Fejér Megyei Hírlap, 2021. január (66. évfolyam, 1-25. szám)

2021-01-13 / 10. szám

FI : KÉSŐBB RAJTOLNAK Tamás Nándor a Puskás Akadémia FC 24 éves játékosa másfél évre az erdélyi Sepsi OSK-hoz került kölcsönbe. A megállapodás értelmé­ben 2022 nyaráig játszik majd Székelyföld első osztályú reprezentánsegyüttesében. A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL 2021. JANUÁR 13., SZERDA A melbourne-i és a kínai versenyt is elhalasztják, így március 28-án Bah­rainben indul a szezon. Újra a győzelem útján kiélezett csatában kerekedtek felül a Fehérvári Titánok KÁLDOR ANDRÁS_______ andras.kaldor@fmh.hu GYŐR Az Erste Liga keddi játéknapján a sorozat két legkevesebb gólt elérő csa­pata, a Titánok és a Gyer­­gyói HK találkozott, és idén harmadik alkalommal is le­győzte riválisát a házigaz­da, hosszabbítás után. A Titánoknak nem titkolt cél­ja volt a mérkőzés előtt, hogy ezen az összecsapáson zárják le hatmeccses nyeretlenségi sorozatukat. Más lapra tar­tozik, hogy ehhez fel kellett kötni azt a bizonyos alsóne­műt, de egy dolog azért fel­tétlenül mellettük szólt, idén már kétszer felülkerekedtek riválisukon. Mindkét csapat pörgősen kezdett, a kapuk már az első percekben több alkalommal voltak veszélyben. Az első ígérkező lehetőség Kovács Alex előtt adódott, de Ruczus Gellért remek ütemben nyúlt ki a bárdjával. A folytatásban is jobbára az erdélyiek ket­rece előtt pattogott a korong, amennyiben Fortuna a Fehér­vár-farm kezét „fogta” volna nem lett volna meglepetés a többgólos hazai előny. Majd a 12. percben kettős embe­relőnybe került a vendéglátó több mint egy percre, de nem tudták bepasszírozni a gyer­­gyói kapuba a pakkot. Egy áthúzódó Titánok előnynél Dézsi Bence rövid, felső sarokra tartó lövése ve­zette be középső harmadát, de, mint előtte már számtalan esetben Ruczus zsákmánya lett a korong. Ettől függetlenül kiegyenlített volt a mérkőzés, a GYHK láthatóan nem akart kockáztatni, mondhatni a biz­tosra mentek, ám megtört a jég a 27. percben, méghozzá előnyből. Danyil Jakimcsuk került a büntetőpadra, és ezt a Gyergyó hat másodperc alatt gólra váltotta, Tero Koskiranta Marek Troncinsky nagyszerű passzát vágta be, 0-1. Majd nagy nehezen, a sokadik ak­ciójukat góllal fejezték be a hazaiak, a 37. percben talán először pattant ki Ruczus­ról a korong, és ezt már bekotorta a szemfüles Madácsi Benedek, 1-1. És, ha egy üzlet beindul! Alig telt el egy perc, ami­kor ugyancsak egy kipattanó pakkból már a vezetést szerez­te meg Balogh Bence, 2-1. Ahhoz, hogy a piros-fe­héreknek egyáltalán legyen keresnivalójuk, ritmust kel­lett váltaniuk a záró húsz percben. A Titánok előnye egyáltalán nem volt a véletlen műve, igencsak megdolgoz­tak a fordításért. Minden­esetre izgalmas harmadik harmad várt a csapatokra! A várt gyergyói nyomás csak alacsony fordulaton érkezett a játékrész első felében, bár a Sekkjeik is rendre felléptek a támadásokkal, és Gyenes Dávidnak azért több dolga lett a kékek kapujában. A 46. percben Almási Márk soroz­ta meg egymás után kétszer Ruczuj kapuját, de mindkét kísérlete elzúgott a ketrec mellett, és fölötte. Tíz perccel a vége előtt Császár Hunor növelhette volna csapata elő­nyét, egyéni