Fejér Megyei Hírlap, 1997. október (53. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-17 / 243. szám

1997. október 17., PÉNTEK Búcsú a címeres meztől Sáriné Kocsis Erzsébet a lemondás okairól Váratlan bejelentéssel lepte meg a magyar kézilabda-társa­dalmat Sáriné Kocsis Erzsébet, a Dunaferr SE női együttesének csapatkapitánya. Eszerint a já­tékos végleges elhatározása­ nem szerepel többet a váloga­tottban. Kocsis Erzsébet száz­huszonhárom alkalommal visel­te a címeres mezt. Szerzett vi­lágbajnoki ezüst- és olimpiai bronzérmet. A világ legjobb kézilabdázójának választották 1995-ben. Éveken keresztül volt a válogatott csapatkapitánya. — Mi késztette erre a nem könnyű elhatározásra? — Nem hirtelen elhatározás­ról van szó, már érlelődött ez a gondolat. Nagyon nehéz volt a sok szép siker után ez a lépés, de meg kellett tennem. Előbb vagy utóbb mindenkinek az életében bekövetkezik ez a pillanat. Sok­sok olyan dolognak kell össze­jönnie, hogy belássa az ember: ennyi, nincs tovább. Nekem most jött el ez a pillanat. — Már legutóbb a koreai tú­rára sem utazott a válogatottal. Arra gondoltunk, hogy Barbara lánya beiskolázása miatt... — így is volt. Nagyon fontos időszak ez a lányom életében, segítenem kellett neki. Új kör­nyezet, új társak, és hát tanulni is kell. Ez azonban csak az egyik oldal. Férjem, Sári Árpád, aki szintén kézilabdázó, befejezte az aktív játékot a Dunaferrben, és a férficsapat technikai veze­tője lett. Ez iszonyú időigényes munka. Emellett még „levezet” Kiskőrösön, ahol nap mint nap edz, a hét végén pedig bajnokit játszik, így ritkán számíthatunk rá. — Mennyire befolyásolt a döntésében az a tény, hogy a ko­rábbinál kevesebb játéklehető­séget kap a Dunaferrben? — Nem vagyok már fiatal, hosszú távra velem már nem számolhatnak. Tudomásul kell venni, hogy az élet nem áll meg, be kell építeni fiatalabbakat is a csapatba, hogy a folyamatosság biztosított legyen.Visszatérve a kérdésre: a döntő momentum ez volt! Nem vállalhatom úgy a vá­logatott szereplést, hogy nem vagyok „éles” helyzetben játék­ban. Lelkiismeretem nem enge­di meg, hogy ne teljes értékű csa­pattag legyek. Márpedig kevés mérkőzéssel nem lehetek igazán formában. A vezetők próbáltak jobb belátásra bírni, de így min­dent figyelembe véve, mindenki megértheti a döntésemet. .. HÉTVÉGI MŰSOR PÉNTEK Kézilabda Dunaferr SE—Vasas NB I-es női bajnoki mérkőzés, Dunaújváros, Du­naferr sportcsarnok, 17 óra. Kosárlabda Forma Duran—Kaszások NB I-es férfi banoki mérkőzés, Székesfehér­vár, Széchenyi SZKI, 19.30 óra. SZOMBAT Jégkorong Dunaferr SE—Ferencváros Extra Liga mérkőzés, Székesfehérvár Jég­­csarnok, 16 óra. Alba Volán-Riceland—Újpesti TE Extra Liga mérkőzés, Székesfehérvár, Jégcsarnok, 19 óra. Kézilabda H. Szondi SE—Szombathely NB 1/ B férfi bajnoki mérkőzés, Székesfe­hérvár, Köfém sportcsarnok, 16 óra. Ercsi—Kiskőrös NB I-es férfi baj­noki mérkőzés, Ercsi, 18 óra. Kosárlabda Ikarus KC—BEAC NB I/B női bajnoki mérkőzés, Székesfehérvár, Jáky