Fejér Megyei Hírlap, 2002. április (47. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

2002. április 22., HÉTFŐ NB I! HUMMEL-CSOPORT Tovább nőttek a bodajkiak bajnoki esélyei Ajka-Bodajk 1 -4 (0-1) Ajka, 300 néző, vezette: Erdős József Ajka: Gröher - Radics, Császár, Szabó, Márton - Cserna (Kaster), Csör­­nyei, Demján L., Giron - Marosvölgyi (Csertán), Nagy. Edző: Kovács Attila Bodajk: Hegedüs-Tóth, Diczkó, Gátos, Béres- Demján A., Sipeki, Salacz Z., Cs. Nagy (Trampier) - Varga, Gál P. (Ribi). Edző: Hartyáni Gábor 9. perc: Salacz Z. remek lab­dával ugratta ki Vargát az ellen­fél térfelének közepén, a bodaj­­ki csatár élt a lehetőséggel, és az ötös jobb sarkáról lőtt a rövid sa­rokba, 0-1. 62. perc: Gálos jobb oldali beadását Cs. Nagy a 16-oson be­lül szorongatott helyzetből to­vábbította Domjánhoz, akinek lövését csak besegíteni tudta Gröher kapus, 0-2. 78. perc: Sipeki bal oldali szögletét Gálos a hazaiak kapu­sát megelőzve az 5-ös bal sarká­ról fejelte a kapu közepébe, 0-3. 84. perc: Nagy bal oldalról, 16 méterről lőtt kapura, Hege­dűs belepöckölt a nagyerejű lö­vésbe, ami a felső lécről vissza­pattant, így Giron ismételhetett aki 6 méterről a kapuba lőtt, 1-3. 85. perc: Ribi vezette kapura a labdát, majd a kimozduló ka­pus előtt középre adott Vargá­hoz, aki az üres kapuba helye­zett, 1-4. Jók: Szabó, Giron, illetve Diczkó, Salacz Z., Varga. A vendég Bodajk megérde­melten nyerte a találkozót. Nemes Elvira PANNON FLAX, NB !!! DUNA-CSOPORT Fontos hazai pontszerzés Baracs-Ikarus-Dunafér 3-2 (1-0) Baracs, 200 néző, vezette: Jármer Gábor Baracs: Vaszócsik - Tőkési, Orosz, Szabó (Meggyes), Halász, Král, Vida, Tóth A., Baji, Právics (Pálfi), Csanaki. Edző: Dobos Barnabás Ikarus: Németh - Bóka, László, Komáromi, Kummer, Vas, Molnár, Schneider, Máriási, Szoboszlai, Horváth. Edző: Mezővári József 13. perc: Máriási távoli lövé­sét védte szépen a hazai kapus. 36. perc: Baji átadása után Král két védőt kicselezett, s 16 méterről a kapuba lőtt, 1-0. 42. perc: Halász távoli lövé­sét védte bravúrral Németh. 56. perc: Máriási 16 méteres lövését védte szépen Vaszócsik. 58. perc: A hazai kapu előtt összevissza pattogó labdát Bóka lőtte a kapuba, 1-1. 60. perc: Právics szögletét Tőkése fejelte a kapu mellé. 72. perc: Orosz átadását Král lőtte a hosszú sarokba, 2-1. 80. perc: Tizenegyeshez ju­tott a vendégcsapat, amit Máriá­si értékesített, 2-2. 85. perc: Csanaki kapott gyönyörű átadást, de 5 méterről a kapusba lőtt. 87. perc: Právicsot buktatták a 16-oson belül, a megítélt 11-est Halász értékesítette, 3-2. Jók: Vaszócsik, Právics, Král, illetve Németh, Máriási, Brantner Antal A jobbik csapat nyert Ercsi Kinizsi-Esztergom 3-1 (1-1) Ercsi, 200 néző, vezette: Szoboszlai János Ercsi: Bongó - Bárdos, Borsi, Vörös (Palkó), Németh, Trizna, Rakvács (Szabó), Hegedűs, Megyesi, Odor, Lengyel (Moldován). Edző: Zsinka János Esztergom: Czivisz- Varga, Robotka, Kneiszer, Minka, Treznik (Burján) Baják, Sztojka, Méhes N., Vass, Szölgyéni. Edző: Holdampe Sándor 8. perc: Bárdos a legurított labdát centiméterekkel lőtte a hosszú sarok mellé. 10. perc: Trizna kitörő pas­­­szát Megyesi először a kapusba lőtte, a visszapattanót viszont a hálóba, 1-0. 23. perc: Ódort egy átvétel után a 16-oson belül akadályoz­ták, a játékvezető azonban to­­vábbot intett. 38. perc: Németh beadását a vendégkapus kitűnően hárította. 43. perc: Az elalvó védők közül a szemfüles Kneiszer a 16-osáról lőtt a hálóba, 1-1. 47. perc: Hegedűs balról be­lőtt labdáját Megyesi előre ve­tődve fejjel a sarokba csúsztatta, pompás gól volt, 2-1. 62. perc: Rakvács kitűnő lö­vését üggyel-bajjal hárította a vendégkapus. 