Fejér Megyei Hírlap, 1994. szeptember (50. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-13 / 214. szám

1994. SZEPTEMBER 13. KEDD UTE — Parmalat FC 3-1 (1-1) HELYTÁLLT A CSAPAT, DE GYŐZÖTT A JOBBIK NBI. I OPEL -C­­SZM­A Kft. 8000 Székesfehérvár, Seregélyes­ u. 182/B. Tel.: (22) 328-650 Nem­ a legjobb előjelekkel in­dult a találkozó. Jenei Imre, a Parmalat FC mestere két héttel ezelőtt autóbalesetet szenvedett Romániában, és azóta kisebb e­­gészségügyi problémái vannak.­­ hétfőn olyan magas volt a vér­nyomása, hogy az orvos nem ja­vasolta, hogy leüljön a kispadra. A székesfehérváriak terve az volt, hogy „megfogják” az Új­pest kulcsembereit, és igyekez­nek lassítani a játékot, megtörve a hazaiak lendületes játékát. Bátran kezdett a Parmalat FC, az első percekben többnyire ők bir­tokolták a labdát, sőt, az első ka­pura lövés Tóth N. nevéhez fű­ződött. Öt percnyi játékot köve­tően az UTE játékosai már nem csak előrevagdosták a labdát, de rend»«­ meg is találták egymást. Működött az előzetes terv sze­rinti parmalatos „altató”, erre a hazai huszáros volt a kontra. Mégis a fehérváriak szerezhet­tek volna gólt, amikor Horváth F. 25 méterről a labdát sem „kí­mélve” óriási lövést eresztett meg, a labda előbb Praj kezét sajdította, majd a kapufát dön­gette. A listavezető szerencséjé­re a levágódó játékszer a gólvo­nal elé, és nem mögé pattant. Az első 20 percet ügyesen „bekkel­­te” ki a Parmalat FC, az újpes­tiek helyzetet sem tudtak kiala­kítani. Rohantak a hazaiak, de vagy saját pontatlanságuk, vagy a vendégek jó közbelépései mi­att mindez hiábavaló fáradtság­nak bizonyult. A Parmalat FC átengedte a játéktér nagy részét, de saját kapujuk előterét ügye­sen, okosan és szervezetten véd­ték. Rövid szusszanás után bele­erősítettek a lila-fehérek, és egy szép támadás végén vezetést szereztek. Fel kellett adni a fe­hérvári gárdának az addigi takti­káját. Aminek megvolt a veszé­lye. Mert ha túlságosan kinyíl­nak, a villámléptű hazaiak ko­moly kárt tehettek volna kapujukban. De ettől nem kel­lett félni. Előbb Vad játékvezető mutatta meg, hogy nem szereti Horváth Ferencet, mert jogos büntetőt nem adott meg neki, s fosztotta meg így csapatát az e­­gyenlítés lehetőségétől. Mind­járt az eset után Horváth F. „büntetett”, megmozdulását kö­vette az egyenlítő gól. Csupán 5 A képen Pálfi az UTE irányí­tójával, Véberrel csatázik percig örvendezhettek a Megye­ri úti nézők csapatuk előnyének. Lőrincz Wukovicsot, Tresó Eg­­ressyt hatástalanította, és sze­rencsére senki nem ijedt meg at­tól, hogy az újpesti oroszlánbar­langban kellett szembenézniük azzal az UTE-val, amelyik az eddigi mérkőzéseken átlagosan több, mint 5 góllal terhelte meg ellenfelei hálóját. Sőt, Horváth F. — aki nagyon virgonc volt — akár a vezetést is megszerezhet­te volna a Parmalat FC-nak. Jó első 45 perc után kíváncsian vártuk a folytatást. Fordulás után a hazaiak lép­tek fel támadólag, de a vendégek kontrái mégis nagyobb veszélyt jelentettek. Az