Fejér Megyei Hírlap, 2002. április (47. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

10 FEJÉR MEGYEI HÍRLAP SPORTMAGAZIN D!ADOBA MEGYE!!. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Pedig viharosan kezdődött A­lacsony színvonal a kiesési rangadón: Polgárdi-Adony 1-0 (1-0) Kis késéssel kez­dődött a kiesési rang-­­­adó: három adonyi játékost út közben közlekedési baleset ért, de sze­rencsére sérülés nélkül megér­keztek a polgárdi pályára. Nél­külük nagy gondban lett volna Kármán edző, hiszen a kispadra így is csak a tartalék kapust és egy játékost tudott leültetni. Akár el is maradhatott volna a tegnapi ki-ki mérkőzés, hiszen szintén a kezdéssel egy időben leszakadt az ég a pálya felett. Sötét viharfelhők tornyosultak, dörgött és villámlott, miközben kisebb sötét nagyságú jégdara­bok is kopogtak a résztvevők testén. Aztán elvonult a vihar, de a csúszós gyepen nem alakul­hatott ki folyamatos játék. Gör­csösek voltak a labdarúgók, ám az a hazaiak javára szól, hogy Balogh „Balu" irányításával nagy mezőnyfölényben játszott Sportszerű mérkőzésen a hazaiak egy góljára nem érkezett felelet, így otthon maradt a 3 pont Jegyzőkönyv Polgárdi, 200 néző. Vezette: Farkas (Futó: Bodri) Polgárdi: Kiss G. - Szaniszló, Petrovics, Odor, Erdélyi - Nagy T., Balogh L., Kiss R., Végh - Bogó, Hencz. Edző: Horváth Gábor Adony: Bertók G. - Klér, Bertók A., Szántó, Szabó - Lelkes, Aldott, Boda, Bokor - Szűcs, Camin. Edző: Kármán Tibor Csere: Végh helyett Rádi (72. perc), Kiss R. helyett Balogh Á. (79.), illetve Lelkes helyett Nagy G. (a szünetben) Sárga lap: Balogh L., Szaniszló, Rádi, ill. Kiér, Szabó, Camin, Bertók A. Piros lap: Petrovics (83.), illetve Szűcs (83.) Szögletarány: 11:2 (8:1) 12. perc: Nagy T. jobb oldali szöglete után Odor lábáról Bertók kapus ke­zébe pattant a labda. 23. perc: Hazai szöglet után Balogh L. lövése Kiér fejéről vágódott ismét szögletre. 36. perc: Petrovics közeli fejesét a gólvonalról vág­ták ki az adonyi védők. 37. perc: Hencz tört be a tizenhatosra, majd Bogónak passzolt, aki 8 méterről az üres kapuba lőtt, 1-0.55. perc: Balogh L. beadását Végh a kaputól 6 méterre csúnyán mellé lőtte. Jók: Balogh L., illetve senki. Ifjúsági mérkőzés: 4-3 tak. Érett a gól, ami aztán Bogó révén megszületett. Az első fél­időben látottak alapján ezért is volt érthetetlen a szünet utáni folytatás. Ugyanis az Adony át­vette az irányítást, így a hazaiak beszorultak (visszaálltak?) a sa­ját kapujuk elé. Az egyenlítés el­maradt, mert igazán gólveszé­lyes nem alakult ki a Polgárdi kapuja előtt. Még egy megjegy­zés: bár Farkas játékvezető ösz­­szesen kilenc lapot - köztük két pirosat - is kiosztott, a három pont sorsa, lényegében kirívó durvaság nélküli, sportszerű mérkőzésen dőlt el. A Pusztaszabolcstól 1, az Etyektől 6 pont le­vonva. A bajnokság ajtósa: 1. Felcsút 19 2 1 76-13 59 2. Baracska 13 3 6 62-33 42 3. Mór 10 9 2 69-36 39 4. Martonvásár 11 6 5 44-27 39 5. Szabadegyháza 12 3 7 42-32 39 6. Pusztaszabolcs 12 3 7 60-41 38 7. Velence 11 4 7 58-36 37 8. Bakonycsernye 12 1 9 53-38 37 9. Kisapostag 9 4 9 43-43 31 10. Poigárdi 7 311 43-43 24 11. Bicske 6 5 11 26-56 23 12. Etyek 7 7 8 58-49 22 13. Pusztavám 6 2 14 35-43 20 14. Adony 6 2 14 35-66 20 15. Lajoskomárom 4 5 13 30-78 17 16. Iváncsa­­ 1 22 8-109 1 Bicske-P.szabolcs 2-1 (2-0) Becsernye-Felcsút 1-2 (1-0) Bicske, 300 néző, vezette: Bed Bicske: Bakó - Németh József (Guti), Tóth, Plotár (Németh János), Hegedűs, Apostagi, Raffael (Molnár Sz.), Erdész, Barbai, Szabó, Sala­­mon. Edző: Protár Gyula Pusztaszabolcs: Major-Gábor, Héring, Bálint, Vágó, Csanádi (Kiss), Farkas, Bakos, Molnár Cs., Csiszár, Kovács. Edző: Héring Gyula Bakonycsernye, 400 néző, vezette: Nagy L. Bakonycsernye: Csönge - Simek A., Fésű, Simek T., Zách, Veress, Varga G., Varga J. (Simek Cs.), Nagy, Bobory, Kelemen. Edző: Kovács József Felcsút: Izing - Varga, Zimmermann, Hasenauer, Dina, Nitti, Kovács I.T., Kovács K­. T. (Halenár), Fóris (Ódor), Orbán F. (Sigmond), Kádas. Edző: Szij­­jártó István 3. perc: Szabót akasztották a kaputól 18 méterre, a megítélt szabadrúgást Barbai lőtte nagy erővel a kapu jobb oldalába, 1-0. 12. perc: Szabó két remek csel után a kifutó kapusba lőtte a labdát. 19. perc: Salamon indította Szabót, aki kecsegtető helyzetben lőtt a kapu mellé. 21. perc: Vágó jobb oldali be­adását Molnár nagy erővel fejelte a kapu mellé. 23. perc: Bakos lépett ki a této­vázó védők közül, lövése a felső kapufán csattant. 27. perc: Villámgyors támadás után Szabó lövését a vendégka­pus nagy bravúrral védte. 32. perc: Tóth jobboldali be­adása után Salamon okos gólt lőtt a bal felső sarokba, 2-0. 72. perc: Szabó szép cselek után estében­ lőtt a kapu fölé. 76. perc: Kovács 20 méteres szabadrúgása a felső kapufát talál­ta telibe. 80. perc: Bakos egy védőkről felpattanó labdát a kapu jobb olda­lába helyezte, 2-1. 85. perc: Salamon belőtt labdá­jával Szabó került helyzetbe, de a kapus gyanús körülmények között tisztázott. 90. perc: Vágó 25 méteres sza­badrúgását Bakó nagy bravúrral védte. Jók: Az egész hazai csapat, il­letve Major, Hering, Vágó, Kovács. ifjúsági mérkőzés: 2­2 Góllövők: Hajgató, Jónás, ilt. Szerhoffer, Székely, Venczel József 8. perc: Kelemen ugrott ki a vé­dők közül, majd átemelte a kapu­son a labdát, de a visszafutó Zim­mermann a gólvonalról mentett. 12. perc: Hasenauert egy durva szabálytalanságért a játékvezető kiállította. 20. perc: Varga J. bal oldali szögletéből Fésű védhetetlen gólt fejelt, 1-0. 32. perc: Orbán F. került óriási helyzetbe, de nyolc méterről mellé lőtt. 45. perc: Bobory lövése alig ment a kapu mellé. 47. perc: Kelemen került nagy helyzetbe, de mentett a vendégek kapusa. 50. perc: Orbán F. ugrott ki és a kapus mellett a hálóba gurított, 1 -1. 65. perc: Kovács I. T. elé került a labda, amit közelről nem hibá­zott, 1-2. 74. perc: Kovács I. T. futott el a bal oldalon és a kapu mellé lőtte a labdát. 87. perc: A hazaiak támadása után Fésű közeli erős lövését bra­vúrral védte Izing. Nagy küzdelmet folytatott a két csapat, a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. A szép számú közönség jól szórakozott a nagy iramú mérkőzésen. Jók: Simek A., Simek T., Fésű, Zách, Kelemen, illetve Nitti a me­zőny legjobbja és az egész ven­dégcsapat. ifjúsági mérkőzés: 1-2. Góllövők: Klesitz, illetve Bor­sos, Szabó, Varga Jenő A nem túl magas színvonalú mérkőzésen igazságos a döntetlen Marton­vásár-Sz.egy­háza 1-1 (0-0) Martonvásár, 400 néző, vezette: Nádori Martonvásár: Izsó - Süte, Czipa (Andre), Pápai, Bakos, Kozma, Gál, Nagy (Csillag), Patkós, Korolovszky (Sínka), Kovács A. Edző: Patkós Csaba Szabadegyháza: Horváth - Láng, Purger, Kenyér, Fehér (Lukács), Rapai, Horváth F. (Mádl), Szaniszló, Jónás, Kiss, Zámbó (Turner). Edző: Bozai Attila Pusztavám-Baracska 0-4 (0-1) Pusztavám, 200 néző, vezette: Miráki Gábor Pusztavám: Gaál- Körösi, Takács, Winner, Fieischer (Brückt), Sebes­tyén (Horváth R.), Kushanek, Kocsis, Varga, Magda, Hegyi (Bognár). Edző: Wachtzer János Baracska: Krencz- Egervári, Szepessy, Molnár, Király Csontos, Nagy, Gyurcsányi (Gál), Antal, Pál (Perdéni), Horváth E. Edző: Kozma Mihály 16. perc: Kozma 20 méterről vállalkozott lövésre, amely centi­méterekkel szállt a jobb kapufa mellé.