Fejér Megyei Hírlap, 2017. szeptember (62. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-04 / 206. szám

Emelt fővel haltak meg Magyarország nemzeti együttese 60 percen át futballozott emberhátrányban FERENCZ BALÁZS________ ferencz.balazs@pl­.hu BUDAPEST A mérkőzés nagy részében emberhát­rányban futballozó magyar labdarúgó válogatott kika­pott az Európa-bajnoktól. Bon Jovi, It’s my life című dalára, no meg a magyar szur­kolók hangorkánja közepette futottak ki melegíteni a ma­gyar labdarúgó válogatott já­tékosai a Groupama Aréna gyepére. Sokaknak, a stadion­ban helyet foglalók, vagy ép­pen dolgos teendőiket végzők számára valóban az életet je­lenti a labdarúgás, s talán iga­zi ünnep az, ha éppen a regnáló Európa-bajnok elleni meccsre hangolnak. Azonban volt egy másik fél az aréná­ban, Portugália válogatottja, mely egy pontvesztés esetén kicsit meghalt volna. Mert nem akar csoportmásodik lenni a vb-selejtezőben. Ma­gyarország azonban bravúrra áhítozott, hogy végre megsze­rezze első győzelmét a luzitá­­nok ellen. Bernd Storck több helyen is változtatott a lettek elleni kezdőcsapathoz képest. Kikerült Bese, Stieber, Nagy Ádám, Varga Roland, viszont helyet kapott a nemzeti csa­patban a Videoton védője Fio­la Attila, a középpályán tény­kedhetett Elek Ákos és Lov­­rencsics Gergő, a támadó kettőst pedig Eppel Márton és Priskin Tamás alkották. Pátkai Máté pedig ismét él­vezte a kapitány bizalmát. A meccs első helyzetében Dzsud­ik küldte be a labdát egy baloldali szöglet nyomán, Guzmics fejelhetett, de 8 mé­terről mellé bólintott. Az el­lentámadásból Joao Mario keverte meg kicsit a védel­met, de a hosszúra tartó lövé­sét blokkolta Kádár. A nyol­cadik percben már a negyedik szögletet végezhették el a portugálok, az ebből kialakult akció nyomán, Coentrao ívelt középre, s Pepe alig fejelt a bal kapufa mellé. CR és tár­sai életveszélyesen tették a labdát a magyar tizenhatoson EREDMÉNY Magyarország-Portugália ....- belül, de túléltük a kínos per­ceket. A 13. percben Elek ér­te utol és állította meg pará­désan Ronaldot, s ezekből a részsikerekből táplálkozhatott a válogatott. A 18. percben Priskin csent labdát, Lovren­­csiccsel játszottak össze a bal oldalon, de a centerezést ki­vágták a védők. A félidő dere­kán megint beszorult váloga­tottunk, csak nyomozták a pi­rosmezesek a labdát, amikor Cédric robbant be, s jobb­lábas bombája a felső lécet érintve pattant ki. A 28. perc­ben Coentrao megsérült, Eli­­seu jött a helyére. De nem ez jelentette a meccs egyik mér­földkövét, hanem, hogy a 30. percben megfogyatkozott a magyar csapat. Priskin lekö­nyökölte Pepét, a holland bíró rögtön felmutatta a piros la­pot. A kiállítás nem zavarta meg a hazaiakat. A 37. perc­ben például Lovrencsics for­gatta meg a portugál védel­met, s egy hátvéddel a nyakán 15 méterről jobbal a kapu fö­lé lőtt. A portugál válogatott nem játszott igazán jól, a ma­gyarok pedig elszántan men­tek minden labdáért. A játék­rész utolsó percében is rohan­tak a laszti után, mert Ronal­do, Joao Mario, Andre Silva volt az útvonal, s utóbbi már üresen volt az ötös sarkánál, lövését azonban Gulácsi fog­ta. Nem volt igazán nagy a nyomás a szünet után, azon­ban mégis megszerezték a ve­zetést a vendégek: Ronaldo emelte a kapu elé a labdát, Andre Silva pedig másfél mé­terről fejelt a hálóba, 0-1. Majdnem jött egyből