Fejér Megyei Hírlap, 1994. április (50. évfolyam, 76-100. szám)

1994-04-11 / 83. szám

1994. ÁPRILIS 11. HÉTFŐ Csákvár — Dunaferr II. 2-1 (1-0) Jó iramban Csákvár, 350 néző, vezette: Bozsák. Csákvár: Kardos — Mundi, Medve, Molnár, Gulyás, Fodor (Kókány), Magyar, Füzes (Wei­­dinger), Oszoly, Frank (Nagy), Szoboszlai. Edző: Bori Lajos. Dunaferr II.: Radványi — Bakos, Szentandrássy, Szeke­res, Gál, Szauer (Kiss), Lehota (Varga), Éliás, Jakab (Tóth A.), Tóth G., Csizmadia. Edző: And­riska Vilmos. Igen mély talajú pályán kez­dődött a mérkőzés. Az első húsz percben némi hazai fölény ala­kult ki. A 23. percben góllá érett a hazaiak lendületes játéka: egy laposan belőtt szöglet után Oszoly a rövid saroknál állva pofozta a labdát a vendég Rad­ványi hálójába, 1-0. A félidő hátralévő részében kiegyenlített játék folyt, némi vendégfölény­­nyel. A második játékrész is a ven­dégek rohamaival kezdődött, de mintegy negyedórányi játék­b­­ ı tét nélkül tán a hazaiak vették át a kezde­ményezést. A 21. percben Szo­boszlai egy csellel tisztára ját­szotta magát és a jobb alsó sarokba lőtte a játékszert, 2-0. Nem tartott sokáig a hazaiak kétgólos előnye, ugyanis négy perc múlva egy dunaújvárosi szabadrúgást követően Tóth A. kiugrott a hazai védők mellett és a csákvári kapu jobb alsó sarká­ba vágta a labdát, 2-1-re módo­sítva ezzel a mérkőzés állását. A hátralévő időben a hazaiak sorra dolgozták ki jobbnál jobb helyzeteiket, a vendégek kontrái viszont veszélyesebbek voltak Kardos kapujára. Annak ellenére, hogy a Du­naferr II. versenyen kívül vesz részt a bajnokságban, így ennek a mérkőzésnek nem volt tétje, jó iramú, sportszerű mérkőzést lát­hattak a nézők. Jók: Molnár, illetve Rad­ványi és Tóth G. Ifjúsági mérkőzés: 2-1. Schneider Bicske — Perkáta 2-2 (1-2) Hárman kaptak pirosat Bicske, 500 néző, vezette: Papp. Bicske: Bakó — Lóczi, Ud­­vardi, Jakab (Magony), Mihaj­­lov, Erdész, Szekeres, Nelita, Besenyei (Szabó), Németh J., Bánits. Edző: Nagy Győző. Perkáta: Fekete —­ Rabiász, Ruppert, Szávuly, Kovács, Badi Zs, Dózsa, Virágh, Vajda, Bo­gó, Vincze, Fink. Edző: Vajda István. Gyásszünettel kezdődött a mérkőzés a múlt héten a tordasi pályán játék közben elhunyt fia­talember emlékére. Az 5. perc­ben Jakab nagy helyzetben hibá­zott. A 26. percben Bánits nagy­szerű támadás végén szépségdí­jas gólt lőtt, 1 -0. A 39. percben Besenyei óriási lövését védte nagy bravúrral a vendégkapus. A 40. percben egy perkátai szöglet után a beívelt labdát a kapus szépen fogta, de Virágh a labdával együtt a gólvonalon túlra lökte, a bíró pedig középre mutatott, 1 -1. A 45. percben Ba­kó kapus hibájából Vajda góljá­val megszerezték a vendégek a vezetést, 1-2. A második félidőben egy lök­dösődés után a hazaiak 9, a ven­dégek 10 főre fogyatkoztak. A hazai gárda óriási rohamot dik­tált, így Nelitónak a 20. percben sikerült egyenlítenie, 2-2. Sok támadást vezetett még a Bicske, de a vendégkapus a helyén volt. Jók: Mihajlov, Szekeres és Nelita, illetve Fekete, Szávuly