Fejér Megyei Hírlap, 1993. június (49. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-07 / 130. szám

1993. JÚNIUS 7. HÉTFŐ MEGYEI I. OSZTÁLY Tovább tart a versenyfutás Öt vendéggyőzelem született vasárnap a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 28. fordulójá­ban: a Magyaralmás, a Polgárdi, az Adony, a Csákvár és az Etyek diadalmaskodott idegenben. Becsei, Kovács L., Csonka, Va­­gyóczki, Hőlaki (Tamon), Csá­­nyi, Bodoki, Földi, Pál, Szente. Az első félidőben kiválóan védekezett a baracskai csapat. Szünet után a fáradó vendégek hibáit jól használták ki a haza­iak. A 70. percben Horváth I­. szerezte az első gólt. (1-0) A ta­lálkozó lefújása előtt hat perccel biztosította be győzelmét az esé­lyes hazai gárda. Tramplert le­rántották, a megítélt büntetőt ő maga rúgta Paulusz kapujába. (2-0) Jók: a Bakonycsernye egész csapata, illetve Paulusz és Szen­te. Ifjúsági mérkőzés: 10-1. (varga) Martonvásár — Adony 1 -2 (1 -1) A rutinosabb Adony napja Martonvásár, 600 néző, ve­zette: Hernádi. Martonvásár: Marton — Dávid, Balanyi, Süle, Rehus (Király), Szűcs G., Szabó, Czik­­lin (Szakolczi), Kükkel, Szűcs Z., Csáp. Adony: Paulusz — Balassa, Haáz, Kiér, Simon, Barócsai, Papp, Killer (Bolygó), Kollár (Fogas), Valentin, Nebucz. A kiegyenlített mezőnyjáté­kot hozó első negyedóra után lesgóllal jutott vezetéshez a ven­dégcsapat: Papp talált a hazaiak kapujába (0-1). A 40. percben Csáp fejesgóllal egyenlített (1-1). Az 55. percben Simon használta ki a hazai védelem megingását (1-2). A rutin és az akaraterő közül ezen a mérkőzé­sen az előbbi döntött. Jók: Dá­vid, Csáp, Szűcs Z. illetve Haáz, Papp, Valentin. Ifjúsági mérkőzés: 0-4. (bilik) Szép számú közönség előtt mérkőzött Martonvásár és Adony csapata. A találkozón a rutin döntött Dunaferr II — Magyaralmás 0-1 (0-0) Lesgyanús gól döntött Dunaújváros, 100 néző, ve­hette: Martin. Dunaferr II.,. Dobos — Szentandrássy, Daru (Tóth), Szávoly, Lehota III, Lengyel (Kiss), Faragó, Szauer Zs., Éliás (Laki),Jakab, Fehérvári. Magyaralmás: Szmilek — Kaiser, Makk, Végh, Pánczél, Viczina, Vörös, Moór ( Szabó), Hajnal I., Király (Hajnal Z.), Salló. Az első félidőben lendülete­sen játszottak a csapatok, ebben a játékrészben a nézők sok ra­gyogó kapusteljesítménynek tapsolhattak. Szünet után már kiegyenlítettebb volt a küzde­lem. A 68.percben Hajnal I. jó ü­­temben ugrott ki, átadását a les­helyzetben lévő Bállá értékesí­tette (0-1). A vendégek veszé­lyesebben játszottak, és így megérdemelten nyertek. Jók: Dobos, Daru, Lehota III, illetve Szmilek, Pánczél, Bálla. Ifjúsági mérkőzés: 7-0. (markó) V­ajta — Etyek 1 -5 (1-1) Öt gól a fáradtság ára Vajta, 200 néző, vezette Schmidt. Vajta: Mondovics — Kiss, Csaplár, Szűcs, Kupa, Csendes, Vass, Csorján, Molnár (Meisz­­er), Bognár, Szabó. Etyek: Simon — Závodi, Margit, Wlack ( Lehr), Bíró, Polgár, Ifjú, Albrecht ( Petrus­­ka), Jánosi, Kiss, Rácz. A 15. percben Jánosi szerzett vezetést a vendégeknek. Tíz perc múlva a hazaiak részéről Kiss P. válaszolt, és 1-1-re ala­kította az eredményt. A második félidőben, a 70. perctől Ifjú nagy pillanatai következtek, ugyanis tíz perc leforgása alatt három gólt rúgott Mondovics kapus há­lójába. A 87. percben Albrecht állította be az elsöprő győzelmet jelentő 5-1-es végeredményt. A hazai csapat elfáradt. Jók: Szabó, Csendes, Kiss, Csorján, illetve Ifjú, Bíró, Mar­git és Jánosi. Ifjúsági mérkőzés: 1-3. (csajáginé) Bakonycsernye — Baracska 2-0 (0-0) A bajnokság kapujában Bakonycsernye, 600 néző, vezette Szabó S. Bakonycsernye: Hancsák— Fidrich, Kovács J., Boros, Ké­­pesi, Gellér (Berze), Trampler, Simicska, Horváth I., Horváth N­., Végh ( Kovács K.). Baracska: Paulusz — SPORTMAGAZIN FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL Velencetours—Pusztavám 3-0 (0-0) Agárd: tart a főszezon Agárd, 250 néző, vezette: Be­­ke Velencetours: Hollósi—Ko­vács, Emmer, Májer, Bodor, Podt, Gohér (tóth), Burka, Mül­ler, Vékony, Gelencsér (Antall). Puszta­vám: Várkövi—Gé­­ringer, Fidrich, Járóka (Stett­­ner), Pál (Leitermann), Csordás, Gángó, Inczédy, Kocsis, Sely­mes, Balogh. A küzdelmes első félidőben a Velencetours még nem tudta ki­használni lehetőségeit a jól vé­dekező Pusztavám ellen. A 46. percben aztán Müller közelről vezetést szerzett a hazaiaknak (1-0). Négy perccel később Bur­ka egy baloldali szöglettel fejes­góllal növelte az előnyt (2-0). A biztos vezetés megnyugtatta a hazaiakat, s a 82. percben Vé­kony beállította a végeredményt (3-0). Jók: Müller, Burka, Májer illetve Várkövi (a mezőny leg­jobbja), Selymes, Járóka. Ifjúsági mérkőzés: 1-3 (bodor) Perkáta—Csákvár 0-4 (0-3) Összeroppant a Perkáta Perkáta, 200 néző, vezette: Szilágyi Perkáta: Posch (Papp)— Nyúl, Ruppert, Romhányi, Szép, Bódi I, Bódi II, Kovács, Szellák, Sárai, Bogó. Csákvár: Kardos—Füzes, Oszoli, Magyar, Gulyás J., Gu­lyás G., Szmolka, Palánszki, Knausz (Imrefi), Kurcz, Takács (Horváth). Már a negyedik percben 1 -0- ra vezettek a vendégek: Takács volt a korai gól szerzője. A sike­ren fellelkesülve bátran és nagy lendülettel támadott a Csákvár együttese és a 20. percben Kurcz növelte a vendégcsapat előnyét (0-2), majd négy perccel később Gulyás G. is feliratkozott a gól­szerzők közé (0-3). A végered­ményt a csereként beállt Imrefi állította be a 62. percben szerzett találatával. (0-4). Jók: Szép, Bó­di I. illetve a Csákvár egész csa­pata. Ifjúsági mérkőzés: 5-1. (Komjáti) Sárosd — Polgárdi 2-3 (1 -2) Jobbak voltak a vendégek Sárosd, 250 néző, vezette: Csörgi. Sárosd: Pribék — Horgos, Árkus, Szabó Zs., Kiss G., Bo­kor, Nyikos (Szabó L.), Kiss L., Sárdi, Tamás, Fellner, Zab. Polgárdi: Csizmadia — La­­di, Borsos, Komáromi, Tóth, Balogh, Hencz, Riba, Pető (Ta­kács), Király (Erdélyi), Végh. Mindkét oldalon több helyzet maradt kihasználatlanul. A 27. percben Pető futott el a bal olda­lon, remekül adott középre és a berobbanó Hencz öt méterről a kapuba lőtt, 0-1. A 31. percben bal oldali szöglet után Zab a fel­ső sarokba fejelt (1-1). A 33. percben Király hatalmas gólt lőtt. Szünet után a 48. percben ismét Király volt a főszereplő, 17 méteres lövése a jobb felső sarokba vágódott (1-3). Az 51. percben Sárdi másodszorra nem hibázott (2-3). Jók: Zab, Szabó Zs. illetve Borsos, Riba, Király. Ifjúsági mérkőzés: 1-5. (dunkl) Aba—Sárbogárd 2-0 (1-0) Akár tíz emberrel is... Aba, 600 néző, vezette: Már­ton. Aba: Furulyás—Vinklár, Farkas, Varga, Ormándi, Szilá­gyi, Szabó, Pluhár (Simon), Ma­jor, Szabó J. (Gémesi). Sárbogárd:Boros—Purger, Roszkopf, Toman (Varga), Ver­­bóczki, Sziksz, Herceg, Emper­­ger, Szarka, Hajnal (Felszner), Sinka. A szép számú közönség előtt