Fejér Megyei Hírlap, 1993. május (49. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-24 / 119. szám

1993. MÁJUS 24. HÉTFŐ Csak ketten vannak versenyben Nagy meglepetés nem történt a megyei labdarú­gó-bajnokság I. osztályának vasárnapi, 26. fordu­lójában: győzött a Bakonycsernye és a Velence­­tours, vereséget szenvedett az Adony és az Aba. Haaz, Kier, Simon, Barócsai, Papp, Killer (Bolygó), Karsai, Albulescu, Nebucz (Klár). Az I. félidőben jobbára a két 16-os között folyt a játék, a ka­puk csak ritkán forogtak ve­szélyben. Szünet után az 55. percben az adonyi Simon a felső lécet találta el. A 70. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat, Simicska 18 méteres szabadrúgása talált utat a háló­ba. A 86. percben Kovács K. be­adását Végh fejelte a hálóba (2- 0). Színvonalas, jó iramú talál­kozónak lehetett tanúja a szép számú közönség. A csernyeiek gólképesebb játékuknak kö­szönhetik sikerüket. Ifjúsági mérkőzés: 2-3. (varga) Velencetours — Magyaralmás 2-0 (0-0) A rutin döntött Agárd, 400 néző, vezette: Horváth II. Velencetours: Hollósi — Kovács, Podt, Burka, Emmer, Bodor, Gohér, Vékony, Antal, Bors (Gelencsér), Májer. Magyaralmás: Szmilek — Kaiser, Makk, Végh, Vörös, Viczina, Balla, Hajnal Z. (Sza­bó), Hajnal I., Király, Moór. A küzdelmes első félidőben csak gólhelyzetekre futotta a Velencetours erejéből. A 47. percben Bors beadása után Podt továbbította a kapuba a labdát (1-0). Három perccel a befeje­zés előtt Vékony állította be a végeredményt (2-0). A sok helyzetet kidolgozó, rutinosan játszó Velencetours győzelme egy pillanatig sem volt kétséges. Jók: Antal, Podt, Májer illetve Szmilek (a mezőny legjobbja), Király. Ifjúsági mérkőzés: 2-2. (Fodor) Agárdon a magabiztosan játszó Velencetours szünet után lőtt két góljával megérdemelten tartotta otthon a két pontot Perkáta — Etyek 3-1(1 -0) Sok kihagyott helyzet Perkáta, 500 néző, vezette: Fánczi Perkáta: Papp (Péós) — Nyúl, Ruppert, Romhányi, Ko­vács, Bódi, Bogó (Bódi II), Sá­rai, Molnár, Szellák, Szép Etyek: Simon — Závodi, Margit, Seres, Bíró, Polgár, Ifjú, Wlack, Lehl, Albrecht, Rácz A 30. percben Sárai juttatta vezetéshez csapatát egy fejes­góllal (1-0). A játékrész végéig sok helyzetet dolgoztak ki a ha­zaiak, de gólt nem sikerült rúg­niuk. A 60. percben Bogó bukta­tásáért ítélt büntetőt a bíró, mellyel Molnár révén 2-0-ra nö­velték előnyüket a hazaiak. A 65. percben az Etyek szépített, Ifjú talált be Papp kapujába. A végeredményt Szellák állította be a 85. percben. Jó iramú mérkőzésen a Per­káta egy fél szezonra való hely­zetet kihagyott. Jók, Perkáta e­­gész csapata, élén Molnárral, illetve Ifjú. Ifjúsági mérkőzés: 2-3. (Komjáti) Baracska A BVFC — Polgárdi 1-0(1 -0) Az edző fejelte a gólt Baracska, 300 néző, vezette: Szűcs. Baracska: Paulusz — Becsi, Kovács P., Csonka, Vagyóczki, Tóth, Szente (Pál), Bodoki, Pa­­nyik (Tamon), Földi, Csányi Polgárdi: Csizmadia — Végh, Borsos, Komáromi, Tóth, Takács (Kovács), Hencz, Riba, Pető, Giricz, Fodor (Balogh) Izgalmas, látványos mérkő­zést láthatott a hazai közönség. Mindkét kapu előtt adódtak nagy lehetőségek, de a kapusok jó napot fogtak ki. A 43. percben már tehetetlenek voltak a vendé­gek védői, mert Kovács P. játé­kos-edző gyönyörű fejessel megszerezte a hazaiak gólját. A második félidőben Szente több óriási helyzetet is kihagyott. Igazságosnak mondható a ha­zaiak győzelme a jól játszó ven­dégekkel szemben. Jók: Kovács P. a mezőny legjobbja, Va­gyóczki, Szente illetve Komáro­mi, Riba és Korsos. Ifjúsági mér­kőzés: 2-10. (Kiss) Bakonycsernye — Adony 2-0 (0-0) Hazai siker a rangadón Bakonycsernye, 1000 néző, vezette: Varga F. Bakonycsernye: