Fejér Megyei Hírlap, 1994. április (50. évfolyam, 76-100. szám)

1994-04-25 / 95. szám

1994. ÁPRILIS 25. HÉTFŐ Csákvár — Adony 3-3 (1 -2) Két gól — tíz emberrel Csákvár, 400 néző, vezette: Márku. Csákvár: Kardos — Mundi, Fodor, Gulyás, Molnár Cs. (Oszoli), Medve, Molnár Zs., Knausz, Nagy (Szmolka), Ma­gyar, Szoboszlai. Edző: Bori Lajos. Adony: Paulusz — Balassa, Barócsai, Kiér, Simon, Karsai, Nebucz, Ecsődi, Kollár, Faragó (Hegedűs), Killer (Müller). Ed­ző: Pölöskei Tamás. Az első félidőben mindkét csapat nyílt sisakkal kezdett ját­szani. Az 5. percben Simon a csákvári térfélen egyedül vitte végig a labdát, három védő sem bírt vele, ő pedig a 16-oson be­­lülre érve a hosszú sarokba lőtt, 0-1. A 21. percben Medve is az ellenfél térfelén vitte végig a labdát, őt azonban szabálytala­nul szerelték a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Szoboszlai é­­lesen lőtte a kapuba, 1 -1. Ezt kö­vetően is akadt mindkét kapu előtt gólszerzési lehetőség, de gól csak a félidő utolsó másod­percében esett. Ekkor Nebucz a bal oldalon az alapvonalig vitte a labdát, középre lőtte, Simon pedig a tehetetlen Kardos mel­lett a kapuba vágta a játékszert, 1-2. A második félidő elején egy kapu elé ívelt labdát Ecsődi föl­fejelt a mélázó védők és a této­vázó kapus előtt, majd mielőtt a pettyes leesett volna, ő a kapuba fejelte azt, 1-3. A 16. percben a bedobást végző Knausz elé állt egy vendégjátékos, akit ő a nagy lendülettel fellökött, ezért a já­tékvezető kiállította a hazai já­tékost. Ezután a 10 emberrel ját­szó Csákvár játszott fölényben és behozta kétgólos hátrányát. Előbb a 33. percben Oszoli 17 m-ről lőtt szabadrúgása akadt az adonyi kapuba, majd a 40. perc­ben Szoboszlai lőtte Medve elő­reívelt labdáját a kapu bal olda­lába, 3-3. Jók: Oszoli, Medve, illetve Kiér, Ecsődi és Simon. Ifjúsági mérkőzés: 6-0. Schneider Perkáta — Pusztavám 2-1 (2-1) Sok helyzet kimaradt Perkáta, 150 néző, vezette: Futó. Perkáta: Fekete — Babiász, Romhányi, Szávuly, Demjén, Dózsa, Vincze, Virágh, Bogó (Bódi), Vajda, Fink. Edző: Vaj­da István. Pusztavám: Várközi — Gé­­ringer, Dimovics, Járóka, Pál, Kondorosi, Gángó, Inczédi, Ko­csis, Selymes Csordás (Udvar­­di). Edző: Selymes György. Az 5. percben egy jobb oldali támadás végén Dózsa beadását Virágh lőtte a hálóba, 1-0. A 8. percben a hazaiak 30 méterről togadták a labdát, a kapus elvé­tette az akciót, Gángó viszont nem hibázott és egyenlített, 1-1. A 10. percben a Perkáta 25 mé­teres szabadrúgását Vajda lőtte kapu fölé. Két perccel később a pusztavámi Inczédi lövése szállt alig kapu mellé. A 17. percben a 16-os magasságában partdobást végezhetett el a Perkáta, Vajda hozta játékba a labdát, amely Fink fejesét követően a felső lé­cen kötött ki. A 38. percben egy szép jobb oldali támadás végén amelyet Virágh és Dózsa vezet­tek, Fink talált a vendégek kapu­jába, 2-1. A második félidő pusztavámi támadásokkal kezdődött, majd a Perkáta vette át az irányítást. Több gólt is szerezhettek volna a hazaiak, de a nagy helyzetek