csarnok, 16.30 óra. Matáv Pécs—Albacomp-SZÜV NB I-es férfi bajnoki mérkőzés, Pécs sportcsarnok, 18 óra. Labdarúgás Videoton FCF—Tiszakécske NB I-es bajnoki mérkőzés, Székesfehér­vár, Sóstói stadion, 17 óra. Ecker-Stadler—Gázszer FC NB I- es bajnoki mérkőzés, Akasztó, 17 óra. Velence SE—RAFC NB I-as baj­noki mérkőzés, Velence, 14 óra. Kisapostag—Sárszentmiklós me­gyei II. o. bajnoki mérkőzés, 13.30 óra Kincsesbánya—Sárkeresztes kör­zeti bajnoki mérkőzés, 13.30 óra. Gázszer FC—Paks NB I/B ifjúsági „A” mérkőzés 10 óra, ifjúsági „B” mérkőzés 12 óra, Takarodó út. Csákvár—Tatabánya U14 és U15 bajnoki mérkőzés, 10 és 12 óra. Röplabda Dunaferr SE—Vasas férfi Extra Liga mérkőzés, Dunaújváros, 17 óra. VASÁRNAP Asztalitenisz Fejérvíz SE—Celldömölk NB Ii­es bajnoki mérkőzés, Székesfehérvár, Zentai úti iskola, 9 óra. Csákvár—Nyergesújfalu NB II­­as bajnoki mérkőzés, Csákvár, 9 óra. Dunaújváros Linde II—Vecsés B NB II-as bajnoki mérkőzés, Dunaúj­város, Móricz Zs. Ált. iskola, 9 óra. Megyei újonc fiú csapatbajnokság, Mór, Táncsics Gimnázium, 9 óra. Jégkorong Alba Volán-Riceland—Dunaferr SE Extra Liga mérkőzés, Székesfe­hérvár, Jégcsarnok, délután 17 óra. Kézilabda Máv Előre—Tata NB I-es férfi bajnoki mérkőzés, Székesfehérvár, Prohászka út, 10.30 óra. Labdarúgás Dunaferr SE—Szeged-Dorozsma NB I/B bajnoki mérkőzés, Dunaújvá­ros stadion, 14.30 óra. Csákvár FC—Zalaapáti NB B-es bajnoki mérkőzés, Csákvár, 14.30 óra. Csákvár FC—Zalaapáti NB II-es ifjúsági mérkőzés, 12.30 óra. Videoton—Dunaferr U12 és U13 bajnoki mérkőzés 9.30 óra, Video­ton—MTK U14 bajnoki mérkőzés 13 óra, valamennyi a Sóstón. Balatonfüred—Adony és Tak­sony—Ercsi NB II-as bajnoki mérkő­zések, kezdési időpont: 14 óra. Cornexi megyei I. osztályú bajnoki mérkőzések, kezdési időpont egysé­gesen 13.30 óra. AUSTRO-Fa—Seréd (Veszprém m.), Pusztaszabolcs—Szabadegyháza Kinizsi Patrick SC (Termő), Sárbo­­gárd—Mór (Jakab), Bodajk—Mező­falva (Földi), Ikarus-Maroshegy Gáz­modul—Etyek (Márku), Szár Three Ász—Nagyvenyim (Szilágyi), Sza­­badbattyán—Baracska GPS FC (Csörgi), Bakonycsernye—Lajosko­­márom (Szűcs). Megyei B. o. bajnoki mérkőzések, kezdési időpont egységesen 13.30 óra: Korona-csoport: Ráckeresztúr—Pát­­ka, Dinnyés—Alba Regia, Iszkaszent­­györgy—Kápolnásnyék, Martonvá­­sár—Kajászó, Tordas—Pázmánd, Lovasberény—Pusztavám, Vértes­acsa—Alcsútdoboz, Felcsút—Ma­gyaralmás. Gorsium Áfész-csoport: Rácalmás-Kulcs—Besnyő, Sár­­szentmihály—Enying, Sárosd—Iván­­csa, Mezőszilas—Seregélyes, Tác- Csősz—Polgárdi, Cece—Előszállás, Aba—Nagykarácsony. Székesfehérvári körzeti bajnoki mérkőzések, kezdési időpont egysé­gesen 13.30 óra. Déli-csoport: Kis­láng—Szívkutyák, Füle—Pákozd, Kőszárhegy—Csór T.T. FC, Gár­dony—LMSK, Soponya—Nádasdla­­dány, Nagyveleg—Jenő, Fehérvár­­csurgó—Isztimér. Északi-csoport: Csókakő—Csákberény, Vértesbog­lár—Bihari, Pettend—Újbarok, Bics­ke—Csákvár­i, Zámoly—Vál, Ve­réb—Gyúró, Mány—Csabdi, Tabajd szabadnapos. Dunaújvárosi körzet, kezdési idő­pont egységesen 14 óra: