Barsi, Simon, Ormándi, Lovasi, Muck, Bozsik (Saiga), Major, Pluhár, Bujtás. A hazaiak háromgólos előnye sem volt elég a győzelemhez, mert a vendégek Saiga mester­­hármasával tíz perc alatt kiegyen­lítettek. Gólszerzők: Kovács, Va­lentin, Szalados II. illetve Saiga (3). Jók: Szalados II., Kollár il­letve Saiga (a mezőny legjobbja), Pluhár. Ifjúsági mérkőzés: Adony- Aba 2:1 (kard) Velencetours-Dunaferr II 1:2 (1:0) Agárd, 200 néző, vezette: Pá­pai. Velencetours: Marton - Ko­vács, Cserny, Nagy (Bárándi), Egri (Dörömbözi), Fuck, Antal, Burka, Novák,Tóth T., Tóth A. Dunaferr II.: Dobos (Kosaras) - Sánta, Babijász, Vajda, Virág, Goór, Simon, Killer, Szauer (Mol­nár), Horváth (Tatár), Szép. A hazaiak két védelmi hibáját kihasználva, fordítani tudott a Dunaferr és megérdemelten vitte el mind a két pontot a parkerdő­ből. Gólszerzők: Tóth T, illetve Horváth, Szauer. Ifjúsági mérkőzés: Velence­tours-Dunaferr II. 1:7 (tóth) Mezőfalva-Velence 0:3 (0:1) Mezőfalva, 200 néző, vezette: Hernádi. Mezőfalva: Mári - Sudár (Cséplő), Márhoffer, Vass, Rup­pert, Németh, Nagy, Bata, Major (Fánczi), Balogh, Pribék. Velence: Kiss - Jeges, Tóth, Medve, Juhász, Bors, Bozóki, Horváth, Szente, Gilikter, Török. A hazai védelem hibáit kihasz­nálva szerzett három gólt a Velen­ce, mely főleg a második félidő­ben játszott nagy fölényben. Gól­szerzők: Juhász (2), Szente. Jók, Mári (a mezőny legjobbja), Nagy, illetve Jeges, Juhász, Horváth. Ifjúsági mérkőzés: Mezőfalva- Velence 1:0 (kelecsényi) Sárosd-Magyaralmás 2:1 (2:1) Sárosd, 300 néző, vezette: Gráczer. Sárosd: Barta - Árkus (Sárdi), Septe, Boda, Roszkopf, Podt, Kiss G., Imre, Fellner, Véninger, Zab (Szakács). Magyaralmás: Szmilek - Kai­ser, Kasztner, Végh, Szűcs, Viczi­­na, Gubacsi, Németh, Bella, Si­­micska, Szabó. A lelkesen játszó Sárosd Őri­ről fordította a maga javára a mérkőzést. Gólszerzők: Imre, Véninger, illetve Simicska. Jók: Árkus, Podt, Imre, illetve Szmi­lek, Simicska, Viczina. Ifjúsági mérkőzés: Sárosd-Ma­gyaralmás 2:0. A bajnokság állása 1. Ercsi 29 19 7 3 67-23 45 2. Bakonycs. 29 16 10 3 51-21 42 3. Adony 29 14 8 7 5&40 36 4. Dunaferr II. 29 16 4 9 49-37 36 5. Etyek 29 12 8 9 61-40 32 6. Csákvár 29 10 10 9 47-11 30 7. Magyaralmás 29 10 10 9 32-30 30 8. Velencetours 29 10 10 9 31-37 30 9. Velence 29 11 7 11 5-43 29 10. Sárbogárd 29 11 7 11 42-45 29 11. Sárosd 29 10 4 15 33-45 24 12. Aba 29 8 8 13 34-61 24 13. Mezőfalva 29 8 6 15 34-61 22 14. Pusztavám 29 6 9 14 37-58 21 15. Polgárdi 29 4 12 13 28-50 20 16. Baracska 29 4 11 14 28-51 19 Megyei II. osztály Pontot vesztett a bajnok A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában a már bajnok Perkáta otthonában csak egy pontot szerzett Pázmánd csapatával szemben. Miután Vajta és Martonvásár is győzött, így valószínűleg mind­két csapat ősztől már az I. osztályban folytatja. Ferkáta-Pázmánd 1:1 (1:0) Perkáta, 300 néző, vezette: Fánczi A lelkesen játszó vendégek megérdemelten vitték el az egyik pontot. Góllövők: Bogó, illetve Molnár. Ifjúsági mérkőzés 4:2. Tordas-Enying 3:2 (1:2) Tordas, 100 néző, vezette: Pamminger L. Csupán a hazai csatárokon mú­lott, hogy nem született nagyobb különbségű győzelem. Góllövők: Klein (2), Ispán, illetve Szabadi (2). Ifjúsági mérkőzés 1:2. (márki) Lovasberény-Iváncsa 3:0 (1:0) Lovasberény, 300 néző, vezet­te: Móritz. A minden csapatrészében jobb hazai csapat megérdemelten nyert a helyenként durván játszó Iváncsa ellen. Ifjúsági mérkőzés: 8:3. (csordás) Seregélyes-Tác-Csősz 4:0 (1:0) Seregélyes, 300 néző, vezette: Tornai. A II. félidőben a hazai csapat valósággal lelépte ellenfelét. Góllövők: Márton (2), Mogyoró­si, Károsi. Ifjúsági mérkőzés 0:1. (kenyér) Nagylók-Bicske 1:4 (1:0) Nagylók, 200 néző, vezette: Keviczki. A játékvezető nyolc sárga lapot osztott ki a mérkőzésen. Ifjúsági mérkőzés 1:0. Egyetért­és-Martonvásár 2:3 (0:3) Felcsút, 300 néző, vezette: Papp. A hazai csatároknak az első fél­időben nem ment a góllövés. Szü­net után magára talált a felcsúti csa­pat, de csak szépítésre tellett erejé­ből. Góllövők: Ángyal (11-esből), Birton illetve Szűcs (2), Csáp. Ifjúsági mérkőzés 1:1. (ádám) Cece-Óbarok 3:1 (1:1) Cece, 250 néző, vezette Bocsi. Harminc perc várakozási idő­vel kezdődött a mérkőzés, mivel a játékvezető nem érkezett meg. A 22. percben Szabó fejes góllal szerzett vezetést. A 40. percben Magony büntetőből egyenlített. Az 52. percben Lestárt buktat­ták, a játékvezető nem ítélt bün­tetőt. A 83. percben Mesics szer­zett vezetést, a hazaiaknak négy perc múlva Pintér hatalmas lö­véssel állította be a végered­ményt. 3:1. Ifjúsági mérkőzés: 4:0. (takács) Hantos-Vajta 1:6 (1:2) Hantos, 200 néző, vezette: Csörgi. A vendégcsapat szünet után jól használta ki helyzeteit. Ifjúsági mérkőzés: 5:1. ELADÓ Dunaújvárosban, a Papírgyár utcában 198 + 21 m2 ÉPÜLET, amely iroda céljára kiválóan alkalmas. A felépítményhez közlekedési földhasználati jog tartozik. ÉRDEKLŐDNI LEHET Hídépítő Vállalat Észak-dunántúli Főmérnökség Budaörs Telefon: 1-860-007 vagy 1-856-066 13 490 11. OLDAL