a válasz. Lovrencsics tekert középre, Éppel lábáról Pátkai , elé ke­­rü Uleft labda, aki 16­­­éterről egyből lőtt, alig tévesztett célt. A portugálok kivárásra játszottak, járatták a labdát, hátha rést találnak, de kissé tanácstalanok voltak a tíz em­berrel is szervezetten védeke­ző magyar csapattal szemben. A hosszabbítás utolsó percé­ben Dzsudzsák szabadrúgása után Fiola fejelt előrevetődve, Rui Patricio mentett nagyot. A stadiont megtöltő szurko­lók a vereség ellenére „Szép volt, fiúk”-kal búcsúztak. Pátkai Máté (15) és Fiola Attila (5) is rengeteget harcolt a pályán a portugálok ellen Fotó: Kricskovics A. q­i JEGYZŐKÖNYV Magyarország-Portugália 0-1 (0-0) Budapest, Groupama Aréna, 21 500 néző. Vezette: Danny Makkelie (Pilis, Steegstra) - hollandok_______________________________ Magyarország: Gulácsi - Fiola, Guzmics, Kádár, Korhut - Lovrencsics (Varga R., 78.), Pátkai, Elek (Pintér, 67), Dzsudzsák - Priskin, Eppel (Be­de, 61.). Szövetségi kapitány: Bernd Storck._________ Portugália: Rui Patricio - Cédric, Bruno Alves, Pepe, Coentrao (Eliseu, 28.) - Gelson Martins (Bernardo, 63.), Danilo, Joao Mário, Joao Moutin­­ho - C. Ronaldo, Andre Silva (Quaresma, 86.). Szövetségi kapitány: Fer­nando Santos._________________________________________ Gól: Ande Silva (49.) Sárga: Pátkai (20.), Elek (45), Dzsudzsák (82.), Fiola (90.) ill. C. Ronaldo (90.) Kiállítva: Priskin (30.) Döntetlen a szakadó esőben A Siófok a lefújás előtti pillanatokban egyenlített Elek Bence fejesével CSÁKVÁR Két góllal is ve­zetett, végül mégsem sze­rezte meg a három pontot az Aqvital FC Csákvár a Si­ófok elleni, hazai bajnokin. Aqvital FC Csákvár-BFC Siófok 2-2 (0-0) Csákvár, 500 néző, vezette: Zierkelbach Péter Csákvár FC: Horváth D. -S. Horvat (Bokros Sz., 80.), Tar, Kovács G., Nagy Zs. - Mészáros D., Sándor Gy. - Magyari (Daróczi, szünet­ben), Polonkai (Papp M., 72.), Oldal - Jelena. Vezető­edző: Szanyó Károly. BFC Siófok: Balajcza - Szilágyi Z., Lorentz, Fehér Zs., Hídvégi - Gál M., Lázár Zs. - Kozma R. (Tamaskó, 65.), Tóth B., Kovács D. - Szabó B. (Elek B., 72.). Vezetőedző: Disztl László. Gólszerző: Oldal (1-0) a 48., Jelena (2-0) az 52., Gál M. (2-1) a 74., Elek B. (2-2) a 93. percben. Két, nem túl jó passzban levő együttes találkozott a Vértes lábánál, a balatoniak az első bajnokijukat 1-0-ás győze­lemmel abszolválták a Sopron ellen a déli parton, aztán zsi­nórban öt vereséget szenved­tek, így is jobban álltak a csákváriaknál, akik az új sze­zonban még nem érezhették meg a győzelem ízét. Érthető­en mindkét klubnál komoly erősítésekbe kezdtek az átiga­zolási időszak utolsó napjai­ban, az átigazolásokért felelős alkalmazottaknak akadt mun­kája bőven. A vendéglátóknál ezúttal mutatkozott be Nagy Zsolt, Ivor Horvat és Polon­kai Attila, a siófoki vendégek­nél is akadtak új fiúk. A gyen­ge bajnoki eredmények hatá­sára Disztl László szakvezető a régiek közül sem vetett be mindenkit, akadtak korábbi kulcsemberek, akik ezúttal a keretbe sem kerültek be. Először csak szemerkélt, később szakadt az eső, Ma­gyari szabadrúgása megpat­tant a védőkön, alig szállt fö­lé. Balajcza mutatott be két bravúrt, a hazaiak voltak me­zőnyfölényben, de az első fél­időben gólt nem szereztek. Fordulás után gyorsan ket­tőt is, úgy tűnt, megszerzik első győzelmüket, de az utol­só negyedórában feltámadó és szervezetten