és Vajda. Ifjúsági mérkőzés: 6-0. Börcs Pusztavám — Velencetours 0-2 (0-1) Öngóllal indítottak Pusztavám, 200 néző, vezet­te: Géringer. Pusztavám: Várközi — Gé­ringer (Csordás), Farkas, Járó­ka, Pál, Kondorosi, Dimovics (Udvari), Inczédi (Giricz), Ko­csis, Selymes, Gángó. Edző: Selymes György. Velencetours: Hollósy — Borsányi, Horváth, Müller (Onea), Podt, Bodor, Ádám (Fe­jes E.), Kádár, Májer, Balicsina SPORTMAGAZIN FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 9. OLDAL MEGYEI I. OSZTÁLY Perkáta veszélybe került (Marió), Huszár. Edző: Májer József. A mérkőzés első tíz perce egymás kiismerésével telt. Ezt követően a vendégek léptek fel támadólag. A 21. percben Kádár belőtt labdája Járókáról a hálóba pattant, öngól, 0-1. A bekapott gól után a hazai gárda soraiban zavar támadt. Majd rendezték soraikat, és a 36. percben Járóka erős lövése szállt el a kapu mel­lett. Szünet után folytatódott az i­­ram a Pusztavám erőteljes táma­dásai révén. Az 51. percben Selymes alig lőtt kapu mellé, az 55. percben pedig valóságos tűzijáték volt a vendégek kapu­jánál. Az 57. percben Kocsis százszázalékos helyzetben hi­bázott. A 70. percben Horváth e­­lőbb a kapu mellé, majd a kapu­ba fejelt, 0-2. A hazai gárda új­ból „rákapcsolt”, eredménye egy mellé­lövés volt Kocsis ré­vén. Pusztavámon tovább tarta­nak a borús napok... Jók, Járóka, illetve Kádár, Horváth és Márió. Ifjúsági mérkőzés: 0-8. Krekó­ mon lábáról a kapuba került a labda, 2-1. Ezután Simon ját­szotta tisztára magát, s miután Rácz buktatta, a játékvezető kiál­lította az etyeki játékost. A 83. percben ismét Simon volt a fő­szereplő, védőjét otthagyva a ki­futó kapus felrúgta, a bírói síp azonban néma maradt. Az utolsó percekben az etyeki védők óriá­sit hibáztak, hazaadták a labdát, de mindenki legnagyobb megrö­könyödésére a játékvezető ezút­tal sem jelzett szabálytalanságot. Jók: Balass, Barócsai, Nebucz és Ecsődi, illetve Simon, Kiss. Ifjúsági mérkőzés: 0-5. Kard Tét nélküli mérkőzésen is jól elszórakoztatta közönségét a csák­­vári együttes Magyaralmás — Pusztaszabolcs 2-1 (0-0) Fordított az Almás Magyaralmás, 350 néző, ve­zette: Futó. Magyaralmás: Sántha — Kaiser, Végh, Fehér, Pánczél, Viczina (Pentz), Balla T., Moór (Balla K.), Lengyel, Kolalovsz­­ki, Kindl (Király). Edző: Neu­bauer István. Pusztaszabolcs: Petrás — Becséri (Gölöncsér), Szabó (Lengyel), Elek, Koncsár, Pé­csei­, Antoni (Hamar), Tallér, Palotai, Vágó, Weimola. Edző: Fülöp János. Kitűnő időben kezdődött a mérkőzés. Az első 20 percben Pánczél, Lengyel és Kolalovsz­­ki révén nagy­ helyzetek marad­tak kihasználatlanul. A további időszakban kiegyenlítettebb lett a játék és a vendégek is egyre többet támadtak. A második játékrészben fo­kozódott az iram. Az 50. perc­ben 11 -eshez jutottak a vendé­­­gek, amit Palotai remekül lőtt a jobb alsó sarokba, 0-1. A gól a hazaiakat lelkesítette jobban, olyannyira, hogy az 51. percben Balla T. egy hihetetlenül okos gólt szerzett egy kapu előtti ka­varodás után, 1-1. A