­­25. perc: Kovács A. tört be nagy lendülettel a vendégek tizenhato­sára, de óriási helyzetben a kapu mellé lőtt. 32. perc: Kovács A. jó labdát kapott a 16-oson belül Gáltól, de is­mét hibázott. 36. perc: Szabadegyházi keze­­zés után tizenegyeshez jutott a ha­zai csapat, a büntetőt Kovács A. gyengén rúgta, majd a kipattanót másodszorra sem tudta a kapuba rúgni. 50. perc: André beadása után Gál elől mentett - nagy helyzetből - a vendégek kapusa. 61. perc: Szöglethez jutott a vendégcsapat, a kiváló beívelés­ből Turner révén megszerezték a vezetést, 0-1. 80. perc: Patkós indította Koz­mát, de lövését a kapus bravúrral hárította. 86. perc: Kovács A. szögletét Pápai fejelte a vendégek hálójába, 1-1. A hazai csapat végig mezőnyfö­lényben játszott, de a helyzeteik rendre kimaradtak, s végül lelke­sedésüknek köszönhették, hogy megmentették az egyik pontot. Jók: Kozma, Pápai, Süle, illet­ve Purger, Horváth L. ifjúsági mérkőzés: 8 1 Góllövők: Sziget: (3), Molnár, Mihovics, Kővári, Somogyi, Kiss, il­letve Csanádi. Somogyi József 6. perc: Kocsis elment a szé­len, beadását Varga jó helyzetből fölé lőtte. 14. perc: Varga 25 méterről ka­pura ívelt, a labda kevéssel mellé szállt. 20. perc: Nagy szép cselek után beadott, Pál a hálóba lőtt, azonban lesről. 25. perc: 25 méterről egy Takács-szabadrúgás a sorfalban akadt el. 27. perc: Horváth B. egy lepat­tanó labdát közelről csúnyán mellé lőtt. 33. perc: Formás vendégtáma­dás után Antal a kivetődő Gaál mellett a hálóba gurított, 0-1. 40. perc: Egy bal oldali szép beívelésből Pál alig fejelt mellé. 47. perc: Pál beadását Nagy 6 méterről Gaál kezébe fejelte. 49. perc: Antal az alapvonalról beadott, a menteni akaró Kushanek a saját kapujába fejelt, 0-2. 70. perc: Ismét egy vendég­kontra. Nagy lövésre visszagurított labdáját Horváth B. óriási erővel bombázta a hálóba, 0-3. 74. perc: Hegyi 25 méterről lö­vésre szánta el magát, a labda alig szállt fölé. 85. perc: Antal megtolta maga­­előtt a labdát, majd 10 méterről a hálóba vágta, 0-4. Jók: A hazai csapatból senki, ill. Antal, Egervári, Szepessy. A veszélyesen kontrázó Ba­racska a körülményes hazaiakat megérdemelten győzte le. ifjúsági mérkőzés: 17­­. Dim József 2002. április 22., HÉTFŐ Etyek-Lajoskomárom 7-0 (2-0) Etyek, 175 néző, vezette: Pfeffer László Etyek: Simon- Pankotay, Mérey, Somogyi (Rujp), Barta F. (Rácz), Tajti, Bojtok, Nédó (Báthory), Tóth, Szunyogh, Bartha P. Edző: Keresztesi József Lajoskomárom: Mondovics - Bácsi, Szarka, Cseh, Ács (Szávai), Si­mon, László, Szulimán, Csan­k, Szabó, Horváth. Edző: Mosberger Pál 7. perc: Tajti mélyre sikerült be­adása váratlanul a vendégek ka­pujában kötött ki, 1-0. 37. perc: Szunyogh rajtolt egy hosszú indításra, már csak a ven­dégek kapusával állt szembe, de nem sikerült értékesítenie ezt a helyzetet. 44. perc: Bojtok mesteri labdá­val indította a villámgyors Szu­­nyoghot, aki 14 méterről higgadtan lőtt a kimozduló Mondovics mellett a hálóba, 2-0. 59. perc: Nédó szögletére Mérey érkezett remek ütemben, és magasra felugorva a hosszú sa­rokba fejelt, 3-0. 64. perc: A lajoskomáromi vé­dők kézzel próbáltak menteni a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Bartha P. magabiztosan értékesí­tette, 4-0. 