Fejér Megyei Hírlap, 1993. október (49. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-25 / 248. szám

1993. OKTÓBER 25. HÉTFŐ MEGYEI I. OSZTÁLY: A Sukoró nyerte a rangadót Sukoró — Adony 1 -0 (0-0) Végig nyílt „sisakkal” Székesfehérvár, 200 néző, vezette: Major. Sukoró: Szmilek — Pál, Né­meth, Kiss, Lukács, Horváth, Salga, Salacz, Tihanyi (Schultz), Sprecsák (Király), Vékony. Edző: Kiss Lajos. Adony: Paulusz — Balassa, Barocsai, Nelmec, Simon, Kar­sai, Papp, Balogh, Koller (Cser­­pes), Valentin (Katona), Killer. Edző: Stefanics Tamás. Jól kezdett a házigazda, Tiha­nyi remekül hozta helyzetbe tár­sait, de a védők hárítottak. Az el­ső félidő nyomasztó Sukoró fö­lényt eredményezett. A második játékrészben tovább rohamozott a hazai együttes. A 60. percben Király távoli lövését rosszul védte Paulusz, a kipattanó lab­dát Tihanyi vágta a hálóba, 1 -0. Ezt követően mindent egy lapra tett fel az Adony, de nem sike­rült egyenlíteniük a beszorult Sukoróval szemben. Jók: Szmi­lek, Pál, Tihanyi, ill. Paulusz, Balassa, Simon. Ifjúsági mérkőzés: 2-1. (sólymos) Az első negyedóra végén Selymes szögletéből Inczédi fe­jelt a hálóba, 1-0. A 25. percben Géringer lőtt 25 méterről ritkán látható, szép gólt, 2-0. A jól ját­szó etyekiek helyzetei sorra ki­maradtak. A második félidő a vendégek perceivel kezdődött, a 49. percben Albrecht lőtt gólt, 2- 1. A 60. percben ismét a hazaiak egyik támadása volt eredmé­nyes: Kocsis 20 méterről lőtt a hálóba, 3-1. A 80. percben az etyekiek kétszer is a kapufát ta­lálták el, öt perccel később pedig Ifjú szépítette az eredményt 3-2- re. Jók: Farkas, Kocsis és Sely­mes, illetve Albrecht. Ifjúsági mérkőzés: 1-3. (finta) Az első­ percekben a házigazda, az utolsókban az adonyi együt­tes „egykapuzott” Fotó: Fási László Tizen­tíz ellen Martonvásár, 300 néző, ve­zette: Schmidt. Martonvásár: Marton — Fazekas, Kapu, Süle, Mészáros, Rehus, Cziklin, Szűcs G., Tu­­dor, Szűcs Z., Csáp. Edző: Ma­gosházi László. Velencetours: Hollósi — Borsányi, Horváth (Németh), Müller, Podt, Bodor, Gohér (Dala), Kádár, Lakatos, Tudor, Adam. Edző: Májer József. A 8. percben egy kavarodást követően Borsányi lőtt a jobb sarokba, 0-1. Négy perccel ké­sőbb Podt tette ugyanezt, nehéz szögből, 0-2. A gyenge hazai kezdést még tetézte Szűcs G. korai kiállítása, a vendégeknél pedig Kádár ka­pott piroslapot. A 36. percben Tudor távolról nagy gólt lőtt, 1- 2. A hazai próbálkozások után a 85. percben Dala állította be a végeredményt egy védelmi hi­bát kihasználva. Jók: Kapu, il­letve Borsányi, Horváth G. és Bodor. Ifjúsági mérkőzés: 3-6. (bik­k) Martonvásár — Velencetours 1 -3 (1 -2) Bicske — Csákvár 2-2 (0-2) Plotár pontot mentett Bicske, 700 néző, vezette: Tornai. Bicske: Bakó — Lóczi, Ud­­vardi, Pájer, Mihajlov, Erdész, Plotár, Nelitó, Tóth J., Gárdo­nyi, Magony. Edző: Nagy Győ­ző. Csákvár: Kardos— Mundi, Magyar, Gulyás, Fodor, Bako­nyi, Kókány, Oszoli, Medve, Knausz, Szoboszlai. Edző: Bori Lajos. Egy védelmi hibát követően Szoboszlai már a 15. percben megszerezte a vendégeknek a vezetést (0-1), tíz perccel ké­sőbb pedig Kókány növelte to­vább a Csákvár előnyét, 0-2. A második játékrészben a Bicske kapujához szegezte a csákvári csapatot, Mihajlov azonban csak a 80. percben tudott szépí­teni, 1-2. A mérkőzés lefújása előtt egy perccel Plotár meg­mentette találatával a Bicske e­­gyik bajnoki pontját (2-2). Jók: Nelita és Udvardi, illetve Ma­gyar, Szoboszlai és Kardos. Ifjúsági mérkőzés: 0-1. (börcs) Pusztavám — Etyek 3-2 (2-0) „Kapufázott” az Etyek Pusztavám, 200 néző, vezet­te: Horváth I. Pusztavám: Várközi — Gé­­ringer, Farkas, Járóka, Pál, Kon­­dorosi (Csáki), Nyári (Giricz),­­Inczédi, Kocsis, Selymes, Ud­vardi. Edző: Juszkó József. Etyek: Simon — Závori (Já­nos), Margit, Pauli, Bíró, Polgár (Seres), Ifjú, Lajtavári, Kiss Z., Szunyogh, Rácz (Albrecht). Ed­ző: Haffner György. SPORT Perkáta — Magyaralmás 3-0 (1 -0) Magabiztos győzelem Perkáta, 250 néző, vezette: Nagy L. Perkáta: Gyalus — Kovács T., Ruppert, Kovács Zs., Rom­­hányi, Kovács N, Rabiász, Szöllősi (Károsi), Nagy, Simon, Bódi. Edző: Ruppert Mihály. Magyaralmás: Sántha — Vörös, Balló, Végh, Hajnal, Kindl, Kaiser, Lengyel, Király, Fehér, Németh. Edző: Boros György. Az első félóra végén, a 31. percben Kovács T. szabadrúgá­sát Kovács N. fejelte a hálóba, 1 -0. A 40. percben a Magyaralmás jutott szabadrúgáshoz, Hajnal 16 méteres lövése a felső lécen csattant. A 71. percben a csere­ként beállt Károsi lépett ki a vé­dők között, majd a labdát hálóba emelte, 2-0. A 85. percben Bódi találta el a felső lécet, ezúttal azonban a kipattanó labdát Si­mon a hálóba fejelte. Jók: Gyalus, Ruppert, Nagy és Kovács, illetve Király és Sántha. Ifjúsági mérkőzés: 0-4. (kásler) Polgárdi — Baracska 2-0 (2-0) Hetven perc mezőnyfölény Polgárdi, 300 néző, vezette: Márku. Polgárdi: Csizmadia — La­­di, Borsos, Komáromi, Tóth, Balogh (Fodor), Pusztai (Láng), Riba, Algács (Galamb), Végh, Szekeres. Edző: Burka Imre. Baracska: Paulusz — Va­das, Kovács, Csonka, Hőlaki, Tóth, Szente, Bodoki, Tepszics, Földi, Csányi. Edző: Kovács Pé­ter. Szép számú közönség előtt, i­­deális futball-időben kezdődött a Polgárdi utolsó otthon játszott őszi bajnoki meccse. Az első 20 percben egyenlő ellenfélnek bi­zonyult a Baracska, de utána fo­kozatosan kidomborodott a ha­zaiak jobb felkészültsége. A gó­lok egyéni akciókból estek: a 38. percben Balogh, öt perccel ké­sőbb pedig Végh volt eredmé­nyes. A második félidőben a ha­zaiak egykapuztak, a vendégek védekeztek és kontrákkal kísér­leteztek. Jók: Végh, Balogh és Ladi, illetve Tóth és Szente. Ifjúsági mérkőzés: 2-0. (disznósi) Aba — Pusztaszabolcs 2-2 (2-1) Vinklár öngóljával Aba, 400 néző, vezette: Nagy III. Aba: Boros — Varga, Lova­­si, Burka (Szilágyi), Vinklár, Szabó, Nagy, Farkas, Sziksz (Halász), Kovács, Major. Edző: Bor Dezső. Pusztaszabolcs: Petrás — Becséri, Göröncsér (Mickl), Varga, Fülöp, Pécseli, Szabó, Baranyai, Gábor (Mészáros), Palotai, Antoni (Toldi). Edző: Fülöp János. Jól kezdtek a vendégek és a szerencse is melléjük szegődött, ugyanis a 13. percben Vinklár öngóljával szerezték meg a ve­zetést. Ezután az abaiak vették át a játék irányítását és major két találatával fordítani tudtak. A második játékrész első részében a hazaiak voltak fölényben, de helyzeteiket sorozatosan ki­használatlanul hagyták. A 73. percben egy távoli Palotai-talá­lattal egyenlített a pusztaszabol­csi gárda, megszerezve ezzel az egyik pontot. Jók, Farkas és Major, illetve Petrás és Palotai. Ifjúsági mérkőzés: 1-1. (bor) Dunaferr II. — Sárbogárd 1 -0 (0-0) A vendégek két kapufát lőttek Dunaújváros, 100 néző, ve­zette: Rötler. Dunaferr II.: Radványi — Gál, Lehota III., Szentandrássy, Szauer III., Juhász, Szekeres, Faragó, Schneider, Butyorka, Kiss K. Edző: Andriska Vilmos. Sárbogárd: Deák M. — Per­gel, Roszkopf, Verbóczki, He­gedűs, Lóth, Herceg, Deák G., Szarka, Fellner, Szakács. Edző: Molnár János. A 75. percben egy gyors elfu­tás végén Kiss K. talált a kapuba (1-0). Ifjúsági mérkőzés: 1-2. (markó) A bajnokság állása 1. Polgárdi 11 8 3- 21-3 19 2. Bicske 10 8 2 - 20-8 18 3. Sukoró 10 5 3 2 17-9 13 4. Pusztavám 11 5 2 4 15-19 12 5. Velencetours 10 4 3 3 13-8 11 6. Aba 10 4 3 3 20-16 11 7. Adony 10 5 1 4 16-12 11 8. Pusztaszabolcs 10 4 3 3 15-12 11 9. Etyek 10 5 1 4 15-15 11 10. Csákvár 10 2 6 2 12-9 10 11. Martonvásár 11 3 1 7 14-21 7 12. Baracska 10 2 3 6 8-17 7 13. Perkáta 11 2 1 8 10-22 5 14. Magyaralmás 10 1 3 6 7-20 5 15. Sárbogárd 10 1 1 8 4-15 3 Versenyen kívül Dunaferr II. 11 2 4 5 12-16 8 Szomorú hét Vereség itthon és idegenben is KOSÁRLABDA Videoton SC — DSI Tegáz 71:80(37:38) A Videoton SC a 3. forduló­ban nyert utoljára mérkőzést, azóta négy alkalommal zsinór­ban veszítettek. A debreceniek jól védekeztek, és vezetést sze­reztek. A 6. percben volt a hazai­ak számára a legjobb az ered­mény, akkor 6:6-ot mutatott az eredményjelző tábla. Unalmas volt a játék, kevés eseménnyel, kevés találattal. Az első 20 perc után, a folytatásban sem talált magára a hazai csapat, ziccerek sokaságát hagyták ki, ennek kö­vetkeztében a vendégek 11 pon­tos előnyt szereztek. A Debre­cen megérdemelten nyerte a mérkőzést, a Rátvay (11), Góczán (5/3), Milivojsa (23/3), Kárpáti (14), Gosztonyi (7/3), csere: Rajkó (5/3), Vesely (6) összetételű Videoton SC „mély­repülése” pedig tovább tart. Falco — Albacomp 97:87 (50:40) A székesfehérvári kék-fehé­rek újabb rangadót játszottak, ismét idegenben. Nagyszerű vé­dekezéssel kezdett a Falco, a le­pattanók sorra a hazaiaké lettek, ám a két idegenlégiós kosarai­nak köszönhetően az 5. percben az Albacomp átvette a vezetést. De ez csak átmeneti állapot volt. Jellemző volt erre a játékrészre, hogy csak a 9. percben, Hegedűs révén