Fejér Megyei Hírlap, 1993. április (49. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-19 / 90. szám

1993. ÁPRILIS 19. HÉTFŐ MEGYEI I. OSZTÁLY 38w MMi­B '■8 nsm­­HdMmM MMHUmHf 'a mRRRI * '­­ WSmMHBsBBs n Száguld az adonyi gőzhenger Pontot veszített a listavezető Velencetours, mi­közben az Adony, a Bakonycsernye és az Aba győzött a megyei labdarúgó-bajnokság 21. fordu­lójában, így őrségváltás történt a táblázat élén. Aba — Sárosd 2-1 (2-0) Pályán is verhetetlen az Aba­ tosította győzelmét. Szünet után is folytatódtak a hazai rohamok, ám a sárosdi védelem szilárdan állt a lábán. A 76. percben Fell­ner szabadrúgás góljával szépí­tettek a vendégek. A jó iramú, színvonalas mérkőzésen megér­demelt a hazai győzelem. Jók: Farkas, Lovasi, Szabó, illetve Árkus, Szabó Zs., Fell­ner. Kiállítva: Zab, Horgos. Ifjúsági mérkőzés: Aba — Sárosd 2-0. (bor) A második félidőben kilenc főre fogyatkozott Sárosd erejéből még szépítésre is futotta az Aba elleni izgalmas mérkőzésen Aba, 500 néző, vezette: Futó. Aba: Furulyás — Vinklár, Farkas, Varga, Szilágyi (Szen­tes), Lovasi, Szabó, Pluhár (Or­­mándi), Major, Nagy, Sarga, (Szabó J.). Sárosd: Pribék— Boda, Ár­kus, Szabó Zs., Kiss G, Horgos, Bokor, Zab, Kiss J., Fellner, Nyikos (Rabi). Fergetegesen kezdett a hazai csapat és Major két szép góljá­val már az első félidőben bebiz­ták, Szép, Nyúl, Molnár, Sárai, Bódi. Nagy lendülettel kezdett a vendéglátó Vajta együttese, a­­mely az első negyedórában jó­formán kapujához szögezte a Perkátát. A hazai rohamoknak meg is lett az eredményük, miután Bognár góljának köszönhetően 1-0-ás előnnyel fejezték be az első félidőt. Szünet után azon­ban a Perkátának volt ereje for­dítani és Molnár, majd Kovács góljával megszerezte a győzel­met. Jók: Szűcs, Csendes, Szabó, illetve Kovács, Molnár. Ifjúsági mérkőzés: Vajta — Perkáta 1 -1. (oláhné) Baracska ABVSE — Velencetours 0-0 Szomszédvárak összecsapása Baracska, 600 néző, vezette: Ocztos. Baracska: Paulusz — Be­csei, Kovács P., Csonka, Tornai (Vagyóczky), Tóth T., Panyik (Hőlaki), Bodoki, Pál, Földi, Csányi. Velencetours: Varga — Podt, Kovács M., Müller, Em­mer, Bodor, Gohér (Burka), Vé­kony, Bors, Tóth T., Májer. A két szomszéd találkozóján a Velencetours az első helyért küzdött, a Baracska pedig a ki­esést próbálta elkerülni. Az első félidő játékán ez erősen meg is látszott, nem alakult ki folyama­tos játék, igazi gólhelyzet nem is adódott. A második félidőben a hazai csapat több támadást is ve­zetett, de a csatárok minden le­hetőséget elpuskáztak. A 70. perctől a Velencetours kilenc emberrel volt kénytelen játsza­ni, így részükről már csak véde­kezésre futotta, a pontszerzés­ben már nem is bíztak. (Kiss) Etyek — Adony 0-3 (0-1) Nem volt esélye az Etyeknek Etyek, 400 néző, vezette: Szabó. Etyek: Simon — Mihajlov, Margit, Kiss, Bíró, Polgár, Ifjú, Lehr, Závodi, Albrecht, Rácz. Adony: Paulusz — Balassa, Haaz, Kiér, Simon, Bolygó, Papp (Kenyér), Král, Kollár, Killer (Valentin), Nebucz. Nem titkolták a vendégek, hogy két pontért érkeznek Etyekre, hiszen Killer huszon­két méteres bombaszabadrúgá­sából hamar vezetéshez jutot­tak. A lelkesen és keményen ját­szó Adony az 55. percben Papp fejesgóljával növelte az előnyt, majd a 72. percben az adonyi csatár — szintén fejesgóllal — beállította a végeredményt. A vendégek erőben és lelkesedés­ben egyaránt felülmúlták az Etyeket, és megérdemelten vit­ték el a két pontot. Jók: Bíró, Polgár, illetve