Fejér Megyei Hírlap, 2009. október (54. évfolyam, 230-255. szám)

2009-10-28 / 252. szám

10 • FEJÉR MEGYEI HÍRLAP SPORT SPORTHÍREK Bárdosi Sándor és a dopping Budapest (mti)­­ A szu­­móban aranyérmes Bár­dosi Sándor fennakadt a doppingvizsgálaton a júliusi, tajvani Világjá­tékokon. A versenyző elmondása szerint köz­vetlenül az elutazás előtt megcsípte egy da­rázs, és az emiatt kapott gyógyszer került a szer­vezetébe, ám ezt a döntő utáni doppingvizsgála­ton nem jelezte. Belépőjegyek a Vasas-Vidire Székesfehérvár (m1)­­ A vasárnap 17.30-kor kez­dődő Vasas-Videoton FC labdarúgó-mérkő­zésre a fehérvári klub is­mét biztosítja szurkolói számára a belépőjegye­ket. Ezeket csütörtökön és pénteken 15 és 18 óra között a Sóstói Stadion főpénztárában, csütör­tökön, pénteken és szombaton a Club 1941 - ben (Budai u. 2.) lehet átvenni. A klub vendége csütörtökön 19 órától Elek Ákos és Présinger Ádám lesz. Futsal: a Vesta gólokkal nyert Székesfehérvár (m1)­­Az NB I-es női futsal - bajnokságban a Vesta­ CityLine K és 3S csapa­ta Dombai Nagy 7, Pádár 4 és Belkó egy góljával 12-5-re győzött a Szeged ellen. Honvéd: olasz lett az új edző Budapest (mti)­­ A 45 éves olasz Massimo Morales - aki a Bayer Münchennél Giovanni Trapattoni segítője volt - lett a Budapest Hon­véd labdarúgócsapatá­nak új vezetőedzője. ­ Székesfehérvár - Két idegenbeli fiaskó után elengedhetetlennek tűnt, hogy a Sapa Fehér­vár AVS 9 alakulata hazai jégen legyőzze az Acroni Jesenicét az EBEL 17. fordulójában. A fehérváriak az elmúlt két mérkőzésüket idegenben vív­ták, így a szurkolóknak sokat kellett várniuk, hogy újra EBEL-mérkőzést lássanak az ifjabb Ocskay Gábor Jégcsar­nokban. A pauza még több nézőt vonzott a Jesenice elle­ni, a rájátszás szempontjából kulcsfontosságú összecsapás­ra. A hazaiak mestere, Jarmo Tolvanen ismét variált a soro­kon, Ladányit Palkovics és Mihály közé nevezte, Fekete Kováccsal és Vas Jánossal támadott. Kóger Dániel boka­sérülése miatt nem léphetett jégre a sereghajtó ellen. Az egész első harmad nagy iramot és élvezetes hokit ho­zott. A Fehérvár kezdett job­ban, de akadt olyan perc is. Gyors élvezetes mérkőzés, hazai örömmel amikor az Acroni beszorította harmadába a kék-fehéreket. Egy kapitális hiba kellett a szlovénok vezetéséhez, a 7. percben Tokaji­ sztette el a korongot a saját kapuja előtt, Hafner kicselezte Satosaarit és a hálóba lőtt, 0-1. Még sze­rencse, hogy azonnal felelt a Sapa, egy kavarodás után a szemfüles Peterdi volt jó he­lyen és a kapuba kotorta a pakkot, 1-1. A vezetést is megszerezhette volna az AV19, de Vas J. bombája a kapuvason csattant. Az Acro­­ninak is voltak ziccerei, de azokat ki is hagyta. A 18. perc hozta a harmad legérdekesebb pillanatát, Vaszjunyin lökete a vason csattant, a fehérváriak gólt reklamáltak, azonban a kontrából az ellen örülhetett, Manfredo mattolta a hazai ka­pust, 1-2. A találat után vide­ón visszanézte az esetet a já­tékvezető, ám a pakk nem volt bent, így a Jesenice gólja ér­vényben maradt. A fehérvári védekezés néha túl lagyma­tagra sikerült, a vendégek könnyedén kerültek helyzet­be, ezen változtatni kellett. A második játékrész első két perce még nyomaiban az előzőre hasonlított, akadtak hibák a hazai védekezésben, de egy csodaszép akció végén Ladányi