Fejér Megyei Hírlap, 2019. szeptember (64. évfolyam, 203-227. szám)

2019-09-19 / 218. szám

GYŐZELEM ÉS VERESÉG Egyesben továbbjutott, míg párosban búcsúzni kényszerült Fucsovics Márton a szentpétervári ATP 250 tenisztornán. Hiányzott a pontosság KÁLDOR ANDRÁS andras.kaldor@fmh.hu CSÁKVÁR A Merkantil Bank NB II 9. fordulójá­nak késő esti összecsapá­sán a sereghajtó, eddig egy győzelmet szerző Szolnoki MÁV FC csapata volt az Aq­­vital FC Csákvár vendége. A Tisza-partiak kevés lehető­ségükből egyet értékesítet­tek, így ők örülhettek végül. A csákváriak vasárnap kínos vereségbe szaladtak bele a Szeged-Csanád Grosics Aka­démia otthonában, úgy, hogy azzal a szándékkal futottak ki Visinka Ede vezetőedző tanítványai a tabella utolsó helyén álló Tisza-partiak el­len, hogy feltétlenül be akar­ják zsebelni a három pontot. A legfontosabb cél azonban a minél nagyobb koncentrá­ció, és a hibák kiküszöbölé­se volt a jobbára fiatalokból álló vendéglátók részéről. A szegedi vereség, illetve a sűrített bajnoki tempó miatt Visinka Ede alaposan felfor­gatta a múlt vasárnapi kez­dőcsapatát. Nándori Botond, Major Gergő, Kocsis Bence és Sipos Zoltán is kezdőként fut­hatott ki a pályára, míg Tamás Nándort Skribek Alen váltotta a támadósorban. Az első húsz percben job­bára gyűrték egymást a csa­patok, a 8. percben láthatta a publikum a vendéglátók első valamirevaló helyzetét, Sipos remekül emelt a bal oldali vonal mellől középre, de az egyedül érkező Skribek feje előtt néhány centivel elsuhant a labda. Majd a 17. percben Kocsis Bence élesen közép­re lőtte a labdát, melybe Ba­racskai Roland az ötös sarkán beleszúrt, ám Molnár-Farkas Tamás bravúrral hárított. A 28. percben Madarász Márk indítása után Major csapta be Szabó Pétert a jobbösszekötő helyén, majd éles szögből ka­pura lőtt. Molnár-Farkas csak öklözni tudott, a kipattanóból azonban Madarász 10 méter­ről a jobb kapufánál álló Hor­­gosi Donátot találta telibe. A 43. percben megfogyatkozott a hazai együttes, egy hosszan előre vágott labdára Baracskai indult volna meg, de Szabó Péter hátulról megrángatta, a sárgák csapatkapitánya pedig kitépte magát a kezéből. A já­tékvezető fülére aztán rászólt Csatári Tibor asszisztens, majd hosszas tanácskozás után Baracskainak felmutatta a piros lapot. A szünet után élénkebben kezdtek a vendégek, és már az első öt percben többet tar­tózkodott a labda a Csákvár térfelén, mint az első negy­venöt percben összesen. A 67. percben mégis váratlanul jött a Szolnok vezető találata, egy gyors bal oldali támadás EREDMÉNY CSÁKVÁR-SZOLNOK 0 -1 után a belőtt labdát Tányéros Ádám ugyan még becsúszva ki tudta vágni Szabó P. elől, ám érkezett Vólent Roland, és 10 méterről kilőtte a bal fel­ső sarkot, 0-1. A folytatásban mindent megpróbált az AFC, a 89. percben Kocsis szabad­rúgását Daru Bence estében két lépésről kapura kotorta, Molnár-Farkas azonban ve­tődve hárított. A 92. percben Mészáros Dávid egy Daru által lefejelt labdát 8 méter­ről, senkitől sem zavartatva a hosszú sarok mellé lőtt. Ez lett volna a meccslabda... A Csákvár szombaton a Magyar Kupában javíthat, 19 órakor Debrecenben, a DEAC ellen lépnek pályára a Nagyer­dei stadionban. Egy félidőt emberhátrányban volt kénytelen játszani a sárga mezes hazai alakulat Fotó: Pest Tamás JEGYZŐKÖNYV Aqvital FC Csákvár-Szolnoki