80. perc: Hegedűs 18 méter­ről szép gólt lőtt, 3-1. Jók: Megyesi, Bárdos, Hege­dűs, illetve Treznik, Baják, Tamon József Hatvan percig tíz emberre! Taksony-Mezőfalva 1-2 (0-1) Taksony, 400 néző, vezette: György István Taksony: Herning - Vaskó, Gégény, Antal, Kátai, Fehérvári, Cseresnyés, Kövér, Komori, Boda (Juhász), Kecskeméti (Kövig). Edző: Balázs Béla Mezőfalva: Kiss - Masinka, Nagy, Vajda, Hajnal, Huber (Szabó), Boncz, Tonka, Kovács (Kellner), Barkóczi (Papp), Dudás. Edző: Miskovicz Bálint. 10. perc: Szöglet után Nagy hat méterről a kapuba lőtt, 0-1. 28. perc: Tonka lökésért a kiállítás sorsára jutott. 44. perc: Szép mezőfalvi tá­madás után Herling bravúrral védett. 47. perc: Dudás szögletét Barkóczi a kapu bal oldalába fe­jelte, 0-2. 52. perc: Masinka Vajda szögletét 5 méterre fölé fejelte. 54. perc: Masinka szerzett labdát a védőktől, visszagurítá­sát Barkóczi 7 méterről a kapus­ba rúgta. 75. perc: Szabó a jobb olda­lon lefutotta a védőket, a vissza­­gurítását Masinka 16 méterről lőtte kapura, Herling azonban bravúrral védett. 83. perc: Kévéi egy kipatta­nó labdát a kapu bal oldalába lőtt, 1-2. Jók: Masinka, Vajda, Hajnal, Boncz, illetve Kévéi, Antal, Vaskó, Móricz Csaba SPORTMAGAZIN FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 9 Újabb váratlan vereség Dunaferr SE-Vegyész RC-Kazincbarcika 1:3 (20, -22, -19, -18) FMH-információ -Nagy lépést tehettek az újvárosiak afelé, hogy a 2001/2002-es évaddal megnyissák a város röplabda történelmének az „aranylapját". Ehhez - nem úgy, mint hétfőn- nyernük kellett az otthonukban. Nem sikerült... Pedig kíváncsian les­ték a szurkolók, hogy a sokkal képzettebb játékosokból álló csapat, a Du­naferr SE folytatja-e a bajnok­ság egészében bemutatott pro­dukciót, s mint addig minden alkalommal - a döntő első meccsét kivéve...- most is le­győzi-e Kazincbarcikát? Bár alig hitték, a döntő csata mégis meglepetést hozott. Pedig nem úgy indult. A Gubik, Urfi, Szekeres, Morozov, Nagy, For­gó, csere: Szabó G. (liberó), Mózer, Nyíri, Tóth, vezetőedző: Ruffing Péter összetételű duna­­ferresek az első játszmában vé­gig jól játszva, esélyt sem hagy­va ellenfelüknek magabiztosan nyertek. Mit sem változott a helyzet a térfélcserét követően, a Duna-partiak már 14-7-re ve­zettek. Csakhogy ekkor túlságo­san megnyugodtak, a feladások alacsonyabban találták az ütő­ket, oda lett a kellő ütőmagas­ság, s a már padlóra került Ve­gyész ismét fel tudott kelni a földről. Nem ment a center­ és a szélsőjáték sem, görcsösen ját­szott ettől kezdve a Dunaferr SE, és vesztett. Szerdán Kazinc­barcikán most, vagy soha össze­csapás vár a csapatra. Ruffing Péter: Egyszer már nyertünk Barcikán, most is a győzelem adhat csak reményt... A Dunaferr SE röplabdázói a döntő hazai meccsén ezúttal is meglepetést szereztek... Ellentétes félidők után, nehéz győzelem - jó hajrává! Dombóvár-Albacomp-UPC 88-94 (26-19,29-25,14-22,19-28) Dombóvár (sis) - A kötele­ző győzelem terhével érkez­tek az albások Dombóvárra. Nehéz kezdés után, fordulás után megtették amit kellett, deszellem, a remek védekezés, és az odaadó csapatmunka? A folytatásban aztán fokoza­tosan „ébredtek" az albacompo­­sok. Shannon példát mutatott küzdeni tudásból, Jovanovicsot, és időnként Lee-t levette a pá­lyáról, Báder, Góbi nagyon fel­javult a palánkok alatt, Boros ebben a játékrészben ismét a si­ker egyik kulcsa volt, s a végén beállt Matus jól semlegesítette az addig villogó Lee-t. A 32. percben vette át a vezetést a fe­hérvári társaság, s egy egálos ál­lástól eltekintve már ki sem en­gedte a kezéből azt. Sterbenz László: Második félidei kiváló játékunknak kö­szönhetően nyertünk. Shannon