Fejér Megyei Hírlap, 1992. november (48. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-24 / 277. szám

1992. NOVEMBER 24. KEDD VISSZAPILLANTÓ Lehet, hogy szombaton világcsúcs született? Két homlokegyenest ellentétes félidőt hozott, a szombati Video­ton-Waltham - FTC NB I - es labdarúgó mérkőzés. Tiszta időt szá­molva, mondjuk ötvenöt percig a vendégek voltak fölényben, oly­annyira, hogy el sem tudták képzelni, hogy ne ők nyerjenek. Eköz­ben, már egészen másutt járt a gondolatuk, maga a mérkőzés csak másodlagos volt. Igen ám, de eközben az ellenfél, a W. Waltham já­tékosai, fantasztikus elszántsággal egyre csak keresték a lehetősé­get, azt, hogy miképp tudnák kihasználni az ellenfél lazítását. Míg a Fradi ekkor amolyan „operett” futballt játszott, addig a fehérváriak makacs szívóssággal hittek abban, hogy az egyre fáradó Ferencvá­ros előnyét behozhatják. Az eredmény ismert, 0-2-ről nyertek szin­te pillanatok alatt 3-2-re. Bizony szinte pillanatok alatt, mert ritka­ság, hogy egy csapat tétmérkőzésen öt perc alatt három gólt rúgjon. A maga nemében alighanem világcsúcs, vagy annak közelében le­het. Nincs pontos statisztika a birtokomban, de ha utána számolunk, akkor szinte percenként estek a W. Waltham góljai. Bele kell szá­molni ugyanis az ilyenkor elmaradhatatlan ünneplést (legalább fél perc), amire a labda az újrakezdésig a kezdőkörbe kerül (újabb 10- 20 másodperc), no és a kezdést, így bizton állíthatjuk, hogy igaz le­het a percenkénti gólátlag, ez pedig még „bulimeccsen”, sőt edzé­sen, vagy kispályán is kuriózumnak számít, nem pedig bajnoki mér­kőzésen. Persze ehhez kell egy jó adag szerencse is, de Fortuna is a bátrakat pártolja. - sipos - A veretlenek rögbi-rangadóján Székesfehérváron, a Fehérvár Áruház SE—Zöld Sólymok mérkőzésen az esélyes budapestiek szárnyaltak jobban, és szoros csatában győztek 29:5 (10:5)-re. A hazaiak egyetlen célját I Szareszku szerezte. A FASE csapata tartalékosan volt kénytelen kiállni. A legjobb magyar csapat el­len így elfogadható eredményt értek el (Fotó: Somogyi Tamás) Kosárlabda, női mérkőzések Győzelem itthon és idegenben is Ezen a hét végén csak női csa­pataink léptek pályára a kosár­labda NB I-ben. Az Ikarus SE hazai környe­zetben fogadta a Zala Volánt. Nehezen lendültek játékba a csapatok, elemi hibák tarkítot­ták eleinte a küzdelmet. Az Ika­rus SE szerzett előnyt, amit fo­kozatosan növeltek, az első já­tékrész végén 5 ponttal vezet­tek. (32:27) A folytatásban a magabiztos hazaiak Bakonyi­né(13), Mucsi(16), Moldo­­ván(18), Kruppai(-), Bu­­dai(25), csere: Tésits(1), Püspö­­ki(6), Mendel(4) összetételű együttese simán nyert 77:51-re. Az Albacomp-Softco Budapes­ten, a Danubius- Inspirál ellen játszott, és idegenbe győzött 61:50 (28:34)-re. Második fél­idei jó játékuknak köszönhetően tudtak ismét nyerni. A legjobb dobók Kirr(19), Sándor(17/9), Bata(10) voltak. Felemás kezdés a sakk EB-n Két fordulón jutottak túl a csapatok a Debrecenben meg­rendezett férfi és női sakkcsapat Európa-bajnokságon. Szomba­ton, az első fordulóban a részt­vevő 6 magyar csapat 5 győzel­met aratott egy döntetlen mel­lett. A következő napon már nem kísérte siker a mieink sze­replését, mind a hat mérkőzésen veszítettek. Részletes eredmé­nyek. Férfiak: Magyarország „A”: Észtország 2,5:1,5, Hor­vátország 1:2(1). Magyaror­szág „B” : Finnország 3:1, Ang­lia 1,5:2,5, Magyarország „­ Németország 2,5:1,5, Belorusz­­szia 1:2(1). Nők: Magyaror­szág „A”: Horvátország 1,5:0,5, Franciaország 0,5:1,5. Magyar­­ország „B”: Ausztria 1,5:0,5, Románia 0:1(1). Magyarország „C”: Fide-csapat(Jugoszlávia) 1:1, Görögország 0:1(1). SPORT Megyei I. osztály A BAKONYCSERNYE LETT AZ ŐSZI BAJNOK Téliesre fordult időjárás fogadta a megyei labda­rúgó-bajnokság csapatait vasárnap, az utolsó ő­­szi fordulóban. Négy hazai győzelem, három dön­tetlen és egy vendégsiker a forduló mérlege. Az őszi elsőséget a Bakonycsernye szerezte meg. Csákvár — Vajta 4:0 (2:0) Csákvár, 300 néző, vezette: Fánczi. Csákvár: Kardos — Szmol­­ka, Gulyás G., Oszoli, Nyigri, Knausz, Herczog (Palánki, Fe­hér), Váli, Magosi, Takács, Fe­kete. Vajta: Mondovics — Kis P., Szakter, Rupa (Mádi), Killer, Vass (Bodnár), Hortobágyi (Csaplár), Pörge, Bognár, Mol­nár, Zsebők. Folytatta sorozatát a Csákvár és magabiztosan győzött. Gól­szerzők: Fekete (2), Takács, Magosi. Jók: Fekete (a mezőny legjobbja), Magosi, Takács il­letve Mondovics, Kiss, Molnár. Ifjúsági mérkőzés: Csákvár —Vajta 13:0. (s.molnár) Bakonycsernye — Marton­­vásár 3:1 (1:1) Bakonycsernye, 600 néző, vezette: Koszorús. Bakonycsernye: Hancsák— Kovács K., Kovács J., Boros, Képesi, Berze, Simicska, Hor­váth N­., Horváth I., Balogh, Sá­ri. Martonvásár: Marton — Kükkel (Grósz), Balanyi, Süle, Rehus, Nagy, Szabó, Cziklin, Szűcs, Kozma, Csáp. Hetven percen keresztül tar­totta magát a vendégcsapat, de a hajrában már nem bírta a haza­iak nyomását. Gólszerzők: Ber­ze, Balogh, Horváth II. illetve Csáp. Jók: Hancsák, Balogh, Berze, illetve Marton (a mezőny legjobbja), Nagy, Balanyi. Ifjúsági mérkőzés: Bakony­­csernye — Martonvásár 1:1. (varga) Baracska BVSE — Sárosd 2:1 (2:1) Baracska, 100 néző, vezette: Hernádi. Baracska: Paulusz — Becs­ei, Tepszics, Csonka, Gyebrócz­­ky, Tóth, Bodoki, Kovács, Pál, Földi, Panyik. Sárosd: Pribék — Kiss G., Septe, Nyikos, Kiss J. (Sárdi), Morgós, Kovács, Zab, Bokor, Fehér, Rabi. A vendégek szereztek veze­tést, de a sorozatos hazai táma­dások eredménnyel jártak. Gól­szerzők: Bodoki (2) illetve Ko­vács. Jók: Tepszics, Bodoki, Becsei