sorra kimaradtak. A játékveze­tői hármas remekül működött. Jók, Perkáta egész csapata, il­letve Várkezi. Ifjúsági mérkőzés: 3-2. Kásler Etyek— Pusztaszabolcs 5-0 (1-0) Ötletes, jó játékkal Etyek, 500 néző, vezette: Fé­ Edző: Haffner György, ill. Perkáta: Petrás — Becséri, Etyek: Simon — Pankotai, Gölöncsér, Árendás, Tallér, Rujp, Bíró,Tajti, Lajtavári, Szu- Farkas, Antoni (Szabó Z.), Kon­­nyegh, Pauli, Albrecht (Mando­­csár, Palotai (Fogas), Vágó, Ki), Rácz, Ifjú, Kiss Z. (Kiss B.), Weimola. Edző: Fülöp János. SPORTMAGAZIN FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 9. OLDAL MEGYEI I. OSZTÁLY HELYCSERÉK A FELSŐHÁZBAN Kitűnően kezdett a hazai csa­pat. A 8. percben Lajtavári beí­velését Pauli remek fejessel jutatta a hálóba, 1 -0. Ezután kie­gyenlített mezőnyjáték alakult ki. A 30. percben Rácz remek beadását csak nehezen tisztáz­ták a vendégcsapat védői. A má­sodik félidőt is remekül kezdték a hazaiak. A 48. percben Lajta­vári lövését csak kiütni tudta Petrás, a kipattanó labdára Ifjú érkezett, 2-0. Az 50. percben Szunyogh szóló után növelte a hazaiak előnyét, 3-0. A 75. perc­ben a csereként beállt Kiss 25 méterről ritkán látható nagy gólt lőtt, 4-0. A 80. percben Kiss sza­badrúgásból állította be a vége­redményt, 5-0. Később Albrecht lövését Petrás csak a kapufa se­gítségével tudta hárítani. A ha­zai csapat elsősorban második félidőben nyújtott teljesítmé­nyével, ötletes, jó játékával, i­­lyen arányban is megérdemel­ten nyert. Jók: Pauli, Tajti, Ifjú és Szu­nyogh illetve Petrás, Becséri és Vágó. Ifjúsági mérkőzés: 3-1. Andrássy Döntetlent ért el Csákváron az adonyi együttes, de a házigazdák csak tíz emberrel játszottak Fotó: Szabó János Velencetours — Polgárdi 2-1 (1 -1) Kapufákkal „színezve” Agárd, 500 néző, vezette: Meleg. Velencetours: Hollósi — Borsányi, Horváth, Müller, Podt, Bodor, Ádám, Kádár, Ma­­jer, Huszár (Onea), Vékony. Ed­ző: Majer József. Polgárdi: Csizmadia — Láng, Borsos, Komáromi, Tóth, Balogh, Antal (Fodor), Király, Pusztai, Végh, Algács. Edző: Burka Imre. Igen jó iramban kezdtek a csapatok, sok helyzetet dolgoz­tak ki a csatárok, a kapuk fel­váltva kerültek veszélybe mind­két oldalon. Az első félidő 13. percében egy pontrúgás után Vékony csúsztatását Ádám érté­kesítette, 1-0. A gól után a ven­dégcsapat „lábrakapott”, és a 40. percben Végh révén egyen­lített, 1-1. A második félidőben a házi­gazda együttes ugyanolyan jól játszott, mint az első játékrész­ben. Mindjárt az első percekben sikerült a Velencetours csapatá­nak megszerezni a vezetést, és mint később kiderült, a győzel­met jelentő gólt megszerezni. Küzdelmes mérkőzésen a hazai gárda megérdemelten győzött. A találkozóra jellemző volt, hogy a Velencetoursnak két ka­pufája is volt, egy az első, egy pedig a második félidőben, míg a vendégeknek két helyzetét csak a gólvonalról sikerült men­teni. Jók: Müller, Kádár, Podl, Vékony illetve Végh, Tóth, Ko­máromi. Ifjúsági mérkőzés: 4-2. Majer Magyaralmás — Bicske 1 -2 (0-1) Harc a bentmaradásért Magyaralmás, 300 