Fejér Megyei Hírlap, 1995. május (51. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-05 / 104. szám

1995. MÁJUS 5. PÉNTEK Puhl lesz a dirigens Az UEFA Kupa tízéves jubi­leumi mérkőzésén május 26-­­án, a Videoton és az akkori Ma­gyar válogatott csapat találko­zóján a díszvendégek között üd­vözölhetik a világ legjobb játékvezetőjét, Puhl Sándort is, ő lesz a mérkőzés játékvezetője. A jubileumi „nap” már dél­után elkezdődik és késő éjszaká­ig tart. A Sóstói stadionban az általános és középiskolák pénz­díjas futball váltóversenye lesz, majd kapura rúgó „viadal” kez­dődik. Mindegyik versenyre a Parmalat FC -nél (Székes­fehér­vár Csíkvári út, tel.: 315-221) lehet jelentkezni. Ezután szóra­koztató műsor, ejtőernyős és go­kart bemutató lesz. A mérkőzés 19.30 órakor kezdődik, majd tűzijáték és stadion disco zárja a programot. A díszes, emlékla­pos belépőjegyek a megye több városában május 15-től elővé­telben kaphatók lesznek. A fel­nőtt belépők 300, a nyugdíjas és diák­jegyek 150 forintba kerül­nek. A mérkőzésre más belépők nem érvényesek. A prágai jeladás Dukla Prága — Videoton 0:0 Prága, 3000 néző. Vezette: Bo Helen (svéd). Dukla Prága: Stromsik — Bazant, Fiala, Kluczky, Rada — Pele, Danek, Korejcik —Vizek, Kriz, Vona (Ludovy a 65. perc­ben). Videoton: Koszta — Végh, Disztl­a, Csuhay, Horváth G. — Burcsa (Vaszil a 89. perc­ben), Szabó, Csongrádi, Vadász — Májer(Palkovics az 57. perc­ben), Novath. Sárga lap: Burcsa, Bazant. Szögletarány: 9:8, a Dukla ja­vára. Vajon mennyit ér az egygólos előny? Ezt találgatták a buszon, útban a Ferihegyi repülőtér felé a játékosok. Koszta gyors esély­­latolgatást végzett. — Akárhogy is, de tovább kell jutnunk! A Siófoknak és a Rábának szinte semmi esélye sincs, a Honvéd sem biztos, hogy be tudja hozni kétgólos hátrányát. Nekünk kell megmu­tatnunk, hogy igenis lesz ma­gyar csapat, amelyik továbbjut! Hűvös idő, de meleg fogadta­tás várta a csapatot Prágában. A Dukla elnöke a Hotel Internaci­­onalba kísérte a Videoton kül­döttségét, mert ez a pálya köz­vetlen közelében volt. Másnap meghökkentően üres lelátók várták a Na Julisce sta­dionba érkező csapatokat. A zu­hogó esőben alig lézengtek a le­látókon. — Vajon jó lesz-e ez nekünk? — morfondírozott Végh Tibor. — Biztos, hogy nem lesz hát­rány. A mi játékosaink köny­­nyebb fajsúlyúak, jobban élnek ezen a talajon — mondta Har­­tyányi Gábor pályaedző, aki nem törődve az egyre csak sza­kadó esővel, alapos „bejárást” végzett és csuromvizesen tért vissza az öltözőbe. Az öltöző világa mindig kü­lönös. Hol szentély, hol vidám színpad és van, amikor siralom­házra emlékeztet. Egy biztos, ahogy közeledik a mérkőzés kezdési időpontja, úgy válik egyre feszültebbé a légkör. Ki­ki a maga módján igyekszik ezen oldani. Dr. Horváth Lajos, a csapat orvosa hirtelen ötlettől áthatva sajátos gyógymódot eszelt ki. Felkapott egy labdát és fejelgetni kezdett. — Főorvos úr! Ha háromig dekázik a labdával, továbbju­tunk! — mondta valaki. — Rendben­— volt a válasz. Azonnal alkalmi zsűri alakult és a „doki” megkezdte kísérle­teit. Ki tudja hányadik próbál­kozásra, de meglett a három! Természetesen nem ezen múlt Prágában a siker, de tény, hogy ettől kezdve minden ide­genbeli mérkőzésen új csúcsot kellett javítani a csapat orvosá­nak. Dr. Horváth Lajos vállalta, pedig sokkal jobban ért hivatása gyakorlásához, mint a labda bő­vüléséhez. De mit meg nem tesz az orvos a csapatért! „Biztatásban nem lesz hiány” — jutott eszükbe, amikor a két csapat kivonult a pályára. Való­ban. A „Hajrá Vidi!” Hajrá Vi­di!” — volt az erősebb. Szinte a kezdésre értek oda a Videoton­­hívek, de már a bejárattól kezd­ve biztatták a csapatot. Egy kis­sé aggódtunk, mikor vagy két­száz zöld-fehér lepelbe öltözött fiatal a Videoton tábor kellős közepe felé tartott. Hű, ebből botrány lesz! Felesleges volt az aggodalom. A