Fejér Megyei Hírlap, 1993. szeptember (49. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-13 / 213. szám

1993. SZEPTEMBER 13. HÉTFŐ SPORTMAGAZIN FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDA­L MEGYEI I. OSZTÁLY A Bicske alig hibázik Csákvár — Dunaferr II. 3-1 (2-0) Jobbak voltak a hazaiak Csákvár, 300 néző, vezette: Fésű. Csákvár: Kardos — Mundi, Fodor, Gulyás, Medve, Molnár II., Szabó (Bakonyi), Oszoli, Ma­gyar, Kókány, Fekete. Edző: Bo­ri Lajos. Dunaferr II.: Radvánszki — Szentandrásy, Tőkési, Lukács, Varga, Molnár, Gál, Juhász, Ja­kab, Járdi, Oszvald. Edző: And­riska Vilmos. Az első félidőben sokat táma­dott a hazai csapat és megérde­melten szerzett kétgólos előnyt. A 20. percben Oszoli, a 41. perc­ben pedig Medve fejese került a dunaújvárosiak kapujába. A féli­dőben így 2-0-ra vezetett a Csák­vár. Szünet után alig telt el három perc, amikor Medve egyéni játék után szerezte a hazaiak harmadik gólját (3-0). A 64. percben szépí­tettek a vendégek. 11 -eshez jutott a Dunaferr, amelyet a kapus, Radvánszki biztosan értékesített (3-1). Jók: Fodor, Medve, Ma­gyar illetve Radvánszki. Ifjúsági mérkőzés: 2-1. (Schneider) gyel (Makk). Edző: Boros György. Az első negyvenöt perc eny­he pusztaszabolcsi mezőnyfö­lénnyel telt, majd a második já­tékrész is így kezdődött. Az 50. percben szabadrúgás­hoz jutottak a hazaiak: Fülöp állt a labda mögé és talált húsz mé­terről Sántha kapujába megsze­rezve ezzel vezetést, valamint a mérkőzés egyetlen és győzel­met jelentő gólját, 1-0. A gól u­­tán a vendégek átvették az irá­nyítást és a hazaiak örülhettek a két pontnak. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Jók: Petrás, illetve Makk és Lengyel. Ifjúsági mérkőzés: 2-2. (szabó) Csákváron a Dunaferr II. vendégszerepelt. A hazaiak biztosan nyerték a találkozót a lelkes vendégek ellen Etyek — Adony 1 -2 (1 -1) Szerencsés vendégsiker Etyek, 400 néző, vezette: Schmidt. Etyek: Simon — Polgár, Bí­ró, Pauli, Závodi, Kiss B. (Alb­recht), Lajtavári, Rácz, Seres (Bieber), Kiss Z., Margit. Edző: Haffner György. Adony: Katona — Balassa, Barócsai (Kenyér), Cserpes, Si­mon, Karsai, Papp, Killer, Kol­lár, Valentin, Nebucz. Edző: Pö­­löskei Tamás. Kihagyott hazai helyzetek u­­tán a 9. percben Pauli szép fejes­góllal szerzett vezetést az E­tyeknek. A 35. percben Papp szerencsés góllal egyenlített. A második félidő hazai rohamai u­­tán az 55. percben tizenegyes­hez jutott az Adony, Papp bünte­tőjét azonban Simon bravúrral védte. Szikrázó játék után a 70. percben Závodi öngólja döntöt­te el a mérkőzést. A nagy iramú, színvonalas találkozón némi szerencsével nyertek a vendé­gek. Jók: Simon, Rácz, Pauli, il­letve Papp, Simon és Balassa. Ifjúsági mérkőzés: 4-0. (fekete) Perkáta — Bicske 0-2 (0-2) Kemény meccs — két gól Perkáta, 800 néző, vezette: Móricz. Perkáta: Gyalus — Kovács T., Ruppert, Kovács Zs., Ra­biász, Szép, Dózsa (Simon), Ká­­rosi (Nagy I.), Szellák, Molnár. Edző: Szellák Sándor. Bicske: Bakó — Pájer, Ud­­vardi, Mihajlov, Lóczi, Nelita (Ölvedi), Erdész, Tóth G., Ma­­gony, Plotár, Németh J. Edző: Nagy Győző. A 16. percben szabadrúgás­hoz jutott a Bicske csapata. A beívelt labdát visszafejelték, majd Németh érkezett és szép gólt lőtt, 0-1. A 31. percben Szép remekül ugrott ki a védők közül, már a kapust is elfektette, de a labda a felső lécen csattant. A 36. percben egy bicskei szög­letet követően ismét Németh szerzett szép gólt együttesének, 0-2. A második játékrészben a