Fejér Megyei Hírlap, 2002. december (47. évfolyam, 280-303. szám)

2002-12-16 / 292. szám

Az aranyos Risztov Éva Riesában vált nyerővé Magyarország rendezi meg 2006-ban az úszó Eb-t FMH-információ­­ A Riesa­­ban megrendezett rövidpá­lyás úszó Európa-bajnoksá­­gon Risztov Éva kiemelkedő teljesítményt nyújtott, érmei jelzik ezt. A fehérvári oefi­nes kerékjártó kis híján újabb érmet szerzett, lett volna a 200 pillangón is. Ke­rékjártó az utolsó ötvenen jött fel, a vége előtt már tisztán a har­madik helyen úszott, de jobb be­­nyúlással ketten is megelőzték, s az 5. helyen végzett. Jellemző a verseny nagyságára: a negye­dik helyezett 3, míg a harmadik 16 századdal előzte meg. - Az utolsó métereket egy le­vegővel akartam megtenni, ezért nem éreztem a falat - bosz­­szankodott a végén Kerékjártó. A vasárnapi viadalok során Bodor Richárd 200 méter mel­len, míg Kovács Ágnes 100 mé­ter mellen lett bronzérmes. H­­risztov Éva a va­sárnapi zárónap előtt már aranyban mér­hette a magyar igaz­ság számát, ekkorra ugyanis már három fényes medált szer­zett. A magyar úszósport leg­újabb aranylánya szombaton a 400 méteres gyorsúszásban áll­hatott a dobogó tetejére. Risztov 4:01,95-ös idővel vágott vissza az ukrán Klocskovának a nyáron a „nagypályás” Eb-n el­szenvedett vereségért. Éva va­sárnap tovább törleszthetett, a 400 méteres vegyesúszás hatal­mas küzdelmet ígért kettejük között. Nos, ezúttal az ukrán hölgy volt a jobb, Risztov a há­rom elsőség után egy ezüstöt is begyűjtött. Kerékjártó Tamás, a székes­­fehérvári Delfin-Lászlóvill SE kitűnősége egy hajszállal ma­radt le az újabb éremtől. Ha Ka­rika benyúlása egy jobban meg­nőtt körömnyivel jobban sike­rül, nagy meglepetésre érmes Risztov Éva, a magyar úszó­sport aranylánya... Harmadik hely Kijevben A magyar­ csapat tegnap legyőzte a briteket FMH-információ­­ Kijevben már a harmadik fordulót ren­dezték meg a jégkorong Eu­­roTour sorozatban. A ma­gyar válogatott két vereség­gel és egy győzelemmel zár­ta a túrát, Jan Jasko csapata nem vallott szégyent. ■jncWij­. A magyar jégko­rong-válogatott 3-0-­­­ ra (1-0, 0-0, 2-0) Ki- 1 AH ■ 1 kapott Ukrajnától a péntek esti nyitómérkőzésen. A mieink keményen küzdöttek és a világhírű játékosokkal felálló ukrán válogatott, ellen végig nyílt, nagy csatát vívtak. Budai remekelt a kapuban, a védelem kiválóan tette a dolgát. A nap másik találkozóján Fehérorosz­ország 10-3-ra legyőzte Nagy- Britanniát. Az pénteki kudarcot követő­en második mérkőzését is el­vesztette szombaton a magyar válogatott. Fehéroroszország csapata 9-4 (3-1, 3-2, 3-1) arányban győzte le Jan Jasko le­génységét. A magyarok góljait Szilassy, Sille, Horváth A., La­dányi szerezték. A mieink pró­báltak kapaszkodni az olimpiai negyedik helyezett után, ám ez­úttal a védekezésben és a kapu­ban sem sikerült a megfelelő mértékben koncentrálni, így a fehérorosz együttes megérde­melten nyert. Tegnap az utolsó mérkőzését megnyerte a magyar válogatott. A piros-fehér-zöldek Nagy-Bri­­tanniát győzte le három góllal. Eredmény: Magyaror­szág-Nagy-Britannia 5-2 (1-0, 2-1, 2-1). A magyar gólütők: Palkovics (1., 49.), Ocskay (22., 59.), Simon (33.). Kangyalék­­nak volt miért visszavágniuk a briteknek, hiszen egy hónappal ezelőtt a „szigetlakók” Székes­­fehérváron leckéztették meg az akkor gólínségben szenvedő ha­zaiakat. Most esélyt sem ha­gyott Jan Jasko együttese és a mérkőzést