Fejér Megyei Hírlap, 1993. augusztus (49. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-23 / 195. szám

1993. AUGUSZTUS 23. HÉTFŐ DÖNTETLENEK NAPJA Perkáta — Aba 1 -3 (1 -2) Vendégsiker Perkátán Perkáta, 130 néző, vezette: Martin. Perkáta: Gyalus — Kovács T., Rabiász, Bódi, Kovács N., Romhányi, Károsi (Bogó), Dó­zsa, Molnár, Szellák, Kovács Zs. Edző: Szellák Sándor. Aba: Boros — Varga, Lo­­vassy, Ormándi, Farkas, Szabó A., Burka, Nagy, Sziksz, Ko­vács T., Major. Edző: Bor De­zső. A kitűnő játékvezetés mellett lezajlott találkozón a vendégek a 27. percben Sziksz révén szó­Pusztavám, 200 néző, vezette Szilágyi. Pusztavám: Várközi — Gé­­ringer, Fridrich, Jávorka, Kon­­dorosi (Kollár), Csordás, Ud­­vardi, Inczédi, Kocsis, Selymes, Gergő (Leitermann). Edző: Juszkó József. Sukoró: Szmilek—Csontos, Pál, Balla, Lukács, Mészöly, Sprancsak, Cserny, Tihanyi, Gyenti, Salga. Edző: Kiss Lász­ló. A mérkőzés első játékrésze nagy küzdelmet hozott. A két reztek vezetést, aki a beadott labdát ügyes mozdulattal csa­varta a kapuba, 0-1. A 31. perc­ben növelte előnyét az Aba, ez­úttal Major volt eredményes, 0-2. A Perkáta még az első féli­dőben szépíteni tudott, egy lát­ványos támadást követően Mol­nár lőtt szép gólt. A második félidőben Major állította be az 1-3-as végered­ményt a 77. percben. Jók: Boros, Varga és Szabó. Ifjúsági mérkőzés: 1-2. (kufler) csapat nagyon akart, ám az aka­rásba hibák csúsztak, és a gól­helyzetek sorra kimaradtak. A fordulás után a vendégek enyhe mezőnyfölénye góllá érett, egy kapu előtti kavarodást követően Sarga lőtt a hálóba. (0:1) A 76. percben Inczédi értékesítette a Pusztavám javára megítélt bün­tetőt. (1:1) A jó iramú mérkőzé­sen igazságos eredmény szüle­tett. Jók: Inczédi és Kocsis. Ifjúsági mérkőzés: 2:3. (finta) Kiegyenlített játékkal kezdő­dött a mérkőzés. A 61. percben Verbóczki nagyerejű lövését bravúrral hárította Bakó. A 42. percben Melito nagyszerű lövé­sének és Deák kitűnő védésének tapsolhatott a lelkes közönség. Az 55. percben Plotár lövését védte ismét a hazaiak kapusa. Erre a másik oldalon Fellner vá­laszolt, de Bakó is a helyén volt. A 65. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Plotár, egy beadás után a védők mögül kibújva fejelte a labdát a kapuba. 0-1. A hajrában a sárbogárdiak nem tudtak e­­gyenlíteni. Jók: Deák, Hegedűs, Purger, illetve, Bakó, Magony, Plotár. Ifjúsági mérkőzés: 0-7. (Jakab) Meglepetésre Perkáta otthonában vesztett az Abával szemben. A mérkőzés képe alapján a vendégek megérdemelten nyertek Pusztavám — Sukoró 1:1 (0:0) Igazságos döntetlen Polgárdi — Pusztaszabolcs 0-0 Remekelt a vendégkapus Polgárdi, 450 néző, vezette: Koszorús. Polgárdi: Csizmadia — La­­di, Borsos (Pusztai), Komáromi, Tóth, Balogh, Hencz, Riba, Vé­kony (Király), Végh, Szekeres. Edző: Burka Imre. Pusztaszabolcs: Petrás — Fülöp, Gölöncsér (Domokos), Varga (Paizs), Antoni, Nek­kli, Szabó, Lengyel, Gábor (Szabó Z.), Vágó, Mészáros. Edző: Fü­löp János. A végig nagyiramú mérkőzé­sen mindkét csapat részéről a­dódtak gólszerzési lehetőségek, mindkét csapat lőtt egy-egy ka­pufát. A 89. percben már-már úgy nézett ki, hogy a hazaiak mégiscsak otthon tartják mind­két pontot, mivel tizenegyeshez jutottak, de a büntetőt Szekeres elhibázta. Hiába fáradtak el a vendégek a második játékrész végére, a hazaiak nem tudtak él­ni a lehetőséggel. Jók: Végh, Komáromi és Tóth, illetve Pet­rás (a mezőny legjobbja). Ifjúsági mérkőzés: 4-1. (disznósi) Sárbogárd —Bicske 0-1 (0-0) Ezúttal a rutin döntött Sárbogárd,. 