készítette le a pakkot Palkovicsnak, aki higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt, 2-2. Irányította a játékot a Fehér­vár, de emberelőnyben Palko­vics kétszer is nagy helyzet­ben hibázott, nem sikerült ki­használni a létszámfölényt. Folytatódott a megszakítások nélküli, nyíltsisakos játék, a szurkolók csak kapkodták a fejüket: hol itt volt lövés, hol ott ziccer... Élvezetes volt a csata. A 38. perc meghozta az új svéd légiós, David Born­­hammar első fehérvári gólját, a bekk egy kipattanót lőtt a ka­puba, 3-2. Fordított a Sapa, így kezdődött a záró 20 perc. Nagyon belekezdett a befe­jező játékrészben a Jesenice, de Satosaari élő falként verte vissza a támadásokat. A Sapa ekkor nehezen jött ki saját harmadából. A hajrá még mindig hazai vezetéssel kez­dődött: az 54. percben Vas J. gólja (4-2) jelentette a sikeres hazatérést, folytatás csütörtö­kön, újra itthon. Megérdemelten SIKER Újra itthon volt a csapat, győzelemmel köszöntek haza Sapa Fehérvár AV 19-Acroni Jesenice 4-2 (1-2,2-0,1-0) Székesfehérvár, 2800 néző. Vezette: Falkner, Hütter, Siegel (mindhárom osztrák). Fehérvár: SATOSAARI- Horváth, Tokaji (1), PAL­KOVICS­­, Ladányi (1), Mihály, Jobb, ACKESTRÖM (2), VAS J. 1 (1), Fekete (1), Kovács, Bomhammar 1, Alen, Pe­terdi 1, Vas M. (1), Benk, Ondrejcik, Sofron, Nagy G., Vaszjunyin. Vezetőedző: Jarmo Tolvanen. Jesenice: Grumet-Morris - Dück, Golubovski, MAK­­ROV (1), Hafner 1, Remar, Kovacevic, Rebolj, Hebar, Ti­­car, Razingar, Pretnar, Slivnik, Jeglic, Sabolic, MANFRE­­DA 1, Magovac, Dolinsek, Terlikar, Zidan. Vezetőedző: Ildar Rahmatullin. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. boboiy.ba!azs@fmh.plt.hu A képen éppen Kovács Csaba veszélyeztette a Jesenice kapuját, ebből az akcióból nem született gól Bevehetetlennek bizonyult a vár A Videoton Baráti Kör csapata Csókakőre látogatott, és sikerélmény nélkül távozott a rangadóról Székesfehérvár (ob)­­ A 11. forduló mérkőzéseit játszották a hét végén a megyei III. osztályú lab­darúgó-bajnokságban. Csókakő „vára" bizony bevehetetlennek bizo­nyult a piros-kék szim­patizánsok számára. Agárdi-Gyógyfürdő- Vértesboglár 3-0 (1-0), ve­zette: Rémai. Gólszerző: Pin­tér, Csikós, Vígh. Vértesacsa-Felcsút 2-1 (1-0), vez.: Németh. Gólszer­ző: Mácsár (2), ill. Tarnóczy. Magyaralmás-Bodajk SE 1-1 (1-1), vezette: Jakab. Gólszerző: Osváth E. (öngól), ill. Babicsek Kiállítva: Pap, ill. Osváth F., Wurczinger. Szabadbattyán-Mány 3-3 (2-1), vezette: Szűcs Lász­ló. Gól­: Pereczes P. (2), Pe­­reczes A., ill. Jakab (2), Vin­­cze. Kiállítva: Kollár (Mány). Váralja Csókakő SC-Vi­­deoton Baráti Kör 5-0 (0-0), vezette: Szabó Csaba. Gól­szerző: Jelena (2), Kadlecsik (2), Szabó. Újbarok SE-Kőszárhegy 1-1 (0-0), vezette: Gödri. Gól­szerző: Tóvári, illetve Bor­­bás. Kiállítva: Berkes (Kő­­szárhegy). Pázmánd SE-Csabdi 4-2 (0-0), vezette: Császár. Gól­szerző: Dom­ak, Kovács (2), Bertalan, illetve Vindics (2). DISE-Pátka-Baracska 1-3 (0-1), vezette: Varga Gy. Gólszerző: Lejer, illetve Bok­­tosits, Armai (2). Csákvár II-Zámoly 2-2 (0-2), vezette: Horváth N­. J. Gólszerző: Turány (2), illetve Jaczó, Milis. Nagyveleg-Alcsútdoboz 4-1 (1-1), vezette: Kovács J. Gólszerző: Képesi, Szántó, Baki, Bárányos (öngól), illet­ve Marczinkó. Fehérvárcsurgó-Füle