Fejér Megyei Hírlap, 1993. október (49. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-04 / 231. szám

1993. OKTÓBER 4. HÉTFŐ Sukoró — Etyek 3-0 (0-0) Amikor megtört a jég... Székesfehérvár, 200 néző, vezette: Martin. Sukoró: Szmilek — Pál, Né­meth, Kiss, Lukács, Horváth Z­­(Kovács), Sarga, Király, Tiha­nyi (Juhász), Sprecsak, Vékony (Schlutz). Edző: Kiss Lajos. Etyek: Simon — Szunyogh, Margit, Pauli, Bíró, Polgár, Ifjú, Lajtavári, Kiss Z. (Seres), Kiss B., Rácz. Edző: Haffner György. Már az első félidőben helyze­tek sorát hagyta kihasználatla­nul a hazai együttes. A vendé­gek láthatóan csak az egyik pont megszerzésére törekedtek, ez a mérkőzés 78. percéig sikerült is. Akkor Tihanyi fejjel átemelte a kapust, és ezzel eldöntötte a mérkőzés sorsát, 1 -0. A hátralé­vő időben az Etyek görcsösen támadott, de már nem volt meg­állás: előbb a csereként beállt Kovács Gy., majd Saiga egyéni akcióból talált a hálóba, 3-0. Jók: Kiss, Vékony, Saiga, illet­ve Lajtavári, Bíró. Ifjúsági mérkőzés: 0-1. (sólymos) Csákvár —Aba 4-1 (1-1) Gólzápor esőben Csákvár, 250 néző, vezet­­te:Varga F. Csákvár: Kardos — Mundi, Magyar, Medve, Gulyás, Palán­­ki (Szabó), Bakonyi (Füzes), Oszoly, Kurcz (Fekete), Kó­­kány, Szoboszlai. Edző: Bori Lajos. Aba: Boros — Szabó, Lud­vig (Sziksz), Vinklár, Farkas, Szabó, Pluhár, Nagy, Halász (Burka), Kovács (Szilágyi), Major. Edző: Bor Dezső. Mély talajon, végig esőben zajlott a mérkőzés. Az első féli­dő 6. percében Kurcz beadását Szoboszlai látványosan sarkalta az adal jobb alsó sarokba (1-0). A 25. percben jobb oldali beadás után Pluhár felhőfejessel egyen­lített (1-1). A második­­időben a cserék felhozták a hazai csapa­tot. Két ízben Fekete átadásából Szoboszlai szerzett gólt, majd gólpasszt adott Oszolinak, aki beállította a 4-1-es végered­ményt. Jók: Szoboszlai illetve Pluhár és Nagy. Ifjúsági mérkőzés: 1-5. (Schneider) SPORTMAGAZIN MEGYEI I. OSZTÁLY Ki volt a jobb „esőmenő”? Martonvásár — Pusztavám 1 -2 (0-1) Két szép távoli lövéssel Martonvásár, 100 néző, ve­zette: Gréninger. Martonvásár: Marton — Dávid, Kapu, Mészáros, Kük­kel, Cziklin, Fazekas, Bartha (Szabó), Szűcs Z., Csáp, Kovács T. Edző: Bilik János. Pusztavár: Várkövi — Gé­­ringer, Fridrich, Pál, Farkas, Kondorosi (Kiss), Molnár, In­­czédi, Kocsis (Palacsek), Sely­mes, Járóka (Zsáki). Edző: Jusz­­kó József. Az első félidő 8. percében Selymes 16 méteres lövése a fel­ázott talajon a martonvásári ka­pu bal sarkában kötött ki. Med­dő hazai fölény, erőtlen támadá­sok, amit könnyen ver vissza a vendégcsapat védelme. A 65. percben Cziklin lövése a kapus segítségével kerül a hálóba. Hi­ába támadott többet a tartalékos hazai csapat, mégis a Pusztavám szerezte meg a győztes gólt egy távoli lövéssel Kocsis révén. Jók, Mészáros és Kükkel, illetve Pusztavám egész csapata. Ifjúsági mérkőzés: 4-0. (bik­k) A felázott talajú pályán sza­kadó esőben kezdtek a csapatok. Az 5. percben a vendégek akár meg is szerezhették volna a ve­zetést, de a csúszós pályán ez nem sikerült. Negyedórányi csapkodó játék után kezdett fel­jönni a hazai csapat, több gól­helyzetet kidolgoztak, de ezek sorra kimaradtak. A továbbiak­ban váltakozó játék alakult ki, de igazi helyzetek már egyik ol­dalon sem adódtak. A csereként beállt Fehér a 87. percben egy kapu előtti kavarodás közben szerezte meg a győztes gólt. Jók: Király és Hajnal, illetve Hege­dűs és Fellner. Ifjúsági mérkőzés: 2-1. (boros) A tartalékosan játszó martonvásári együttes—sáros talajon — ezúttal ver­eséget