MÁV FC 0-1 (0-0) Csákvár, 350 néző. V.: Lovas László (Medovarszki János, Csatári Tibor) Csákvár: Markek - Csató­r, Nándori (Albert, 69.), Tányéros - Major G. (Daru, 80.), Kocsis B., Mészáros D., Madarász (Mim, 75.), Sipos Z. - Skribek, Baracskai. Vezetőedző: Visinka Ede. Szolnok: Molnár-Farkas - Csirmaz, Horgosi, Tamás (Laczkó, 46.), Bár­­dosi - Tisza K., Földi M. - Szabó P. (Bokszin, 91.), Szabó R., Tóth B. - Vólent. Vezetőedző: Csábi József. Gól: Vólent (67.) Sárga lap: Baracskai (3.), ill. Csirmaz (21.), Horgosi (33.), Tamás (43.), Földi (84.) Kiállítva: Baracskai (43.) Ütős volt a szezonkezdet KISKUNHALAS Hét szé­kesfehérvári ökölvívó lépett kötelek közé a komoly ha­gyományokkal bíró kiskun­­halasi megmérettetésen, a Nemzetközi Testvérvárosok Kupáján. A Testvérvárosok Kupáján a legjobb magyar amatőr ököl­vívók, s a környező országok utánpótlásának képviselői is tiszteletüket teszik évről évre. A fehérvári Varkocs Box Club hét öklözőt versenyeztetett a szezon első viadalán. Olyany­­nyira helyt álltak Túrós Arnold tanítványai, hogy az összesí­tett csapatversenyben a máso­dik helyen végeztek. A serdülő 65 kilogrammos súlycsoportjában Tóth Adrián élete legjobb formáját mutatva legyőzte az Európa-bajnoksá­­got is megjárt válogatott ellen­felét, így a torna győzteseként ünnepelhetett. A lányoknál Nagy Evelin a junior 57 kg-os kategóriában szintén kiválóan bokszolva győzte le mindkét riválisát. Az első napon technikai KO-val nyert, majd másnap egy válo­gatott kerettag versenyzőt vert meg magabiztos ökölvívás­sal. Ő is aranyérmesként zárt. Zsoldos Virág súlyában nem volt ellenfél, így ő versenyen kívül bokszolt csak. A varkocsos harcosok har­madik elsőségét a magyar baj­noki ezüstérmes Lénárt Péter szállította, akin a felnőtt +91 kilogrammos súlycsoportban nem tudtak kifogni a próbál­kozó ellenfelek. Junior 50 kg-ban Tórizs László élete első versenyén be­mutató mérkőzéssel debütált, de mivel idő előtt kiütötte el­lenfelét, győztesnek hirdették ki. A juniorok 63 kilogrammos kategóriájában Lakatos Viktor első nap egy nehézkes mécs­esen győzött, a döntőben aztán ugyan jó formában bokszolt, de alulmaradt rutinosabb el­lenfelével szemben, ezüstér­met nyert. Németh Zsolt a serdülő 56 kg-ban élete formájában öklö­zött, de a harmadik menetben összeszedett egy térdsérülést, így feladta a mérkőzést. FB­ A harcosok klubja, edzőjükkel, Túrós Arnolddal (jobbra) Fotó: WBC Újra várja őket a medence SZÉKESFEHÉRVÁR A Fe­hérvár Vízilabda SE szom­baton nekivág az OB I/B 2019/2020-as kiírásának. Minden esély megvan arra, hogy a fehérvári pólósok győ­zelemmel kezdjék a pontva­dászatot, hiszen az OB II-ből idén feljutó Tatabánya érkezik majd a koronázóvárosba. Az FVSE mindeközben a 15. he­lyen fejezte be a húszcsapatos OB I/B legutóbbi szezonját, miután az alsóházat magabiz­tos játékkal nyerték meg. - Tavalyhoz képest szeret­nénk előrelépni, amiben az iga­zolt játékosokon kívül a már tapasztaltabb saját nevelésű fi­ataljaink is segítik majd a csa­patot. A Tatabányát az elmúlt években általában sikerült megverni, remélem ezúttal is így teszünk, és győzelemmel tudunk indítani - nyilatkozta Gyöngyösi János vezetőedző. A mérkőzés 10:30-kor ve­szi kezdetét a Csitáry G. Emil Uszodában. DNCS Szoboszlai Dominik góljának is köszönhetően 6-2 arányban