Fejér Megyei Hírlap, 1993. április (49. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-26 / 96. szám

1993. ÁPRILIS 26. HÉTFŐ MEGYEI I. OSZTÁLY Ez nem a vendégek napja volt A hazai környezetben pályára lépő csapatok átü­tő sikerét hozta a megyei első osztályú labdarúgó bajnokság vasárnapi, 22. fordulója: vendégként csupán a Baracska tudott pontot szerezni. Adony—Pusztavám 2-0 (0-0) Adony: nincs pardon Adony, 500 néző, vezette: Kruchió. Adony: Paulusz — Balassa (Valentin), Haaz, Kiér, Simon, Fogas, Papp, Král (Kenyér), Kollár, Killer, Nebucz. Pusztavám: Várközi — Gé­­ringer, Fidrich, Járóka, Pál, Csordás, Gángó, Inczédi, Ko­csis, Selymes, Juszkó. Enyhe mezőnyfölényt har­colt ki az első félidőben az A­­dony. A pusztavámi támadások azonban ekkor még veszélye­sebbek voltak, hiszen Kocsis e­­lőbb három, majd négy méterről fejelt alig fölé. A 73. percben Killer labdájával Valentin ug­rott ki, s Várközi fölött átemelve szerzett vezetést (1-0). Tíz perc­cel a befejezés előtt ismét Va­lentin volt eredményes (2-0). Jók: Valentin, Haaz, Kier illetve Várkövi. Ifjúsági mérkőzés: 3-0. (kard) Szabó, Király (Makk II.), Né­meth. A Fejér Megyei Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsá­gának határozata alapján zárt kapuk mögött megtartott mér­kőzésen nagy iramot diktált a hazai csapat. Az 57. percben az­tán egy szöglet után Fidrich fe­jelt Szmilek hálójába (1-0). A folytatásban sem csökkent a Ba­­konycsernye lendülete és tíz perccel a befejezés előtt a Trampler buktatásáért megítélt büntetőből képest növelte az e­­lőnyt (2-0). Jók: Fidrich (a me­zőny legjobbja), Kovács J., Hor­váth N­. illetve Szmilek, Végh. Ifjúsági mérkőzés: 4-0. (varga) Adonyban a hazai csapat biztosan nyert a puszai vámiak ellen, a mérkőzés sorsa a hajrában dőlt el Fotó: Fási László Sárosd-Sárbogárd 3-0 (0-0) A szünetben ébredt a Sárosd Sárosd, 400 néző, vezette: dr. Golubov. Sárosd: Pribék — Kiss G., Zab, Nyikos, Boda, Szabó Zs., Sárdi T. (Szabó L.), Fellner, Ár­kus I., Horgos J., Bokor. Sárbogárd: Boros — De­recskes (Kővágó), Roszkopf, Purger, Herczeg (Tomár), Szar­ka, Emperger, Gászler, Kovács, Lóth, Sziksz, Felszner. Húsz perc kiegyenlített játék után a hazaiak átvették a játék i­­rányítását, sok helyzetet alakí­tottak ki, de azok sorra kimarad­tak. A hazaiak a 48. percben sze­rezték meg a vezetést, Bokor 12 méterről a kapu közepébe lőtt. Az 56. percben a labda Zabhoz került, aki a bal oldalról 22 mé­terről lőtte ki a bal felső sarkot. A 86. percben szabadrúgáshoz jutott a Sárosd, melyet Bokor 23 méterről értékesített. Jók: Ár­kus, Feiner, Bokor, Szabó Zs. il­letve Roszkopf, Emperger. Ifjúsági mérkőzés: 0-0. (dunkl) Polgárdi—Etyek 1 -0 (0-0) Kupahangulat Polgárdiban Polgárdi, 350 néző, vezette: Tornai. Polgárdi: Csizmadia — La­­di, Borsos, Komáromi, Tóth, Balogh, Végh (Takács), Riba, Pető (Algács), Király, Fodor (Hencz). Etyek: Simon — Mihajlov, Margit, Závodi, Bíró, Albrecht (Petruska), Ifjú, Lehr (Seres), Polgár, Kiss B., Rácz. A végig nagy iramú, mindkét csapat számára létfontosságú mérkőzés 70. percében Ladi jól eltalált kapáslövésével szerezte meg a két pontot jelentő gólt és a győzelmet a Polgárdi. Ezt köve­tően hatalmas hajrába kezdett az Etyek, számos gólhelyzetet dol­gozott ki, ám a Polgárdi védel­me mindent hárított. A rendkí­vül izgalmas mérkőzés után jog­gal örülhettek a hazai csapat hí­vei. Jók: Ladi, Király, Riba illetve Simon (a mezőny leg­jobbja), Bíró, Závodi. Ifjúsági