Fejér Megyei Hírlap, 2002. április (47. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

8 FEJÉR MEGYEI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 2002. április 22., HÉTFŐ ^/A.O DU**^ JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG 2002 SZEKESFEHERVÁR - DUNAÚJVÁROS Ezüstös magyarok Ez így is csodálatos volt M­ásodikak a házigazdák: Magyarország-Dánia 2-6 (0-2,1-3,1-1) Lenni, vagy nem lenni? Kis túlzással ez volt a kérdés szom­baton este a magyar-dán meccs előtt. Nagyon áhította a csapat a sikert, de azzal is tisztában volt mindenki, hogy a második hely­­lyel is jócskán erején felül telje­sített a vb-n válogatottunk. A meccs iránt olyan hatalmas volt az érdeklődés, amit szavakkal nem is nagyon lehet kifejezni. Talán mindennél többet mond, hogy a feketepiacon már ötven­ezer forintot is elkértek, és meg is adtak egy jegyért. Nagyon rosszul kezdte a csa­pat a döntő mérkőzést, a hatodik percben már 2-0-ra vezettek a vendégek. Mindkét gólt védel­mi hiba előzte meg, az elsőt egé­szen elképesztő. Ezután rohanni kellett az eredmény után, így pont fordított lett a hadviselés, mint ahogy a magyar csapat el­tervezte. Mert arra építettünk, hogy a dánoknak átadjuk a teret, és kontrákkal operálunk majd, így nekünk kellett támadni, míg a dánok kontrázhattak. A piros­­fehér alakulat élt is a lehetősé­gekkel, alig jutottunk túl a mér­kőzés felén, amikor már 5-0-ra vezetett. Tény: az eddig remekül záró magyar védelem sokat bi­zonytalankodott, és Szuper Le­vente bravúrjai is elmaradtak, a negyedik gól után Jan Jasko vé­gül úgy döntött, Budait állítja a kapuba, akit óriási üdvrivalgás fogadott. A folytatásban két ha­zai gólnak örülhettünk, így a leg­­vérmesebb szurkolók már a for­dításról kezdtek beszélni. Akad­tak is lehetőségek, de több gólt már nem sikerült szereznünk, sőt, Johnsen lőtt még egyet. Válogatottunk végül máso­dik helyen végzett, Dánia megnyerte a vb-t és feljutott az „A" csoportba. Az onnan érke­Jan Jasko: - A hosszú menetelés végére nem sikerült feltenni a koronát, azt hiszem egy kicsit elfáradtunk és nem tudtuk feldolgozni a hatalmas el­várást. Természetesen a második hely­­lyel elégedett vagyok, gratulálok a já­tékosaimnak, kiváló teljesítménnyel szolgálták ki a hazai közönséget. Elis­meréssel kell szólnom Dánia váloga­tottjáról is. Azt hiszem, ha folytatjuk a megkezdett utat, akkor a közeljövőben hasonló sikereket érhet el a magyar jégkorongsport. Mikael Lundstrom: - Kimondha­tatlanul boldog vagyok, ez maga a mennyország! Most már mindenki nyugodtan ünnepelhet, feljutottunk a legjobbak közé. Az egész csapat fan­tasztikusan játszott ezen a héten, le a kalappal a játékosaim előtt. Azt hiszem a magyarok elleni mérkőzésen sors­döntő volt, hogy fejben erősebbek vol­tunk, sikerült felkészülni vendéglá­tóink játékára. Ezzel együtt szeretnék gratulálni a magyar együttesnek is a vi­lágbajnoki ezüstéremhez. Lett norvégok csak harmadikak lettek, Nagy-Britanniának a ne­gyedik hely, a románok az ötö­dikek, míg Kínának az utolsó hely jutott, ezért jövőre ők a „C" csoportban, vagyis a divízió I-­es világbajnokságon szerepel­hetnek majd. A magyarok pedig most már véglegesen a Divízió I. „rendes" tagjai lettek. * A magyarok kiválósága, Erdősi Péter (balra) végig nagy csatát vívott a dán bekkekkel a palánkok mellett­Fotó: Fási Ocskay Gábor aratott a különdíjak kiosztásánál. A fehérvári kedvenc a tornán végig kiemelkedő teljesítményt nyújtott A világbajnokság tudósítói: Agárdy Csaba és Bobory Balázs A NAP INTERJÚJA Megérdemelt ünneplés hajnalig így látta a döntő csatát Ladányi Balázs Ladányi Balázs, a Dunaferr SE csatára a világbajnokságon remekül teljesített. Annak elle­nére is harmadik lett a házi gól­lövőlistán, hogy számára szo­katlan társakkal kellett játszania. - New y/Terül­ a nagy dióm, Ddwafói. Mi voif en- Me% az oAa? - Jobbak voltak, s egy kicsit elfáradtunk. Most szerencsénk sem volt, Szuper sem hozta azt a formáját, amit előzőleg. A dá­nok jól fölkészültek a taktikánk­ból, nem engedték, hogy a kont­ráinkra építsünk. Szerintem az sem volt szerencsés, hogy a ka­pitány talán a kelleténél