Fejér Megyei Hírlap, 1993. június (49. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-21 / 142. szám

1993. JÚNIUS 21. HÉTFŐ MEGYEI I. OSZTÁLY Befejeződött a bajnokság Bajnok a Bakonycsernye, 2. Velencetours, 3. Adony A vasárnapi, 30. fordulóval befejeződött a megyei labdarúgó-bajnokság. Az első osztályban a Ba­konycsernye végzett az élen, s ősztől az NB IIl­­ban folytatja. Az ezüstérmet a Velencetours, míg a bronzot az Adony együttese szerezte meg. Az alsóházban már tét nélküli volt az utolsó forduló, hiszen a Sárosd és a Vajta már semmiképpen sem tudta volna behozni a hátrányát. A két csapat búcsúzni kényszerül az első osztálytól. Martonvásár — Bakonycsernye 0-1 (0-0) Képesi nem bízott a véletlenben Martonvásár, 1200 néző, ve­zette: Kajári Martonvásár: Marton — Dávid, Balanyi, Kükkel (Ki­rály), Szűcs G.,Rehus, Cziklin, Süle, Szabó, Szűcs Z., Csáp (Szakolczi). Bakonycsernye: Hancsák — Fidrich, Kovács J, Boros, Ké­pesi, Gellér (Sári), Trampler, Si­­micska, Horváth I., Horváth N­., Végh (Kovács K.). Az első félidőben a vendégek játszottak fölényben, szünet u­­tán viszont már a tetszetősen ját­szó Martonvásár irányította a já­tékot. Hancsáknak kétszer is bravúrra volt szüksége, hogy megőrizze hálóját a góltól, egy­szer pedig a kapufa mentett. A hajrára elfáradtak a hazaiak, s ezt kihasználva Képesi a 77. percben megszerezte csapata győztes gólját (0-1). A szép szá­mú közönség nagyszerű mérkő­zést látott, s a bakonycsernyei szurkolók joggal ünnepelték bajnokságot nyert csapatukat. Ifjúsági mérkőzés: 1-1 (bik­k) A gólszerző ugyan nem látszik a felvételen, Képesi mégis büszke lehet: az ő találatával nyert Martonvásáron a Bakonycsernye Dunaferr II — Pusztavám 3-1 (1-0) Horváth, mesterhármas Dunaújváros, 100 néző, ve­zette Smidéliusz. Dunaferr II: Bita (Dobos) — Szentandrási, Dudás, Ko­vács, Laki, Lehota L. (Lengyel), Faragó, Horváth, Daru (Juhász), Hutvágner, Szauer Zs. Pusztavám: Várkövi — Gé­­ringer, Fridrich, Járóka, Juszkó (Kakas), Leitmann, Gángó, Inczédi, Kocsis (Stettner), Sely­mes, Balogh. Az első félórában többet tá­madtak a vendégek, gólt mégis a hazaiak tudtak előbb elérni: Horváth a 35. percben lőtt lapo­san a Pusztavám hálójába. A 60. percben ugyan szépített Sely­mes, de a folytatásban öt percen belül Horváth kétszer is a kapu­ba talált. Jók: Dudás, Kovács, Horváth, illetve Járóka, Kocsis. Ifjúsági mérkőzés: 16-1 (markó) Sárosd — Baracska 1 -6 (0-2) Hétszer rezdült a háló Sárosd, 200 néző, vezette Major. Sárosd: Pribék — Szabó L., Árkus, Horgos, Szabó Zs., Kiss G., Bokor, Zab, Kiss J., Fellner, Rapai Baracska: Paulusz — Ta­­mon, Kovács, Csonka, Va­­gyóczky, Tóth, Hőlaki (Ferenc), Bodoki, Pál (Dudás), Földi, Szente A 8. percben szerezte meg a vezetést a vendégcsapat Tóth ré­vén, majd Szente a 42. percben növelte az előnyt. Fordulás után Tóth fejelt kapuba. Az 56. perc­ben Bokor büntetőből szépített. A 61. percben Szente kotorta a labdát hálóba, majd tíz perc múlva ismételhetett. A végered­mény öngólból alakult ki. Jók­­a Baracska, illetve Szabó Zs. Ifjúsági mérkőzés: 4-0. (dunkl) SPORTMAGAZIN FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL Sárbogárd — Magyaralmás 2-2 (0-1) Megmentettek egy pontot Sárbogárd, 1200 néző, vezet­te Tóth. Sárbogárd: Boros — Szar­ka, Tornán (Sinka), Purger, Em­­perger, Verbóczky, Roszkopf, Hajnal, Varga, Hegedűs, Sziksz. Magyaralmás: Szmilek, Kaiser, Makk, Végh, Vörös, Viczina ( Kindi), Balla, Moór, Hajnal, Király, Pánczél. A 6. percben a vendég Hajnal a kapu bal oldalába lőtt. A 34. percben Tornán hat méterről ka­pu fölé emelt. Az 57. percben Balla beadását követően Kindi a jobb felső sarokba fejelte a lab­dát. A 69. percben Verbóczky, majd Sziksz lőttek gólt. Jók: Bo­ros, illetve Hajnal, Pánczél. Ifjúsági mérkőzés: 3-3. (Jakab) Vajta — Csákvár 2-2 (1-0) Döntetlennel búcsúztak Vajta, 150 néző, vezette Nagy II. János. Vajta: Mondovics — Csap­lár, Kiss, Szűcs, Kupa, Molnár, Csendes, Csorján, Ellenbruck, Bognár, Szabó. Csákvár: Fehér— Kurucz, Magyar, Gulyás J., Szmolka, Faddi, Imrefi, Oszoli, Gulyás G., Füzes, Klausz. A 43. percben Csorján veze­téshez juttatta a házigazdákat, majd a 70. percben Ellenbruck növelte a Vajta előnyét. A 80. percben Magyar szépített, a 88. percben Klausz állította be a végeredményt. Jók: Csorján, Csaplár, Csen­des, Gulyás, illetve Magyar és Füzes. Ifjúsági mérkőzés: 1-2. (oláhné) Aba—Etyek 1 -2 (0-2) Győzelem jó kontrákkal Aba, 300 néző, vezette Gérin­­ger. Aba: Furulyás (Varga) — Vinklár, Farkas, Varga, Juhász (Pluhár), Szabó, Lovasi, Szabó T., Major, Simon (Gémesi). Etyek: Simon — Závodi, Margit, Vlack, Bíró, Polgár, If­jú, Lehr (Petruska), Jánosi, Kiss B., Rácz. Az első félidőben a veszélyes etyeki kontrák két gólt eredmé­nyeztek, először Ifjú, majd Já­nosi volt eredményes. A máso­dik félidőben számos gólhely­zetet dolgoztak ki az abaiak, és a mérkőzés vége előtt Major gól­jával szépíteni is tudtak. Jók: Szabó és Major, illetve Simon, Bíró és Ifjú. Ifjúsági mérkőzés: 2-3. (bor) Velencetours—Adony 2-0 (1-0) Meglepetés nélkül Agárd, 300 néző, vezette: Szűcs Velencetours: Hollósi — Kovács, Emmer, Májer, Bodor, Podt, Burka, Gohér, Müller, An­tal (Tóth), Vékony (Gelencsér). Adony: Paulusz — Balassa, Haáz, Kiér, Simon, Barócsai, Karsai, Fogas (Killer), Kollár (Král), Valentin, Nebucz. Kiegyenlített küzdelmet ho­zott az első negyedóra, melynek végén vezetéshez jutott a Velen­cetours: egy beadás után Podt fejelt a hálóba (1 -0). A folytatás­ban a hazaiak támadtak többet, és a 60. percben Tóth szerzett újabb gólt (2-0). Megérdemelt hazai siker született. Jók: Mül­ler, Emmer illetve Simon, Haáz. Ifjúsági mérkőzés: 2-2. (bodor) Polgárdi—Perkáta 2-1 (1-1) Kemény dió volt a Perkáta Polgárdi, 450 néző, vezette: Fésű. Polgárdi: Csizmadia — La­­di, Borsos, Komáromi, Tóth, Balogh, Hencz, Riba, Szőke (Pető), Király, Végh. Perkáta: Posch — Nyúl, Ruppert, Romhányi, Kovács, Badi I., Bogó, Sárai, Molnár, Badi Zs., Szellák. Ladi korai találatára Bogó vá­laszolt (1-1). Szünet után mind­két csapat nyílt sisakkal játszott, a két pont sorsát Hencz találata döntötte el (2-1). Jók: Borsos, Hencz, Végh illetve Posch, Bo­gó, Molnár. Kiállítva: Ruppert. Ifjúsági mérkőzés: 6-0. A bajnokság végeredménye: 1. Bakonycsernye 30 23 2 5 60-25 48 2. Velencetours 30 20 7 3 55-26 47 3. Adony 30 17 5 8 51-29 39 4. Aba 30 13 9 8 59-39 35 5. Pogárdi 30 13 6 11 39 4 2 32 6. Pusztavám 30 11 7 12 5145 29 7. Dunaferr II. 30 12 4 14 5143 28 8. Baracska 30 10 8 12 424 7 28 9. Etyek 30 11 5 14 404 9 27 10. Csákvár 30 8 13 9 5247 26* 11. Sárbogárd 30 8 10 12 