alakítása végén a kapuvasat találta telibe. A GVHK sebességet váltott ezt követően, Gyenesnek nem lett megállása, és Silló Arnold kis híján be is vette a kaput. A hajrához érve bottal lökésért ültették le Kovácsot, de ven­déghelyzet nélkül zárult ez az emberfór. Másfél perccel a vége lőtt négy a négy ellen játszottak a felek, levitte ka­pusát Szilassy Zoltán, és ez a húzása eredményes volt, mert 52 másodperc hiányzott a há­rompontos sikerhez, ám Kos­kiranta ismét betalált, 2-2. Jöhetett a hosszabbítás - csakúgy, mint a csapatok előző két meccsén. Több kí­nálkozó lehetősége is volt a gyergyói gárdának, de egy kapu előtti kavarodás után a 63. percben Császár emelt a hálóba, 3-2. Sokáig Ruaul Gellért kapus tartotta meccsben a Gyergyót, a képen Almási Márk lövését védte­­: Titánok EREDMÉNY /wffmvhfl . rrrtB TITANOK-GYERGYÓI HK 3-2 JEGYZŐKÖNYV Titánok-Gyergyói HK 3-2 (0-0,2-1,0-1,1-0) - h. u. Győr, zárt kapuk mögött, Vezette: Ganger, Kormos, Fényi S., Mizsák Titánok: Gyenes - Nagy Á., Reiter A., Császár­­, Luusuaniemi, Tiainen - Kóger B., McNulty (1), Almási, Balogh B.­­, Kovács A. (1) - Dob­­mayer (1), Erdély B., Dézsi, Madácsi 1, Jakimcsuk (1) - Vas, Vincze G. - Ambrus, Németh K., Rétfalvi. Vezetőedző: Kasper Vuorinen Gyergyói HK: Ruczuj - Bobcek, Troncinsky (1), Koskiranta 2, St. Amant, Szigeti - Fejes, Imre, Basaraba, E. Pance, Silló A. - Ferenc Csibi, Raszulov, Bíró G., Csergő, Szabó K. - Elekes, Nagy Cs., Barabás, Péter Zs., Sára. Vezetőedző: Szilassy Zoltán ____ Kiállítások: 10, ill. 22 perc Kapura lövések: 37-35 Nagy feladat előtt: Csíkszereda a favorit DUNAÚJVÁROS Az Erste Liga szerdai játéknapján a Dunaújvárosi Acélbikák a magyarországi túrájának negyedik mérkőzését ját­szó Sport Club Csíkszereda csapata ellen próbálja meg ma 18 órától otthon tartani a pontokat. Nincs könnyű helyzetben a Dunaújvárosi Acélbikák csa­pata. Ezt, aki egy kicsit is tisztában van az idei pontva­dászattal, és figyelembe veszi, hogy mennyire jó képességű hokisok alkotják a keretét, ne­hezen veszi tudomásul. Pedig nem sok sikerélmény jutott idáig a piros-fehéreknek, akik az ominózus december elején történt edzőváltás óta sem re­mekelnek. Leo Gudas az új szakvezető próbált ugyan más játékot játszatni csapatával, ám egyelőre a fogadókészség­gel még bajok vannak. Más kérdés, hogy az újvárosiak játszották a ligában eddig a legtöbb mérkőzést - 25-öt - de ez látszik legkevésbé a szerzett pontjaik számában (14). Legutóbb az FTC-Telekom vendégei voltak, és a Tüske­csarnokban csupán a második harmadban nyújtott teljesít­ménnyel lehetett az edzői stáb elégedett, ezt csak egy góllal vesztették el, ám a másik két játékrészben igencsak kíván­nivalót hagyott maga után a játékuk. Ennek hangot is adott Borbás Gergely másodedző, aki rendszeresen értékeli a mérkőzéseket. - Az elmúlt összecsapások alázatából, küzdeni akarásá­ból most semmi sem volt fel­lelhető, ami teljes mértékben elfogadhatatlan és érthetetlen. De meg fogjuk találni az okát, elfogadhatatlan, hogy így áll­junk neki egy meccsnek. - fo­galmazott a szakember. És, ezúttal sem vár séta­galopp a gárdára, hiszen a Sport Club Csíkszereda ed­digi magyarországi mérkő­zésein