Fejér Megyei Hírlap, 1994. március (50. évfolyam, 50-75. szám)

1994-03-28 / 72. szám

1994. MÁRCIUS 28. HÉTFŐ Perkáta— Pusztaszabolcs 2-3 (1-2) Búcsú az első osztálytól? Perkáta, 400 néző, vezette: Beke. Perkáta: Fekete — Rabiász, Ruppert, Szávuly, Badi M., Dó­zsa (Incze), Kovács, Vajda, Vi­­rágh (Badi Zs.), Bogó, Fink. Ed­ző: Badi Mihály. Pusztaszabolcs: Petrás — Becséri, Szabó, Elex, Tallér, Péczeli, Antoni, Kancsár, Palo­tai, Vágó, Fogas. Edző: Fülöp János. A pusztaszabolcsiak kezdtek jobban, az első percekben a vi­haros szél őket támogatta. A 7. percben egy bal oldali partdo­bást követően Tallér tizenhat méterről talált a perkátai hálóba, 0-1. A 9. percben Antoni alig lőtt fölé. A 16. percben egy per­kátai szabadrúgást követően, melyet Fink végzett el, a sorfal­ról lepattanó labdát Ruppert alig lőtte fölé. A 28. perc eredmé­nyezte a Perkáta­ egyenlítő gól­ját, melyet Bogó lőtt — a sza­bolcsi kapus „bevédte” a labdát, 1- 1. A 38. percben egy szögletet követően kapu előtti kavarodás után Becséri talált a hálóba, 1-2. Az 59. percben egy jobb olda­li bedobást követően a perkátai védők lyukat rúgtak, Tallér azonban nem hibázott, 1-3. A 86. percben lőtte második gólját Vajda révén a perkátai együttes, 2- 3. Tovább tart a Perkáta küz­delme a bentmaradásért, de saj­nos nagy esély van rá, hogy ver­esége után a csapatnak búcsúz­nia kell az első osztálytól. Jó já­tékvezetés mellet sportszerű mérkőzést láthatott a közönség. Jók: Rabiász, Ruppert, Virágh, Kovács illetve Tallér, Palotai és Vágó. Ifjúsági mérkőzés: 2-5. Kásler Polgárdi — Sukoró 0-2 (0-1) Megtorpant a Polgárdi Székesfehérvár, MÁV-Pá­­lya, 350 néző, vezette: Fánczi. Polgárdi: Csizmadia — Láng (Pusztai), Borsos, Komá­romi (Szilágyi), Tóth, Balogh, Fodor, Riba, Antal (Pethő), Végh, Algács. Edző: Burka Im­re. Sukoró: Szmilek — Pál, Né­meth, Salacz, Lukács, Sipos (Ju­hász), Sárközi, Horváth, Tiha­nyi (Takács), Vékony, Kiss (Csontos). A 2. percben egy polgárdi szögletet követően a kapu fölé került a labda, a 8. percben pedig egy 20 méteres szabadrúgás ke­rülte el a sukoróiak kapuját. Kis­sé csapkodó játék mellett enyhe, meddő polgárdi fölény jelle­mezte a mérkőzést, veszélyes nkorói kontrákkal. A 12. perc­ben Antal egy szabadrúgást a sukorói kapus kezébe lőtt. A 17. percben vitatható játékvezetői í­­téletet követően 17 méterről szabadrúgáshoz jutott a Sukoró, melyet Lukács rúgott be, 0-1. A meddő polgárdi támadások to­vábbra is ereménytelenek vol­tak és ennek következtében a nem jól játszó Sukoró fölényt harcolt ki. A második félidőben folytatódott az első játékrész­beli játék, míg a 68.­ percben szép támadás végén a Sukoró beállította végeredményt. Kérdés: Mit keresett a suko­rói csapat vezetője a szünetben a játékvezetői öltözőben? Jók: Balogh illetve Sipos, Tihanyi és Pál. Ifjúsági mérkőzés: 4-1. Homályos Magyaralmás — Adony 1 -0 (1-0) Viharos kezdés szélben Magyaralmás, 200 néző, ve­zette: Major. Magyaralmás: Sántha — Kaiser, Végh, Fehér, Kindl, Ko­­valovszki (Király), Viczina, Pánczél, Balla T. (Balla K.), Moór (Pencz), Lengyel. Edző: Neubauer István. Adony: Katona — Balassa, Barócsai, Kiér, Simon, Karsai, Nebucz, Ecsődi, Král (Faragó), Müller (Hollentaner), Killer. Edző: Pölöskei Tamás. Viharos erejű szélben kezdő­dött a játék, és a csapatok mintha versenyeztek volna az idővel, nagy erővel, viharosan kezdtek. Az 5. percben egy beívelés után Lengyel megszerezte a hazaiak vezető gólját, 1-0. A 25. percig SPORTMAGAZIN FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 9. OLDAL MEGYEI I. OSZTÁLY TÖMÖRÜL AZ ÉLMEZŐNY jobbára mezőnyjáték folyt, de nem lehetett ráfogni, hogy unal­mas lett volna. A vendégcsapat sokat birtokolta a labdát, és a 25. percben csak a kapufa mentette meg a hazaiakat. A 30. percben Viczina sokadik jó átadását Bal­ia lőtte kapura, de a vendégek portása kitűnően védett. Az első félidő hátralévő részében nagy harc folyt a labdáért, de az ered­mény már nem változott. A második játékrészben a vendégek mindent egy lapra tet­tek fel az egyenlítés érdekében, de a remekül záró hazaiak — ha néha kemény játékkal is — biz­tosan tartották előnyüket. A 60. percben a csereként beállt Hol­lentener a mérkőzés legna­gyobb helyzetét hagyta ki egy rosszul sikerült fejessel. Tíz perccel később Balia a pálya másik oldalán bebizonyította, hogy ő is képes erre. A hátralévő időben úgy tűnt, mintha a ven­dégek lettek volna otthon, de az eredmény már nem változott. Jók: Végh, Pánczél és Len­gyel-Ifjúsági mérkőzés: 1-0. Boros Perkátán sikerült győznie a Pusztaszabolcs együttesének, ezzel nehéz helyzetbe hozták a házigazdákat Martonvásár — Aba 0-0 Kövesfalvi mentéseivel Martonvásár, 200 néző, ve­zette: Osztos. Martonvásár: Kövesfalvi — Dömök, Kapu, Süle, Szűcs G. (Mészáros), Fazekas, Szabó, Kozma, Cziklin, Rása, Szűcs Z., Fejes (Csáp). Edző: Magasházi László. Aba: Boros — Vinklár, Bar­­si, Szabó, Varga, Burka, Pluhár, Nagy, Kovács T., Halász (Or­­m­ándi), Major (Sziksz). Edző: Bor Dezső. Az első félidő puhatolózó já­tékkal kezdődött, úgy tűnt,h­ogy mindkét csapat tart a másiktól, a játékosok nem vállalták a kitá­madással járó kockázatot. Eb­ben az időszakban enyhe me­zőnyfölényben játszott a mar­­tonvásári együttes, amit ebben a játékrészben nem tudtak gólra váltani. Mindössze egyetlen abai szabadrúgás jelentett ve­szélyt a hazaiak kapujára, amit Kövesfalvi remekül hárított. A félidő vége előtt Szűcs Z.-nek a­­dódott egy óriási lehetősége, de a m­artonvásári csatár kapu mel­lé fejelte a játékszert jó helyzet­ből. A második játékrészben a vendégcsapat birtokolta többet a labdát, de a fegyelmezett, tak­tikusan játszó martonvásári vé­delem rendre hárított , az abai­­ak sem tudták gólra váltani me­zőnyfölényüket. Majornak akadt még egy ígé­retes helyzete, de Kövesfalvi is­mét a helyén volt és remekül vé­dett. A második félidő 25. per­cétől közepes iramú mezőnyjá­ték alakult ki, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben — a játék képe a mérkőzés eleji per­ceket idézte fel. Igazából egyik csapat sem hitte el, hogy megszerezheti a győzelmet ezen a találkozón, ezért igazságos pontosztozko­dás született a gól — de nem minden izgalom — nélküli mér­kőzésen. Talán ha jobban össz­pontosítanak a csatárok a kapuk előtt, eldönthették volna a két bajnoki pont sorsát. Jók: Kapu, Süle, Szűcs G., Dömök és Kövesfalvi, illetve Varga, Vinklár és Szabó. Ifjúsági mérkőzés: 2-3.