Si­mon, Král, Nebucz. Ifjúsági mérkőzés: Etyek — Adony 0-1. (belga) Vajta — Perkáta 1-2(1 -0) Már közel volt az egyik pont Vajta, 200 néző, vezette: Schmidt. Vajta: Mondovics — Csap­lár, Szűcs, Killer, Kupa, Kiss, Csendes, Molnár (Sárközi), Bognár, Vass, Szabó. Perkáta: Papp — Rosta, Romhányi, Józsa, Kovács, Szel­ SPORTMAGAZIN Magyaralmás — Polgárdi 1-1 (1-0) Kemény, sportszerű mérkőzés Magyaralmás 250 néző,* ve­zette: Hernádi. Magyaralmás: Szmilek — Kaiser, Mohi, Végh, Vörös, Viczina, Balla, Hajnal, Moór (Kindl), Király, Szabó T. (Né­meth). Polgárdi: Csizmadia — La­­di, Borsos, Komáromi, Tóth, Giricz, (Algács), Hencz (Fábi­án), Riba, Takács, Király, Pető. Az első negyedóra „ismerke­déssel” telt el. Első gól veszélyes támadását a Magyaralmás a 35. percben vezette, amikor Szabó T. megszerezte a vezetést. Szü­net után a 60. percben Hajnal a kapufára fejelte a labdát. A 85. percben egy kapu előtti kavaro­dás után Riba nyolc méterről védhetetlenül vágta a hálóba a labdát, s ezzel egyenlített 1-1. Kemény, de sportszerű mér­kőzésen igazságos eredmény született. Jók: Kaiser, Szabó, il­letve Riba. Ifjúsági mérkőzés: 0-2. (Boros) Pusztavám — Csákvár 2-1 (1-1) Megérdemelt siker Pusztavám 300 néző, vezette: Kassai. Puszta­vám: Várkövi — Gé­­ringer, Fridrich, Járóka, Pál, Gángó, Csordás, Inczédi, Ko­csis, Selymes, Balogh. Csákvár: Szabó — Nyigri, Magyar, Kurcz, Szmolka, Ta­kács, Knausz, Oszoli, Gulyás, Váli (Magosi), Fekete. Az első negyedórában csap­kodó, tapogatódzó játék folyt. Ezután Pusztavári csapata rá­kapcsolt, de helyzeteit sorra el­puskázta. Balogh a 36. percben Inczédi elé tálalt, aki nem hibá­zott 1-0. A csákváriak össze­szedték magukat, Gulyás révén a 44. percben egyenlítettek 1-1. Szünet után keménnyé vált a mérkőzés, a játékosok nem kí­mélték egymást. A befejezés e­­lőtt nyolc perccel Baloghot és Feketét a bíró leküldte a pályá­ról. A győztes gólt Selymes sze­rezte 2-1. Jók: Gángó, Inczédi, illetve Gulyás , Takács. Ifjúsági mérkőzés: 1 -6. (Krekó) Dunaferr II. — Martonvásár 3-2 (1 -1) Marton remekelt Dunaújváros 300 néző, ve­zette: Fésű. Dunaferr II.: Dobos — Szentandrássy, Salamon, Szá­­vuly, Lehota L., Kovács, Szauer Z., Lehota T., Juhász, Halász, Hutwágner. Martonvásár: Marton — Dávid, Szűcs, Süle, Rehus, Mol­nár (Nagy), Szabó, Király, No­­vák, Szakolczi, Csáp. Furcsa mérkőzést vívott a két csapat. A jóval nagyobb játék­erőt képviselő hazai csapat sok helyzetet teremtett és kihagyott, köztük egy tizenegyest is a mér­kőzés folyamán. Még a túlságosan is kemé­nyen védekező Martonvásár tu­lajdonképpen a három helyzet­ből két gólt rúgott. Góllövők: Hutvágner(2), Le­hota ,. illetve Novák, Csáp. Jók: Salamon, Szauer Z., Hutvágner, illetve Marton (a mezőny legjobbja). Ifjúsági mérkőzés: 6-0. (Markó) Sárbogárd — Bakonycsernye 1 -2 (0-1) A döntetlen igazságosabb lett volna Sárbogárd 600 néző, vezette: Koszorús. Sárbogárd: Boros — De­recskei, Gászler, Purger, Em­­perger, Herczeg, Loth (Kovács), Szarka, Sziksz, Felszner, To­man. Bakonycsernye: Hancsák — Sári, Kovács J., Boros, Képesi, Fridrich, Simicska, Trampler (Grósz), Horváth I., Horváth N­., Kovács K. Nagyszerű mérkőzést vívott a két csapat, a vendégek a 26. percben szereztek vezetést 0-1. Szünet után a sárbogárdi Fel­szner egyenlített. A 76. percben Fridrich szerencsés góllal sze­rezte meg a két pontot a vendé­geknek. A döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Jók: Boros, Derecskei, Szarka, illetve Ko­vács J., Horváth I., Kovács K. Ifjúsági mérkőzés: 3-3. (Oláh) A bajnokság állása: 1. Adony 21 12 5 4 35-19 29 2. Velencetours 21 11 7 3 28-22 29 3. Bakonycsernye 20 13 2 5 32-18 28 4. Aba 21 10 7 4 40-25 27 5. Dunaferr II. 21 10 3 8 42-25 23 6. Pusztavám 21 9 5 7 40-26 23 7. Sárbogárd 21 7 8 6 30-24 22 8. Csákvár 21 5 11 5 36-31 21 9. Polgárdi 21 8 3 10 30-37 19 10. Etyek 21 7 5 9 29-36 19 11. Magyaralmás 21 8 3 10 22-29 19 12. Sárosd 21 7 4 10 24-34 18 13. Perkáta 21 6 5 10 27-34 17 14. Baracska 21 5 6 10 23-35 16 15. Martonvásár 21 4 7 10 25-38 15 16. Vajta 20 3 3 14 19-48 9 FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL Újabb Szondi-siker A Dunaferr nyerte a megyei rangadót KÉZILABDA Dunaújvárosban az Alcoa- Köfém SC játszott, míg a H. Szondi SE férfi csapata hazai környezetben fogadta a Duna­­földvárt. Dunaferr SE — Alcoa-Kö­­fém SC 26:17(12:7) Az Alcoa-Köfém SC szerzett vezetést. Az első negyedórában az esélytelenebb körémesek jól tartották magukat. A jó megoldá­sokba később hibák csúsztak, s ezekért azonnal góllal „bünte­tett” a Dunaferr SE. A második játékrészben sorozatban rontot­tak a vendégek, akiknek szeren­cséjük sem volt, 7 alkalommal is a kapufán csattantak lövéseik. A Dunaferr SE megérdemelten ny­erte az összecsapást. A két csapat az alábbi összeállításban ját­szott: Dunaferr SE: Meksz­e Szarka (7), Gabnai (3), Kocsis (10/3), Siti (1), Mátyás (2), Kon­­dorosi (2), csere: Baranyi (ka­pus), Melentieva, Erdősi (1), Ob­­lisz, Pásztor. Alcoa-Köfém SC: Pataki — Horváth (4), Czeglédi (4), Dolezsárné (2), Tóth (3/2), Derdákné (3/1), Balássyné, cse­re: Balázs (kapus), And­l (1), Szabó, Ocsovai, Madár. H. Szondi SE — Dunaföld­­vár 25:19(15:8) Kovács fantasztikus védései­nek köszönhetően a hazaiak vil­lámgyors ellentámadásokat ve­zethettek, s ezeket az akciókat rendre góllal fejezték be. Nagy különbség volt a két együttes kö­zött­ a szondisok javára. A Ko­vács — Kajcsa (2), Németh (5), Halmai (4), Kiss (2), Ág (7), Berényi (3), csere: Balogh (ka­pus), Szabó (1), P. Nagy, Hódosi (1), László összetételű csapat szép győzelmet aratott. O Kis— Tóth Ildikó (sötét mezben) a helyzet magaslatán. De csak ebben a helyzetben. A mérkőzésen a Dunaferr SE volt a jobb csapat Az Ezredéves győzelme KICSIK NAGY MÉRKŐZÉSES KOSÁRLABDA Agro Varia Ezredéves Kosár­labda Kupa. Kis emberek játsza­nak, normál labdával, nagy mér­kőzéseket. Lelkesen. Gyorsan. Jól. Minden támadásnak, min­den pontnak óriási jelentősége van. A győzelem a fontos, nem csupán a részvétel. A játékosok izzadásig hajtanak, a testnevelő tanárok rekedtre kiabálják ma­gukat, a „szurkolók”, az iskola­társak, elfáradnak buzdítás köz­ben. De mégis csak játék. Ar­v Péter, a rendező Ezredé­ves iskola testnevelő tanára fá­radhatatlan. A szervezésben fantasztikus munkát végzett. Sok ilyen emberre lenne szük­ség a sportban. (Zs.) Pénzt szer­zett, így a kicsik tornája pénzdí­jas. Itt van Nagy Gábor, az Alba Regia SC elnöke. Szakértő szemmel figyeli a jövő já­tékosait. Elégedett. A Megyei Kosárlabdaszövetség is sokat segített. Délre kialakul az e­­redmény. Megvannak a pénzdí­jasok. De az számít a legkeve­sebbet. Mert az akció, a kosár, a megoldás sokkal fontosabb volt. Első lett az Ezredéves DSK, második az István király általá­nos iskola, harmadik helyen a Sziget utcaiak végeztek. A leg­eredményesebb játékos Kégli Péter (István), a legjobb védő Kócz Krisztián (Ezredéves) lett.