Vajta— Perkáta, Kálóz—Hantos, Dég— Sárszentágota, Nagylók—Baracs, Alap—Beloiannisz. SPORT FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 15 A vendéglátó bakonyiak diadala A két edző feltűnően nyugod­tan sétált a mérkőzés előtt. A kezdésre megtelt az aréna, a Du­naújvárosból különbusszal és személygépkocsikkal érkezett szurkolók felvették a versenyt a hangpárbajban. Az első öt perc­ben járt a labda körbe-körbe, de egyik oldalon sem merték akci­óból elvállalni a lövést a játéko­sok. Keményen védekeztek a Duna-partiak, Gulyás lapos lö­vései éltették a veszprémi remé­nyeket. Akik aztán tíz perc eltel­tével átvették a vezetést, s úgy tűnt, hogy megtorpantak a ven­dégek, még büntetőből sem tud­tak eredményesek lenni. A han­gulat és a hangerő igencsak ma­gasan volt, majd rövid béke kö­vetkezett a két tábor között, amikor együtt skandálták, hogy Nyugat-Magyarország. Fenyő második hetesét fogták meg a veszprémi kapusok, vajon „bün­­tetnek-e” a hazaiak? Nem, Kuz­­micsov lőtt gólt, sőt, kettős em­berelőnybe kerültek a dunafer­­resek. Túlfűtött hangulatban, ki­egyenlített játékkal ért véget az első félidő. A második játékrészt a hazai­ak kezdték jobban, igaz, ehhez kellett a Dunaferr SE pontatla­nabb játéka is. Új jelenség ma­gyar pályákon: a 37. percben a dunaferres Kiss szándékos sza­bálytalanságért piros lapot ka­pott. Rövidesen már három gól­lal vezetett a Fotex. Iszonyatos küzdelem volt a pályán, s ennek feszültségét csak időnként ol­dotta szép játék, egy-egy villa­nás. A vendégegyüttes egyre na­gyobb lépéshátrányba került, bár dicséretükre legyen mond­va, igyekeztek kapaszkodni a fotexesek után, ám ekkor már több volt játékukban a görcsös akarás, mint a tervszerűség. A hajrá kezdetén már öt gólra nö­velte előnyét a világverő Veszp­rém, bár apró segítséget kaptak a játékvezetőktől, azonban nem ezen múlott, hogy még jelentő­sebb lett a különbség a két csa­pat között. Egyre bátortalanabb lett a dunaferres társaság, így megérdemelten nyert a Fotex KCV. De tegyük hozzá: csak az első 30 percben volt rangadó ez az összecsapás. Teljesen érthe­tetlen volt, hogy a dunaújvárosi­ak mitől estek össze a második harminc percben? Kiss Szilárd edző: — Jó mérkőzésen a jobbik nyert. Kolics János edző: — A má­sodik félidőben begörcsöltek kulcsjátékosaim. (Silye) Egy félidőn át jól tartotta magát a Dunaferr, aztán összeestek A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Fotex KCV—Dunaferr SE 22-13 (10-10). Veszprém, 1800 néző, vezette: Klucsó, Lekrinszky. Veszprém: SZATHMÁRI — Bendó (3/1), Csoknyai, ÉLES (6/2), Mezei (1), Kis (1), Pásztor (1), csere: Svajlen, Szabó (kapusok), Zsig­­mond (2), Sótonyi (3), Mandics. Dunaferr SE: Zsemberi — Kertész, Tóth, KUZMICSOV (4/1), Rosta (2), Fenyő (3/2), Károlyfi (3), csere: Pulay (kapus), Tolsztih, Bene, Kiss, Kemény (1). Kiállítások: 12. ill. 10. perc. Hétméteresek: 3/3 illetve 6/3. Az eredmény alakulása: 4. perc: 0-1,7. perc: 1-3,9. perc: 3-3,14. perc: 6-3,17. perc: 6-5,21. perc: 