­­ Magasházi Sárbogárd — Velencetours 1 -0 (1-0) Gól a 33. másodpercben Sárbogárd, 600 néző, vezette: Varga. Sárbogárd: Deák — Derecs­kei, Híres, Purger, Sinka (Sar­ga), Verbóczky, Roszkopf, Sat­­ranyik, Nagy, Maczkó, Bóka. Edző: Nagy Lajos. Velencetours: Hollósy — Borsányi, Horváth, Müller, Podt, Bodor, Ádám, Onea, Má­­jer, Balkán (Góhér), Huszár. Edző: Májer József. A mérkőzés első percét te­kintve érdekes eredmény szüle­tett ezen a találkozón, ugyanis a A Sárbogárd edzője, Nagy Já­nos­Fotó: Fási László játék kezdetét jelző sípszó után 33 másodperccel már 1 -0-ra ve­zetett a Sárbogárd, azután 89 és fél percen keresztül egyetlen gól sem esett. A korai találat Bóka nevéhez fűződik, aki Borsányit és a kapust is kicselezve gurítot­ta a labdát az üres kapuba. Leg­közelebb a 20. percben történt említésre méltó esemény, ami­kor is újra a szemfüles Bóka ug­rott ki a védők mögül és nagy helyzetben kapu mellé lőtt. A 24. percben Horváth átadását Balkán 8 méterről a kapu mellé gurította. A 40. percben Podl be­adását Ádám 7 méterről a ka­pusba fejelte. A második játék­rész nem hozott túlságosan sok izgalmat. A 80. percben Purger röviden szabadított fel, Ádám lecsapott a labdára és egy csel u­­tán nagy helyzetben fölé lőtt. A 85. percben Nagy beadását Maczkó melléfejelte. A mindvégig kemény mérkő­zésen a hazaiak megérdemelten tartották otthonukban a két baj­noki pontot a jól játszó Veloce­­tours-szal szemben. Jók: Verbóczki, Roszkopf, Safranyik és Maczkó, illetve Borsányi, Horváth, Májer és Podl. Ifjúsági mérkőzés: 0-3. Jakab Etyek — Dunaferr II 3-1 (0-0) Ifjú és Pauli napja volt Etyek, 300 néző, vezette: Ró­zsa. Etyek: Simon — Závodi (Já­nosi), Bíró, Pauli, Pankotai, Taj­­ti, Lajtavári, Kiss B. (Flack), Rácz, Ifjú, Szunyogh. Edző: Haffner György. Dunaferr II: Radványi — Gál, Szekeres, Végi, Szauer, Éliás, Lehota, Jakab, Mérei, Tóth, Vágány. Edző: Adriska Vilmos. Az erős szélben mindkét csa­pat nagy lendülettel vetette ma­gát a küzdelembe. A hazaiak már az első percekben gólt sze­rezhettek volna, de Pauli közeli fejese kipattant, és ifjú fölé he­lyezte a labdát. Változatos me­zőnyjáték után a 15. percben Pauli fejesét a gólvonalról vág­ták ki a dunaújvárosi védők. Nem sokkal később Mérei lövé­sét védte Simon. A 42. percben formás hazai támadás végén Kiss B. közeli lövését védte nagy bravúrral Radványi. A II. félidőben is változatos, jó iramú mérkőzést láthattak az etyekiek. Az 58. percben szer­zett vezetést a hazai együttes: Lajtavári szöglete után Ifjú talált hálóba, 1-0. Két perccel később egy dunaújvárosi szabadrúgást még védett Simon, de a kipatta­nó labdát Mérei közelről kapuba lőtte, 1-1. A 70. percben Rácz lövése veszélyeztetett. Három perccel később Pauli remek szó­ló után ismét előnyhöz jutatta a hazaiakat, 2-1. A 86. percben ta­lán a mérkőzés legszebb táma­dása végén Ifjú állította be a végeredményt, 3-1. Jók: Pauli, Lajtavári, Szunyogh illetve Éli­ás, Mérei, Szauer. Ifjúsági mérkőzés: 1-0. Andrássy Csákvár — Baracska 3-3 (1 -2) Mellel sodorta a kapuba Csákvár, 300 néző, vezette: Pfeffer. Csákvár: Szabó — Mundi, Medve, Fodor, Gulyás (Molnár Cs.), Molnár Zs., Magyar, Knausz, Szmolka, Nagy, Szo­­boszlai. Edző: Bori Lajos. Baracska: Paulusz — Becsei (Vadas), Kovács, Csonka, Va­­gyóczki, Tóth, Pál, Bodoki, Henrik, Szente, Csányi. Edző: Tepszics Ignác. A mérkőzés erős, hideg szél­ben kezdődött, ez a találkozó elején a vendégeknek kedvezett. Tetszetős támadásokat szőttek, a házigazdák ellentámadásai azonban mindig veszélyeseb­bek voltak. Sokáig egyik kapu előtt sem nem alakult ki olyan helyzet, amely találatot eredmé­nyezett volna. A félidő utolsó tíz percében a vendégek fölénybe kerültek, és a 38. percben egy bal oldali beadást követően Bo­doki fejelt az alsó sarokba, 0-1. A 42. percben Szente beadását Csányi 8 méterről szintén fejjel juttatta a sarokba, 0-2. Két perc­cel később szögletrúgás után Nagy is fejjel ért el gólt, 1-2. A második játékrész nagy iramban kezdődött. A 49. perc­ben bedobás után Szoboszlai mellel sodorta be a labdát a ka­puba, 2-2. Két perccel később egy szabadrúgást követően a ke­resztbe ívelt labdát Kovács fe­jelte a hazai kapuba, 2-3. A kö­vetkező percben Nagy szerzett labdát, elgurította azt a kapu előtt, amit Szoboszlai aztán kö­zelről vágott a hálóba, 3-3. Meg­érdemelt pontosztozkodás. Jók: Nagy illetve Paulusz, Bodoki és Henrik. Ifjúsági mérkőzés: 4-3. Schneider Pusztavám — Bicske 0-2 (0-1) Csak a gólokat számolják Pusztavám, 200 néző, vezette: Hernádi. Puszta­vám: Várkövi — Gé­­ringer, Farkas, Járóka, Timovics, Kondorosi (Kollár), Gángó (Horváth), Inczédi, Kocsis, Sely­mes, Udvari. Edző: Juszkó Jó­zsef. Bicske: Bakó — Lóczi, Ud­­vardi, Raffael, Mihajlov, Erdész, Szekeres, Alfonzó (Gárdonyi), Bessenyei, Németh, Radics. Ed­­ző: Nagy Győző. Az első pillanatokban a Pusz­tavám lépett fel támadólag, a 3. percben Gángó erős lövését Ba­kó bravúrral védte. Változatos, kiegyenlített játék alakult ki. A 31. percben veszélyes helyzet a­­lakult ki a hazai kapu előtt, de a bicskei csatár hibázott. A 35. percben Gángó csak kevéssel lőtt kapu mellé, ezt követően az el­lentámadásból Erdész lőtt kapu­ra, Várkövi a labda mellé nyúlt, ezzel a vendégek megszerezték a vezetést, 0-1. A második félidőt bicskei tá­madások vezették be. A 46. perc­ben Németh találatával a vendé­gek megszerezték második gól­jukat, 0-2. A bicskeiek pontos adogatásai megtörték a házigaz­dák kapkodó, erőltetett, sokszor pontatlan játékát. Az 56. percben Udvardi a gólvonalról mentett egy labdát. A hazai nézők joggal panaszkodtak, mert kedvenceik a jobbnál jobb lehetőségeket is kihasználatlanul hagytak. Jók: Udvardi, Bakó, Selymes. Ifjúsági mérkőzés: 1-3. Krekó így állnak 1. Polgárdi 17 9 7 1 25- 8 25 2. Bicske 17 10 5 2 28- 16 25 3. Sukoró 17 10 3 4 29- 14 23 4. Aba 17 8 6 3 33- 21 22 5. Velencetours 17 8 3 6 27- 14 19 6. Adony 17 8 3 6 26- 19 19 7. Csákvár 17 410 3 32- 22 18 8. Etyek 16 8 2 6 24- 23 18 9. Pusztaszabolcs 17 6 4 7 22- 26 16 10. Pusztavám 17 6 2 9 20- 30 14 11. Baracska 16 5 4 7 21- 31 14 12. Martonvásár 17 5 3 9 23- 32 13 13. Sárbogárd 17 4 3 10 13- 25 11 14. Magyaralmás 16 3 3 10 12- 34 9 15. Perkáta 17 2 213 18- 38 6 Versenyen kívül: Dunaferr II. 18 6 5 7 25- 26 17