76. perc: A vendégvédők rövi­den szabadítottak fel, a kipattanó labda Rácz elé került aki 16 méter­ről jobb lábbal a kapuba vágta a labdát, 5-0. 81. perc: Tetszetős, korszerű hazai akciók végén Szunyogh be­ívelését Bartha P. fejelte a vendé­gek kapujába, 6-0. 84. perc: Szunyogh, Báthory volt a labda útja, utóbbi Tóthoz passzolt, aki 8 méterről a rövid sa­rokba küldte a labdát, 7-0. Jók: Mérey, Somogyi, Szu­nyogh, Bartha P., ill. Mendovics, Cseh, Simon, László. Ifjúsági mérkőzés: 3­1. Góllövők: Bartha, Gergely, Rujp, Seres, illetve Tóth, Bíró Tibor Iváncsa-Mór 1-6 (0-2) Iváncsa, 200 néző, vezette: Mester Iváncsa: Nagy A. - Moharos J., Murányi L., Lajos, Bedő, Murányi Cs., Varga, Moharos G., Oláh, Nagy L. (Princes), Vasadi. Edző: Szteropulosz Mihalisz Mór: Lukács - Juhász, Strommer, Pongrácz, Klein, Schnaubl, Héberlingh (Nagy T), Egerszegi, Kiszi (Freidmann), Balogh K., Balog Z. Edző: Molnár János 19.perc: Balogh Z.15 méterről lőtte a labdát kapura, amely a hazai kapus előtt megpattant és a hálóba vágódott, 0-1. 25. perc: Héberling lövése a ka­pus kezén felpörgött és Strommer a hálóba bólintotta, 0-2. 47. perc: Kiszi 14 méteres lövé­se a lábak között utat talált a háló­ba, 0-3. 50. perc: Balogh 18 méteres lövése a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. 53. perc: Lajos szabadrúgását öklözte ki Lukács, a labdát Oláh lőt­te kapura, melyet a vendégkapus bravúrral hárított. 63. perc: Balogh K. lövését Nagy A. ujjheggyel tolta a kapu fö­lé. 72. perc: Egerszegi lövése túl­jutotta a hazai kapuson, de a gólvo­nalról Bedő tisztázott. 78. perc: Moharos ütközött a 16-oson belül Freidmannal, aki elesett, a 11 -est Strommer értéke­sítette, 0-4. 79. perc: Nagy T. fejelt a hazai kapuba, 0-5. 87. perc: Egerszegi indította Strommert, aki a labdát átvéve a 16-oson belülre érve ellőtte a lab­dát a kapus mellett, 0-6. 88. perc: Lajos szabadrúgás­ból szerezte meg a hazaiak becsü­letgólját, 1-6. Jók: Nagy A., illetve Strommer, Kiszi, Balogh Z., Egerszegi. ifjúsági mérkőzés: 0 6. Rákász Kornél Ve!ence-Kisapostag 1-1 (0-0) Velence, 200 néző, vezette: Földi József Velence: Viniczai - Király, Palánki, Qvansah, Száver (Szabó), István, Lengyel, Kovács, Szappanos, Németh, Pozsár (Besszer). Edző: Schróth Lajos Kisapostag: Botka - Touba, Szabad, Andriska, Gáspár, Nagy, Varga, Veres-Kovács, Rabiász, Kriski, Varjas. Edző: Nagy Ervin 10. perc: Szabad szöglete után Szappanos mentett meleg helyzet­ben Varjas elől. 15. perc: Kovács szöglete után a kapu előtti nagy kavarodásban Pozsár és Németh is elvétette a le­hetőséget. 20. perc: Lengyel 20 méteres, veszélyes szabadrúgását Botka szögletre hárította. 29. perc: Gáspár 25 méteres hatalmas lövését Viniczai bravúr­ral ütötte a léc fölé. 47. perc: Pozsár fejelt kapura, a gólba tartó labdát Andriska a gól­vonal előtt vágta ki. 59. perc: Andriska hatalmas szabadrúgása elsuhant a bal ka­pufa mellett. 61. perc: Lengyel adott közép­re, Németh öt méterről fejelt fölé. 65. perc: Varjas előtt nyílott le­hetőség, István az utolsó pillanat­ban mentett a csatár elől. 66. perc: Németh adott jobb oldalról középre, Kovács fejjel a hosszú sarokba csúsztatott, 1-0. 67. perc: Varga szerzett labdát a bal oldalon és a védők hibáját ki­használva szintén a hosszú sarok­ba helyezett, 1-1. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a látottak alapján az ered­mény ingazságosnak mondható. A tartalékosan felálló hazai csa­pat igen gyenge teljesítményt nyúj­tott. Jók: Qvansah, Kovács, István, illetve Andriska, Veres-Kovács, Varjas. ifjúsági mérkőzés: 1-3. Szabó György