nagy iram tovább fokozódott,mindkét csa­pat nagy elánnal küzdött. A 62. percben egy szép Viczina—Ki­rály összjáték után Balla fejére került a labda, aki a bal sarokba juttatta azt, 2-1. A lelkesen ját­szó hazaiak megérdemelték a két pontot. Jók: Végh, Viczina és Kolalovszki, illetve Becséri és Palotai. Ifjúsági mérkőzés: 1-1. Boros Polgárdi — Sárbogárd 1 -0 (1-0) Magabiztos győzelem Székesfehérvár, MÁV-pá­­lya, vezette: Koszorús. Polgárdi: Csizmadia — Láng, Borsos (Pethő), Komáro­mi, Tóth Z., Balogh, Király, An­tall (Fodor), Pusztai, Végh, Al­­gács. Edző: Burka Imre. Sárbogárd: Deák — Derecs­kes, Híres, Purger, Sinka, Ver­­bóczki (Szakács), Roszkopf, Safranyik, Salga, Nagy, Bóka. Edző: Nagy Lajos. Magas színvonalú játékveze­tés mellett sportszerű, nagy ira­mú mérkőzést vívott a két csa­pat. Az első félidőben Polgárdi egyértelmű fölényben játszott, a második játékrészben kiegyen­lítettebbé vált a mérkőzés. A meccs elején látni lehetett, hogy mindkét csapat tart a másiktól, de azt is, hogy mindkét együttes győzelemre törekszik. A 3. percben egy szögletet követően Balogh lőtt kapu fölé. A 7. perc­ben egy sárbogárdi támadás ma­radt eredménytelen. A 15. perc­ben háromhúzásos polgárdi tá­madás végén Végh kapásból mellé bombázott. A 36. percben Balogh jobb oldali beadását kö­vetően Végh nagyszerű gólt lőtt, 1 -0. A félidő hátralévő részében polgárdi fölény és veszélyes bo­­gárdi kontrák jellemezték a mér­kőzést. A második félidőben mindkét kapu többször veszély­ben forgott, de Polgárdi győzel­me nem volt veszélyben. Nem sok hiányzott, hogy a hazaiak újabb gólt érjanak el. Sportszerű csapatot győzött le Polgárdi. Jók, Végh (a mezőny legjobb­ja), Láng és Pusztai. Ifjúsági mérkőzés: 5-0 Homályos Adony — Etyek 2-1 (1-1) Paprikás hangulatban Adony, 300 néző, vezette: Márton. Adony: Katona — Balassa, Barócsai, Kiér, Simon, Karsai, Nebucz, Ecsődi, Kollár, Král (Hegedűs), Killer (Müller). Ed­ző: Pölöskei Tamás. Etyek: Simon — Tajti, Ruip (Szunyogh), Bíró, Pankotai, Ifjú, Lajtavári, Kiss Z., Kiss B., Rácz, Pauli. Edző: Haffner György. Tíz percig ismerkedtek a já­tékosok egymással és a mély ta­lajú pályával. Nagy védelmi hiba történt a 11. percben a hazaiak­nál, Kier ugyanis nem tudta vis­­szafejelni az lőrevágott labdát, így az az ellenfélhez került és Kiss Z. lövése a hosszú sarokban kötött ki, 0-1. Az első negyed­órában inkább a vendégek birto­kolták a labdát. A 21. percben e­­gyenlítettek a hazaiak, a védők­ről Nebuczhoz pattant a labda, akinek erős lövését a kapus csak kiütni tudta, Müller pedig közel­ről nem hibázott, 1-1. Tovább tá­madott az Adony, Nebucz lövése alig szállt mellé. A 74. percben dőlt el a mérkőzés, Ecsődit di­cséri, hogy két védőn is átcselez­te magát, pontos beadása után Si­ Martonvásár — Sukoró 1 -0 (1 -0) Meglepő győzelem Martonvásár, 250 néző, vezet­te: Martin. Martonvásár: Kövesfalvi — Kapu, Süle, Szűcs O., Szabó I., Szűcs D., Kozma (Mészáros), Cziklin, Rása, Szűcs Z., Csáp (Fazekas). Edző: Magasházi