Fejér Megyei Hírlap, 2002. április (47. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

A 46. percben „kezdtek" a vendégek: Zalahús ZTE FC-Videoton FCF 3-1 (2-0) Zalaegerszeg (m.j.)­­ Csak egy félidőt futballozott a Videoton, így a hazaiak ott­hon tartották a három pontot. Kár az első 45 perc halvány játékáért, mert a folytatásban a piros-kékek nagy nyomás alatt tartották a vendéglátót. Dunántúlon zuho­­gott az eső szomba­ti­­on délután, de az égiek az esti kezdés­re megkegyelmeztek az eger­­szegi nézőknek. A hangszórók­ból a hazaiak sérült játékosának, az ezúttal szólista Kocsárdinak és társainak a hangja zúgott, a csapat a ZTE új indulóját éne­kelte harsányan a CD-ről. Ezt követte a hazai ultrák táborának, az Armadának az indulója. A kemény tábor ezen aztán úgy belelkesült, hogy a programot a mérkőzés után is folytatta, de ez már egy egészen más történet... Ahogy sejteni lehetett, viha­ros hazai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, így jócskán volt dolga a Vidi átszervezett védelmének. Csató mellett Mo­nyó biztosított­­ volna­­, míg Pomper a terv szerint középpá­lyán kapott szerepet. Látható volt, hogy idegenül, légüres tér­ben mozog ezen a poszton. Nagy nyomás nehezett a véde­lemre, annak is a bal oldalára. Kenesei, aki a szerdai válogatott mérkőzésen nem brillírozott, ezúttal alaposan felturbózta ma­gát, s állandó veszélyt jelentett Bekéékre. A hazai attak korán góllá érett, Kenesei szabadrúgá­sára Végh nem mozdult ki a ka­puból, s a Tímár gondjaira bízott Csóka is akadálytalanul fejel­hette a labdát a Vidi kapujába. Percekkel később már kettőre nőtt a ZTE előnye: az Egressyt helyettesítő, s a nagy kedvvel focizó egykori Vidi nevelés, Róth nagyszerű labdát tálalt Ke­nesei elé, aki bombagóllal kö­szönt be a vendégek kapujába. Később csak a szerencse men­tette a Videotont az újabb talá­lattól, de az üresen álló Waltner a lécre fejelte a labdát. Aztán megszólalt a helyi műsorközlő: a Dunaferr 3-1 -re vezet az MTK ellen, s ettől vásári lett a hangu­lat a lelátó hazai részén. Hogy eddig nem írtunk fehérvári hely­zetről, annak csupán az az oka, hogy egyszerűen nem volt... Hanem a folytatásban! Vár­hidi Péter a szünetben cserélt és átszervezte csapatát. Pomper visszatért a védelembe, Csató egy sorral feljebb lépett, míg Monyét Kiskapusi váltotta. Alig kezdődött el a második félidő, amikor az addig nem sok vizet zavaró Gajics sérülés miatt cse­rét kért. Földes befutott a pályá­ra, s miután a Vidi támadott, meglódult Túri kapuja felé. Jó­kor érkezett, s ráadásul az irány­­zékkal sem volt gond. A hazai nézők elképedve nézték, hogy a ZTE beszorult, már nyoma sem volt az első félidei fölényének. Az alaposan feljavult Dvéri mozgatta, irányította a csapatot, a labda állandóan Túri kapuja előtt pattogott. Érett az egyenlí­tő találat, miközben Keneseiék csak ritkán kontráztak. Az újabb csere után, Komódi a 85. perc­ben a mennybe mehetett volna, ám két lépésről, ha centikkel is, de a kapu mellé pörgetett. S ahogy az ilyenkor lenni szokott, az újabb támadás - Tímár pon­tatlan bedobása után - meghoz­ta a hazai gólt. Kenesei roppant önzetlen volt, bár maga is a há­lóba lőhetett volna, inkább Waltnernak juttatta a találatot. A Videotont szállító autóbusz már kigördült a stadionból, ami­kor egy ötfős fehérvári társaság - közöttük egy hölgy is helyet foglalt - autója is elhagyhatta a létesítményt. Ekkor a sötét utcán felbukkant az ott várakozó „bá­tor" Armada jópár tagja: a kocsi karosszériája és a szélvédők bánták a brutális támadást. Sze­rencsére a sofőr nem esett pá­nikba, s a kétsávos forgalommal szemben hajtva elmenekült... Bozsik Péter, a Zalahús ZTE FC veze­tőedzője: - Az egykori kiváló edző, Lakat Kar­csi bácsi legendás mondása volt: a kettő-nullás félidei vezetés veszélyes tud lenni. Nos, ezúttal is ez történt, hiszen a Videoton szépítése után beszorultunk, s a hajrában csak egy nagyon szép kontrával tudtuk bebiztosítani a végső győzelmünket. Várhidi Péter, a Videoton FCF vezetőed­zője: - Úgy érzem, hogy a két csapat nagyon jó mérkőzést produkált a pályán. Az első félidő­ben a hazaiak, míg a folytatásban mi voltunk a jobbak, s talán rászolgáltunk volna az egy pont­ra. A többi eredmény ismeretében már sikerült teljesítenünk az eredeti