SE 2-0 (1-0), vezette: Nyerges. Gólszerző: Stumpf, Csány. Tabajd SE-Isztimér 0-2 (0-0), vezette: Csupor. Gól­szerző: Bozsoki, Janecz. Vereb-Beloiannisz 1-3 (0-0), vez.: Balogh B. Gól: Kántor, ill. Ruzsás (2), Kosz­tasz. Ráckeresztúr-Sárke­­resztes 1-0 (0-0), vezette: Tóth. Gólszerző: Szántó. Besnyő-Tác-Csősz 1-2 (0-0), vez.: Bocsi. Gólszerző: Farkas, ill. Kovács, Gergő­. Kulcs-Perkáta 3-0 (1-0), vezette: Magyar J. Gólszerző: Fehér (2), Morva. Kiállítva: Viola (Perkáta). Dunapentele-Vajta 1-4 (0-0), vezette: Szabó S. Gól­szerző: Virág, illetve Fekete (2), Szalai, Simon. Kisapostag-Soponya 0-7 (0-4), vezette: Gáspár. Gól­szerző: Simon (3), Budai (2), Miklós, Szabó. Előszállás SE-Mezőko­­márom 3-0 (1-0), vezette: Gáspár. Gólsz.G:Németh F. (3). Sárszentágota-Nagylók 1-1 (0-0), vezette: Szabó A. Gólszerző: Kuczi, illetve Lendvai. Alap-Zichyújfalu SE 1-0 (0-0), vezette: Tímár. Gól­szerző: Fenekes. A Déli csoport állása Az Északi csoport állása 1 .Agárd I­ 9l­­ 53-­828 2.Bodajk lO71228- 1422 3.Vértesacsa io62227- 1520 4.Csabdi ll 62335- 26­20 5.Felcsút ll 53332- 2818 6.Magyaralmás ll 51521- 2616 7.Pázmánd ll 43421- 2415 6.Kőszárhegy lO42423- 2014 9.Vértesboglár ll 42518- 3014 l0.Szabadbattyán ll 33523- 2612 ll.Mány lO33423- 2311 l2.Csókakő ll 23623- 28 9 3.Videoton BK ll 2­9ll- 40 6­­4.Ujbarok ll l28ll- 41 5 A Mánytól 1 büntetőpont levonva. A Közép csoport állása 1 .Isztimér ll 7l325- 14 22 DISE-Pátka ll 64127- 16 22 3.Fehérvárcsurgóll62227- ll20 4.Csákvér lI ll 53337- 2218 5-Ráckeresztúr ll 53316- 1518 6.Alcsútdoboz ll 6­523- 2618 7.Baracska l052329- 2017 8.Beloiannisz ll 52424- 2217 9.Nagyveleg ll 44323- 2016 10.Zámoly ll 42522- 2214 11 .Füle ll 33522- 2512 12.Tabajd ll 23613- 32 9 13.Sárkeresztes ll l2813- 35 5­­.Vereb ll l l9 9- 13 4­­ .Vajta ll 81232- 1425 2.Perkáta 1081 l­26- 9 25 3.Sárszentágota ll 72235- 17­23 4.Kulcs ll 62331- 1920 5.Zichyújfalu ll61324- 1119 6.Alap ll 53322- 1418 7.Tác-Csősz ll 52418- 2317 8.Előszállás ll 42525- 2214 9.Nagylók ll 34413- 1613 l0.Dunapentele ll 41624- 3013 l1.Mezőkomárom ll 32613- 2311 l2.Besnyő ll 22720- 25 8 l3.Soponya ll 14615- 22 7 14.Kisapostag ll -l 10 9- 62 1 2009. OKTÓBER 28., SZERDA Pontok kellenek majd Siófokról A Balaton-parton a fehérvári kézilabdázók Székesfehérvár (sis) -Az Alcoa-FKC női NB I- es kézilabdacsapata ma 18 órakor Siófokon lép a parkettre bajnoki mérkőzésen. A Siófok a hét végi fordu­lóban a Beszédes József Álta­lános Iskolában csupán két góllal maradt alul az FTC-vel szemben. A hazaiak legered­­ményebb játékosa akkor Bloj 9 góllal, Szepesi 6 és a Fehér­váron is játszott Sterbik And­rea 4 volt. Az ak­oások jelen­leg a 6. helyen állnak 8 pont­tal, amíg a Siófok csapata a 8., hat ponttal.­­ A magyar női első osz­tályú mezőnyben nincs olyan ellenfél, amelyre azt mond­hatnánk, hogy ellene idegen­ben könnyű meccs vár ránk. Azt kértem a lányoktól, vi­gyük magunkkal azt a véde­kezésbeli mentalitást, amit a Dunaújváros ellen­i első ti­zenöt perc után produkáltunk. Győzni akarunk! - jelentette ki Sótonyi László vezetőedző: - Győzelmet várok ma­gunktól, remélem, mindenki úgy gondolja, mindenképpen meg kell vernünk a Siófokot - tette hozzá Pastrovics Melin­da kapus. Sótonyi László: Idegenben sen­kinek sem könnyű az idén A továbbjutás