ragyogóan védeke­zett, s eredményesen dobott Percek, pontok Dombóvár, 800 néző, vezet­te: Szabó, Márton DOMBÓVÁR: Puskás (4), LEE (39/12), Jovanovics (13/3), Vavra (6), Ritey (11/3). Csere: PANTA (10/3), Bódi (5), Krasz­­nai (-). Vezetőedző: Déri Csaba. ALBACOMP-UPC: Csirke (3/3), BOROS (11/3), Williams (21/9), BÁDER (17), GOBI (16), csere: Bencze (6), Trunics (-), SHANNON (17/6), Matus (3/3). Edzők: Sterbenz László, Tóth Attila, P. Nagy Ákos. Kipontozódott: Riiey (40). Az eredmény aiakuiása: 3. perc: 3-3, 5. perc: 7-6, 8. perc: 22-16,12. perc: 35-23,19. perc: 45-39, 22. perc: 59-46, 27. perc: 64-60, 30. perc: 67-66, 32. perc: 71-74, 37. perc: 82-87 Álmosan, pontat­lanul kezdődött a találkozó. A Marc- Körmend ellen látott albás játékra az első 20 percben rá sem lehetett ismerni. Harma­tosan védekezett a csapat, ezt jelzi, hogy a körmendieknél sokkal gyengébb dombóváriak­tól 20 perc alatt 55 pontot kap­tak! Az első két negyed befeje­zését követően a hűséges fehér­vári szurkolók amiatt értet­lenkedtek, hogy hová tűnt a Kaposvár, a Paks, a Marc-Kör­­mend ellen látott nagyszerű küz. Nehéz lesz a visszavágó FMH-információ­­ Kétgólos előnyt szerzett a Veszprém le­génysége a vendég német Mag­deburg ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőjének az első mérkőzésén. Veszprém-Magdeburg (német) 23-21 (9-8), góldobók: Saracevic 7/4, Perez 5, Iváncsik 3, Pásztor, Jovic 2-2, Dzomba, Diaz, Csoknyai, Zsigmond 1-1, illetve Stefansson 9/6, Perunicic 8, Kretzschmar 2, Kervadec, Mauer 1-1. Mint az eredményből is látha­tó, még semmi sem dőlt el, a visszavágó hasonlóan kemény összecsapást ígér. Negyedik hely a BEK-döntőben Az újvárosiak mérlege: egy döntetlen, két vereség FMH-információ­­ A me­gye sporttörténelmének ed­digi első BEK-döntőjén nem jártak sikerrel hazai vízben a dunaújvárosi vízilabdázók. A torna második napján vere­séget szenvedett a Dunaújvárosi Főiskola csapata. A magyarokat szombaton a címvédő olasz Orrizonte Catania győzte le. Or­­rizonte Catania-Dunaújvárosi Főiskola 4-3 (0-0,2-0,1-1,1-2). A másik mérkőzésen: Uralocs­­ka Zlatuszt (orosz)-Glyfada (görög) 8-8 (2-3, 3-2,1-0,2-3). A vasárnapi zárónapon a ha­zaiak számára a BEK-ezüst volt a tét, de ehhez nyerniük kellett, miként a Caratiának is az oro­szok ellen. A dunaújvárosi lá­nyok végül kikaptak, míg az olasz Orrizonte Catania, Stieber Mercédesz és Drávucz Rita együttese döntetlent játszott az orosz Uralocska együttesével. A Catania csapata ismét meg­nyerte a BEK-et. Eredmények: Glyfada-Dunaújvárosi Főisko­la 6-3 (1-2, 1-0, 1-0, 3-1), Orri­zonte Catania (olasz)-Ural­ocska Zlatuszt (orosz) 6-6. A végeredmény: 1. Orrizonte Catania 5 pont, 2. Uralocska Zlatuszt 4, 3. Glyfada 3, 4. Du­naújvárosi Főiskola 1. Mi történt az Alföldön...? A Dunaferr kikapott, a Cornexi döntetlenezett FMH-információ­­ Megyénk szempontjából kínos meglepe­téseket hozott az NB I-es férfi- és női kézilabda-bajnokság. Orosháza-Dunaferr 24-21 (11-11). A férfi mérkőzésen a lelkes hazaiak a hajrában fordí­tották a maguk javára a végered­ményt. Az esélyesebb újváro­siak sokat hibáztak, így a ven­déglátó győzelme megérdemelt. Hódmezővásárhely-Cor­­nexi-Alcoa 27-27 (12-14). Csak a győzelem lett volna elfogad­ható a fehérvári lányoktól, de a két pontból végül csak egyet sikerült megszerezni. A csapat enerváltan védekezett, s ez a támadások szervezésére is rá­nyomta a bélyeget. Árulkodó tény, hogy a Cornexi-Alcoa já­tékosai öt büntetőt is kihagytak. A Magyar Kézilabdázásért Díjban részesült a Martonvásár SE kézilabda-szakosztálya. A kitüntetést Sinka László (középen), az MKSZ főtitkára adta át Dobos Lajosnak, az MKS elnökének