célkitűzésünket, vagyis a felsőházban folytathatjuk, s ez hihetetlen nagy siker a számunkra. Az egerszegi Csóka és Waitner (sötét mezben) többször veszélyeztette fejjel a Vidi kapuját Jegyzőkönyv Zalaegerszeg, 6500 néző. Vezette: Juhos (Molnár, Puskás) Zalahús ZTE FC: Túri - Krat, Urbán, Csóka, Szamosi - Nagy, Mol­­nár, Balog, Róth - Kenesei, Waitner. Vezetőedző: Bozsik Péter Videoton FCF: Végh -Tímár, Csató, Monyó, Bekő- Szalai, Pomper, Tóth, Hamar - Dvéri - Gajics. Vezetőedző: Várhidi Péter Csere: Nagy helyett Babati (82.), Róth helyett Bonchis (89.), Wait­ner helyett Sabo (90.), illetve Monyé helyett Kiskapusi (a szünetben), Gajics helyett Földes (48.), Hamar helyett Komódi (72.). Sárga lap: Csóka, illetve Monyé, Tóth. Szögletarány: 6:2 (5:0) 13. perc: Keneseit buktatták a Vidi térfelének a közepén, a szabad­rúgást a sértett csavarta a kapu elé, az érkező Csóka 3 méterről a bal sarokba fejelte a labdát, 1 -0.19. perc: Róth nagyszerű labdával ugrat­ta ki a jobbösszekötő helyén Keneseit, aki befutotta Beköt, majd 14 méterről a kapu jobb oldalába bombázott, 2-0.37. perc: Hamar buktat­ta Waitnert, a szabadrúgást Kenesei­­vette a kapu elé, Waitner 5 méter­ről a felső lécre fejelte a labdát. 49. perc: Csató labdáját Szalai fejjel csúsztatta Földes elé, aki közelről kapura lőtt, a labda Turin megpat­tanva jutott a kapuba. 87. perc: Kenesei iódult meg a kapu felé, majd Waitnerhez továbbított, aki 6 méterről az üres kapuba lőtt, 3-1 Bravúros győzelem idegenben Parádéztak Lengyelék: MTK-Dunaferr 1-4 (1-3) FMH-információ­­ Bravú­ros győzelmet aratott a Du­naferr az MTK ellen idegen­ben. Rósáék az első félidő­ben eldöntötték a meccset. Jól kezdte a mér­­­­kőzést a vendég Du-­ilu­naferr, a 4. percben Balaskó bal oldali szögletét lengyel Salamon elé fejelte, és az előrehúzódó védő 8 m-ről, laposan a kapu közepébe vágta a labdát, 0-1. Két perccel később Branezacot buktatták a kaputól 17 m-re, a szabadrúgást Zavadszky jobbal a jobb felső sarokba csavarta, 1-1. A 23. percben Jaki Lengyel elé ját­szott, és a Dunaferr irányítój­a 17 m-ről hatalmas gólt lőtt a bal al­só sarokba, 1-2. A 32. percben Tököli Balaskóhoz passzolt, aki egy csel után a teljesen egyedül maradt Rósa Henrikhez gurított, és ő 8 m-ről félmagasan a kapu jobb sarkába helyezett, 1-3. A 87. percben Lengyel a jobb ol­dalra Sowunmihoz passzolt, aki három védőt és Hajdút is kicse­lezve 10 m-ről az üresen maradt kapu közepébe gurított, 1-4. Thomas Sowunmi megadta a kegyelemdöfést az MTK-nak Jegyzőkönyv Hidegkúti-stadion, 1000 né­ző. Vezette: Hanacsek, (Kovács P., Fábián) MTK Hungária: Hajdú- Kom­­lósi, Smiljanic, Eiek (Buzsáky , 34.) - Madar, Zavadszky, Jezdi­­mirovic, Füzi Á. (Horváth 74.) - Bori (Juhász, 66 ), Branezac,­­J­­­és. Edző: Bognár György. Dunaferr: Bita - Molnár Z., Salamon, Éger, Kiss Gy. - So­­wunmi (Nikolov, 94.), Jaki, Len­gyel, Rósa H. - Balaskó (Ba­­goly, 71.), Tököli (Mészáros, 84.). Edző: Egervári Sándor. Pontot lapott a Vasas a Fradi ellen FMH-információ­­ A Borsodi Liga 31. fordulójában unalmas, alacsony színvonalú mérkőzé­sen a Vasas gól nélküli döntet­lent játszott a Ferencváros ellen. Az egy pont szinte semmit nem ér, a fővárosi piros-kékek to­vábbra is reménytelen helyzet­ben szerénykednek a tabella al­só fokán. A Győr sikeresen me­nekül a kiesés elől, Farkas Ba­lázs távoli bombája három pontot jelentett a Rába-partiak­­nak. Eredmények: Netfórum-Debrecen-Újpest FC 1-1 (0-1), Vasas DH-Ferencváros 0-0, Győri ETO FC- S. Oliver-Hala­­dás 1-0 (0-0), Kispest-Hon­­véd-Matáv-Sopron 1-0 (0-0). A bajnokság állása 1. MTK 2. ZTE 3. FTC 4. Dunaferr 5. Újpest 6. Videoton 7. Sopron 8. Győri ETO 9. Debrecen 10. Kispest 11. Haladás 12. Vasas 20 4 7 56-30 64 17 6 8 61-37 57 16 510 53-34 53 14 8 9 58-36 44 12 811 55-51 44 11 10 10 41-43 43 9 913 44-50 36 811 12 43-52 35 71410 34-44 35 9 814 38-59 35 71014 36-60 31 5 917 40-63 24 A Dunaferrtől hat büntetőpont levonva. # Dontás 4# órán # Kezes­te%%/ # Sorban áHás ne%%/ A hitel felső határa 100 000 Ft. Egy példa a hitelkonstrukcióra: 60 000 Ft hitel felvétele esetén a heti törlesztés 3 408 Ft, 26 hetes futamidővel. THM: 334-398% PROVIDENT ^ FINANCIAL A hirdetés nem minősül ajánlattételnek, a Provident a kölcsönt a saját feltételei szerint bocsátja rendelkezésre.