bizonyította, hogy jól felkészített, erős együttes. A napokban lejátszott találko­zójukon tapasztalhatta ezt a Titánok, valamint az Opten Vasas alakulata is. Emlékez­tetőül: a Titánokat előbb 8-3- ra, majd 5-1-re verték, míg a Vasas ugyan nagy csatára kényszerítette őket, de a ven­dégek a remekül védő László Arnold vezetésével megsze­rezték mindhárom pontot, 4-2-re nyerve a hatvan percet. Ráadásul van bőven minő­ségi játékosa az erdélyi csa­patnak, tele vannak minden hájjal megkent hokisokkal, elég csak kiragadni közülük Colton Yellow-Horn, Becze Tihamér, Andrej Taratuhin, vagy Jack Combs nevét. K­A Az újvárosi Keegan Dansereau (fehér) rohamozza a kaput Fotó: FTC Ez igen! Duplázott Dárdai Palkó a Vidiben FONTANA A horvát máso­dosztályú HNK Orijent elleni 6-2-es győzelemből két góllal vette ki a részét a Hert­­hától igazolt fiatal középpá­lyás, aki egy perccel pályára lépése után betalált. A MOL Fehérvárnak ez volt a harma­dik felkészülési találkozója a horvátországi edzőtáborban. Az edzőtábor bázisától Porecs­­től néhány kilométerre délre, a portugálos hangzású Fontaná­­ban játszotta le kedden délután újabb meccsét a Vidi. Ezúttal azok kaptak több lehetőséget, akik a Sturm Graz ellen keve­sebbet voltak a pályán. Bemu­tatkozott a kapuban és végig­játszotta a meccset a pár nappal ezelőtt leigazolt Tordai Ár­pád. A kezdőcsapat nagyjából egyórányi lehetőséget kapott, ebben a periódusban nem volt stabil a csapat, bár a szokatlan összeállításban nem is volt fel­tétlenül elvárható. FRADI-VIDI LEHET A BUDAPEST Nagy eséllyel a Fe­rencvárossal vívhat párharcot a legjobb tizenhat között a Vidi a MOL Magyar Kupában - derült ki a hétfő esti sorsoláson, amelyen a 9. és a 10. forduló párosítása­it készítették el. A csúcsrangadó előfeltétele, hogy február ele­jén a fehérváriak a Vasas, míg a zöld-fehérek a Dorog ellen kihar­colják a továbbjutást. A legjobb nyolc közé jutást idegenben kell Ezzel együtt a 21. percben Rudu Zivzivadze révén ve­zetéshez jutottak a piros-ké­kek, majd nem sokkal később Géresi Krisztián büntetőből növelte az előnyt. A horvátok KUPÁBAN­ kiharcolniuk Nikolicséknak, mi­után a párharc egy mérkőzésen dől el, csakúgy mint a negyed­döntő. Ha az FTC elleni akadályt is sikerrel veszi a MOL Fehérvár, akkor a legjobb négy között a Csákvár- Paks/Dunavarsány-Bu­­dafok mérkőzések győztesével játszik. Ebben a körben akkor játszhat hazai pályán, ha első osz­tályú ellenfelet kap, ellenkező esetben idegenbe kényszerül. ŐK gyorsan „visszaszúrtak”, ám a 41. percben Rus Adrián fejese révén 3-1-es vezetéssel mehet­tek szünetre a csapatok. Aztán a horvátok megint feljöttek egy gólra, ám a sor­csere meghozta az áttörést! Dárdai Palkó becserélése után egy perccel Nikolics Nemanja passzából megsze­rezte első gólját, majd a 70. percben, ugyancsak a csapat­­kapitány átadása nyomán ka­páslövésből volt eredményes. A 6-2-es végeredményt a 88. minutumban Funsho Bamg­­boye szép szóló végén állítot­ta be. A Vidi csütörtökön a hor­vát bajnokság éllovasával, a Dinamo Zagrebbel vív felké­szülési mérkőzést. NK A 23-as mezben játszó Dárdai Palkó (balra) két gólt szerzett, a csa­patkapitány Nikolics Nemanja passzaiból Fotó: molfehervar.hu