győzött az osztrák bajnok Red Bull Salzburg a belga Genk ellen a Bajnokok Ligája csoport­körének első fordulójában. A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL 2019 SZEPTEMBER 19 . CSÜTÖRTÖK Fehérvári siker az ifik harcában BUDAPEST A jégkorong Erste Liga harmadik fordu­­l­­ójában a Hokiklub vendé­geként aratták első győzel­müket a Fehérvári Titánok. Hokiklub Budapest-Fe­­hérvári Titánok 1-2 (0-0, 0-2, 1-0) Tüskecsarnok, 576 néző. I V: Juhász, Németh M., Banga, Pálkövi Hokiklub: Kiss B. - Lévai, Szécsi, Pihlqvist (1), Satek (1), Szűcs I.­­ - Bán, Fejes, Hor­váth B., Petres, Szappanos D. - Reiter A., Tornyai, Izsák,­­ Kedves, Németh Á. - Rossig­­nol, Albert T., Köllő, Lóczi. Vezetőedző: Gröschl Tamás. Titánok: Szeles - Imre R, McCutcheon, Balogh B., Dézsi, Péter A. - Horváth M., Vas Márk, C. Campbell­­, Csá­szár (1), Madácsi (1) - Erdély B., Kiss R., Almási, Búzás, Nagy Á. - Kóger B., Kovács A.­­, Rétfalvi (1), Vincze G. Vezetőedző: Kiss Dávid. A hazai, szintén utánpót­lás-neveléssel foglalkozó gár­da meglepetésre legyőzte leg­utóbbi mérkőzésén az Újpest csapatát, ami után érthető mó­don a Debrecen otthonában vereséggel hangoló Titánok el­len is a három pont megszer­zését tűzték ki célul. Az első­­ húsz perc ennek ellenére ki-­s egyensúlyozott játékot hozott, igaz, a fehérvári helyzetek­re két kapuvassal tudtak vála­szolni a fővárosiak. EREDMÉNY HOKIKLUB-TITÁNOK A középső játékrészben a Titánok két emberelőnyhöz is jutottak az első hat percben, de Kiss Bence remek védésekkel tartotta kapuján kívül a pak­kot. Ezt követően Michal Satek révén kétszer is veszélyeztetni tudtak a vendégek, amikor Sze­les Martin hárításaira volt igen nagy szükség. Egészen a mér­kőzés 35. percéig kellett várni az első találatra, ekkor Colin Campbell lőtte ki a bal felsőt, majd mindössze két perccel később jött a második fehérvá­ri gól, Kovács Alex szlalomo­­zott végig a védelmen, és lőtt a hosszú alsóba, 0-2. A szépítés a már említett, igen nagy elánnal játszó Mi­chal Satek megindulása után Szűcs István révén jött össze a hazaiaknak, aki társa lövése után pofozta be a kipattanót, 1-2. Az idő előrehaladtával egyre több időt töltött a fehér­váriak kapuja előtt a hazai gár­da az egyenlítés reményében, többek között Izsák Róbert és Szappanos Dávid rendre pró­bára tette Szeles Martin ref­lexeit. Harmadik kapuvasig igen, második találatig viszont nem jutott el a Hokiklub, első idei győzelmüket aratták a Fe­hérvári Titánok! DNCS 1 -2 Kemény munka árán sikerült legyőzni a szervezett hazaiakat F­ KRI Rotpunktos sikerek a Balaton partján BALATONFÜRED Gyorsa­sági falmászó Magyar Kupa fordulót rendeztek a füredi Extrém Kalandparkban az elmúlt hétvégén, a fehér­vári mászóklubok közül ezúttal csak a rotpunktos fiatalok álltak rajthoz. A 10 méter magas falon ver­senyző minik­­ az összes többi korcsoportnak 15 méte­res falon kellett bizonyítania - mezőnyében fehérvári siker született, Juhász Tamara min­denkit maga mögé utasítva megnyerte a viadalt. A serdü­lőknél Hegedüs-Krisó Dénes bronzérmet szerzett, Pajor Vince pedig az ötödik helyet kaparintotta meg. Forgács Eszter Evelin is kitett magáért, nyílt női mezőnyben bronz-, míg ifjúsági A kategóriában ezüstéremmel gazdagította a gyűjteményét. KRE Juhász Tamara ügyesen mozgott a falon­Fotó: feol.hu