szerezték a vendégek az első „magyar” kosarat. A Falco előnye egyre nőtt, a 35. percben már 17 pont nyugtatta a hazai kedélyeket. A vendégeknél to­vábbra is csak Szirov és Trusin szórta a kosarakat, ketten együtt összesen 70 pontot szereztek, míg a többi 5 játékos csupán 17- et, így megérdemelten nyert a Falco, a Hegedűs (5), Trusin (31/15), Szirov (39/3), Radonjic (2), Varga (8), csere: Matus (2), Miklóssy, Pisch összeállításban játszó Albacomp ellen. A bajnokság állása: Ikarus KC — Szolnoki MÁV MTE 77:91 (44:49) A „B” csoport rangadóján 20 percig tudott lép­ést tartani ellen­felével az Ikarus KC, melynek legjobb dobói Mendel (23), Ba­­konyiné (15) voltak. —­silye — Rátvaynak (6-os mezben) sem ment a játék a Debrecen ellen 1. Falco 6 1 570:493 2. Kaposvár 7 2 802:742 3 Albacomp 7 3 947:856 4. Paks 6 4 896:836 5. Debrecen 6 4 793:796 6. Nagykőrös 5 4 741:736 7. Sopron 5 4 735:725 8. Baja 4 5 769:769 9. Csepel 4 6 839:842 10. Videoton 2 6 608:662 11. Hódmezőv. 2 7 728:792 12. MAFC - 8 645:820 Rögbi A Fehérvár Áruház SE csapa­ta ebben az évben is bejutott a Magyar Kupa döntőjébe. Buda­pesten, a Kispesti Elefántok és a FÁSE játékosai mérkőztek a ku­páért. Megnézte a mérkőzést az ausztrál nagykövet, aki a kezdés előtt egy garnitúra nemzeti szí­nű szerelést adott át a rögbi szö­vetségnek, mivel látta a magyar válogatott „alulöltözött” csapa­tát... A kupadöntőn a kispestiek kaptak hamarabb lábra, és az e­­rőtlenül, elképzelés nélkül ját­szó székesfehérváriak ellen már az első játékrészben jelentős e­­lőnyre tettek szert. (17:0) A folytatás már valamivel kie­gyenlítettebb játékot hozott, de az egységesebb Kispesti Elefán­tok 31:3 arányú, megérdemelt győzelme azt jelentette, hogy az esélyesebb FASE ismét elbukott a döntő kapujában. Kupasirató... FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL UTE — FTC: cáfol a BRFK Mégsem volt személyi sérülés A Budapesti Rendőr-főkapi­tányság Sajtószolgálata útján cáfolja, hogy bármilyen sérülés­sel, vagy halálesettel járó inci­dens történt volna a pénteki, UTE — Ferencváros NB I-es labdarúgó mérkőzés előtt, vagy után. A BRFK közleménye így szól: „Október 23-án a Tele- Sport által sugárzott Rába ETO­­— Videoton-Waltham labdarú­gó mérkőzés során az ES­MA Sajtóügynökségre hivatkozva a riporter bemondta, hogy a pén­teken lezajlott UTE — FTC mérkőzés előtt tömegverekedés történt a szurkolók között, a­melynek során egy személynek a szemét kiverték, valamint a mérkőzést követően a szurkolók a metróban petárdákat dobáltak, s ennek következtében egy sze­mély meghalt. A BRFK Sajtó­­szolgálata ezzel kapcsolatban közli, hogy a mérkőzés során rendkívüli esemény nem történt, sem azt megelőzően, sem pedig a mérkőzés végén. A szurkolók között verekedés, amely sérü­léssel járt volna, nem volt. A mérkőzéssel kapcsolatban rend­őri intézkedés egy esetben tör­tént, 1 személyt garázdaság mi­att előállítottak.