Bohemians-szur­­kolók kölcsönadták kereplőiket és a dudákat, s a magyarokkal együtt biztatták a Videotont! Mint azt várni lehetett, a szik­lakemény Dukla mindjárt az e­­lején azon volt, hogy ledolgozza csekélykének vélt hátrányát. A Videoton felkészült erre és már a pálya közepén igyekezett megzavarni az ellenfél akcióit. A csehek szinte az egész félidő­ben fölényben voltak, de ez mégsem volt igazán meggyőző. Láthatóan megzavarta őket, hogy a fehérváriak nem hagy­ták, hogy nyugodtan szervez­hessék támadásaikat. Ennek el­lenére jó néhány esetben rendkí­vül veszélyes helyzetet terem­tettek. Az első negyedóra végén Koszta mint egy eleven ágyúgo­lyó, úgy jött ki kapujából, hogy tisztázzon Korejcik elől. Aki út­jában volt, mindenkit elsöpört. Ebből a mozdulatból és társai sokszor önfeláldozó beavatko­zásaiból csak arra lehetett kö­vetkeztetni: mindenre elszánt, most vagy soha indulattal játszó magyar csapat van a pályán! A félidő hajrájában már fel is villantott valamit igazi tudásá­ból a Videoton. A Dukla annyira elfoglalta magát támadásai szer­vezésével, hogy közben elfeled­kezett a védekezésről. Májer a­­kár a vezetést is megszerezhette volna.­­ Mikor elcsíptem Fiala áta­dását, hirtelen nem tudtam mit csináljak. Cselezzek, vagy in­kább azonnal kapura lőjem a labdát? Belátom, jobb lett volna, ha a lövést választom, de cselt csináltam és Fiala utolért. A Dukla töretlen remények­kel jött ki a második félidőre. A Videoton játékosai most már higgadtabb fejjel, megfontol­tabban játszottak. Nem csak a rombolással törődtek, hanem iparkodtak gyors kontratámadá­sokból veszélyt teremteni az el­lenfél kapujánál, így aztán bár­mennyire szorongatott a Dukla, igazi gólszerzési lehetősége csak a Videotonnak volt. Strom­­siknak nemegyszer kellett bizo­nyítania, hogy kiváló kapus. Novath lövésénél bravúrosan védett, és mikor Palkovics ke­rült gólhelyzetbe, a szerencse is kisegítette. A mérkőzés hajrája sem volt izgalommentes. Igazán akkor é­­rezték a játékosok, hogy már nem lehet gond, mikor a befeje­zés előtt két perccel Koszta Pek­ lövését kitenyerelte szögletre és a beívelésből Danek nagy hely­zetből mellé lőtt. Óriási volt az öröm a játékté­ren és a lelátón egyaránt. A szur­kolók egymást ölelgették. Mit számít ilyenkor ismerős, vagy i­­degen-e a szomszéd, lényeg, hogy továbbjutott a Videoton! A pályán egy kupacban volt szinte az egész csapat. A csere­­játékosok is berohantak, hogy üdvözöljék a továbbjutást kihar­coló társaikat. Disztl Péter Koszta János nyakába ugrott. Tény, hogy a tartaléksorból elő­lépett kapus volt a meccs fősze­replője. — A mérkőzések előtt általá­ban ideges vagyok — mondta. — Látta ezt a „Mester” is. Nyugtatott: nyugodtan készül­tek, ez sem lesz más meccs, mint az otthoni volt. A társak is biz­tattak. Sőt, Csuhay Józsi még le is tolt. A második félidő közepe táján Lukovy stoplija felszakí­totta a combomat. Rám szólt, csak ne ápoltassam magam! Iga­za volt. Pedig most is sajog, de kit érdekel ez. Két kupameccsen nem kaptam gólt a nagyhírű Duklától és a csapat továbbju­tott. Ez a fontos! — kommentál­ta teljesítményét az öltözőben, miközben kék foltjait ápolgatta. Kovács Ferenc csak sebtében tudott gratulálni játékosainak, mert már várták az újságírók. " Sokan eleve lemondtak ró­lunk a fehérvári 1:0 után, de én éreztem, hogy ez a Dukla le­győzhető. Arra, hogy fölényben játszik majd, felkészültünk. Tudtam, hogy a mi játékosaink is vannak olyan jó labdarúgók, mint a prágaiak, de ezt el is kel­lett hitetni velük. A lélektani fel­készítés nagyon fontos volt. Valahányszor visszatekintet­tünk a prágai mérkőzésre, min­den játékos úgy emlékezett visz­­sza, hogy ez a találkozó bizonyí­totta be: a Videotonnak van ke­resnivalója az UEFA Kupában. Posch Ede — Sipos József A VIDEOTON NAGY NAPJAI SPORT 59. jégkorong-világbajnokság, Stockholm