Fejér Megyei Hírlap, 1994. augusztus (50. évfolyam, 178-203. szám)

1994-08-15 / 190. szám

«.­OLDAL FEJÉR MEGYEI HÍRLAP SPORTMAGAZIN Megkezdődött a küzdelem a labdarúgó NB III-ban is. A Duna-csoportban jól szerepeltek csapataink a Szondi Velence kivételével. Szombaton a Bakonycsernye otthonában győzött a Dunavarsány ellen, míg az újonc Csákvár Szentendre idegenben nyert az Elektromosnál. Az Ercsi is elvitte a két pontot Szigetszentmiklósról, míg a Bicske egy góllal nyert hazai pályán. Bakonycsernye — Dunavarsány 1-0 (0-0) Gyenti pompás góljával Bakonycsernye, 800 néző, vezette Mészáros R. Bakonycsernye: Furulyás — Fridrich, Emmer, Radics, Hegyi G., Képesi, Gyenti, Ko­vács T., Trampler (Gazdig), Kiszi, Szprecsak. Edző Gazsó Illés. Hazai támadásokkal kezdő­dött a találkozó. A 13. percben Emmer erős lövése adott mun­kát a vendégek kapusának. A 20. percben Gyenti emit fölé jó helyzetben. A későbbiek során Kiszi és Gyenti is szerezhetett volna gólt. A második félidőben nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujára. Trampler, később Ke­pesi, majd ismét Trampler ha­gyott ki nagy helyzetet. A 85. percben született meg a győztes gól, amikor Szprecsak fejjel tá­lalt Gyenti elé és a csernyei csa­tár ugyancsak fejjel továbbított a kapuba (1-0). Az idénynyitó mérkőzésen gólokkal kellett volna nyernie a bányásznak. Vasárnap az újonc Nyergesújfalu vendége lesz a Bakonycsernye. - varga - NB II! Bicske — Nyergesújfalu 1 -0 (­0-0) Sporttörténelmi mérkőzés Bicskén Bicske, 800 néző, vezette: Matina. Bicske: Borsos — Babos, Udvardi, Gyenes, Mihajlov, Er­dész, Bánitz, Szekeres, Plotár (Serfőző), Simon, Kiss V. (Neli­­to). Edző: Nagy László. Kitűnő időben, jó talajú pá­lyán indult útjára a labda az első NB 111-as mérkőzésen. A lám­­palázasan kezdő hazai gárda az els­ő­ negyedórában visszafogot­tan játszott, így a helyzeteket is a vendégek alakították. A 15. percben óriási helyzetet hagyott percben bicskei szögletrúgás u­­lán már gólt kiáltott a közönség, de a labda fölé szál­lt. A 22. perc­ben a vendégek csatárának lövé­­se a kapufán csattant. A második félidőben Nelito beállítása fordulatot hozott. Elő­ször fejese szállt fölé, majd be­adását a 76. percben Simon érté­kesítette. Ezzel megszületett az első NB III-as gól és győzelem. Kemény, de sportszerű mér­kőzésen a bicskei csapat megér­demelten nyert. Jók: Gyenes, Udvardi,­ ­ börcs­­ ki a Nyergesújfalu. A következő Bicskén megszületett az első hazai NB III-as győzelem ,1-1)... . '• 'Elektromos — Csákvár Szentendre 2-3 (1-0) Az újonc sikerrel rajtolt Budapest, 100 néző, vezette Kronavetter. Csákvár Szentendre: Kar­dos — Péter, Pap, Magyar, Kol­ler, Takács (Kuti), Kuli, Csa­­ttáry, Gratzky, Knausz, Cziffrei­­(Zirkó). Edző Bori Lajos. i id Az újonc Csákvár együttesét autóbusszal kísérték el a szurko­lók, így biztatásban nem volt hi­ány. A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, mivel a csákvári Ta­kácsnak a napokban elhunyt az édesapja. A 13. percben szerezték meg a vezetést a hazaiak, könnyen el­kerülhető góllal (1 -0). A 30. per­cig megilletődötten játszottak a vendégek, ettől kezdve azonban uralták a mezőnyt. Szünet után az 57. percben Péter indította Csatáryt, aki szép góllal egyenlített (1-1). A 66. percben ismét Csatáry talált fej­jel a hálóba (1 -2). Két perc múl­va Kardos hárított jó érzékkel. A 78. percben Koller fejesből sze­rezte a csákváriak 3. gólját (1- 3). Az Elektromos a 83. percben szépített és állította be a vége­redményt (2-3). Az újonc Csákvár Szentendre bravúros győzelmet aratott az E­lektromos otthonában. Zirkó a mezőny legjobbjának bizo­nyult, rajta kívül Péter, Pap és Knausz dicsérhető. Vasárnap a Csákvári napok keretében 16.30-kor a Csákvár Szentendre a Bicskét látja ven­dégül. A mérkőzés esélyese ter­mészetesen az otthonában ját­szó csákvári együttes. - viszló - Szigetszentmiklós — Szigetszentmiklós, 300 néző,­­vezette Mészáros Gy. Ercsi Kinizsi. 