szenvedett a Pusztavám csapatától Magyaralmás — Sárbogárd 1 -0 (0-0) A végére maradt a döntés Magyaralmás, 150 néző, ve- Boros György, tette: Izing. Sárbogárd: Deák — Rosz-Magyaralmás: Sántha — Kopf, Hegedűs, Purger, Ver- Makk, Király, Hajnal, Pánczél, Kóczki, Sinka, Herczeg, Orbán, Kindl, Gellér, Németh, Moor Fellner, Szarka, Bolla. Edző: (Fehér), Szabó, Lengyel. Edző: Molnár János. Pusztaszabolcs —■ Dunaferr II. 1-2 (1-0) Kihagyták a büntetőket Pusztaszabolcs, 200 néző, vezette: Horváth II. Pusztaszabolcs: Petrás — Becséri (Toldi), Gölöncsér, Varga, Nekckli, (Paizs), Pécseli, Szabó T., Antoni, Gábor, Vágó, Szabó Z., Mészáros. Edző: Fü­­löp János. Dunaferr II.: Radványi — Sárdi (Ozsváth), Lehota, Szent­­andrássy, Szauer, Virágh (Gál), Szekeres (Schneider), Faragó, Jakab, Tóth, Kovács. Edző: Andriska Vilmos. A 3. percben a hazaiak 11 -es­hez jutottak, melyet Mészáros gyengén rúgott és a kapus kiü­tötte a labdát. A 20. percben Becséri szép szóló után szerezte meg a hazaiaknak a vezetést. A 40. percben a vendégek rúghat­tak 11-est, de Tóth is hibázott, ez is kimaradt. Az 50. percben Fa­ragó egyenlített, és a meccs vége előtt öt perccel ő állította be az 1-2-es végeredményt is. Jók: Becséri, Antoni és Szabó T, il­letve Szauer, Lehota és Faragó. Ifjúsági mérkőzés: 1-0. . (szabó J.) Perkáta — Polgárdi 0-2 (0-1) Kegyelemdöfés Véghtől Perkáta, 200 néző, vezette: Nagy II. Perkáta: Gyalus, Simon, Ra­biász (Bódi), Ruppert, Kovács Zs., Kovács N., Szép, Romhányi (Szöllősi), Nagy, Molnár, Káro­­si (Szellác). Edző: Szellák Sán­dor. Polgárdi: Csizmadia — Láng, Borsos, Komáromi, Tóth, Balogh, Bodor, Riba, Algács, Pusztai, Szekeres, Végh. Edző: Burka Imre. Végig szakadó esőben ját­szottak a csapatok, a rossz időjá­rás rányomta bélyegét a játékra. Az első félidő 36. percében egy szögletrúgásból Riba szerzett vezetést a vendégeknek, 0-1. A második játékrészben a Perkáta mindent megtett az e­­gyenlítésért, de csak egy kapufá­ra futotta erejükből. A 90. perc­ben Végh volt eredményes és ál­lította be a 0-2-es végeredményt egy lesgyanús helyzetből. Jók: Nagy és Ruppert, illetve Láng, Borsos és Riba. Ifjúsági mérkőzés: 0-2. (kásler) Baracska — Bicske 2-3 (2-2) Találat az első percben Baracska, 100 néző, vezette: Nagy III. Baracska: Paulusz — Vadas, Vagyóczki, Csonka (Panyik), Tóth T., Kovács P., Balázs, Bo­­doki, Csányi (Hőlaki), Pál, Szente. Edző: Kovács Péter. Bicske: Bakó — Lóczi, Ud­vardi, Jakab, Mihajlov, Erdész, Plotár, Nelitó, Tóth, Németh, Magony. Edző: Nagy György. Rosszul indult a hazaiak szá­mára a mérkőzés, hiszen az első percben védelmi hibát kihasz­nálva Magony megszerezte a vendégek vezetését, 0-1. Ezt kö­vetően a házigazdák több helyze­tet is kihagytak. A 24. percben újabb védelmi hiba után lőtt Plo­tár a hálóba, 0-2. A 30. percben Kovács fejessel szépített, 1-2. A 44. percben Tóth hatalmas lövés­sel egyenlített, 2-2. A mérkőzést Plotár a második félidő második percében döntötte el, az elalvó védők mellől lépett ki és talált a kapuba, 2-3. Jók: Vagyóczki, Kovács és Tóth, illetve Bakó, Plotár, Mi­hajlov. Ifjúsági mérkőzés: 0-7. (Kiss) Velencetours — Adony 0-1 (0-0) Egyetlen hiba is sok Agárd, 200 néző, vezette: Szabó. Velencetours: Hollósi — Borsányi, Horváth, Müller, Podt (Németh), Dala, Valentin, Ká­dár, Lakatos (Bodor), Marinik, Májer. Edző: Májer József. Adony: Katona — Balassa, Barócsai, Killer, Simon, Karsai, Papp, Cserpes, Kollár, Valentin, Kellner. Edző: Pölöskei Tamás. Valentin góljával a vendégek győztek. Jók: Májer, Horváth és Borsányi, illetve Papp, Katona és Karsai. Ifjúsági mérkőzés: 4-1. (májer) A bajnokság állása 1. Bicske 8 7 1 -14- 4 15 2 Polgárdi 8 7 1 -12- 3 15 3. Adony 7 5 1 1 15- 7 11 4. Sukoró 8 4 2 216- 9 10 5. Etyek 7 4 1 210- 8 9 6. Pusztaszabolcs 7 3 2 2 9- 7 8 7. Aba 7 3 1 314- 11 7 8. Csákvár 7 1 4 2 7- 6 6 9. Velencetours 7 2 2 3 4- 5 6 10. Pusztavám 8 2 2 4 8- 14 6 11. Martonvásár 8 2 1 512- 17 5 12. Magyaralmás 7 1 3 3 6- 8 5 13. Sárbogárd 8 1 1 6 3- 12 3 14. Perkáta 8 1 1 6 7- 17 3 15 Baracska 7 - 3 4 4- 14 3 Versenyen kívül Dunaferr II. 8 1 3 4 9- 13 5 A Székesfehérváron szombaton megrendezett önkormányzati napok keretében nem csak népitánccal, vásárral és utcabállal, hanem sporteseményekkel is szórakoztatta a város vezetősége a fehérváriakat. A városi uszodában a helybéli sportegyesületek utánpótlás korú versenyzőinek szerveztek nagysikerű ver­senyt, számos ifjú úszó részvételével Asztalitenisz Marton Imre emlékverseny A Fejér Megyei Asztalitenisz Szövetség rendezésében került sor szombaton a Videoton Okta­tási Központban az első ízben kiírt Marton Imre emlékver­senyre. A viadalon megyénk versenyzőin kívül az Esztergo­mi ASE, a Borsodi Kinizsi SE, a Postás SE és a PEAC pingpon­­gosai is asztalhoz álltak. A szép számú mezőnyben a fiú párosok küzdelmeit a Berec­­ki—Párvai páros nyerte, akik az Esztergomi ASE versenyzői. A második helyet a a Földvári— Rottenbacher (H. Szondi—Pos­tás SE) duó szerezte meg a Zala­­vári—Pintér (H. Szondi) és Sza­bó E.—Lenhard (Csákvár TK) párosok előtt. A fiú egyes kate­góriát Zalavári László nyerte a H. Szondi SE színeiben. A csák­­vári Szabó Elek második lett, Rottenbacher Csaba (Postás SE) és Bereczki Zoltán (Esztergomi ASE) pedig a harmadik helyen osztoztak. Férfi párosban a Vol­­sik—Szabó K. (PEAC—Borso­di Kinizsi SE) páros végzett az élen a második Heczer—Rákos (Esztergomi ASE) duó előtt. A harmadik helyen a Slett—Szabó A. (Ferrobeton SE) és a Nagy— Ambrus (Ferrobeton SE—Lin­de Aladin SE) párosok végez­tek. Férfi egyesben Szabó Krisztián (Borsodi Kinizsi SE) győzött Volsik Tibor (PEAC) előtt. A harmadik helyet két esz­tergomi, Heczer László és Rá­kos Csaba szerezték meg. FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL A rendezvény támogatói a — Budapest Bank Rt. — Videoton Szerviz Kft. — Berta—Vadász Kft. — Plastobo Kft. — Regál Nyomda Kft. voltak. x Profi ökölvívás: Lewis kontra Bruno A „szolga” perel A brit Lennox Lewis meg­őrizte veretlenségét, s így meg­védte profi nehézsúlyú ökölvívó világbajnoki címét a WBC szer­vezet keretén belül. Ellenfele, a cardiffi fináléban honfitársa, Frank Bruno volt, akit a hetedik menetben a mérkőzésvezető le­léptetett, mert a sorozatos ütés­zápor hatására védekezésképte­len állapotba került. Lennox Le­wis győzelmével nem fejező­dött be párviadala kihívójával, Frank Brúnóval. Legközelebb a bíróságon találkoznak, mert Bruno beperelte kollégáját be­csületsértésért. Lennox ugyanis a felkészülés hevében „Tamás bátyának”, vagyis a fehér ember kedvenc szolgájának nevezte Brúnót, aki kétségkívül a kö­zönség kedvence. Ez volt az első olyan profi vi­lágbajnokság, amelynek mind­két résztvevője brit állampolgár. Igaz, a cardiffi szabadtéri aréná­ban viharos esőzuhatagok cso­dával határos szünetében lezaj­lott hétmenetes mérkőzés csak a WBC színeiben folyt, és Len­­noxnak még le kell győznie a WBO világbajnokát, Tommy Morrisont, valamint a WBA és az IBF világbajnoki címét bir­tokló Riddick Bowe-t, ha igazi világbajnok akar lenni.