végig irányítva, jó kapusteljesítménnyel és a Pal­kovics, Ocskay-féle fehérvári sor vezérletével meg lett a siker. A magyar csapat egy győzelem­mel és két vereséggel a 3. helyen végzett a csoportban. A sorozat utolsó tornáját február 7. és 19. között rendezik Minszkben. Győzelem a rangadón Albacomp-ZTE 69-62 (21-23,17-18,13-8,18-13) Székesfehérvár (sis) - Az Albacomp férfi kosárlabda­csapatára újabb rangadó várt, a bajnokság harmadik helyén tanyázó Zalaeger­szeg látogatott Fejér „fővá­rosába”. Kemény meccsen nyertek a hazaiak. A bemutatásnál hallható volt, hogy , , szívesen emlékez­n 8® nek a szurkolók Chadre, ugyanis McClendon kapta a legnagyobb tapsot a za­laiak közül. Ezúttal is lézerre, füstre, amerikai módon vonul­tak be az albások, majd megkez­dődött a harc. Jól kezdtek a hazaiak, jól vé­dekeztek ezután a vendégek, így 5 perc elteltével megfordították az állást. Az első játékrész hátra­lévő részében is a ZTE tényke­dett hatékonyabban a parketten, masszívan dolgoztak a saját pa­­lánkjuk alatt védekezésben, míg támadásban Kámán és Csera­nics jeleskedett ekkor. Harcos játékkal, de nem kiemelkedő kosárlabdával, s minimális ven­dégelőnnyel ért véget az első 10 perc. A következő negyed ele­jén több mint egy perc csörgött el találat nélkül, mindkét olda­lon hiábavaló támadásokat lát­tunk. Szabó játékvezető a fehér­vári kispadot­ és környékét igye­kezett fegyelmezni, Tápai Attila szakosztályvezetőt küldte el messzire a cserepad környéké­től. Továbbra is adósok marad­tak a pályára lépők a pontzuha­­taggal, igencsak vékonyan csor­dogáltak a találatok. Öt perc ment el ebből a játékrészből, s az ez idő alatt mért állás 6-6 volt csupán. Ezt is alul tudták múlni a harmadik negyedben, az akkor elért 13-8-as eredmény mindent jelzett, csak éppen közönség­szórakoztató kosárlabdát nem. Hiába, ha az egyik csapat a volt jugoszláv iskolát képviseli (a Zete mestere onnan való), akkor általában ritkán tapsolhatnak a nézők pontbőségnek. Megjegy­zendő: nem látványos, de ered­ményes játék a szomszédoké. - Jó meccs - mosolygott Far­kas Sándor, aki mindkét együt­tesnek volt a mestere. - Az az igazság, hogy nem jó, de harcos játékot láthatunk - tette hozzá. Hazai 4-0-al indult a mérkő­zés második fele. A kezdeti len­dület után leállt a fehérvári pont­gyár. Még szerencse, hogy en­nek a szakasznak a második fe­lén beindult Moseley, szórta a pontokat, lelkesedett is a lelátó népe. Várható volt, hogy nehéz meccs előtt állnak az aldások, de hogy ennyire meg kell szenved­niük a sikerért, az már kevésbé. Igaz, hogy Boján Lapov lázas betegen tudott csak játszani, a szokottnál halványabb - de így is dicséretes játékának - ez a magyarázata. A záró játékrész elején meglévő kétpontos veze­tésükre ötöt ráraktak a hazaiak, de korai volt még örülni. Mose­ley, Hart a kritikus pillanatok­ban talált be, így ha nehezen is, de megérdemelten nyerték újabb csatájukat a fehérváriak. Sterbenz László: Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak a já­tékosaim, miközben felgyorsult az őszülési folyamatom... Nikola Lazics: Apró techni­kai hibáink döntöttek az Alba­comp javára. Bencze Zoltán hatalmas csatát vívott a palánkok alatt Percek, pontok Székesfehérvár, 2700 néző, ve­zette: Szabó, Benczúr ALBACOMP: Theisz (2), MO­SELEY (21/9), Hart (9), BENCZE Z. (12), Lapov (16/6), csere: Matus (3), Góbi (4), Halm (2). Edzők: Sterbenz László, Tóth