1 holló—Gróf, Tolnai, Simon (Kovács), Strom, Tőkési, Póth, Szabó, Hering, Horváth T. (Henrik), Hargitai. Edző: Matusz Gyula. Az első félidőben már jól ját­szott a Kinizsi és a 20. percben Hargitai nagy kapufát lőtt. A 36. percben­­ Héring labdájával H­­or­­váth kilépett, a kapus csak aka­dályozni tudta a Kinizsi csatárát a 16-oson belül. Jogos volt a 11 - es. A büntetőt Héring értékesí­tette (0-1). Szünet után a hazaiak táma­dásba lendültek, a Kinizsi vé­delmére ebben az időszakban nagy munka hárult. A 65. perc­ben Hargitai elhúzott a védők mellett és a kifutó kapust is ki­cselezve, a bal sarokba gurított (0-2). A 75. percben Holló bra­vúrosan védett egy hazai táma­dás végén. A 80. percben a Hargi­­tai szép egyéni akció után a ka­pus mellett a hálóba továbbított (0-3). A befejezés előtt két perc­cel jogtalan szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak. Szabadrúgás­ból szépítettek a szigetszent­­miklósiak (1-3). A Kinizsi bravúros győzelemmel kezdte az őszi idényt — teljesen megér­demelten. Mindenki dicséretet érdemel, ezért nem is emelünk ki a csapatból senkit. A Kinizsi ellenfele vasárnap a Dorog lesz Ercsiben. -szilassy- Ercsi 1-3 (0-1) Magabiztos győzelem S­ilisvörösvár — Szondi Velence 4-3 (3-1) Bosszantó védelmi hibák ,vi­i Pilisvörösvár, 800 néző, ve­­­­zette: Berki.­­dal .Szondi Velence: Baronics —­­ Balogh, Zlutvágner, Oszkó, Molnár (Bognár A.), Kovács T.,­­ (Kovács Z., Spanner, Tieber, Hu­szár, Szekeres (Hajnal). Edző:­­Molnár János. Lendületes hazai támadások­kal indult a mérkőzés. A Szondi Velence nehezen talált magára. A folyamatos hazai támadások a 14. percben góllá értek. A sza­badon hagyott Lukács nagy gólt lőtt a léc alá (1 -0). A 19. percben Spanner jó beadásáról lemarad­tak a belső csatárok. A 24. perc­ben Tieber 22 méteres szabadrú­gását védte a kapus. A 38. perc­ben Kovács T. remek átadását Kovács Z. mellre vette, majd a kifutó kapus mellett 12 méterről a hálóba lőtt (1 -1). A 4. perc­ben egy átívelés után Szöllősi fejelt a bal sarokba (2-1). A 44. percben Galambos 20 méterről lőtt kapura és Baronies kezéről a hálóba került a labda (3-1). Szünet után a 48. percben a kitörő Tiebert a 16-oson belül buktatták. A megítélt büntetőt sértett biztosan lőtte a bal sarok­ba (3-2). Az 50. percben Szei­­bert 25 méteres szabadrúgását Baronies „bevédte” (4-2). A 72. percben Kovács T. elcsípett egy labdát, kapura tört és a kapus mellett a hálóba lőtt (4-3). Jók: Zlutvágner és Kovács T. - szabó - Öttusa-világbajnokság Martinék első vb-bronzérme A vasárnapi férfi döntőben Fábián László és az eredetileg csak egyéni indulóként nevezett Martinék János képviselte a ma­gyar színeket. Mivel a magyar csapat két tagja, Kálnoki Kis At­tila és Mizsér Attila búcsúzott, ezzel a csapatversenyben is el­búcsúzott az álmoktól a váloga­tott. A döntőben a magyarok kö­zül Martinék a kitűnő lövészet után kezdetben görcsösen ví­vott, talán megijedt a lehetőség­től, alig tudott nyerni. Szeren­csére később belelendült. A ver­seny felétől magára talált, s 820 ponttal zárta a tusát, ami a 12. helyet jelentette számára. Fábi­án nagyon jó kezdés után kicsit visszaesett, gödörbe került, s u­­tána már nem tudta egyenlete­sen hozni a kezdeti parádés tel­jesítményt. A vívást így is megnyerte. A 300 méteres úszást négy futamban teljesítet­te a mezőny. A szám győztese, a francia Frontier kitűnő idővel ért célba, de a magyar verseny­zők is nagyon jó eredményt ér­tek el. Az esti futásra elállt a kelle­metlen hideg szél, előbújt a nap is. A 4000 méteres távnak Fábi­án vágott neki elsőként, s őt kö­vette az összetettben második