Fejér Megyei Hírlap, 1993. november (49. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-08 / 260. szám

1993. NOVEMBER 8. HÉTFŐ Magyaralmás — Velencetours 0-2 (0-1) A vendégek voltak otthon Magyaralmás, 300 néző, ve­zette: Futó. Magyaralmás: Sántha — Vörös (Németh), Kindl, Végh, Kaiser, Pánczél, Mór (Király), Gellér, Szabó (Fehér), Lengyel. Edző: Boros György. Velencetours: Hollósi — Borsányi, Dala, Onea, Podt, Bo­dor, Gohér (Tóth), Kádár, Má­­jer, Marinicza, Németh (Ádám). Edző: Májer József. A meccs elején a hazaiak két gólhelyzetet is elpuskáztak. Ez­után a vendégek vették át a játék irányítását, és a 20. percben Go­hér révén megszerezték vezető góljukat, 0-1. Többször is nö­velhette volna előnyét a Velen­cetours, de Sántha mindent hárí­tott. A 48. percben azután Kádár 0-2-re alakította az eredményt. A rutinosabban játszó vendé­gek végig irányították a játékot, és megérdemelten jutott birto­kukba a két pont. Jók: Sántha, Pánczél és Kaiser, illetve Borsá­nyi, Gohér és Marinicza. Ifjúsági mérkőzés: 0-3. (boros) Bicske — Aba 3-3 (0-3) A sírból hozták vissza Bicske, 400 néző, vezette: Fésű. Bicske: Bakó — Lóczi, Ud­­vardi, Jakab, Mihajlov, Erdész, Plotár, Nelitó, Ölvedi, Németh (Gárdony), Magony. Edző: Nagy Győző. Aba: Boros — Varga, Lova­­si, Vinklár, Farkas, Szabó, Bur­ka, Nagy B., Halász (Ormándi), Kovács, Major. Edző: Bor De­zső. Igen rossz, mély talajú pályán teljes erőbedobással játszott mindkét csapat. Az 5. percben a vendégek büntetőjét Szabó rúg­ta be, 0-1. A 35. percben Burka volt eredményes, 0-2. A félidő utolsó percében ismét vendég­gól született Halász révén, 0-3. A 48. percben Plotár szabadrú­gásból szépített, 1-3. Jó húsz perccel később Erdész lőtt hatal­mas gólt, 0-2, kilenc perccel a vége előtt pedig Jakab fejelte be a Bicske egyenlítő gólját, 3-3. Jók: Plotár, Udvardi és Nelitó, illetve Burka és Halász. Ifjúsági mérkőzés: 3-0. (börcs) SPORTMAGAZIN MEGYEI I. OSZTÁLY Tömörül az élmezőny Marton­vásár — Baracska 2-1 (1 -1) Tizen-tizen fejezték be Martonvásár, 400 néző, ve­zette: Jánosi. Martonvásár: Marton — Fazekas, Dömök, Süle, Mészá­ros, Rehus, Tuboly (Bartha), Cziklin, Szűcs Z., Csáp, Fejes. Edző: Magasházi László. Baracska: Paulusz — Vadas (Panyik), Vagyóczki, Csonka, Hőlaki, Tóth, Szente, Bodoki, Kovács, Földi (Keresztes), Papp. Edző: Kovács Péter. A 20. percben Szente lesgya­nús góllal szerzett vezetést a Ba­­racskának, 0-1. Egy perccel ké­sőbb a játékvezető „korrigálta hibáját” és tizenegyest ítélt a ha­zaiak javára, melyet Cziklin rú­gott be, 1-1. A Martonvásár győztes gólját a 80. percben sze­rezte Szűcs Z. Csáp beadásából, 2-1. Az utolsó tíz percben elsza­badultak az indulatok, a bíró két kiállítással vette elejét a további durvaságoknak. Jók: Szűcs Z., Rehus és Csáp, illetve Bodoki, Kovács és Szente. Ifjúsági mérkőzés: 4-0. (Kil­k) (Hollentoner). Edző: Pölöskei Tamás. A 6. percben Szarka beadását Sinka melléfejelte. A 21. perc­ben egy ellentámadás