mérkőzés: 7-0. (disznósi) Bakonycsernye—Magyaralmás 2-0 (0-0) A zárt kapuk mögül jelentjük Bakonycsernye: Hancsák — Sári, Kovács J., Boros, Képesi, Fidrich, Simicska, Trampler, Horváth I., Horváth N­., Kovács K. (Végh). Magyaralmás: Szmilek — Kaiser, Makk, Végh, Vörös, Viczina (Kindi), Balla, Moór, SPORTMAGAZIN Velencetours—Vajta 8-0 (2-0) „Játszott” a Tours Agárd, 400 néző, vezette: Nagy III. Velencetours: Varga — Ko­vács, Podt, Müller, Emmer, Bo­dor, Gohér (Bors), Vékony, An­tal (Burka), Tóth T. (Gelencsér), Májer. Vajta: Mondovics — Szűcs, Csaplár, Kiss, Killer, Vass (Sár­közi), Csendes, Szabó, Molnár, Kupa, Bognár. Az elmúlt hetek kisiklásait feledtetni akaró Velencetours egy percig sem hagyott kétséget afelől, hogy számára nemcsak a győzelem, de a gólarány javítá­sa is a tét. A két csapat közötti tudáskülönbség oly mértékben rányomta bélyegét a találkozó­ra, hogy a nagyarányú hazai győzelem ellenére is maradt hiá­nyérzete a nézőnek. A gólszer­zők, sorrendben: Müller, Antal, Podt, Vékony, Podt, Vékony, Gelencsér, Burka. Jók, a Velen­cetours egész csapata illetve Mondovics, Szűcs, Killer. Ifjúsági mérkőzés: 1-0. Perkáta—Dunaferr II. 4-0 (1-0) Perkáta az új oroszlánbarlang Perkáta, 350 néző, vezette: Meleg. Perkáta: Papp — Nyúl, Romhányi, Szép (Badi II.), Ko­vács, Badi I., Szellák (Czim­­mermann), Sárai, Molnár, Si­mon. Dunaferr II.: Czikla — Ko­­hári (Kovács), Lengyel, Szá­­vuly, Daru, Szentandrássy, Le­­hota, Éliás, Jakab, Faragó, Fe­hérvári. A kezdettől fogva lendületes hazai támadások a 34. percben jártak eredménnyel, amikoris Bódi 1.22 méterről laposan a du­naújvárosi kapu jobb sarkába lőtt (1-0). A 60. percben Ko­vács, majd tíz perccel később Szellák fejesgólja nyomán már 3-0 volt az eredmény. De még nem volt vége: tíz perccel a be­fejezés előtt Romhányi tizenöt méterről beállította a végered­ményt. Jók: Kovács, Romhányi, Bódi. Ifjúsági mérkőzés: 3-5. (nyikom) Csákvár—Baracska BVSE 1-1 (0-0) A végén csattant az ostor Csákvár, 500 néző, vezette: Márton. Csákvár: Kardos — Nyigri (Gulyás J.), Magyar, Faddi, Szmolka, Knausz, Magosi, Ta­kács, Gulyás G., Váli, Kurcz (Palánki). Baracska: Paulusz, Becsei (Tornai), Kovács, Csonka, Va­­gyóczki, Tóth, Hőlaki, Bodoki, Pál, Földi, Csányi (Panyik). Gulyás G. szép fejesgóljával a 70. percben szerzett vezetést a vendéglátó együttes. Az előny birtokában kényelmesen játsza­dozott a Csákvár, a játékosok ta­lán már elkönyvelték maguknak a két pontot. De két perccel a mérkőzés befejezése előtt Bo­doki egyenlített. A küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkő­zésen a vendégek megérdemel­ten vitték el az egyik pontot. Jók: Gyulyás G., Takács, Faddi illetve Paulusz, Vagyóczki, Tóth. Ifjúsági mérkőzés: 6-0. (s. molnár) Martonvásár-Aba 4-2 (2:1) Jobbak voltak a hazaiak Martonvásár, 600 néző, ve­zette: Csörgi Martonvásár:Marton-Dá­­vid, Balanyi (Molnár), Süle, Re­ims, Szűcs G., Szabó (No­­vák),Cziklin, Szakolczi, Szűcs Z. (Király), Csáp. Aba:Furulyás-Varga, Szilá­gyi, Vinklár, Farkas, Szabó, Sal­ga, Nagy, Lovasi, Szentes, Ma­jor. Nagy iramú, gólokban gaz­dag, izgalmas mérkőzésen a ha­zai csapat a 20. percben már 2-0- ra vezetett. A jó erőkből álló abai együttes a szünet előtt szé­pített. A Martonvásárban a ki­magasló teljesítményt nyújtó Szakolczival az élen mindig újí­tani tudtak, teljesen megérde­melten tartották otthon a haza­iak a két pontot. Az esélyesebb Aba ezúttal nem remekelt. Ifjúsági