egyiknél ismét Horváth F. előtt volt a góllövés, és a meglepetés szerzésének le­hetősége. Ezután állandósultak az UTE támadásai. Mitring jó néhány bravúrt mutatott be, így a hazaiak fölénye nyomasztó, de meddő volt. Még a százszázalé­kos helyzetet sem tudták értéke­síteni. Beszorultak a fehérvári­ak, és csak akkor jutottak némi levegőhöz, amikor hibáztak az újpesti játékosok, vagy amikor éppen azért állt a játék, mert a hazai közönség a célbadobást gyakorolta üdítős dobozzal, vagy borosüveggel. A 70. perc­ben az Újpest játékosai 10. szög­letüket és Zimmermann öngól­ját ünnepelhették. A tehetséges játékos balszerencsésen ért a labdához, és szokásával el­lentétben, most a saját kapujába talált. Felvetődött a nagy kér­dés: tudnak-e ismét fordítani, megújulni a parmalatosok, vagy az öngól utat nyit a hazai gólfo­lyamnak? Nem tudott a Parma­lat FC változtatni, mert az UTE lendületet kapott, és esélyt sem hagyott nekik erre. Az utolsó ne­gyedórát Szlezák kihagyott zic­cere nyitotta. Öt perccel a mér­kőzés lefújása előtt Wukovics ritkán látható, pimaszul elegáns gólja eldöntötte a mérkőzést. A papírforma érvényesült te­hát hétfőn este, az esélyesebb csapat győzött. De a Parmalat FC tagjainak sincs okuk a szé­gyenkezésre. Hősiesen véde­keztek, ellentámadásaik veszé­lyesek voltak. Azonban a máso­dik 45 percben az újpesti hen­gert csak részben tudták megállítani. Igaz, ehhez kellett egy rossz mozdulat, és egy klasszis gól. Mindezek, és a vereség ellenére a fehérvári csa­patot csak dicséret illeti. Helyt­álltak, veszítettek. Ilyen a sport. Silye Sándor Minden szem a labdára szegeződik. Dubecz átadását figyeli Pál­fi, az újpesti játékos és Vad játékvezető. A MÉRKŐZÉS LŐLAPJA UTE Parmalat FC 1 -®—I [i-------------------L . o Ol _____o I IqIq *___©le JELMAGYARÁZAT • gól DOMCJS ® FEJES 1 _ w csak I van! O LÖVÉS A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE UTE-Novabau — Parmalat FC 3-1 (1-1) Budapest, Megyeri út, 5000 néző, vezette: Vad (Szilágyi, Hamar). UTE-Novabau: Praj — Bérczy,Fü­zesi, Molnár, Szlezák, Jenei, Kozma, Végher, Egressy, Belvon, Wukovics, Túri. Edző: Garami József. Parmalat FC: Mitring— Dubecz, Disztl L., Lőrincz, Tresó, Bekő, Zim­mermann, Keresztúri, Tóth N., Horváth F., Pálfi. Edző: Jenei Imre. Csere: Bekő helyett Varga 66., Je­nei helyett Belvon 67., Keresztúri he­lyett Varsányi 76., Wukovics helyett Szanyó 87. percben. Sárga lap: Keresztúri 34. Szögletarány: 10-3 (3-1) az UTE javára. 2. perc: Tóth N. kapáslövését védte a szlovák idegenlégiós Praj. 5. perc: Mitringnek kétszer is közbe kellett avat­koznia, mindkét alkalommal szögletre hárított. 13. perc: Horváth F. célozta meg az UTE kapuját, 25 méteres lövése a felső kapufáról pattant a gólvonal elé, a játékvezető természetesen nem ítélt gólt. 29. perc: Vezetést szerzett az UTE. Jobb oldali beadás után Füzesi megtolta a labdát fejjel és Bérczy kapásból a jobb sarokba lőtt. 1-0. 