350 néző.Vezet­­te:Géringer Sárbogárd: Deák — Herc­­zeg, Hegedűs, Purger, Loth, Verbóczki, Roszkopf, Vass,­­Tornán­, Szarka, Sinka, Fellner Edző: Molnár János Bicske: Bakó—Láti, Udvar­­di, Jakab, (Jankovics), Mihaj­­lov, Erdész, Plotár, Melito, Tóth, Németh, Magony. Edző: Nagy Győző SPORTMAGAZIN FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL Baracska ABVFC — Dunaferr 11 1-1 (1 -0) A gólhelyzet kevés a sikerhez Baracska, 300 néző, vezette: Szabó. Baracska: Paulusz — Pa­­nyik (Keresztes), Kovács P., Csonka, Vagyóczky, Hőlaki, Balázs, Földi, Szente, Pál, Csá­­nyi. Edző: Kovács Péter. Dunaferr II: Radványi — Falusi, Lehota, Szűcs, Mohács, Végi (Sárdi), Szauer, Tóth, Ja­kab, Kiss, Fehérvári. Edző: Andriska Vilmos. Baracskai rohamokkal kez­dődött a mérkőzés, számtalan helyzetet dolgozott ki a hazai csapat. Gólt azonban nem tud­tak szerezni, ugyanis vagy a csa­tárok voltak ügyetlenek az utol­só pillanatban, vagy Radványi hárított remekül. A 22. percben aztán már tehetetlen volt az ad­dig biztosan fogó vendégkapus, ugyanis Szente szerzett gólt egy gyönyörű cselsorozat után, 1-0. A dunapartiak a 72. percben e­­gyenlítettek Fehérvári révén. Jók: Vagyóczky és Csonka, il­letve Radványi és Fehérvári. Ifjúsági mérkőzés: 1-6. (kiss J.) Etyek — Velencetours 3-2 (2-2) Színvonalas mérkőzésen Etyek, 300 néző, vezette: To­rnai. Etyek: Simon — Závodi, Margit, Pauli, Bíró, Polgár, Ifjú, Lajtavári (Szunyogh), Kiss Z., Kiss B. (Bider), Rácz (Alb­recht). Edző: Haffner György. Velencetours: Gajdóczi — Kovács, Horváth, Müller, Podt, Bodor, Kádár, Májer, Hollósi, Tóth, Németh T. Edző: Májer József. A hazai csapat már az első percben vezetett, Ifjú szerezte a találatot (1-0). Az 5. percben a vendégcsapat Gohér révén e­­gyenlített (1-1). A 20. percben egy jobb oldali támadás után Kiss Z. ismét vezetést szerzett a hazaiaknak (2-1), majd a 40. percben bal oldali támadás után Müller egyenlített (2-2). A má­sodik félidő nagy részében az etyekiek felülmúlták ellenfe­lüket. Az 59. percben ismét Kiss Z. volt eredményes, s ezzel beál­lította a 3-2-es végeredményt. Jók: Ifjú, Kiss Z., Bider illetve Gohér, Horváth G., Májer. Ifjú­sági mérkőzés: 2-3. (belga) Magyaralmás — Csákvár 1 -1 (1-0) A vendégek egyenlítettek Magyaralmás, 350 néző, ve­zette: Hernádi. Magyaralmás: Sántha — Ki­rály, Végh, Kaiser, Makk Pánc­­zél, Moór (Lengyel), Gellér, Szabó T., Hajnal, Németh V. (Kindl). Edző: Boros György. Csákvár: Kardos — Mundi, Fodor, Oszoli, Gulyás, Szabó, Molnár (Király), Magyar, Rucz, Nagy (Bakonyi), Fekete. Edző: Bori Lajos. Az 5. percben a hazaiak sze­reztek vezetést: Szabó T. talált a csákváriak kapujába (1-0). A gól után változatos játék alakult ki, mindkét oldalon nagy helyzetek maradtak kihasználatlanul. Szünet után a 60. percben 11 - eshez jutottak a vendégek. A büntetőt Fekete értékesítette (1-1). Továbbra is nagy iramú volt a játék, helyzetek mindkét