illetve Septe, Bokor. Ifjúsági mérkőzés: Baracska —Sárosd 1:1. (Kiss) Adony — Velencetours 0:1 (0:0) Adony, 300 néző, vezette: Géringer. Adony: Paulusz — Balassa, Fogas, Kiér, Simon, Bőle, Va­lentin (Král), Ruppert, Kollár, Killer, Pölöskei. Velencetours: Hollósi — Podt (Gohér), Horváth, Müller, Cserny, Bodor, Szanyi, Burka, Bors, Tóth T. (Kovács), Májer. A II. félidőben egy vendég­szöglet után Tóth T. kézzel ütöt­te a labdát a hálóba. A hazaiak nagy csatát vívtak az egyenlítés­ért, de ezen a mérkőzésen jobb volt a Velencetours. Gólszerző: Tóth T. Jók, Balassa, Ruppert, Bőle illetve Horváth, Bors, Má­jer. Kiállítva: Fogas ill. Kovács. Ifjúsági mérkőzés: Adony — Velencetours 2:0. (kard) Etyek — Aba FC 2:1 (0:0) Etyek, 200 néző, vezette: Horváth. Etyek: Simon — Kurkó, Bargit, Albrecht, Bíró, Mihaj­­lov, Ifjú, Torma (Polgár), Lehr (Petruska), Kiss, Rácz. Aba: Furulyás — Varga, Barsi, Simon, Farkas (Bozsik), Lovasi, Muck, Nagy (Gémesi), Szilágyi, Pluhár, Major. Régen látott színvonalas, nagy iramú mérkőzésen a 90. percben szerezte meg a győztes gólt az Etyek. Gólszerzők: Lehr, Kurkó illetve Pluhár. Jók: Mi­­hajlov (a mezőny legjobbja), Kurkó, Bíró illetve Szilágyi, Fu­rulyás, Pluhár. Kiállítva: Lova­si, Varga. Ifjúsági mérkőzés: Etyek — Aba 2:3. (belga) Magyaralmás — Sárbo­­gárd 1:0 (0:0) Magyaralmás, 150 néző, ve­zette: Smidéliusz. Magyaralmás: Szmilek — Kaiser, Király, Szűcs, Makk, Viczina, Kindl, Mór, Hajnal, Németh Gy. (Kasztner), Szabó T. (Mátyus). Sárbogárd: Boros — De­recskei, Roszkopf, Verbóczki, Purger, Emperger, Szarka, Gászler, Felszner, Sinka, Sziksz (Lóth). Jobbára a hazaiak irányítot­ták a játékot, ám a kapu előtt elszalasztották a gólszerzési le­hetőségeket. A 85. percben Szmilek büntetőt hibázott. Gól­szerzők: Mór illetve Szarka. Jók: Mór, Király, Viczina illetve Boros, Verbóczki, Szarka. Ifjúsági mérkőzés: Magya­ralmás — Sárbogárd 1:1. (boros) Pusztavám — Dunaferr II. 1:1 (1:0) Pusztavám, 150 néző, vezet­te: Varga. Puszta­vám: Várközi — Gé­ringer, Fidrich, Farkas, Pál, Vé­kony, Gángó, Inczédi, Csordás (Kollár), Selymes (Járóka), Ba­logh. Dunaferr II.: Dobos — Szá­­vuly, Salamon, Demlyén, Daru, Kovács, Éliás, Nagy (Somogyi), Sallai, Faragó, Fink. Derekasan küzdött mindkét csapat, az eredmény igazságos. Gólszerzők: Vékony illetve Sal­lai. Jók: Várközi, Farkas, Ba­logh, illetve Dobos, Éliás, Sala­mon. Ifjúsági mérkőzés: Puszta­vám — Dunaferr II. 2:5 (Krekó) Perkáta — Polgárdi 2:2 (2:0) Perkáta, 200 néző, vezette: Major. Perkáta: Posch — Reith (Bódi Zs.), Szellák, Nyúl, Ko­vács, Badi L, Tóth, Bécs, Bogó, Józsa, Somogyi. Polgárdi: Kovács — Ladi, Tóth (Végh), Komáromi, Ba­logh, Király (Fábián), Borsos, Giricz, Hencz, Szőke, Riba. Szünet után sorra kihagyta