végén Si­mon a jobb sarokba perdített, 0- 1. A 28. percben Valentin bünte­tőjét Deák nagy bravúrral hárí­totta. A 34. percben Karsai 5 méterről a jobb sarokba fejelt, 0-2. A 39. percben Szarka 7 méter­ről szépített, 1-2. A 65. percben Molnár 8 méterről a bal sarokba fejelt, 1-3. A 85. percben Ne­­bucz beadását Hollentoner jut­tatta fejjel a bal felső sarokba, 1- 4. Jók, Szarka, illetve Simon, Nebucz és Barócsai. Ifjúsági mérkőzés: 1-2. (Jakab) A martonvásár együttese nagy küzdelemben, paprikás hangu­latú mérkő­zésen tartotta otthon a két pontot Sárbogárd — Adony 1-4(1 -2) Fejesgólok mérkőzése Sárbogárd, 300 néző, vezette: Szarka, Sinka, Deák G. Edző: Szabó B. Jakab Ferenc. Sárbogárd: Deák M. — Adony: Katona — Balassa, Fellner (Szakács), Hegedűs, Barócsai, Nebucz, Simon, Kar- Purger, Berecskei, Verbóczki, Vas, Molnár, Cserpes, Kollár Roszkopf, Herczeg (Lóth), (Kier), Valentin (Müller), Killer Pusztavám — Csákvár 3-1 (2-1) Fordított a Pusztavám Pusztavám, 300 néző, vezet­te: Osztos. Puszta­vám: Várkövi — Gé­­ringer, Farkas, Járóka, Pál, Kon­­dorosi (Tettner), Nyári (Pala­­csek), Inczédi, Kocsis, Selymes, Giricz, (Udvari). Edző: Juszkó József. Csákvár: Kardos — Mundi, Magyar, Gulyás, Fodor, Bako­nyi, Molka (Palánki), Oszoli (Füzes), Medve, Kanausz (Sza­bó A.), Szoboszlai. Edző: Bori Lajos. A mérkőzés 16. percében Szoboszlai szerzett vezetést a vendégeknek, 0-1. A 22. perc­ben Várkövi bravúrja mentette meg a Csákvár kapuját a góltól. A 31. percben Kondorosi szép fejesgóllal egyenlít, 1-1. A 40. percben ismét Kondorosi szerez gólt, 2-1. A 65. percben a vendé­gek védője hazagurít, a kapus el­véti a rúgást, így Kocsis szemfü­les találattal állítja be a végered­ményt, 3-1. Jók: Inczédi, Sely­mes, Kocsis, illetve Mundi, Fodor, Bakonyi. Ifjúsági mér­kőzés: 0-4. (krekó) Pusztaszabolcs — Sukoró 0-4 (0-1) Tarolt a Sukoró Pusztaszabolcs, 350 néző, ve­zette: Géringer. Pusztaszabolcs: Petrás — Becséri (Toldi), Göröncsér (Mé­száros), Varga, Fülöp (Pécseli), Vágó, Szabó T., Palotai, Ba­ranyai, Gábor, Antoni. Edző: Fülöp János. Sukoró: Szmilek — Pál, Né­meth, Kiss, Lukács, Salga (Ku­­rucz), Salacz, Végh, Szprecsák, Schultz. Edző: Kiss Lajos. A Sukoró végig nagy fölény­ben játszott, az történt, amit ők a­­kartak, megérdemelték a győ­zelmet. A 37. percben Végh szerzett vezetést a vendégeknek, 0-1. Az 55. percben Salacz talált a hálóba, 0-2. Húsz perccel ké­sőbb Juhász három gólosra nö­velte a Sukoró előnyét. Öt perc­cel a meccs vége előtt Szprecsák állította be a 0-4-es végered­ményt. Jók: Szabó T. és Palotai, illetve Szprecsák, Juhász és Végh. Az ifjúsági mérkőzés elma­radt, a vendégegyüttes nem ér­kezett meg. (szabó) Dunaferr II. — Polgárdi 1 -0 (1-0) „Megbotlott” a listavezető Polgárdi, 200 néző, vezette: Meleg. Dunaferr: Dobos — Szent­­andrási, Lehota III., Varga, Sze­keres, Virág, Szauer (Gál), Ju­hász, Jakab (Éliás), Faragó, Kiss (Lengyel). Edző: Andriska Vil­mos. Polgárdi: Csizmadia — Ladi, Boros, Galamb (Komáromi), Láng, Balogh, Fodor, Riba, Al­­gács, Pusztai, Szekeres. Edző: Burka Imre. Küzdelmes mérkőzést vívott már az első félidőben is a két csa­pat. A 10. percben Szauer beadá­sát Kiss a kaputól 15 méterre le­vette és a jobb sarokba lőtte, 1-0. Ezután a Dunaferr támadott,­­ nem sok sikerrel. A vendégek el­lentámadásait pedig Dobos hárí­totta. Végeredményben a látottak a­­lapján megérdemelten szerezte meg a két pontot a listavezető el­len a Dunaferr tartalékgárdája. Jók: Kiss, Szekeres, Dobos il­letve Algács, Riba. Ifjúsági mérkőzés: 1-1. (markó) Perkáta — Etyek 0-1 (0-1) Lecsúszott a Perkáta Perkáta, 150 néző, vezette: Major. Perkáta: Gyalus — Rabiász, Szellák, Baráth, Kovács T., Romhányi, Kovács N., Károsi, Kovács Zs., Simon, Bódi. Edző: Ruppert Mihály. Etyek: Simon — Závodi, Margit, Pauli, Bíró, Albrecht, If­jú, Lajtavári, Kiss Z., Kiss B., Rácz. Edző: Haffner György. A vendégek ifjú góljával győztek. A Perkáta veszélyes helyre került a tabellán ezzel a váratlan vereséggel. Jók: Ba­ráth, Kovács Zs. és Gyalus, illet­ve Margit, Pauli és Ifjú. Ifjúsági mérkőzés: 0-3. (kásler) A bajnokság állása: 1. Polgárdi 12 8 4­­21- 3 20 2. Bicske 12 8 4­­23- 11 20 3. Sukoró 12 6 3 3 21- 11 15 4. Velencetours 12 6 3 3 17- 8 15 5. Aba 12 5 4 3 25- 19 14 6. Adony '12 6 2 4 20- 14 14 7. Etyek 12 6 2 4 16- 15 14 8. Pusztavám 12 6 2 4 18- 20 14 9. Csákvár 12 2 7 3 15- 14 11 10. Martonvásár 13 5 1 7 21- 23 11 11. Pusztaszabolcs 12 4 3 5 15- 18 11 12. Baracska 12 3 3 612- 20 9 13. Perkáta 13 2 1 1011- 26 5 14. Magyaralmás 12 1 3 8 8- 27 5 15. Sárbogárd 12 1 2 9 7- 21 4 Versenyen kívül Dunaferr II.­­ 13 3 4 613- 19 10 FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL Országos egyéni bajnokság Fehérváriak az első öt helyen TEKE Szombaton délelőtt az Alcoa- Köfém SC sportcsarnokában rendezték meg a női tekézők or­szágos bajnokságának területi selejtezőjét. Megyénk verseny­zői mellett Baranyából és So­­mogyból érkeztek résztvevők, olyan egyesületek színeiben, mint a Pécsi Bőrgyár, a Kapos­vári Építők, a Komlói Bánya vagy a DDGáz. Az összecsapás tétje nem kevesebb volt, mint hogy ki indulhat a december 5- 6-i országos döntőn a BKV pá­lyáján. Hosszú órákon keresztül gördítették a hölgyek a piros, zöld és barna színű, súlyos sportszereket, míg végül eldön­tötték a verseny sorsát. Az első öt helyet a hazaiak, az Alcoa-Köfém SC tekézői sze­rezték meg, Herczegné Vajda Gabriella (549 fa), Perepatics Józsefné (514), Kummerné Zsó­­ka Henrietta (505), Fogarasi Il­dikó (504) és Csete Dorottya (502) sorrendben. Herczegné Vajda Gabriella egyébként a magyar válogatott színeiben is pályára lép a no­vember 19-20-án sorra kerülő, Ausztria elleni találkozón. Re­méljük, hasonló sikerrel. A szurkolók fergeteges bíztatása is kell A Szondi jelszava: most vagy soha! Folytatódnak a birkózó csa­patbajnokság küzdelmei. A Honvéd Szondi együttesére sorsdöntő mérkőzések várnak. A tét az elsőosztályban