Fejér Megyei Hírlap, 1993. május (49. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-10 / 107. szám

1993. MÁJUS 10. HÉTFŐ A 24. forduló meglepetése, hogy nyolc veresége után pontot szerzett a Vajta együttese a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Az élen állók győztek, így nincs változás a felsőházban. Polgárdi — Csákvár 1-0(1 -0) Kettős kiállítás a 91. percben Polgárdi, 400 néző, vezette: ifj. Móritz. Polgárdi: Csizmadia - Ladi, Borsos, Komáromi (Giricz), Tóth, Balogh, Végh, Riba, Pet­­hő (Hencz), Király (Takács), Fodor. Csákvár: Kardos - Kuncz, Magyar, Nyigri, Szmolka, Ta­kács, Magosi, Oszoli, Gulyás G., Knausz, Zsiga. Mindvégig nagy iramú, iz­galmas mérkőzést láthatott a kö­zönség. A mérkőzés egyetlen gólját a 7. percben Fodor szerez­te meg (1-0). Az izgalmakban bővelkedő mérkőzés 91. percé­ben elszabadultak az indulatok, amit ifjú Móritz játékvezető ket­tős kiállítással „honorált”. Jók: Fodor, Pethő, Tóth Z. illetve Kardos (a mezőny legjobbja), Knausz, Oszoli. Kiállítva: Ladi illetve Gulyás G. Ifjúsági mérkőzés: 2-0. Singer, Fidrich, Juszkó, Pál, Inc­­zédi (Lisztmanner), Selymes (Kakas), Gángó, Járóka, Kocsis, Csordás. Szokásához híven nagy len­dülettel kezdett a Bakonycser­­nye és a 15. percben Trampler találatával kezdte meg a gól­­gyártást (1-0). Tíz perccel ké­sőbb Simicska növelte a hazaiak előnyét (2-0). A második félidőt is végigtámadta a Bakonycser­­nye és Képesi mesterhármasá­val bebiztosította győzelmét a szokásával ellentétben gyengén játszó Pusztavámmal szemben. Jók, a hazaiak egész csapata il­letve Várkövi, Juszkó. Ifjúsági mérkőzés: 2-0. (varga) MEGYEI I. OSZTÁLY A Vajta is szerzett pontot (disznósi) A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság vasárnapi fordulójá­ban Polgárdi egy gólos győzelmet aratott Csákvár ellen Sárosd — Etyek 0-1 (0-0) Szerencsés pontrablás Sárosd, 300 néző, vezette: Nagy I­L. Sárosd: Pribék - Boda, Ár­kus, Szabó Zs., Kiss J., Horgos (Szabó L), Bokor (Rauf), Zab, Kiss, Rabi, Nyikos Etyek: Simon - Seres, Mar­git, Závodi, Bíró, Polgár, Ifjú, Albrecht (Petruska), Lehr (Tor­ma), Kiss, Rácz Nagy lelkesedéssel kezdtek a csapatok, több helyzetet is ki­alakítottak, de azok sorra kima­radtak. Ezek után valamelyest csökkent az iram, majd a szünet után még unalmasabb mezőny­játék következett. A Sárosd cse­rékkel próbálkozott, de ezzel sem javult a játékuk. A 76. perc­ben Ifjú elfutott a bal oldalon, egy csel után önzetlenül Margit elé gurított, aki Pribék mellett a kapuba helyezett. Közepes ira­mú mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. Jók: Pribék és Zab illetve Simon, Ifjú és Margit Ifjúsági mérkőzés: 1-4. (dunkl) Martonvásár— Magyaralmás 1-0 ( 0-0) Az utolsó perc döntött Martonvásár, 500 néző, ve­zette: Kruczkó Martonvásár: Marton - Sü­le, Baranyi, Kükkel, Szűcs G., Rehus, Cziklin, Szabó I. ( No­­vák ), Szakolczi, Csáp, Dávid Magyaralmás: Szmilek - Kaiser, Makk, Végh, Németh (Vörös), Viczina, Balla, Moór, Hajnal, Király, Szabó T. Az idegek harcában az óriási mezőfölényben játszó hazaiak az egész mérkőzés során rá tud­ták kényszeríteni az