Attila, P. Nagy Ákos. ZTE: Nisavics (9), Bencze T. (5), RÁMÁN (20/3), McClendon (14), Cseranics (14), csere: Mészáros (-), Gáspár (-), Szájer. Vezetőedző: Ni­kola Lazics. Kipontozódott: Lapov (37.), Ni­savics (38.). Az eredmény alakulása: 2. perc: 4-2, 6. perc: 11-15, 9. perc: 16-21, 12. perc: 24-23,17. perc: 27-31,19. perc: 36-34, 22. eperc: 42-41, 25. perc: 42-45, 29. perc: 51-47, 32. perc: 56-49,35. perc: 60-53 ALBACOMP. Összes dobás: 58/26 - 44­­ JMpMg százalék (Hart /4- 57 százalék; Lapov 13/7- 53;Moseley 12/6, Halm, Góbi 2/1 - 50; Ben­cze 13/5 - 38; Theisz 4/1 - 25; Matus 5/1 - 20). Büntetők: 13/12-92 százalék (Moseley 6/6 - 100 százalék­). Lepattanók: 32 (Ben­cze 9, Moseley 8, Lapov 6, Hart 4). Szerzett labda: 20 (Moseley 7, Bencze 3). Eladott láb- /jiblfire da: 12 (Bencze, Lapov 3-3). Kiharcolt fault: -n tím 17 (Moseley 9). Assziszt: 10 (Matus 3, Theisz, Hart 2-2). IBM-pont: 122 (Moseley képünkön a mezőny legjobbja 39/40 perc­­ alatt - 0,97 átlag; Bencze 22/32 - 0,68; La- ----/------------------1­pov 19/37 - 0,51; Hart 17/29 - 0,58; Góbi 8/10 - 0,80; Matus 7/29 - 0,24; Halm 5/10 - 0,50; Theisz 5/13 - 0,38). ZTE. Összes dobás: 57/24 - 42 százalék (Kámán, McClendon 11/7-64 százalék). Büntetők: 17/13-76 százalék. Lepattanók: 29 (Cseranics 11). Szerzett labda: 12. Eladott labda: 12. Assziszt: 9 (Cseranics 3). IBM-pont: 96 (Cseranics 28, Kámán, McClendon 24). Dunaferr SE győzelem FMH-információ­­ A Duna­ferr SE férfi extraligás röplabda­csapata tegnap Dunaújvárosban a Kecskemét legénysége ellen mérkőzött. A dunaferresek a ta­lálkozót az ötödik helyen vár­ták. Győzelmük esetén egy hellyel előrébb léptek volna, de rosszabb játszmaarányuk miatt nem cserélhettek volna helyet a harmadik Kecskeméttel. Az már biztos, hogy a Kaposvárt simán verő Kazincbarcika kezdi az új évet az első helyen. Bár még messzebb van az alapszakasz vége, de Ursiék túl sok hibát nem engedhetnek meg, ha jó po­zícióban akarják kezdeni a ráját­szást. A mérkőzést 3:2 arányban a hazaiak nyerték. Hárman nyertek idegenben FMH-információ­­ A férfi ko­sárlabda NB I A-csoportja alap­szakaszának a kilencedik fordu­lójában az alábbi eredmények születtek. Debreceni Vadkaka­­sok-Kecskemét 101-83, Szom­­bathely-Körmend 77-86, Szol­­nok-Atomerőmű 79-85, Ka­­posvár-Sopron 89-76, Dombó­vár-Szeged 96-101. A bajnokság állása: 1. Albacomp 9 8 1 730-641 2. Debrecen 10 8 2 881-813 3. Paks 9 6 3 756-649 4. Kaposvár 9 6 3 775-690 5. ZTE 9 6 3 699-662 6. Szolnok 9 4 5 692-691 7. Körmend 9 4 5 730-734 8. Falco 8 3 5 704-733 9. Kecskemét 9 3 6 747-819 10. Szeged 10 3 7 803-892 11. Sopron 9 2 7 717-805 12. Dombóvár 8 1 7 660-765 X-%- ^ ——1 Egyetlen döntés, dupla haszonl -----------------------------|. ■__ Most kétszeresen is eredményesebbé teheti vállalkozását. ' V- ■ ' ■' Válassza a HP LaserJet lOOOw lézernyomtatót, mely megbízhatóságával, gyorsaságával, egyszerű használatával ^ — nemcsak eredményesebbé teszi vállalkozását, de a vételárat akár egy összegben költségként leírhatja* • 10 oldal nyomtatása percenként HP LaserJet iOOO, most csak • 2500 oldalas kezdő festékkazetta a dobozban** . 1 49 900 Ft +áfáért További információért hívja ügyfélszolgálatunkat a 06 80 222 333*01 számon, vagy látogasson el a www.hpshop.hu weboldalról business partner !**ftd *A számviteli törvény erre vonatkozó jogszabályainak megfelelően. • " v • " 1 **5%-os fedettség esetén