Perkáta mindent megtett, de gólt szerezniük nem sikerült. Jók: Szép, Molnár és Ruppert, illetve Udvardi, Bakó és Plotár. Ifjúsági mérkőzés: 3-4. (kásler) Pusztaszabolcs — Magyaralmás 1-0 (0-0) Örülhetnek a hazaiak Pusztaszabolcs, 300 néző, bor: Mészáros (Nekckli). Edző, vezette: Pamminger, Fülöp János. Pusztaszabolcs: Petrás — Magyaralmás, Sántha — Becséri (Paizs), Gölöncsér, Kaiser, Végh, Hajnal, Makk, Varga, Fülöp, Vágó (Domon- Király, Moór, Gellér, Németh Kos), Szabó T., Baranyai, Gál (Kindl), Szabó (Páni­s), Lew­ Sárbogárd — Polgárdi 1-0 (0-0) Háromszor csattant a léc Sárbogárd, 400 néző, vezette: Nagy N­. László. Sárbogárd: Deák M. — Fellner, Hegedűs, Purger, Lóth (Vass), Verbóczki, Roszkopf, Herczeg, Szarka, Sinka, Sza­kács (Deák G.) Edző: Molnár János. Polgárdi: Csizmadia — La­­di, Borsos, Komáromi, Tóth, Balogh, Algács (Fodor), Király A., Vékony, Király Cs., Szeke­res. Edző: Burka Imre. Az első félidőt jó iramú játék jellemezte, mindkét oldalon a­kadtak gólhelyzetek. A vendég­csapat a 22. percben Vékony ré­vén kapufát lőtt, a másik oldalon Verbóczki lövését védte bravúr­ral a kapus. A második játék­részben továbbra is jó volt az i­­ram. Szakács az 58. percben szerzett vezetést. A hajrában a Polgárdi csatárai egymás után kétszer lőttek kapufát. A 81. percben a játékvezető Ladit ki­állította. Jók: Szakács és Ver­bóczki, illetve Vékony. Ifjúsági mérkőzés: 1-2. (jakab) Aba — Baracska 5-0 (3-0) Gólszüret Abán Aba, 350 néző, vezette: Var­ga-Aba: Boros — Szabó T., Lo­­vassy (Ludvig), Varga, Farkas, Szabó A., Burka, Nagy Sziksz, Kovács (Pluhár), Major (Ha­lász). Edző: Bor Dezső. Baracska: Paulusz — Pa­­nyik, Vagyóczky, Csonka, Tóth, Hőlaki, Balázs, Becsei, Szente, Pál, Csányi. Edző: Kovács Péter. A mérkőzés elején a hazaiak léptek fel támadólag és Szabó büntetőjével szereztek vezetést, 1-0. A 25. percben ismét a nagy játékkedvvel játszó Szabó lőtt gólt, 2-0. A 40. percben Sziksz beadását Major továbbította a kapuba, 3-0. A második félidő e­­lején a vendégek is próbálkoz­tak, de az abai védelem jól zárt. Azután ismét hazai gólok követ­keztek: a 70. percben Sziksz ta­lált a hálóba, a 82. percben pedig Pluhár állította be a végered­ményt. Jók: Varga, Szabó és Lo­­vassy, illetve Paulusz és Tóth. Ifjúsági mérkőzés: 6-0. (bor) Sukoró — Martonvásár 2-0 (0-0) Egy jó mérkőzés Székesfehérvár, 250 néző, ve­­zette:Pfeffer. Sukoró: Szmilek — Csontos, (Csernyi), Németh, Pál, Juhász, Horváth, Schultz (Kovács), Kiss, Tihanyi, Sprecsak, Balla R., (Balla K.) Edző: Kiss Lajos. Martonvásár: Kovács T. — Kovács A., Radu, Füle (Kükkel), Rehus, Fazekas, Mészáros, Cziklin (Szabó), Szűcs, Dávid, Csáp. Edző: Bilik János. Az első félidőben jó iram és nagy küzdelem jellemezte a já­tékot, már ekkor látszott, hogy egy kitűnően felkészített Mar­tonvásár és egy, csak a győze­lemre törő Sukoró küzd a pályán. A második félidőben a hajrát a Sukoró jobban bírta erővel, és két egyéni akció eldöntötte a mérkőzés sorsát. Előbb Tihanyi lőtt távolról pontosan — a kapu­fa belső feléről vágódott a hálóba a labda —, majd Spre csak cse­lezte magát a kapuig, és közelről lőtt gólt. Megérdemelten győzött a Sukoró. Jók: Pál, Tihanyi, Né­meth I. és Szprecsák, illetve Ko­vács A. Ifjúsági mérkőzés: 2-7. (sólymos) Velencetours — Pusztavám 0-0 Haszontalan támadások Agárd, 300 néző, vezette: Csörgi. Velencetours: Hollósi — Borsányi, Horváth G., Müller, Bodor, Podt, Gohér, Kádár, Má­­jer, Tóth, Németh. Edző: Májer