8-8,24. perc: 8-9,27. perc: 10-9,35. perc: 12-10,40. perc: 13-10,47. perc: 16-12,50. perc: 17-13,56. perc: 20-13. A mindent megszépítő hét vége Interjú Schulek Ágostonnal, az atlétikai Eb szervezőbizottságának elnökével Atlétikai szakzsargonnal él­ve, rezgett a léc... Rezgett, mert néhány nappal ezelőtt még való­ban kérdéses volt, hogy meg tudja-e rendezni Budapest a fel­vállalt atlétikai Európa-bajnok­­ságot, amelyre a jövő év augusz­tusában várják a vendégeket. Kevés — nagyon is... — a pénz, nem köttettek meg időben és precízen a szerződések, renge­teg munkát igényel, hogy a Nép­stadiont „szalonképessé” te­gyék... Ilyen és ehhez hasonló gondok merültek fel, s bizony lassacskán már közszájon for­gott, hogy hazánk szégyenére lemondjuk a kontinensbajnok­ságot. Aztán — mint a mesék­ben — az elmúlt hét végén szin­te egyik napról a másikra elvo­nultak a viharfelhők, kisütött a nap. Erről az „időjárásváltozás­ról” is beszélgettünk Schulek Ágostonnal, az atlétikai Európa­­bajnokság szervezőbizottságá­nak elnökével. — Amikor néhány hete be­széltünk, nem volt a legjobb ked­vében. Azt ugyan nem mondta ki, hogy oda az Eb, de akár ezt is ki lehetett érezni a szavaiból. Most viszont jókedvű. — Van rá okom, ugyanis az elmúlt hét végén itt ülésezett az Európai Atlétikai Szövetség, s itt olyan döntések születtek, amelyek garanciát adnak arra, hogy minden rendben legyen, hogy jó versenyt rendezzünk . Feltételezhetően kinyíltak a pénztárcák, mert ezek zártsá­ga jelenthette korábban a legna­gyobb gondot. — Horn Gyula miniszterel­nök, Kuncze Gábor, a sportot felügyelő belügyminszter és Harcsár István, az OTSH elnöke is a támogatásáról biztosított bennünket. Ez pedig garancia. — Elárulná, hogy kik voltak azok, akik „fújtak” a budapesti rendezés ellen? — Voltak többen is. Például az európai szövetség olasz és angol tagja. Nem tudták lenyel­ni, hogy nem Madrid kapta a rendezést. Mindegy... A legfon­tosabb, hogy Primo Nebiolo és Gyulai István hathatós segítsé­gével rendeződtek a dolgok. — Most akkor hajrá! — De még mekkora. Renge­teg munka áll előttünk. A Nép­stadion ma inkább csatatérre emlékeztet, mint sportpályára, de minden idejében elkészül. Hatszázmilliós beruházásról van szó, nem szabad hibázni, késni. S nem is fogunk. — Kérdéses volt az időpont is. Az eredeti dátum — augusz­tus 18-23 — a magyarországi Forma—1 -es futam miatt nem volt szerencsés. Született-e dön­tés ebben a kérdésben? — Véglegesen az európai szövetség tanácsa dönt, de a leg­valószínűbb, hogy egy héttel el­csúsztatják az Eb-t. Ezt azt je­lentené, hogy augusztus 24-e és 30-a között lenne a viadal. Ez lenne a legideálisabb, bár ehhez is módosítani kell a televíziós közvetítések szerződéseit. —Az előkészületek tehát foly­nak, elhárultak az akadályok, de vajon mi van azokkal, akikről az az augusztusi egy hét szól majd. A magyar atlétákra gondolok, akik—hogy finoman fogalmaz­zak— nem szerepeltek fényesen az athéni vb-n... — Nem a választ akarom ki­kerülni, de