31. perc: Horváth Fe­rencet buktatták a 16-oson belül, a játék­vezető sípja azonban néma maradt. 34. perc: Keresztúri szabadrúgása után Horváth F. megcsúsztatta a labdát és Zimmermann lövését Praj a saját kapu­jába öklözte. 1-1. 41. perc: Horváth F. megszerezhette volna a vezetést, azon­ban jó helyzetben hibázott. 46. perc: Egressy beadásszerű lövését védte Mik­ring. 54. perc: Tóth N. beadását Hor­váth F. gólhelyzetben vétette el. 62. perc: Szlezák fejese gólhelyzetben ke­rülte el a kaput. 73. perc: Vezetést szer­zett az UTE. Bal oldali beadás után Koz­ma lövésébe Zimmermann beleért és ró­la a hálóba pattant a labda, 2-1.85. perc: Ragyogó góllal állította be a végered­ményt az UTE, amikor Belvon tálalt Wukovics elé, és az apró termetű lila-fe­hér csatár egy csel után óriási gólt lőtt a kapu közepébe, 3-1. Vad István játékvezető két 11-est nem adott meg a mérkőzésen, egyet a Parmalat, egyet pedig az UTE javára. Hg SPORT Ők mondták, így látták Károly, a Parmalat FC edző­je: Az volt hogy meg­gátoljuk az Újpestet abban, hogy saját játékukat játsz­­szák. Egészen a második gó­lig ez sikerült, sőt, nekünk is akadtak helyzeteink. A bal­­szerencsés gól után azonban érthetően szárnyra kaptak a hazaiak, s végül megérde­melten nyertek. Kereszty-Parmalat JL., tekosa: Hetven percig hiába dolgoztunk, pe­dig igyekeztünk megvalósí­tani az előre megbeszélt tak­tikát, és addig sikerült is. Az az igazság, hogy ilyen fi­gyelmetlenség után megér­demeltük, hogy végül kikap­junk, pedig döntetlennel is távozhattunk volna. Garami József, az­­ UTE ve­­zetőedző-­­­­­je: Mint listaveze­­­­tők — bár­milyen furcsán is hangzik —, kissé szorongva vártuk a mérkőzést. Tudtuk, hogy a Parmalat FC fiatal, sokat fu­tó együttes. Egy ideig meg is zavartak bennünket, de a második gól után kijött a két csapat közötti tudáskülönb­ség. Dicsérőleg kell szólnom az ellenfélről is, mert jól ját­szottak ma este. 11 Megérde­melten nyertünk, bár az első félidő­ben nehéz dolgunk volt. A hajrában aztán felőröltük el­lenfelünket. Sajnálom, hogy két helyzetem kimaradt, de örülök, továbbra is százszá­zalékosak maradtunk. " FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 15. OLDAL VISSZAPILLANTÓ A vereség(ek)ből is lehet tanulni Túlzsúfoltan. A hét végén két alkalommal is pályára lépett Szu­per Liga mérkőzésen az Albacomp férfi kosárlabdacsapata. Eichte szerdán, majd utána ismét szerdán mérkőztek, mérkőznek, a Koracs Kupáért. Prágában a második félidőben fáradni látszottak, lankadt figyelmük, és ez vereséghez vezetett. Az első félidőben Szirov, Mik­­lóssytól és eredményesen játszottak, amit nem mindig tudtak megis­mételni a folytatásban. Trusin „végigaludta" az első 20 percet, szü­net után pontosabb volt. Dávid Kornélt akarása, küzdőkedve dicsé­ri. Fogadkoztak a játékosok, hogy a Novy Jicin ellen jobbat produ­kálnak. Ezt tették, Szirov és Dávid nélkül. A két játékost Vetési Imre edző a szerdai Koracs Kupa találkozóra pihentette. A mérkőzés utolsó két percéig nem is volt baj, előnyt