oldalon adódtak, de újabb gól már nem született. A mérkőzé­sen igazságos eredmény szüle­tett. Mindkét együttes dicséreté­re legyen mondva, végig harco­san küzdöttek. Jók: Szabó T., Kaiser, Pánczél, illetve Fekete, Molnár. Ifjúsági mérkőzés: 2-1. (boros) Martonvásár — Adony 3-2 (1-2) Kemény harc a két pontért Martonvásár, 350 néző, ve­zette: Futó. Martonvásár: Kovács T. (Marton) — Dávid, Kapu, Süle, Rehus, Szűcs G. (Szabó), Mo­csári (Kükkel), Cziklin, Kovács A., Szűcs Z. Csáp. Edző: Bilik János. Adony: Katona — Balassa, Barócsai, Kiér, Simon, Cserpes, Karsai (Fogas), Valentin, Kol­lár, Killer (Müller), Nebucz. Ed­ző: Pölöskei Tamás. A mérkőzés húsz perc hazai mezőnyfölénye Cziklin találatá­val hozta meg eredményét. A ru­tinos, jó erőkből álló Adony Cserpes és Valentin góljaival még az első játékrészben fordí­tani tudott, és 1-2-es állással kezdhették a második félidőt. A cserék után feljavult a marton­­vásári csapat, Kovács A. és Szűcs Z. remekbeszabott góljai­val ismét a maga javára alakítot­ta az eredményt. Jók: Martonvá­sár egész csapata, illetve Simon, Killer és Valentin. Ifjúsági mérkőzés: 2-2. (bik­k) Lesz mit javítania a FÁSE csapatának RÖGBI Szombaton Székesfehérvá­ron rendezték a rögbi Amstel Kupát. Hat csapatot vártak a színvonalasnak ígérkező torná­ra, de csak hárman jöttek el, a bajnok Zöld Sólymok, az Eszter­gom és a Miskolc csapatai távol maradtak, így a Fehérvár Áru­ház SE, a Kispesti Elefántok és a Battai Bátor Bulldogok gyömö­szölték egymást a zöld gyepen. A székesfehérvári FASE gárdá­ja az NB II bajnoka, a Kispesti Elefántok ellen ugyancsak har­matos játékot produkált, aminek 35:0 arányú vereség lett a vége. A kispestieket a két hét múlva kezdődő bajnokság esélyesei­nek tartják. A Százhalombatta ellen már jobban „tolongtak” a fehérvári legények, 18:0 arány­ban nyertek, és a második he­lyen végeztek. A hazaiak főleg fiatal játékosaikat akarták ki­próbálni ezen a tornán. Felemás felmérő bajnokság előtt Külföldi vállalat alkalmazottat keres, aki alkalmas vezetői tevékenység ellátására. Leendő munkahelye: Fejér megye Feltételek: a német nyelv tárgyalási szintű ismerete, sze­rvező­készség, saját gépkocsi. A jelentkezéseket írásban, rövid önéletrajzzal mellékelve Pf.: 138. 8901 Zalaegerszeg címre kérjük. KOVINA KFT Börgöndi út 55. (PIÉRT raktárnál) ^ 1 Tel.: 329-636 DISZKONT RAKTÁRÁRUHÁZÁBAN KEDVEZMÉNYES ÁRON AJÁNLJUK LAKÁSÉPÍTÉSHEZ Fürdőszoba berendezéseket: kádak, WC (alsó-hátsó kifolyású), mosdók, garnitúrák, csapok, csaptelepek MINDENT EGY HELYEN CSAK ITT villany-, gáz-, víz-, fűtésszereléshez is számtalan különböző termék közül válogathat! Nálunk a legolcsóbb! Nyitva: naponta 8-17 óráig szombaton 8-12 óráig 54811 A Fejér megyei Munkaügyi Központ FELVÉTELT HIRDET ELEMZŐ KÖZGAZDÁSZ munkakörre, elsősorban Közgazdasági Tudományi Egyetemi végzettségű pályakezdő fiatal részére. Bérezés: megegyezés szerint az 1992. évi XXIII. sz. köztisztviselői törvény alapján. Pályázatok beérkezési határideje: 1993. szeptember 10. 16 óra. Helye: Székesfehérvár, Sörház tér 1.sz. Pályázatokkal kapcsolatban felvilágosítást ad: Dr. Szabó Józsefné igazgatóhelyettes Horváth Zsoltné osztályvezető helyettes. Telefon: 22/327-950. 54534