tudni kell: ebben a sportágban hatalmas a különb­ség egy vb és egy Eb között. Meggyőződésem, hogy az atlé­táink érmeket szereznek majd. Róth Ferenc Jelenleg nehéz elképzelni, hogy tavaszai itt gyep lesz Fotó: Simon Rangadó fent és középen A női kézilabda NB I-ben a Dunaferr SE ma 17 órakor a Va­­sas-Dreher együttesét fogadja. A piros-kékek a honi kézilabda egyik meghatározó csapata, míg a dunaferresek a magyar baj­nokság esélyesei. Nagy meccs, vérbeli rangadó lesz, s a hazaiak visszavághatnak a tavalyi vere­ségért. A Cerbona Miskolcon lép parkettre 17.30 órakor. A cerbonások egy éve nyertek az acélvárosban, igaz, itthon csak döntetlenre tellett ellenük. A fe­hérváriaké a jobb csapat, övék az esély, de ezzel élni is kellene. Kosárlabda-szurkolói ankét Ma, 19 órakor az Alba Regia tapasztalaii, s a szurkolók vb- Sportcentrum klubszobájában faszt kaphatnak kérdéseikre, szurkolói ankétot rendeznek , mégpedig közvetlenül az érm­­­sportág barátai részére. Ekkor tettektől, a játékosoktól, az el­beszélik meg az első öt forduló­zőktől és a vezetőktől. -------------------------- Fejér Megyei Hírlap ------------------------­A PANNON LAPOK TÁRSASÁGA tagja Ügyvezető-főszerkesztő: Elekes András Főszerkesztő-helyettes: Mihók Lenke Felelős szerkesztők: Hadnagy Gábor, Takács Ferenc Rovatvezetők: Fási László, Zágoni Erzsébet, Róth Ferenc, Zsigó Ferenc Kiadja a Hírlap Press Kiadói Kft. felelős kiadó a kft ügyvezető igazgatója. Kiadó és Szerkesztőség: 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Telefonközpont: (22) 316-520 Fax: (22) 312-590 Telefonok: titkárság: 316-510,312-450, gazdaság: 315- 190, belpolitika: 349-002, kultúra: 349-001, sport: 316-532. Levélcím: 8002 Szé­kesfehérvár, Pf. 167. Hirdetés, terjesztés, műszaki előállítás PANNON LAPOK KIADÓI Kft. 8901 Zalaegerszeg, Ady u. 60. Tel.: (92) 550-550 Ügyvezetők: Kázmér Judit, Gyerák András. A lapcsoport hirdetési vezetője: Nagy Zsolt, 8200 Veszprém, Házgyári u. 12. Tel.: (88) 406-565. Fejér megyei marketingvezető: Wappler Beatrix 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Tel.: (22) 327-574. Műszaki vezetők: Tantalics Jó­zsef (lapcsoport) 8901 Zalaegerszeg, Ady u. 60. Tel.: (92) 550-550. Dávid Zoltán (Fejér Megyei Hírlap) 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Tel: (22) 310-693. Terjesztési vezetők: Fejér megye, Bogdány Károly 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Tel: (22) 340-258. Németh János (lap­csoport) 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Tel: (22) 348-757. Budapesti Médiaképviselet: Kósa Erika 1117 Budafoki u. 111. Tel: (1) 204-4352. Nyomtatás: West Hungary Nyomdai Centrum Bt. 8200 Veszprém, Házgyári u. 12. Tel: (88) 406-480. Felelős vezető: Danhardt Jenő. A Fejér Megyei Hírlap előfizethető a Pannon Lapok Kiadói Kft.-nél és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 565 Ft, negyed­évre 1695 Ft, fél évre 3390 Ft, egy évre 6441 Ft. ISSN 0133-0403. Példányszámunk valóságát a MATESZ hitelesíti!