József. Pusztavám: Várkövi — Gé­­ringer, Fridrich, Járóka, Kondo­rosi, Palacsek, Pál, Inczédi, Ko­csis, Selymes (Farkas), Udvari. Edző: Juszkó József. A hazai együttes végigtámad­ta a mérkőzést, helyzeteit azon­ban nem tudta kihasználni. Ifjú­sági mérkőzés: 12­0. (májer) Dunaferr II. 5 0 2 3 5- 8 2 A bajnokság állása: 1. Bicske 5 4 1 0 8- 1 9 2. Aba 5 3 1 113- 5 7 3. Adony 5 3 1 113- 7 7 4. Pusztaszabolcs 5 3 119-67 5. Polgárdi 5 2 2 1­5- 4 6 6. Sukoró 5 2 1 211- 8 5 7. Etyek 4 2 117-55 8. Martonvásár 5 2 1 211-11 5 9. Csákvár 4 0 4 0 3- 3 4 10. Pusztavám 5 1 2 2 5- 10 4 11. Magyaralmás 4 0 3 1 4- 5 3 12. Velencetours 4 112 3-4 3 13. Perkáta 5 1 0 4 6- 13 2 14. Sárbogárd 5 10 4 1-8 2 15. Baracska 4 0 1 3 1- 10 1 Versenyen kívül Szuper Ligás kezdet NAGYARÁNYÚ GYŐZELEM TEKE Az Alcoa-Köfém SC női teke csapata szombat délelőtt hazai pályán mutatkozott be a legjob­bak között, a Szuper Ligában. Mint ismert, a társaság az OKGT-vel kötött „házasságá­nak” köszönhetően indulhat az elit mezőnyben. Az első fordulóban az Alcoa- Köfém tekecsarnokába a ZTE­­ZAÉV együttese látogatott. Jól kezdtek a székesfehérváriak, az első párok küzdelme az ő sikerü­ket hozta, s ez meghatározta a ké­sőbbieket. Tulajdonképpen a 1 0 arányú előnyt már „csak” tartani kellett. A csapat többi tagja azonban még fokozni tudta ezt, így nagy fölényű, 7:1 arányú győzelmet könyvelhetett el a csapat. A győzelmeket Herczeg­né Vajda Gabriella (417 fa), Fü­­löpné (429), Bottlikné (431), Fo­­garasi (425), Perepatitsné (42­0) szerezték. Bemutatkoztak az ifjúságia­k, szintén a ZTE-ZÁÉV ellen. Eze­n az összecsapáson is sima hazai siker született, Csete, és Kum­­merné győztek, a csapat pedig 4:0-ra diadalmaskodott. —s— '­jdmtmv UJ UJ UJ ÉRETTSÉGIZETT PÁLYAKEZDŐKNEK! A Pénzügyi és Számviteli Főiskola nappali képzésben Székesfehérváron is indítja a „0” évfolyamát!! (Postsecondary) Itt képesített könyvelői szakképesítést szerezhetsz, majd felvételi nélkül folytathatod tanulmányaidat a Pénzügyi és Számviteli Főiskola nappali tagozatán! Részletes tájékoztatót küldünk! Érdeklődni lehet: Levélben: Minerva BT. 8000 Székesfehérvár, Királykút n­. 22.1/45. Telefonon: 22/328-441. Kodolányi János Főiskola Tanulmányi Osztály Jelentkezési határidő: 1993. szeptember 20. KERESS BENNÜNKET!! * A tejinformix Naponta számos problémája adódhat: □ elromlik az autója, tévéje, mosógépe, vagy bármi... □ szakemberre van szüksége?... □ nem tudja hol kapható rolettavászon, irodabútor, önterülő padlóburkoló, kínai selyemvirág, rozetta, fagyipor, őszülést gátló hajápoló vagy valamilyen árucikk?... □ könyvet vagy szórólapot nyomtatna?... □ hol van akció?... □ ki gyártja a természetgyógyászati készülékeket, hűtőberendezéseket, ajtóküszöböt, kipufogódobot, szaunakályhát?... □ ki tervezi meg a fűtésrendszert, házat, télikertet, benzinkutat?... □ belsőépítészre, építészre van szüksége?... □ kölcsönözne autót, gépet, szmokingot, esküvői ruhát, videokamerát?... □ orvost, ügyvédet keres □ költözködni, fuvarozni szeretne?... □ ajándékot küldene?... □ üzleti partnert keres?... vagy autósiskolát?... □ védelemre van szüksége?... □ tanulni, utazni szeretne?... □ albérletet, műhelyt, irodát keres?... □ nincs aki gyermekére felügyelne?... stb. stb. stb. csak a 22/319-019-es telefonszámot kell tárcsáznia, ahol a TELINFORMIX munkatársa - egy számítógép segítségével - minden kérdésre választ keres, tanácsot ad az év .______minden napján, reggel 8-tól­­ este 8-ig.______.