harcoltak ki az első játék­részben, de a végére fejben elfáradtak, lankadt a figyelmük, és 93-86 (44-50) arányú vereség lett a vége. Kár. Pedig dicséretesen védekeztek, és a mezőny, illetve a támadójátékkal sem volt különö­sebb probléma. Addig. De nem minden jó, ha rossz a vége. Ezúttal Radonjic, Hegedűs, Trusin emelkedett, illetve az első játékrészben Rajkó azt nyújtotta, amit várnak tőle. Vetési Imre véleménye szerint. Szerdán, 18 órakor az Alba Timisoarát fogadják, esélyesen. Kér­dés, mennyit vett ki a társaságból a túlzsúfolt hét. Kevesebb játék­­több lett volna. Ennyi volt. És még most jön a java. Bátortalanul. A Fehérvár KC játékosai küzdöttek, hajtottak az „A" csoportos bajnokság nyitómérkőzésén a Kaposvár ellen. De hiába az akarat, ha nem párosul bátorsággal, önbizalommal. Égető gond a center hiánya. A magas emberek nem villogtak. Enélkü­l pe­dig nehéz jó eredményt elérni kosárlabdában. —sis — Az MLSZ fegyelmi eljárást kezdeményezett BUNDÁZOTT A STADLER FC? A Magyar Labdarúgó Szö­vetség fegyelmi eljárást kezde­ményezett a 2-0-ás vendégsi­kerrel zárult Békéscsabai EFC -Stadler FC élvonalbeli bajno­ki mérkőzés ügyében. Minder­ről Czékus Lajos főtitkárhelyet­tes hétfőn délelőtt tájékoztatta az MTI Sportszerkesztőségét. Mint ismert, a viharsarkiak már a találkozó előtt több helyen jelezték, hogy játékosaiknak „bizonyos személyek” pénzt ajánlottak fel arra az esetre, ha hajlandóak a végeredményt szá­mukra kedvezően befolyásolni. • Czékus Lajos hozzátette: a békéscsabaiaktól még nem ér­kezett semmiféle hivatalos be­advány az ügyben, de ennek el­lenére megkezdődött a fegyelmi vizsgálat. — Ez egy igen kényes ügy, ezért mi is érzékenyebben rea­gálunk a történtekre— említette Czékus Lajos. — Nem vártunk, a rendelkezésünkre álló ismere­tek, részben a lapokban megje­lent, a televízióban, a rádióban elhangzott nyilatkozatok alap­ján megtettük a szükséges lépé­seket. A vizsgálatot Dr. Rácz Gyu­la, az MLSZ Fegyelmi Bizottsá­gának elnöke vezeti. Tőle szár­mazik az a hír, hogy a testület már keddi ülésén foglalkozik ezzel az üggyel. Akkor már több információ áll majd rendelkezésre, hiszen i­dőközben beérkezik az ellenőri beszámoló dr. Fekete Jánostól és a játékvezetői jelentés Let­­trich Ferenctől. ARAK-SIKEREK A serdülő „B” országos atlétikai bajnokságon Szatmári Adrienn (3000 m) 3., Horváth Tímea (100 m) 4., Hajas Bernadett (2000 m) 5., Falk Balázs (2000 m) 6., Tapodi Anett (3000 m) 5., Mészáros Judith (3000 m) 6., Fiala Amanda (3000 m) pedig 7. helyezést szerzett. (Edzők: Komlódi Zsolt, Szalai József, Ha­lász Géza). Az ARAK gyermekcsa­pata egy Drezda melletti nemzetkö­zi gyermekversenyen öt külföldi együttes ellenében második helye­zést ért el. A legjobb eredmény­t Pi­n­­tér Ákos futotta 1000 méteren, ő kü­­löndíjat kapott. Flushing Meadowban véget ért az „US Open” teniszverseny. A férfiaknál Agassi nyerte a döntőt Stich ellen (képünkön), míg a hölgyeknél a spanyol Sánchez-Vicario diadalmaskodott