futballozó Sió­fok egy pontot megmentett. Az egyenlítő találat a lefújás előtti pillanatokban született, baloldali beívelés után a húsz perccel korábban becserélt Elek csúsztatott a hálóba. Szanyó Károly: - Meg­nyert meccsen veszítettünk el két pontot. Sokkal jobban kel­lene figyelnünk a szabad- és szögletrúgásoknál. Disztl László: - Örülök az egy pontnak. Nagyot küzdöt­tünk, sokat dolgoztunk egész mérkőzésen. A hajrában meg­érdemelten egyenlítettünk, ds Sándor György (kékben) tör kapura a Siófok ellen Fotó: Koppán V. EREDMÉNY AFC Csákvár-BFC Siófok 2-2 Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája rajt-cél győzelmet aratott a Forma-1 -es Olasz Nagydíjon vasárnap, így átvette­­ a vezetést az összetettben a most harmadikként célba érő Sebastian Vetteltő­l, a Ferrari német­­ versenyzőjétől. NYERTEK A SVÁJCIAK A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL 2017 SZEPTEMBER 4 . HÉTFŐ A labdarúgó vb-selejtező B csoprotjában Svájc 3- 0-ra nyert Lettországban, Feröer pedig 1 -0-ra verte Andorrát. RÖVIDEN Szuper Ligát nyertek a lányok BUDAPEST Az ARAK két kiváló atlétája is a dobogó legfelső fokára állhatott a 3. Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjében, amelyet a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban rendez­tek meg. Máté Sára a 400 méteres gátfutásban volt érdekelt azon a viadalon, ahol az idény során lege­­redményeseben teljesítő nyolc versenyzőt hívták meg. A fiatal atléta 1:00.23 perces idejével végzett az élen. A rúdugróknál Siskó Zsófia 402 centiméterrel utasította maga mögé az elitmezőnyt. A súlylökés­ben olimpiai bronzérmes, vb- és Eb-ezüstérmes Már­ton Anita fő számát 18,25 méteres eredménnyel nyer­te meg, míg diszkoszvetés­ben 58,04-gyel bizonyult a legjobbnak. fb Babos a nyolcaddöntőben NEW YORK Babos Tímea nyolcaddöntőbe jutott női párosban a US Openen Andrea Hlavácková olda­lán. A magyar, cseh duó 6:3, 6:4-re nyert a második fordulóban a Raquel Ata­­wo, Sabine Lisicki ameri­kai, német kettős ellen. Babosék a nyolcaddöntő­ben a 12. helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Monica Ni­­culescu tajvani, román pá­rossal találkoznak. mti Látogasson el weboldalunkra reolty Megtanultak nyerni IVÁNCSA Az NB III Közép­csoportjának 4. fordulójá­ban az Iváncsa KSE legyőz­te a DPASE­­, és ezzel meg­szerezte első győzelmét. Iváncsa KSE­DPASE 2-1 (1-1) Iváncsa, 450 néző Iváncsa: Dániel - Balogh L., Kertai, Imrik, Berényi (Cseszneki 46.) - Bartha (Majláth 73.), Fekecs, Szau­­ter, Pribék - Aradi, Felmér (Büki 66.). Vezetőedző: Dem­ján Attila. DPASE: Vaszócsik - Zvara, Csendes, Farkas V, Karacs - Dorogi, Király, Sándor (Fe­renc­z 66.), Barna, Szepessy R. (Jerzsabek 70.), Tóth T. Gól: Imrik (11.), Majláth (80.), illetve Karacs (31.). Jók: Aradi, Kertai, Pribék, Bartha, illetve Csendes, Tóth Tibor. Nem kellett sokáig várni az első gólra, a 31. percben Im­rik László 28 méteres szabad­rúgása megpattant egy védőn és úgy csapódott a jobb alsó sarokba, 1-0. A 31. percben Karacs Roland tört be a 16- oson belülre, és 14 méterről a bal felső sarokba lőtt, 1-1. A 81. percben Majláth Henrik, remek labdát kapott a bal ol­dalon Smitktől, és a rosszul kimozduló Vaszócsik Viktor mellett a bal sarokba lőtt, 2-1. Megérdemelt hazai siker született. Szs,­ka Nagyot csatázott egymással a két szomszédvár csapata Fotó: Koppán