támadólag lépett fel a hazai csa­pat. A 30. pecben Major góljával vezetést is szereztek. Egy kiállítás miatt a második félidőt a tíz emberrel játszó ha­zaiak irányították, és Szabó 11-esből lőtt góljával megérdemel­ten nyertek. Jók: Varga, Szilá­gyi, Major illetve Boros és Roszkopf. Ifjúsági mérkőzés: 2-0. (bor) A bajnokság állása: 1. Bakonycsernye 28 21 2 5 58-23 44 2. Velencetours 28 18 7 3 51-25 43 3. Adony 28 16 5 7 47-27 37 4. Aba 28 13 8 7 56-37 34 5. Polgárdi 28 12 5 11 38-41 29 6. Pusztavám 28 10 7 11 45-41 27 7. Dunaferr II. 28 11 4 13 48-41 26 8. Csákvár 28 8 12 8 49-42 25 9. Sárbogárd 28 8 9 11 36-36 25 10. Perkáta 28 10 5 13 40-47 25 11. Martonvásár 28 8 9 11 36-44 25 12. Magyaralmás 28 10 4 14 29-39 24 13. Baracska 28 8 8 12 34-45 24 14. Etyek 28 9 5 14 37-48 23 15. Sárosd 28 8 4 16 35-52 20 16. Vajta 28 5 4 19 27-78 14 Tölgyesi Balázs az egyetemen is jó... EGY ATLÉTA, AMERIKÁBÓL ATLÉTIKA Az már nem kelt különösebb feltűnést, ha valamely csapats­portág képviselője külföldre szerződik. Atlétikában azonban még mindig ritkaság a külföldi edzés és versenyzés lehetősége: ilyen meghívás birtokában tanul és sportol az USA-ban, Kansas City városában a Videoton több­szörös válogatott középtávfutó­ja, Tölgyesi Balázs. —Hogyan fogadtak Ameriká­ban, és milyen eredményeket ér­tél el a rekortánon? —Megértették kezdeti nehéz­ségeimet, és mindenben segítet­tek, így a tanulás mellett sikerült megnyernem az ottani fedettpá­lyás nemzeti bajnokságot 800 méteren, ezren pedig második lettem. A szabadtéri verseny két hete volt a kanadai Vancouver­ben, természetesen szintén kö­zéptávokon indultam,, de sajnos korán elfáradtam, így 7. lettem. —Hogyan mennek dolgaid az egyetemi iskolapadban? — Az ottani értékelési rend­szer szerint egy kivételével min­den tantárgyból kitűnőre vizs­gáztam. — Nemsokára Buffalóban rangos verseny kezdődik... — Igen, Universiade lesz, az egyetemisták „világbajnoksá­ga”. Bő kerettag vagyok, de még bizonyítanom kell. — Engedj meg egy személye­sebb kérdést: kerestek már aján­lattal? — Nagyobb egyetemek, így Iowa, Nebraska állam iskolái je­lentkeztek eddig, de ha nyáron jól futok, számíthatok ennél több ajánlatra is. — Ezek szerint szívesen ma­radnál az USA-ban akár hosz­­szabb időre is? ’—Természetesen, hiszen na­gyon tetszik az ország. Lehetősé­geim is ide kötnek. T.T. A hét végén a Velencei-tavon rendezték meg a Corvin Bank Szörfkupát. A két futamból álló versenyen 55 versenyző állt rajthoz. Amatőr ifi kategóriában Szentgyörgyi Zsolt győzött, a legjobb old boy-nak pedig Németh György bizonyult. Rajtuk kívül dr. Szontágh Endre, Körtvélyesi Zsolt, Cseh Klára, dr. Molnár Ákos és Király Zsolt nyerték meg kategóriájukat Holland cserepesvirág KIÁLLÍTÁS ÉS VÁSÁR 30-40 %-kal olcsóbban az ALBA REGIA Szálló Presszójában június 08-11-ig. Nyitva: 9.00-18.00-ig. Tavasz végi kiárusítás extra engedményekkel! 43069 Könyvelőt felsőfokú végzettséggel könyvelési, bérszámfejtési gyakorlattal felveszünk. Német, angol nyelvtudással rendelkezők előnyben. Jelentkezés: írásban. FUHRMANN Autóipari Kft. 8000 Székesfehérvár, Seregélyesi u. 96. 42541 Azonnali belépéssel FELVESZÜNK PINCÉREKET, SZAKÁCSOKAT, TAKARÍTÓNŐKET NÁDAS ÉTTEREMBE AGÁRDRA, egész éves üzemeltetésre. Érdeklődni: a helyszínen Szűcs Jánosnál naponta 8-18 óráig. 43410