László. Sukoró: Szmilek — Csontos (Kovács), Pál, Németh I., Sárkö­zi, Salacz, Horváth, Tóth, Tiha­nyi, Lukács (Sipos), Kiss (Ta­kács). Edző: Röszler Károly. A mérkőzés vendég­roha­mokkal kezdődött, de támadása­ik a fegyelmezetten védekező Martonvásár 16-osánál elhaltak. Az első igazi nagy helyzet a ha­zaiaknál adódott Csap előtt, aki Szmileket is elfektetve az oldal­hálóba lőtt. Ezt követően jobbára mezőnyjáték alakult ki, látszott, hogy az esélyesebb csapat is tar­tott a hazaiak kontráitól. A mar­­tonvásáriak győztes góljukat egy jobb oldali szabadrúgást követő beívelésből szerezték, a labdát Szűcs O. vágta a kapu jobb olda­lába, 1-0. A gól után az első féli­dőben említésre méltó helyzetet egyik csapat sem tudott teremte­ni. Az első félidő nem volt durva­ságoktól sem mentes, de a kitű­nően bíráskodó Martin játékve­zető 2-2 sárga lappal elejét tudta venni mindkét részről a további szabálytalanságoknak. A második félidőben megint a vendégek kezdtek jobban, de i­­gazi gólhelyzetük nem volt. A továbbra is jó ellentámadásokat vezető hazaiak előtt kínálkozott két gólhelyzet, amit a hazai csa­tárok nem tudtak értékesíteni. A három kulcsjátékosát nélkülöző Martonvásár jobban akarta a győzelmet. Jók: Martonvásár e­­gész csapata, illetve Salacz. Ifjúsági mérkőzés: 4-0. Magasházi Baracska — Aba 0-0 Nem rezdült a háló Baracska, 400 néző, vezette: Szűcs. Baracska: Paulusz — Be­csei, Kovács, Csonka, Vagyócz­­ki, Panyik, Henrik, Bodoki, Szente, Tepszics, Csányi. Edző: Tepszics Ignác. Aba: Boros — Varga, Barsi, Vinklár, Lovasi, Pluhár, Burka, Nagy (Sziksz), Halász, Kovács, Major. Edző: Bor Dezső. A múlt heti hazai fiaskó után szerették volna a hazaiak kárpó­tolni magukat és közönségüket. Igen élvezetes játék alakult ki az első félidőben, látszott a ven­dégcsapaton, hogy biztonságos védekezésre és kontrákra épít. A 24. percben Halász remekül lé­pett ki, de hibázott. Említést érdemel Vagyóczki és Halász külön párharca. A második félidőben kitűnő­en kezdett a hazai csapat. Előbb Kovács P. fejesét védte remekül az abai kapus, majd Szente lövé­sét lábbal hárította. Az utolsó negyedórában a baracskaiak mindent egy lapra feltéve tá­madtak, de gólt nem tudtak elér­ni. A mérkőzés összképe alap­ján igazságosnak mondható a döntetlen. A szép számú közön­ség remek mérkőzést láthatott. Jók: Vagyóczki (a mezőny leg­jobbja), Kovács, Henrik, illetve Halász és Barsi. Ifjúsági mérkőzés: 2-6. Kiss T. Baracskán érintetlenek maradtak a hálók így állnak 1. Polgárdi 19 10 8 1 26-8 28 2. Bicske 19 10 7 2 30-18 27 3. Sukoró 19 11 3 5 32-14 25 4. Aba 19 8 8 3 33-21 24 5. Adony 19 10 3 6 32-11 23 6. Velencetours 18 9 3 6 24-14 21 7. Csákvár 18 5 10 3 33-22 20 8. Etyek 18 8 2 8 25-26 18 9. Pusztaszabolcs 19 7 4 8 25-29 18 10. Baracska 18 5 5 8 21-35 15 11. Pusztavám 19 6 2 11 21-37 14 12. Sárbogárd 19 5 3 11 18-27 13 13. Martonvásár 18 5 3 10 24-34 13 14. Magyaralmás 18 4 4 10 14-35 12 15. Perkáta 19 2 3 14 22-43 8 Versenyen kívül Dunaferr II. 19 6 5 8 27-27 17