Hancsák— Fridrich, Kovács J., Boros, Ké­­pesi, Gellér (Kovács K.), Trampler, Simicska, Horváth L, Horváth N­., Végh. Adony: Katona — Balassa, SPORT Dunaferr II. — Aba 2-0 (0-0) Elfáradtak a vendégek Dunaújváros, 400 néző, ve­­zette­: Schmideliusz. Dunaferr II.: Dobos — Szentandrássy, Salamon, Len­gyel, Laki, Tóth, Lehota L., Fa­ragó, Szauer Zs., Hutvágner, Éliás. Aba: Furulyás — Simon, Or­­mándi (Szabó J.), Farkas, Var­ga, Szilágyi, Szabó A., Nagy (Gémesi), Lovasi, Pluhár, Ma­jor. A végig jó iramú mérkőzésen a lendületesebb, főleg fiatalok­kal felálló hazai együttes szá­mos gólhelyzetet dolgozott ki. Az 50. percben a kiugró Faragó szerzett vezetést a hazaiaknak (1-0). Tíz perccel a mérkőzés vége előtt Éliás a kapust is kicse­lezve gurította a labdát a hálóba (2-0). A fáradt csapat benyomá­sát keltő Aba nem tudta szorossá tenni a mérkőzést. Jók: Sala­mon, Faragó, Éliás illetve Furu­lyás, Farkas. Ifjúsági mérkőzés: 2-4 (markó) Martonvásár-Pusztavám 0-0 Igazságos a döntetlen Martonvásár, 500 néző, ve­zette: Tornai. Martonvásár: Marton — Kükkel, Balanyi, Süle, Dávid, Rehus, Szűcs G., Cziklin, Sza­­kolczi, Molnár, Szűcs Z., Csáp. Pusztavám: Várközi — Gé­­ringer, Juszkó, Pál, Járóka, Csordás, Gángó, Inczédi, Ko­csis, Selymes (Stettner), Ba­logh. Nem csalódtak azok, akik jó mérkőzésre számítottak a Pusz­tavári martonvásári vendégjáté­ka alkalmából. A nagy iramú mérkőzésen mindkét oldalon számos gólhelyzetet dolgoztak ki a csatárok. A jól védekező vendégcsapat kontratámadá­sokra épített taktikájával sikere­sen szállt szembe a Martonvá­sár. A két jól felkészült csapat pontosztozkodása igazságos e­­redmény. Jók: Dávid, Balanyi, Cziklin illetve Selymes, Inczé­di, Gángó. Ifjúsági mérkőzés: 6-1. (bik­k) Sárosd — Csákvár 1 -2 (0-1) Sárosd: megvan a negyedik Sárosd, 300 néző, vezette: Bocsi. Sárosd: Pribék — Boda, Zab, Szabó Zs., Rauf (Rabi), Horgos J., Fellner, Árkus, Kis J, Bokor, Sárdi T. Csákvár: Kardos — Faddi (Fehér), Magyar, Gulyás J., Szmolka, Takács (Zsiga), Pa­­lánki Cs., Oszoli, Gulyás G., Knausz, Kurcz (Szmolka). Lendületesen kezdett a hazai csapat, ám a lelkesedés csak a 10. percig tartott: ekkor Gulyás G. lépett ki a védők közül és ta­lált a sárosdi kapuba (0-1). A 60. percben a Knausz kezezése mi­att megítélt büntetőből Bokor e­­gyenlített (1-1). Négy perccel később Faddi megszerezte a vendégek győztes gólját. Az a­­lacsony színvonalú mérkőzésen a Csákvárnak sikerült meglep­nie vendéglátóját. Jók: Zab illet­ve Oszoli, Magyar, Gulyás G. Kiállítva: Fellner. Ifjúsági mérkőzés: 0-1. (dunkl) Vajta-Sárbogárd 1-0 (1-0) Ami késik, az nem múlik Vajta, 300 néző, vezette: Nagy III. Vajta: Mendovics — Kiss, Csaplár, Kupa, Vass, Csendes, Csorján, Bognár, Bodnár (Meiszter), Szabó, Mészáros Sárbogárd: Boros — Herc­­zeg, Roszkopf, Verbóczki, Pur­­ger, Lóth, Emperger, Felszner (arga), Szarka, Sinka, Toman. Küzdelmes mérkőzésen a 36. percben egy szabadrúgásból visszapattanó labdát Szabó fe­jelt a kapuba. Az eddigiek folyamán is kul­turáltan játszó Sárbogárd most nagy meglepetésre kikapott, ez azonban semmivel sem ki­sebbíti a Vajta idei első győzel­mének értékét, mivel nagyon lelkesen és sportszerűen futbal­loztak. Jók, Vajta egész csapata illetve Roszkopi. Ifjúsági mérkőzés: 2-2. A bajnokság állása: 1. Bakonycsernye 26 19 2 5 55-23 40 2. Velencetours 26 16 7 3 44-24 39 3. Adony 26 14 5 7 41-24 33 4. Aba 26 12 7 7 53-36 31 5. Pusztavám 26 10 7 9 44-36 27 6. Polgárdi 26 11 5 10 34-38 27 7. Dunaferr II. 26 11 4 11 48-36 26 8. Csákvár 26 7 12 7 44-39 26 9. Sárbogárd 26 7 9 10 32-34 23 10. Baracska 26 8 7 11 33-42 23 11. Martonvásár 26 7 9 10 32-41 23 12. Perkáta 