mara­dás. Ennek érdekében olyan ta­lálkozókat kell megnyerniük, amelyeken reális esélyük lehet a sikerre. A mezőnyből néhány csapat kiemelkedik, ellenük csak a tisztes helytállás lehet a cél. Holnap azonban olyan együttessel mérik össze tudásu­kat, akik riválisaik, hiszen a Di­ósgyőr látogat Székesfehérvár­ra. A mérkőzésen óriási csata várható. Tavasszal, kétes körül­mények között nyert a Diós­győr. Most a Honvéd Szondi te­hetséges fiataljai mellett csata­sorba állítja a napokban leiga­zolt idegenlégiósokat is. Két szlovák válogatott erősíti majd a szondisokat. A 82 kilo­grammban Milan Reviczky lép szőnyegre. A 68 kilogrammos súlycsoportban egy világklasz­­szis küzd a fehérvári színekért. Fernyák István a tavalyi ju­nior Európa-bajnokságon má­sodik helyet szerzett, az idei felnőtt EB-n pedig harmadik lett. A H.Szondi találkozója 16.30 órakor kezdődik a VOK- ban, de még nem lesz vége az izgalmaknak, mert 18 órakor a Dunaferr csapata a Csepel ellen lép szőnyegre. A szervezők „étellel és itallal” vendégelik meg a nézőket, ezen kívül fúvós zenekar és az Európa-bajnok Arabesque majorette tánc­­együttes gondoskodik a jó han­gulatról. SJ. Klubranglista: elsöprő olasz fölény Magyar csapat nincs a száz között A Wiesbadenben székelő, a labdarúgás statisztikájával fog­lalkozó IFFHS közzétette leg­újabb, októberi klubranglistáját. A 100-as listát továbbra is az o­­lasz csapatok fölénye jellemzi, a 75 európai klubból tíz itáliai, sőt az első három helyet is ők fog­lalják el. Mögöttük Anglia és Spanyolország (7-7), valamint Németország és Argentína (6-6) képviselteti magát a legtöbb együttessel. Ezúttal a legna­gyobb előrelépéssel az osztrá­kok egyetlen állva maradt kupa­csapata, a Salzburg dicsekedhet: a 114. helyről ugrottak a 77.-re. Bekerült a százba pármai győ­zelme után az izraeli Maccabi Haifa és valószínűleg Maradona hírnevének köszönhetően az ar­gentin Newell's Old Boys. Már nem is számít meglepetésnek, hogy magyar együttes nem sze­repel a százas rangsorban. A 100-as lista élcsoportja: 1. AC Milan (olasz), 2. Juventus (o­­lasz), 3. Parma (olasz), 4. Real Madrid (spanyol), 5. Ajax Ams­terdam (holland). MEGHÍVÓ a Fejér Megyei Munkaügyi Központ székesfehérvári kirendeltsége a Barátság Házával és a Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvánnyal közösen az „ADJ ESÉLYT...’ program keretében PÁLYAKEZDŐ MUNKANÉLKÜLI FIATALOK SZÁMÁRA NYITOTT NAPOT SZERVEZ. Az eseményre 1993. november 9-én 10 órai kezdettel kerül sor Székesfehérváron a Barátság Házában. A 15 óráig tartó rendezvény a park felől közelíthető meg. A rendezvényen a munkanélküli fiatalok találkoznak a munkaügyi szervezet munkatársaival, munkáltatók képviselőivel. Az érintettek komplex tanácsadás részesei lehetnek (pszichológiai, munkajogi, átképzési), valamint az állásbörze keretében a helyszínen munkaviszonyt létesíthetnek a jelenlévő cégekkel. A rendezvényre minden érdeklődő és érintett fiatalt szeretettel várunk. 68333