ellenfe­lüket arra, hogy ugyan az utolsó percben is, de megadják magu­kat. Úgy tűnt, hogy csak idő kér­dése, mikor rúgnak gólt. A ha­zaiak számára megváltást és igazságot jelentő találat szerző­je Cziklin volt, aki higgadtan tudta értékesíteni a játékvezető által jogosan megítélt tizen­egyest. Jók: Dávid, Csáp, Szűcs G. és Cziklin illetve Hajnal Ifjúsági mérkőzés: 0-1 (bik­k) Bakonycsernye—Pusztavám 5-0 (2-0) Még egy „ötös” Bakonycsernye, 800 néző, vezette: Koszorús. Bakonycsernye: Hancsák— Sári (Berze), Kovács J., Boros, Képesi, Fidrich, Simicska, Trampler, Horváth I., Horváth N­., Végh (Kovács K.) Pusztavám: Várkövi — Gé­ SPORTMAGAZIN Adony-Baracska BVSE 3-0 (3-0) Egy félidő is elég volt Adony, 500 néző, vezette: Ocztos. Adony: Katona — Balassa, Haáz, Král (Hollentaner), Baró­­csai, Valentin, Papp, Fogas, Kollár, Killer (Kenyér), Ne­­bucz. Baracska: Paulusz — Becs­ei, Földi, Csonka, Vagyóczky, Tóth, Szente, Bodoki, Helaki (Panyik), Pál (Tamon), Csányi. Óvatosan kezdtek a csapatok, az első percekben igyekeztek egymás gyengéit kipuhatolni. A 8. percben Kollár átadása után Král szerzett vezetést a hazaiak­nak (1-0). A 25. percben Valen­tin növelte az Adony előnyét (2- 0). Hat perccel az első félidő be­fejezése előtt Papp bombagóllal állította be a végeredményt (3- 0). Szünet után is többet táma­dott a hazai csapat, ám ekkor már nem nagyon erőltette meg magát. Jók: Fogas, Barócsai il­letve Paulusz, Csonka. Ifjúsági mérkőzés: 7-0. (kard) Velencetours-Aba 3-1 (1-0) Majális a Parkerdőben Agárd, 300 néző, vezette: Ka­jás­­S. Velencetours: Hollósi — Kovács, Podt, Müller, Emmer, Bodor, Gohér (Gelencsér), Vé­kony, Antal, Tóth T. (Burka), Májer. Aba: Furulyás — Varga, Or­­mándi, Vinklár (Gémesi), Far­kas, Szabó A., Szilágyi, Nagy, Szabó J. (Simon), Szentes, Ma­jor, Müller kapufája, Vékony és Burka kihagyott gólhelyzetei je­lezték az első félidőben a haza­iak fölényét. Előnyt mégiscsak 11-esből Gohér révén sikerült szereznie a Velencetoursnak (1-0) . A 70. percben Farkas öngól­jával 2-0-ra módosult az ered­mény, majd a 82. percben Szilá­gyi A. találatával szépítettek a vendégek. A 87. percben Müller állította be a végeredményt (3-1) . Jók: Müller, Antal, Gohér il­letve Nagy B., Varga Gy. Ifjúsági mérkőzés: 3-1. (májer) Vajta — Dunaferr II. 2-2 (0-1) Igazságos döntetlen Vajta, 200 néző, vezette: Pá­pai Vajta: Mondovics - Csaplár (zsebők), Szűcs, Kiss, Killer, Vass, Rupa (Csorján), Bognár (Meiszter), Bodnár, Szabó, Molnár Dunaferr II: Dobos - Szen­­tandrási, Salamon, Lengyel, Szávai, Lehota L., Faragó, Éli­ás, Daru, Lehota T., Fehérvári Éliás tizenegyesből lőtt gól­jával a vendégek szereztek ve­zetést. A második játékrészben a Vajtából Szabó és Bodnár, míg a dunaújvárosi gárdából Faragó bizonyult eredményesnek. Színvonalas, küzdelmes mér­kőzésen igazságos eredmény született, bár a tizenegyes még a vendégcsapat szurkolóitól is az igazságtalan jelzőt kapta. A Vaj­tából minden játékos derekasan harcolt, mindnyájukat dicséret­­ illeti. A Dunaferr II-ből Lehota T. és Salamon játszott jól. Ifjúsági mérkőzés: 1-5 (oláhné) Perkáta — Sárbogárd 3-0 (1 -0) Kiütéses győzelem Perkáta, 600 néző, vezette: Márku. Perkáta: Poós - Nyúl, Rom­­hányi, Rosta, Kovács (Bódi I),­­ Bódi II, Miklós, Szellák, Sárai, Szép, Molnár, Bogó Sárbogárd: Boros - Szarka, Csendes, Purger, Emperger, Lóth, Sziksz (Kovács), Ver­­bóczki, Torna (Fellner), Rosz­­kopf, Herczeg Jó iramú mérkőzésen még ek­kora különbséggel is megérde­melten nyert a hazai gárda. Ráa­dásul a Perkáta azt is megenged­hette magának, hogy büntetőt hibázzon az első félidőben, de a második játékrészben aztán jó játékkal kétszer is betaláltak a kapuba. Góllövők: Bogó, Mol­nár, Bódi. A Perkáta egész csa­pata dicséretet érdemel, a ven­dégek közül Emperger játszott remekül. (Komjáti) A bajnokság állása: 1. Bakonycsernye 23 17 2 4 47-17 36 2. Velencetours 24 14 7 3 40-23 35 3. Adony 24 14 5 5 41-21 33 4. Aba 23 10 7 6 45-32 27 5. Polgárdi 24 10 5 9 33-37 25 6. Dunaferr II. 24 10 410 44-32 24 7. Pusztavám 24 9 6 9 41-34 24 8. Csákvár 24 6 12 6 39-34 24 9. Sárbogárd 24 7 9 8 31-31 23 10. Perkáta 24 8 5 11 34 39 21 11. Etyek 24 8 5 11 30-40 21 12. Magyaralmás 24 8 4 12 25-34 20 13. Martonvásár 24 6 8 10 31-41 20 14. Sárosd 24 8 4 12 29-39 20 15. Baracska 24 6 7 11 28-40 19 16. Vajta 24 3 4 17 23-67 10 FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL A Fehérvár Áruház SE rögbicsapata 27:11 arányban bizonyult jobbnak az Érd elleni bajnoki összecsapáson. A mérkőzést Szé­kesfehérváron rendezték meg vasárnap, 14 órai kezdettel, a Köfém-pályán. Az első félidőben erőfölényben játszott az Érd, amit a második játékrészben a FÁSE ügyességével egyenlített ki. A hazaiak közül külön említést érdemel Horváth László ma­gabiztos, eredményes játéka. A székesfehérvári csapat igazi ígé­ret a magyar rögbisportban, egy hét múlva, a záró fordulóban, Százhalombattán már bajnoki ezüstérmüket ünnepelhetik A Medosz szervezésében ismét vitorlásverseny volt a Velencei­tavon. Szombaton jó szélben három, vasárnap pedig egy futa­mot tudtak lebonyolítani 470-es, Finn, Kalóz, S-Yolle, Kadett illetve Optimist kategóriákban. Kiválón szerepeltek a Corvin Bank egyesület versenyzői, hiszen minden kategóriában az el­sők között voltak. Tovább növeli a verseny értékét a sportolók sportszerű magatartása, mivel a négy megrendezett futam egyi­kén sem fordult elő vitatott eset vagy óvás­Fotó: Rabáczy Az Albacomp férfi kosárlabdacsapata vasárnap játszotta ku­pavisszavágó mérkőzését a PVSK ellen. A tét a legjobb 8 közé jutás volt A hazaiak nagy hátránnyal kezdték a találkozót, mi­vel Pécsen 29 pontos vereséget szenvedtek. A második összecsa­pást is a PVSK kezdte jobban, majd fordítottak az albacompo­­sok, akiknél nem szerepelhetett Trusin, Huber, Kovács és Sam­i sem. Elhúztak 14 ponttal, majd megtorpantak. A második fél­időben felcsillant a remény, ám a 18 pontnyi előny elfogyott. A hajrára összeszedte magát a kék-fehér együttes, s végül 116:100 (66:55) arányban nyertek. Kevés néző szórakozott a kosárözön­­ben. A hazaiaknál Szirov (21/3), Garai (16/6), Matus (19/6), Varga (23), Hegedűs (17), csere: Makó (14/3), Pisch (6) léptek pályára ez alkalommal (képünkön Varga a pécsiek gyűrűjében)