helyzeteit a hazai csapat és ez megbosszulta magát. Gólszer­zők: Tóth, Bogó illetve Riba, Balogh. Jók: Bódi I., Bécs, Tóth illetve Riba, Borsos, Balogh. Ifjúsági mérkőzés: Perkáta —Polgárdi 0:3. (marosi) Őszi végeredmény: Perkátán a félidei 2:0 után a hazaiak elveszítettek, a vendégek pe­dig szereztek egy pontot. Felvételünkön Nyúl birkózik a labdáért 1. Bakonycsernye 15 10 2 3 28:14 22 2. Velencetours 15 9 4 2 24:18 22 3. Aba 15 7 5 3 29:17 19 4. Dunaferr II. 15 7 3 5 32:15 17 5. Sárbogárd 15 5 7 3 21:15 17 6. Adony 15 6 5 4 21:17 17 7. Pusztavám 15 6 4 5 25:19 16 8. Polgárdi 15 7 2 6 22:25 16 9. Csákvár 15 3 9 3 28:23 15 10. Etyek 15 5 4 6 21:25 14 11. Martonvásár 15 3 6 6 20:28 12 12. Sárosd 15 4 4 7 14:26 12 13. Magyaralmás 15 4 3 8 14:19 11 14. Perkáta 15 3 5 7 18:25 11 15. Baracska 15 3 4 8 17:26 10 16. Vajta 15 3 3 9 15:37 9 FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 11. OLDAL Megyei II. osztály­ú Évadzárás cecei sikerrel Befejeződött a küzdelem a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságban. Két mérkőzést rendeztek szombaton, míg a többit vasárnap. Az utolsó for­dulóban a listavezető Sukoró ki­kapott Cecén, míg a Pusztasza­­bolcs döntetlenül végzett ottho­nában Bicskével szemben, így az első három helyezett Sukoró, Pusztaszabolcs és Bicske. Cece — Sukoró 3:1 (1:0) Cece, 300 néző, vezette: Ter­me. Jó mérkőzést vívott a két csa­pat. A 38. percben remek balol­dali akció végén Király beadását Salamon fejelte hálóba, 1:0. A II. félidő 52. percében Klazer nagy szólója végén a kapust is kicselezve lőtt a hálóba. 2:0. A 65. percben Tihanyi szépített, majd a 81. percben Szabó szöglet után fejelt a kapuba. 3:1. A lista­vezetőnek fejet kellett hajtania a lelkes meceiek előtt. (takács) Seregélyes — Nagylak 0:1 (0:1) Seregélyes, 100 néző, vezet­te: Szabó B. Egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb csapat került ki győztesen. Gólszerző: Takács. (kenyér) Hantos — Lovasberény 0:2 (0:1) Hantos, 100 néző, vezette: Rozmán. A vendégcsapat jobban hasz­nálta ki helyzeteit. Pázmánd — Enying 1:0 (0:0) Pázmánd, 200 néző, vezette: Szabó L. Kutai szép fejes góljával a pázmándiak otthon tartották a két pontot. (lukács) Tordas — Óbarok 6:1 (3:1) Tordas, 100 néző, vezette: Zalka. A hazai csapat ilyen különb­séggel is megérdemelten nyert. Góllövők: Ispán (3), Szilágyi, Cigány, Popelka. (márki) Egyetértés — Kajászó 2:1 (1:0) Felcsút, 200 néző, vezette: Keviczki. A nehéz talajon megérdemelt hazai siker született. Góllövők: Marosi, Nitti illetve Pogány. (zeke) Pusztaszabolcs — Bicske 1:1 (1:0). Pusztaszabolcs, 200 néző, vezette: Nagy N­. L. Az első félidőben a hazaiak vezettek Szalados góljával, szü­net után Erdész egyenlített. (szabó) Iváncsa — Tác Csősz 1:1 (1:1)