mérkőzés: 1-0. A bajnokság állása (Bilik) 1. Adony 22 13 5 4 37-19 31 2. Velencetours 22 12 7 3 36-22 31 3. Bakonycsernye 21 14 2 5 34-19 30 4. Aba 22 10 7 5 42-29 27 5. Dunaferr II 22 10 3 9 42-29 23 6. Pusztavám 22 9 5 8 40-28 23 7. Sárbogárd 22 7 8 7 30-27 22 8. Csákvár 22 5 12 5 38-32 22 9. Polgárdi 22 9 4 9 31-36 22 10. Sárosd 22 8 4 10 24-34 20 11. Etyek 22 7 5 10 29-37 19 12. Perkáta 22 7 5 10 31-34 19 13. Magyaralmás 22 7 4 10 21-31 18 14. Baracska 22 5 7 10 24-36 17 15. Martonvásár 22 5 7 10 29-48 17 16. Vajta 21 3 3 15 19-56 9 FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL I. Marathon-váltó Országos Bajnokság Erőpróba a Velencei-tó körül ATLÉTIKA Szombaton került megrende­zésre a Hunyadi DSE és a Ma­gyar Atlétikai Szövetség szerve­zésében az első Marathon-váltó Országos Bajnokság.A verseny­en 103 váltó versenyzett egy­mással.Az egyes kategóriákban a következő eredmények szület­­tek:Felnőtt nők ,Albatherm-ku­­pa: Az első helyen a Hunyadi DSE váltója (Jakab,Farkas,Ko­rán,Horváth,Halász) végzett a BVSC és a Csepel előtt. A férfi­aknál a BVSC versenyzői tud­hatták magukénak a Tulipán- kupát,a második a Mikro SC, a harmadik az UTE váltója lett(9. Hunyadi DSE). A serdülő - és ifjúsági kategóriában mind a fiú­knál, mind a lányoknál a Csepel SC váltója szerezte meg a győze­lemért járó Arthur- Taxi ill. Ko­rona kupákat.A 13 éves fiúk kö­zött a Videoton SC atlétái végez­tek az első helyen és vehették át a Mc­Donald's kupát. A második a VEDAC, a harmadik a Nyíregy­házi VSC váltója lett( 6. Video­ton SC B,9. Hunyadi DSE). A 13 éves lányok MATAI -kupáját Csepel SC A váltójának verseny­zői nyerték a Videoton SC(Czin­­tula, Lokoncz, Szatmári) és a Csepel SC B váltója előtt (4. Vi­deoton SC C, 5. Videoton SC­­, 8. Hunyadi DSE). A 14-15 éves lányok MATAZ -Kupa verseny­ében az UTE, a VEDAC és a Csepel SC váltói voltak a leg­gy­orsabbak(4. és 6. Videoton SC). A fiúknál a Gázszer BT. Kupáért folyó küzdelemben a Videoton SC (Horváth, Mó­­ricz,Nagy, Tímár) váltója bizo­nyult a legjobbnak a BEAC és a VEDAC csapatai előtt (5. Video­ton SCB). H. Szabó Tamás A rekkenő hőség ellenére sportolók százai rajtoltak el, hogy tel­jesítsék a váltóban rájuk kiszabott távot Fotó: Gregority Antal Több helyszínen is porzott a salak Amatőrmeccsek, „futószalagon” TENISZ ( I IK­ 1 Wm 1 „Nagyüzem” volt a hét végén a megye teniszpályáin. A sport­ág híreit mégis két távolabbi e­­semény beszámolójával kezd­jük, ugyanis a fehérváriak tehet­sége, Léber Péter sorozatos mérkőzéseken bizonyított jó formát: a Montes tanítvány elő­ször Gyöngyösön a Hőerőmű Kupát nyerte meg a tízévesek között, majd a hét végén Bog­­lárlellén hódította el a BB Ku­pát, az „idősebbek”, a tizenkété­­vesek­ között második lett. Szombaton reggel Széles Gá­bor, a Videoton Holding Rt. ve­zérigazgatója nyitotta meg a Vi­deoton­ teniszpályáit, és egyben a kétnapos nyílt amatőr bajnok­ságot is. A férfiak versenyét Mo­ntcs Péter, a hölgyekét Nagy Tünde nyerte. Párosban a Tóth — Tömör és a Sallai — Molnár kettős lett a bajnok. Az Ikarus teniszpályáin is mérkőzésekre várták az amatő­röket, a negyvenezer forintos pénzdíjat negyvenöt induló „pá­lyázta”. A férfi teniszezőket két csoportra osztották, így Pöl­­dössy Péter mellett Bolevácz Gábor is örülhetett az első he­lyezettnek járó díjnak. A páro­sok közül a Gábor—Tini kettős végzett az élen. Zsoldos Andrea, az Ikarus fiatal versenyzője Za­laegerszegen járt, ahol 5. lett.