Aranypárosok az aranyért Szerdán is két negyeddöntőt rendeztek a svédországi jégko­rong-világbajnokságon. Az első összecsapás hatalmas meglepe­tést hozott, Csehország ugyanis kiverte az aranyéremre pályázó Oroszországot. A Ludek Bukac által irányított cseh válogatott világbajnokságon éppen tíz év­vel a prágai 2-1-es siker után tu­dott ismét győzni a szbornaja el­len. Megérdemelten... Nagy harc volt az összecsapáson, a csehek ütőjét időnként Fortuna is fogta. Csehország — Orosz­ország 2-0 (1-0,0-0,1-0). Gólü­tők: Kucera (9.), Vojvoda (46.). Az elődöntőben az érdekesnek ígérkező Csehország — Finnor­szág találkozó lesz. A tét foko­zódik, hiszen a győztes az a­­ranyért küzdhet majd. Kérdés, hogy a küzdelem, vagy a játék dominál majd? Negyedikként Kanada került az elődöntőbe, miután a másik összecsapáson a juharlevelesek 4-1 -re győztek az Egyesült Álla­mok ellen. A juharlevelesek voltak az esélyesebbek, bár az u­­tolsó harmadban az amerikaiak nagyon hajtottak. A döntőbeju­tásért pénteken Svédországgal mérkőznek. Kanada — Egye­sült Államok 4-1 (2-0,1-0,1-1). Gólütők: De Gray (15.), Jomphe (16.), Hlushko (38.), Intranouvo (54.), illetve Stanton (47.). Drámai nagy csata volt a negyeddöntőben a Csehország— Oroszország találkozón. Az oroszok voltak az esélyesebbek, ezt mindenki tudta—a csehek kivételével. Akik nagy elszánt­sággal játszottak, s egy cseppet sem tisztelték a szbornajat. A csapatok a 3x20 perc alatt a vb megnyeréséhez elegendő gól­helyzetet dolgoztak,és hagytak ki. Döntőnek bizonyult az oly sokszor emlegetett kapussors: a szinte mindvégig bravúrosan védő Cservjakov egy rossz mozdulata után foghatták a fejüket az oroszok: a záróharmad hatodik percében 1-0-ás cseh veze­tésnél egy sarokba lőtt korongra kikorcsolyázott, mivel tá­madták, alányúlt a pakknak és ki akarta emelni azt a védőhar­madból. De arra korcsolyázott egy cseh vitéz, aki „ lekezelte”, és cimbalomszögből az üres kapuba gurította a játékszert. Kész. Volt még ugyan 14 perc, de egy gólos hátrányt könnyebb lett volna kiegyenlíteni, mint kettőt. Igyekeztek az oroszok, de a másik kapus, Turek nem hibázott. A hálók őrei voltak a meccs hősei, ilyen és olyan értelemben egyaránt. —silyen MOST MÉG NEM KERÜL TÖBBE! RAKTÁRKÉSZLETÜNK EREJÉIG ÖN MÉG MÁJUSBAN IS FOGYASZTÁSI ADÓ MENTESEN VÁSÁROLHATJA MEG ÚJ SUZUKIJÁT, akár KAMATMENTES HITELRE IS. A HIRDETÉS FELMUTATÓI AJÁNDÉKOT KAPNAK. Qj­mDm OMD® D^CFU­O Érd és Százhalombatta között, a 6-os út 22-es km-énél. TELEFON: 06-23/368-818. (85061/14) ALCOA-KÖFÉM Kft. SZÉKESFEHÉRVÁR Pályázati hirdetés IPARI HIGIÉNIKUS munkakör betöltésére és ALCOA Feladatok : - Az ALCOA - KÖFÉM területén a foglalkozási megbetegedések meg­előzésével kapcsolatos mérések elvégzése, összegyűjtése és tárolása - Kapcsolattartás az üzemegészségügyi szolgálat és a biztonság­­technikai szervezetek között Feltétel:­­ Szakirányú képesítés Előnyt jelent: Ipari higiéniai területen szerzett gyakorlat Angol nyelvtudás Számítógépes ismeret Az állással kapcsolatos további felvilágosítás: Dr. Miniska István vállalati üzemorvos Tel.: 22-316-400/2089 A Sikeres pályázó részére kiváló álláslehetőséget és kiemelkedő munkakörülményeket, valamint a teljesítménnyel arányban lévő juttatásokat ajánlunk egy amerikai-magyar vegyesvállalat szerve­zetében. A pályázatot levélben, részletes önéletrajzzal az alábbi címre kérjük: ALCOA-KÖFÉM Kft. Központi személyügyi szervezet 8002 Székesfehérvár, Pf. 102. FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 15. OLDAL Különbusz Nagykanizsára A Mercurius Utazási Iroda a szombati Nagykanizsa — Par­malat mérkőzésre különbuszt indít. Jelentkezni az utazási iro­dában (Kossuth u. 14.) alatt le­het.Telefon: 312-139. A részvé­teli díj: 800 Ft. JÖN A NYÁR! A Fehérvár Áruház Kultúrcikk osztályára GYERMEK ÚSZÓK, KARÚSZÓK, LABDÁK, MATRACOK és MEDENCÉK ÉRKEZTEK!