helyen álló Martinék. A máso­dik kör végén Martinék, Auer, Fábián volt a sorrend. A követ­kező 1000 méter után már a fu­tógépnek nevezett francia ver­senyző állt az élen, Martinék volt a második, Fábián az ötö­dik. A befutásra aztán megvál­tozott a sorrend, Szvatkovszkij vette át a vezetést, ő haladt át el­sőként a célvonalon, s lett világ­bajnok. Az ezüstérmet Auer, míg a bronzot Martinék szerezte meg. Fábián óriási hajrával az ötödik helyen ért célba. Martinék János: — Világbajnokságon egyéni­ben voltam már 14., II. és 26. Most végre érmet szereztem. Nagyon örülök a harmadik hely­nek. Erőemelés 25 magyar rekord Szolnok adott otthont a női erőemelők idei országos baj­nokságának. A felnőttek viada­lának külön fontosságot adott az, hogy az ob válogató is volt a szeptemberi orosházi Európa­­bajnokságra. A jelöltek többnyi­re megállták a helyüket, a szö­vetség — a látottak alapján — e­­rős csapatot nevezhet majd az Ebre. A felnőttek összesen 20 or­szágos csúcsot javítottak, a ju­niorok pedig még inkább kitet­tek magukért, hiszen a guggo­lásból, fekvenyomásból és fel­húzásból álló összetett sportág idei bajnoki versenyén 25 alka­lommal értek el új magyar re­kordot. Vízilabda Győzelem az olaszok ellen Pazar produkcióval fejezte be szereplését a hat nemzeti együt­test felvonultató németországi viadalon a magyar férfi vízilab­da válogatott. A Horkai-legény­ség a zárónapon valósággal le­lépte Olaszország legjobbjait, az olimpiai és világbajnok itáliai gárda 12-4-re kapott ki Benede­­kéktől. A győzelem azért is nagy szó, mert a magyar válogatott utoljára 1992-ben tudott nyerni az olaszok ellen, m­íg az utolsó nyolc talál­kozó közül hetet elve­szített. Mivel Németország és Oroszország megosztozott a pontokon, a hammi tornán Ma­gyarország harmadikként vég­zett, „köszönhetően” a házigaz­dáktól és az ausztráloktól el­szenvedett vereségnek. A torna végeredménye: 1. Németország 9 pont (49- 39), 2. Oroszország 7 pont (46- 42), 3. Magyarország 6 pont (58-49), 4. Olaszország 4 pont (37-45), 5. Ausztrália 4 pont (46-46), 6. Görögország 0 pont­ (29-44). 1994. AUGUSZTUS 15. HÉTFŐ INNEN-ONNAN Novgorod: A sakk történetének eddigi legrangosabb nemzetközi ver­senyére készülnek Novgorod­­ban, ahol a résztvevők élő-pont­­számának átlaga még a 2700-as értéket is meghaladja. A tornán asztalhoz ül a profi világbajnok Kaszparov, az an­gol Short, az ukrán Ivancsuk, a lett Sirov, valamint az orosz Ba­­rejev és Kramnyik. (ITAR­­TASZSZ) Charlotte: Bár az eddigi három Jóakarat Játékok összesen több mint 100 millió dollár veszteséget „ter­meltek” az ötletgazda Ted Tur­­nernek, a médiamágnás úgy nyi­latkozott, hogy négy év múlva New Yorkban valószínűleg újra megrendezik a versenyeket. A bejelentést azután tette, hogy ki­derült: a közelmúltban véget ért szentpétervári Jóakarat Já­tékokat 39 millió deficittel zárta Turner cége, a TBS tévétársa­ság. (Reuter) Los Angeles: Rövid időre elhagyhatta a börtönt O. J. Simpson. A kettős gyilkossággal vádolt neves amerikaifutball-játékoson ugyanis kisebb műtétet hajtot­tak végre, mert a hónaljában megduzzadtak a nyirokcsomók. A vizsgálatok alapján kizárható, hogy a betegséget AIDS-vírus vagy más fertőzés okozta, ag­gasztó viszont, hogy Simpson­­nak már letartóztatása előtt is voltak hasonló problémái. Amúgy az ex-sztár már jól van, s visszaszállították a börtön kór­házába. (Reuter, AP) TOTÓ 13. Xamax - Sion 1 +1 14. Csepel • Kispest-HFC 2 1. Ferencváros - BVSC 1 2. Debrecen • Stadler FC 1 3. Pécs • ETO FC Győr 1 4. Vasas - Újpest 2 5. Parmalat FC • Zalaegerszeg törölve a megállapított eredmény: 1 6. Sopron - Békéscsaba X 7. Vác FC-Samsung • Nagykanizsa I 8. Basel - St. Gallen X 9. Grasshoppers • Zürich 1 10. Lugano - Young Boys 1 11. Luzern-Aarau 1 12. Servette-Lausanne X