26 9 5 12 38-42 23 13. Magyaralmás 26 9 4 13 27-37 22 14. Etyek 26 8 5 13 31-44 21 15. Sárosd 26 8 4 14 32-44 20 16. Vajta 26 4 4 18 24-72 12 FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL Mennyi pénzt ér(t) az Alcoa-Köfém SC? Gyenge kezdés, jó befejezéssel KÉZILABDA Voltak, akik a női NB I-es ké­zilabdabajnokság közben feltet­ték a kérdést: a Köfém SC (ké­sőbb: Alcoa-Köfém SC) kézilab­­dacsapatának fentartására szánt összeg (kb. 10 millió forint) nem kidobott pénz-e az ablakon? A bajnokság első részében a kérdés jogosnak tűnt! A csapat vergődött, vereség vereséget kö­vetett. Ebben az időszakban na­gyon kellett a tolerancia. Mert­hogy újonc csapatról volt szó. Új játékosok jöttek, az edzők, Bara­bás Zsolt és Tombor Árpád elő­ször dolgoztak együtt a klubnál. Ráadásul Fortuna is behunyta a szemét a sorsolásnál, és a Köfém SC a lényegesen erősebb nyolcasba került, így érthető volt a türelmet kérők szava. Türelem volt, jó játék és eredmények el­vétve. Az alapszakasz 14 össze­csapásából mindössze egyszer tudtak nyerni, s még két döntet­len gyarapította pontjaik számát. Ez nagyon kevés volt. Pedig a legjobbaknak is méltó partnerei tudtak lenni. Percekre. Aztán sa­ját jó teljesítményüktől ők ijed­tek meg, hibát hibára halmoztak, aminek vereség lett a vége. Télen leigazolták Czeglédi Csillát és Pataki Andreát. A ma­gyar válogatott világbajnoki kö­telezettsége miatt volt idő a nyá­ron sietve elvégzett munka csi­szolására. Nyugodtan dolgoz­hattak, mert egy csapat megszűnt, egy szétesőben volt, így nem eshettek ki. A gépezet pedig egyre olajozottabban mű­ködött. Elég felsorolni az ered­ményeiket: 7 győzelem, 1 dön­tetlen, 3 vereség. Játékuk javult, már nem ijedtek meg saját árnyé­kuktól. Ez a társaság, néhány poszton megerősítve, a jövő csa­patát alkothatja. Ha el lehetne felejteni azt a csúfos első szakaszt, azt mondhatnánk, hogy az Alcoa-Köfém SC újonc létére jól megfelelt. A játékosok közül a három ka­pus, Somogyiné, Balázs, majd a később hozzájuk csatlakozott Pataki jól kiegészítették egy­mást. A mezőnyben Horváthnak és Tóthnak voltak gyengébb mérkőzéseik, ennek ellenére megbízható, jó játékot produkál­tak. Balássyné jól védekezett, tá­madó teljesítménye már rapszó­­dikus volt. Ugyanez mondható el Andiről. Czeglédi nehezen len­dült játékba. Derdákné sokáig sérült volt, az utolsó mérkőzése­ken nagyon jó teljesítményt nyújtott. Dolezsárné igyekezett, de többet vártunk tőle. Igaz ez Szabó esetében is. Ocsovai a jö­vő reménysége, Madár még nála is fiatalabb, sok örömünk lesz já­tékukban. Barabás Zsolt és Tom­bor Árpád jó munkát végeztek. Végül is mennyit ért ez a csa­pat? Ebben a bajnokságban fo­rintban ezt nem lehet meghatá­rozni. Igazi értékük a következő szezonban derül ki. — silye — Barabás Zsolt edző nehéz fel­adatot teljesített játékosaival Sakay-Ikarus Kupa Zsoldos Andrea ismét győzött TENISZ :"S ■ " A hét végén ismét pénzdíjas teniszverseny színhelye volt az Ikarus SE Balatoni úti tenisz­központja. A tornán 23 egyesü­let 117 versenyzője vett részt. A lányok között a 12,14 illetve 16 éves korcsoportokban Zsoldos Andrea (Ikarus SE), Roszinszky Viktória (Vasas) illetve Kiss Szilvia (Vasas) végeztek az első helyeken. Az újonc lányok ver­senyében Traubert Réka (Ikarus SE) a legjobb nyolc közé jutott. A kiemelt verseny­szám a 14 é­­ves fiúk küzdelme volt, ahol Ja­­ros Gábor (Vasas) győzött. Zsoldos Andrea, aki másod­szor nyerte ezt a versenyt, há­rom éve teniszezik versenysze­rűen. A Tolnai Utcai Általános Iskola tanulója, édesapja mellett testnevelőtanára, Sándorfi Ger­gely is segíti a május 31 -i Ma­gyar Bajnokságra való felkészü­lésben. (h.sz.t.)