a cél Ma 17 órától Pápa-Videoton FC visszavágó Székesfehérvár (m1) -A labdarúgó Magyar Ku­pában ma rendezik a Lombard Pápa-Video­ton visszavágót a leg­jobb nyolc közé jutásért. Háromgólos különbség már tekintélyes előnyt jelent, s ennek birtokában utazik a Videoton FC csapata a Pápa elleni mai visszavágóra, hi­szen a Sóstói Stadionban ren­dezett első mérkőzésen 3-0-ra legyőzte riválisát. Jellemző, hogy a Pápa vezetőedzője, Véber György azt követően kijelentette: a továbbjutás lé­nyegében már eldőlt. Ám ez nem téveszti meg a Vidit.­­ A Pápának nyilván köte­lessége, hogy ledolgozza a hátrányát, mi viszont növelni akarjuk az előnyünket. Mind­ezek jogos törekvések a két csapat részéről, ezért is várok egy jó mérkőzést, és termé­szetesen a továbbjutásunkat a visszavágó után - mondta Mezey György vezetőedző, aki a tervek szerint a Sebeik - Lázár, Lipták, Horváth, Var­ga - Szakály, Milanovics, Demjén - Nagy, Sitku, Alison kezdőcsapatot küldi pályára. A vasárnapi „hősök” közül Alves, Andrcs, Farkas I. B., Polonkai és Elek is kisebb sé­rüléssel bajlódik, ezért nem játszik a mai mérkőzésen. Horváth Gábor (jobbról a második) bármikor gólt fejelhet Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Mihók Lenke Lapszerkesztők: Hajnal Csilla, Zsigó Ferenc Rovatvezetők: Gábor Gina, Gregority Antal, Klecska Ernő­, Mátok János, Triboli Lajos Szerkesztőség: 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. Levélcím: 8002 Székesfehérvár, Pf. 167. Telefax: (22) 542-719. Központ: (22) 542-700. Titkárság: (22) 542-703,542-704. E-mail: szerk@fmh.pl­.hu. Internet: www.fmh.hu Központi oldalak szerkesztői: Fröhlich András, Gidai Judit. Telefon: (88) 579439. Szerkesztőség: 8200 Veszprém, Almádi út 3. On­line főszerkesztő: Török Tibor (torok.tibor@plt.hu) Kiadja: Hírlap Press Kiadói Kft. 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. A kiadásért felel a kft. ügyvezető igazgatója. A kiadó a Pannon Lapok Társasága tagja. A PLT ügyvezető igazgatói: Gyerák András, Kázmér Judit, Nagy Zoltán Péter Központi főszerkesztő: Győrffy István On­line főosztályvezető: Tantalics József Hirdetési főosztályvezető: Molnár Peggy Terjesztési főosztályvezető: Kelemen Zsuzsa Nyomtatás: Pannon Lapok Társasága Nyomdai Központ 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-631. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 0133-0403. Index: 25-056 Ügyfélszolgálati irodák: Székesfehérvár, Fő u. 17. Tel.: (22) 316-590. Fax: (22) 312-884. Mór, Vértes u. 40. Tel./fax: (22) 562-535. Telefonos hirdetésfelvétel: (40) 949459 (hétfő-péntek 8-tól 20 óráig, vasárnap 10-től 14 óráig). Meg­rendelhető: a PLT-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 1795 Ft, negyed évre 5385 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 10 230 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 19 385 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. Tel.: (22) 542-750. A lapterjesztés ingyenesen hívható zöldszáma: 06 (80) 200-272. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Példány­számunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az »OBSERVER« BUD­API SI MI­DIAI ICYI I­I KI I. 1084 Budapest, Auróra u. 11. Tel.: 303-4738, Fax: 303-4744 E-mail: marketingrgöobserver.hu http://www.observer.hu