néző, ve­zette: Pamminger L. Magyaralmás: Sántha — Kaiser (Kaszner), Fehér, Végh, Pánczél, Viczina, Balla T., Kindl, Király, Kolarovszki (Pentz), Lengyel. Edző: Neu­bauer István. Bicske: Bakó — Lóczi, Ud­­vardi, Jakab (Mihajlov), Ránits, Erdész, Szekeres, Nelitó, Ma­­gony, Németh, Besenyei. Edző: Nagy Győző. A hazaiaké volt az első ígére­tes helyzet, az 5. percben Király nagy lövését védte a vendégek kapusa. A 15. percben Ránits nagyszerű fejese kerülte el a ma­­gyaralmási kaput. Nyílt sisakkal játszott mindkét együttes, a ha­zaiak a bentmaradásért, a ven­dégek az első hely megszerzésé­ért küzdöttek. Olyannyira, hogy a 25. percben Besenyei szabad­rúgását a hazaiak kapusa nem tudta hárítani, 0-1. A továbbiakban nagy harc folyt a pályán, igazi, kemény, harcos mérkőzést láthattak a né­zők, a játékvezetők azonban a helyzet magaslatán álltak — mind a hazaiak, mind a vendé­gek kaptak néhány sárga lapot. Egyre sűrűsödtek az esemé­nyek. A 82. percben a csereként beállt Mihajlov 0-2-re növelte a vendégek előnyét. A 86. perc­ben Sántha nagy bravúrral hárí­tott egy közeli lövést. Három perccel a mérkőzés vége előtt Király kilépett a védők közül és hatalmas gólt lőtt, 1-2. Jók: Király, Fehér és Pánczél, illetve Lóczi, Erdész és Bánits. Ifjúsági mérkőzés: 1-0. Boros A bicskeiek magyaralmási győzelmükkel a tabella élére kerül­tek, a hazaiak pedig veszélyes helyre csúsztak Martonvásár — Sárbogárd 2-2 (0-1) Kilenc emberrel is egy pont Martonvásár, 300 néző, ve­zette: Kajári. Martonvásár: Kövesfalvy — Dömök, Kapu, Süle, Szűcs G. (Rehus), Szűcs O., Kozma, Cziklin, Rása, Szűcs L., Csáp. Edző: Magasházi László. Sárbogárd: Deák—Derecs­kes, Roszkopf, Purger (Tornán), Salga, Safranyik, Verbóczki, Híres, Sinka, Bóka. Edző: Nagy Lajos. A mérkőzés kiegyenlített já­tékkal kezdődött, látszott, hogy mindkét csapat tart a másiktól. Az első gólt a 13. percben a ven­dégek szerezték, egy jobb oldali szabadrúgást követően az elalvó martoni védelem mellett Sinka fejelt a hálóba, 0-1. A gólt köve­tően a hazai csapat vezette táma­dásait, de igazán csak egy nagy helyzetet tudtak kialakítani, a­­melyet Csáp 15 méterről a ka­pusba lőtt. Az első félidő hátra­lévő részében jobbára mezőny­játék folyt, feltűnően sok sárga lapos figyelmeztetéssel. A második félidőben, az 50. percben Saiga lépett ki a marto­ni védők közül, és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 0-2. A hazaiak becsületére legyen mondva, hogy továbbra sem ad­ták fel a mérkőzést. A 65. perc­ben egy jobb oldali szögletet kö­vetően Szűcs Z. szépített, 1-2. A 73. percben Sülét kiállították. Az ekkor már 10 fővel játszó ha­zaiak lendületükből semmit sem vesztve tovább támadtak. A 75. percben Cziklin bal oldali be­adását ismét Szűcs Z. fejelte a kapuba, 2-2. Az utolsó percben még egy kettős kiállítás is tör­tént. Jók: Cziklin, Szűcs Z. és Kapu, illetve Derecskes, Sinka és Safranyik. Ifjúsági mérkőzés: 5-0. Magasházi Aba — Dunaferr II. 3-1 (2-0) A „kontra” kevés volt Aba, 200 néző, vezette: Zalka. Aba: Boros — Vinklár (Or­­mándi), Bursi, Varga, Burka (Farkas), Szabó, Lovasi, Pluhár, Kovács (Sziksz), Nagy, Major. Edző: Bor Dezső. Dunaferr II.: Gyalus — Ba­kos, Szentadrássy (Kiss), Szeke­res, Gál, Lehota, Éliás, Vágásy (Butyorka), Tóth G. (Sárdi), Tóth Z. Csizmadia. Edző: And­riska Vilmos. A nagy lendülettel kezdő ha­zaiak formás támadásokat vezet­tek a mérkőzés elején, de a gól egyelőre késett. A 26. percben Major gázolt keresztül a Duna­ferr védelmén, és a kapusról ki­pattanó labdát lőtte a hálóba, 1-0. A 40. percben Major Lovasi negyvenméteres átadását küldte a kapuba, 2-0. A második játékrészben folytatódott a hazai mezőnyfö­lény a vendégek gyors kontratá­madásokra építettek. A 65. perc­ben Nagy tizenhét méterről talált a hálóba, 3-0. A 70. percben a há­zigazdák védelmének könnyel­­műsködését Csizmadia révén ki­használták a vendégek és szépí­tettek, 3-1. A mérkőzés további részében már csak helyzetek adódtak mindkét oldalon, de gól nem szü­letett, a csatárok elpuskázták le­hetőségeiket. A házigazdák szép és eredmé­nyes játékkal szórakoztatták az abai közönséget, a vendégek fia­tal játékosai főleg veszélyes kontratámadásaikra építették taktikájukat, de ez a játékmód­szer ezúttal eredménytelennek bizonyult az abai védelemmel szemben. Jók: Lovasi, Pluhár, Major, il­letve Gyalus és Csizm­aota. Ifjúsági mérkőzés: 1-2. Bor Baracska — Sukoró 1 -2 (1 -1) Nem volt elég az egy pont Baracska, 500 néző, vezette: Papp. Baracska: Paulusz — Pa­­nyik, Tepszics, Csonka, Va­­gyóczki, Tóth T., Henrik, Bodo­­ki, Szente, Kovács Zs., Csányi. Edző: Tepszics Ignác. Sukoró: Szmilek — Sipos, Németh, Salacz, Lukács, Pál, Sárközi, Horváth, Tihanyi, Tóth T. (Takács), Kiss. Edző: Röszler Károly. Az első negyedóra tapogatózó játékkal telt, ismerkedtek egy­mással a csapatok. A vendégek ébredtek először, formás táma­dás végén Tihanyi révén szerez­tek vezetést a 22. percben, 0-1. Ezután többször forgott mindkét kapu veszélyben, de a csatárok elügyetlenkedték helyzeteiket. A 37. percben egy beívelés után Csányi bújt ki védői közül és szép gólt fejelt, 1-1. A második félidő elején a ha­zaiak támadtak többet, de a ven­dégcsapat biztosan és jól védeke­zett. Úgy látszott, mindkét csa­pat megelégedett az egyik pont­tal, de tíz perccel a mérkőzés lefújása előtt a jobban győzni a­­karó vendégcsapat megszerezte a számára fontos két pontot, a győztes találat szerzője Kiss volt. Jók: Csányi és Vagyóczki, il­letve Tihanyi, Pál és Kiss. Ifjúsági mérkőzés: 2-1. Kiss így állnak 1. Bicske 21 11 8 2 33-19 30 2. Sukoró 21 13 3 5 39-18 29 3. Polgárdi 21 10 8 3 27-11 28 4. Velencetours 20 11 3 6 33-16 25 5. Aba 20 8 9 3 34-22 25 6. Adony 20 10 4 6 35-23 24 7. Csákvár 20 5 11 4 36-27 21 8. Etyek 20 9 3 8 31-27 21 9. Pusztaszabolcs 20 7 4 9 25-34 18 10. Martonvásár 21 6 5 10 28-37 17 11. Sárbogárd 21 6 4 11 22-29 16 12. Pusztavám 21 7 2 12 23-39 16 13. Baracska 19 5 5 9 22-37 15 14. Magyaralmás 20 4 4 12 15-42 12 15. Perkáta 21 3 3 15 24-42 9 Versenyen kívül Dunaferr II. 21 6 6 10 31-33 18