többet keverte a sorokat. - A meccs végén eleinte ízo­­mo/Lodva á/ita% a pályán, de azután aláááatt a /tangu­att%... - Nekünk nem volt veszteni­valónk, de az ember mindig nyerni akar, és akkor is szomo­rú, ha Kanadától kap ki, így az egyik szemünk sírt, a másik ne­vetett, hiszen a vb előtt a harma­dik hellyel is kiegyeztünk volna. Remek ez a helyezés, hiszen a nagyon erős brit és norvég csa­patot is megelőztük. - Az ünneplés­­Milyenre sike­­redett? - Nagyszerű volt a hangulat, s számomra kellemes meglepe­tés volt, ahogy a közönség élte­tett minket, dunaújvárosiakat is. Úgy látszik, már nem foglalkoz­nak a bajnoki döntővel... - Mi lesz a programjai a na­posan? - A pihenésre túl sok időm nem lesz, mivel két hét múlva a Dunaferrel megkezdjük a felké­szülést a következő szezonra. A NAP JEGYZETE Egy hét csoda Hát véget ért a világl­a/'nosság... szonorúan róllamnwi/el, amikor ezt a mondatot iimonájai, hi­szen annyi élménnyel, emlékkel lettünk gazdagabbak az elmúlt egy hétben. Már a torna előtti napok izgalmasak voltak. Óvatos bizako­dás, titkos érem várás jellemezte a magyar csapat körüli hn­lgulatot, amely kissé lelahadt, mikor a mieink a vb előtti egyetlen felkészülési mérkőzésen egy kínkeserves döntetlent játszottak a horvátok ellen, igaz, akkor nem volt Ocskay, Szaper, Simon és Kovács, mégis sokan­­éltették az együttest. Aztán eljött a Kína elleni nyitómérkőzés és kezdeti idegesség után beindult a gépezet, amely egészen a dánok elleni összecsapás negyedik percéig tartott. Sajnos vége... Pedig mennyire szeretnénk még nézni parádés .Szuper-védéseket, Ocisay-szólókat (a románok elleni cselsorozat után néhányan még most is tapsolnak a jégcsarnokban...), Palkovics-gólokat, Tokaji­­mentéseket, Tadá­iyi-pa­s­s­zolat. Milyen jó volt négyszer énekelni közösen a himnuszt, diadalittasan, csillogó szemmel. A magyar böki bizonyított, most már a segítő kezeknek kell mutat­ni valamit, hogy a sportág ne álljon meg a fejlődésben és elérhesse azt az álmot, amely valljuk be őszintén, a jégkorong honi helyzetét tekintve még nem reális. Azért ne feledjük,­jövőre is lesz világbajnokság... Eredmények A zárónap első mérkőzésén eldőlt, hogy Norvégia a vb bronzérmese, miután 2-1-re le­győzte Nagy-Britannia csapatát. A gólokat Nygard, Svendsber­­ger, illetve Berrington szerezték. A Divízió 1-ből végül Kína esett ki, miután 4-2-re kikapott Ro­mániától. Szomszédaink góljait Gera, Selea, Nagy és Gál szerez­ték, míg az ázsiai oldalon Y. Liu és H. Liu volt eredményes. A vb all-star válogatottja: Szuper (magyar) , Nielsen (dán), Myrvold (norvég), Green (dán), Ocskay (magyar), Mon­­berg (dán). A zona legjobb játékosának Ocskay Gábort, legjobb csatárá­nak Palkovics Krisztiánt, leg­jobb kapusának Szuper Leventét választották. A három legjobb magyar játékos Tokaji, Ocskay és Szuper lett. A mérkőzés jegyzőkönyve Székesfehérvár, 4000 néző. Vezette: Bervenszkij (Garsjo, Másik). Magyarország: Szuper-Tőkési, Kangyal, Palkovics (1), Ocskay 1, Kovács, Horváth, Tokaji 1, Simon, Majoross, Ladányi (1), Szuna, Szén­g, Sándor, Erdősi, Vas, Gebei, Svasznek, Peterdi, Kaszala, Csibi, Budai (kapus). Szövetségi kapitány: Jan Jasko. Dánia: Hirch - Damgaard, Johnsen 1 (1), Nordby-Andersen 1, Green (1), Staat 2, Jensen, Nielsen, True, L. Degn 1, Monberg (1), And­reassen, Frederiksen, Dresser, Grey, Molgaard, Skygge, Sundberg, K. Degn, Niiesen, Larsen 1. Szövetségi kapitány: Mikael Lundström. 4. perc: L. Degn elé került a korong, aki középről a kapuba lőtt, 0-1. 6. perc: Újabb hazai védelmi kihagyás után Nordby­ Andersen közép­re passzolt korongja megpattant egy magyar ütőn és a pakk Szuper hálójába csörgött, 0-2.28. perc: Staai elé került a korong, aki kilőtte a hosszú sarkot, 0-3.31. perc: Johnsen kapura emelt,a korong a kapuba hullt, 0-4. 34. perc: A kiugró Greyt Horváth botjával megütötte, így büntetőt kaptak a dánok, amit Larsen értékesített, 0-5.38. perc: Ladá­nyi passzolt Tokajihoz, aki a felső sarokba lőtt, 1 -5.45. perc: Palkovics lőtt, a pakk kijött Hirchről, ám érkezett Ocskay és ő már nem hibázott, 2-5.54. perc: Staai ismét kilőtte a hosszú sarkot, 2-6.