3940 26 12. Martonvásár 30 8 10 12 3645 26 13. Magyaralmás 30 10 6 14 3343 26 14. Perkáta 30 10 5 15 42-53 25 15. Sárosd 30 8 4 18 38-60 20 16. Vajta 30 5 5 20 30-85 15 . Három büntetőpont levonva. Hollóstetőn „randevúztak” legjobbjaink Viniczai Ferenc ezúttal harmadik TÁJFUTÁS Úgy látszik, a nagy meleg hegyvidéki pályára kényszerítet­te a hét végén legjobb tájékozó­dási futóinkat: nagy érdeklődés mellett rendezték meg a Bükk­­ben az országos rövidtávú és vál­tóbajnokságot. A hosszú kiha­gyás után visszatért világbajnok­nő, Oláh Katalin nagyszerűen szerepelt és csak minimális kü­lönbséggel szorult a második helyre Lovasi Katalin mögött. A férfiaknál és a nőknél is újdon­sült bajnokokat avattak. A Vide­oton SC többszörös válogatott versenyzője, Páhi Tibor edző ta­nítványa, Viniczai Ferenc köny­­nyebb sérüléssel bajlódik, ezért volt kénytelen ezúttal megelé­gedni a harmadik helyezéssel. A részletes eredmények ( fér­fiak): 1. Eger Tamás (Veszprémi Honvéd) 23:31 p 2. Lantos Zol­tán (REAC) 24:60 3. Viniczai Ferenc (Videoton) 24:65. Nők: 1. Lovasi Katalin (MEAFC) 23:04 p 2. Oláh Kata­lin (Micro SC) 23:84 3. Tóth Ré­ka (Tipográfia) 23:89. Tiltakoznak az emberi jogi szervezetek PEKING, VAGY SYDNEY? TÁRGYAL A NOB A Nemzetközi Olimpiai Bi­zottság (NOB) Végrehajtó Bi­zottsága vasárnap kezdte meg soron következő ülését 92 nap­pal a szeptemberben Monte Car­lóban esedékes szavazás előtt, amely a 2000-es olimpia színhe­lyéről lesz hivatott dönteni. A vasárnapi tanácskozás program­jában legfőbb napirendi pont­ként az 1993-1996 közötti négy­éves periódus gazdasági bevéte­lének nagyságrendje szerepelt. A NOB közel kétmilliárd dollár­os bevételre számít, amelyet a lillehammeri téli olimpia, vala­mint az atlantai nyári ötkarikás játékok marketing programjá­nak eredményeire alapoznak. Michael Payne, a NOB mar­keting igazgatója a 2000-es o­­limpia gazdasági sikerét még az atlantai játékok tervezett nyere­ségénél is jelentősebbre becsüli, miközben azt hangoztatta, hogy mindez független attól, vajon e­­urópai ország vagy Ázsia, eset­leg Óceánia ad otthont a nyári játékoknak. A rendezés jogáért Berlin, Manchester, Peking, Sydney, Isztambul és Brazília harcol. Amíg Sydney a résztve­vő országok utazási és szállítási költségeinek enyhítésével és részleges finanszírozásával kí­vánja népszerűsíteni magát, ad­dig Peking a NOB elnökét, Juan Antonio Samaranchot villámlá­togatása alkalmával színpom­pás körülmények között fogad­ta. Mindezek ellenére a kínai fő­város meglehetősen ellenséges kritikákkal nézhet szembe, Pe­king házigazdái szerepkörét vi­tatják mindazon szervezetek, a­­melyek az emberiség jogaiért szállnak síkra. ! Utazzon velünk Hollandiába, valamint Svájc 25-30 autókereskedője áll az Ön rendelkezésére. Autóbehozatal Vámügyintézés Érdeklődni: 328-971, V________328-972 45.1/ Az agárdi NÁDAS ÉTTEREM-ben étkezési előfizetés mindeni pénteken MEM­: 95 Ft/fő Csoportos rendezvények szervezését vállaljuk. MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK! NYÁRI BÚTORVÁSÁR A MÓRI DOMUSBAN! Minden bútor 20% engedménnyel, egyes típusok 30-40-50% engedménnyel megvásárolhatók, amíg a készlet tart! (A DOMOS Mór, Mónus Illés u. 6. Nyitva tartás: hétfő 13-17-ig,­­ kedd-péntek de. 8-12-ig, du. 13-17-ig, szombat 8-11.30-ig v