Fejér Megyei Hírlap, 2021. november (66. évfolyam, 253-277. szám)

2021-11-04 / 255. szám

A VÁROSBA JÖN A GIRO A 105. Giro d’Italia országúti kerékpáros kör­verseny magyarországi szakaszán Fehérváron is áthalad majd a mezőny. A FEJÉR MEGYEI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL 2021 NOVEMBER 4, CSÜTÖRTÖK Érvényesült a papírforma Az FTC biztosan győzte le a DAB-ot BUDAPEST A jégkorong Magyar Kupa 1. fordu­lójában a Dunaújvárosi Acélbikák sima vereséggel zártak az FTC-Telekom ven­dégeként. FTC-Telekom - Dunaújvárosi Acélbikák 5-1 (3-0, 1-1, 1-0) Tüskecsarnok, 138 néző Vezette: Pálkövi Zs., Haszo­­nits, Balla, Kövesi FTC-Telekom: Arany - Bo­ros, Kärmeniemi, Fowlie 3, Pavuk (1), Tóth A. (3) - McFad­den (1), Seregély (1), Kóger D. 1, Somogyi B. 1 (1), Tamminen (1) - Hegyi Á. (1), Sard­a, Ga­­lántai, Hajós, Tóth G. - Bán, Farkas S., Komáromy, Rocza­­nov. Vezetőedző: Fodor Sza­bolcs. DAB: Kovács D. - Bubnov, Pozsár, Dudkin 1, Kabatajev, Szappanos - Benke, Bobcek (1), Németh P., Lőczi, Pinczés O., Szűcs I. — Erdély B., Szécsi (1), Horváth Á., Németh Á., Ta­más - Druja, Piszmann, Gebei G., Marosi, Somogyi N., Veze­tőedző: Leo Gudas. Kiállítások: 10, ill. 12 perc Kapura lövések: 62-18 Az 5. percben Tóth Adrián kapu mögül centerezett, és Cody Fowlie nem is hibázta el a korongot közvetlen közelről, 1-0. Majd szinte lekopírozta a találatot a duó, szinte ugyanon­nan vette be a kanadai Kovács Dávid ketrecét, 2-0. A 19. perc­ben Kóger Dániel második le­hetőségét már belőtte, Seregély Máté távoli löketét kotorta be a csatár a tétovázó bekkek mel­lett, két lépésről, 3-0. A Fradi fölényét az is jelezte, hogy a harmadot 31-4-es lövési arán­­nyal fejezték be. A középső húsz perc hazai góllal indult, Joshua McFadden távoli löke­­tébe Somogyi Balázs piszkált bele, 4-0. A 36. percben, előny­ből szerencsés góllal szépített a DAB, Dmitrij Dudkin felpör­­dülő korongja lepte meg Arany Gergelyt, 4-1. A záróharmad elején kissé felpörgették a csapatok a játé­kot, és ekkor sajnálhatta az új­városi legénység, hogy az első két játékrészben behúzott fék­kel hokizott. Bár az 57. percben egy végletekig kijátszott akció végén a nagy elánnal játszó Fowlie közelről talált be, lezár­va a meccset, 5-1. KA Cody Fowlie (zöld) megbabonázta az újvárosiakat Fotó: Fradi-média JEGYZŐKÖNYV BVSC-Zugló - Mol Fehérvár FC 2-5 (0-3) Budapest, 300 néző. Vezette: Zierkelbach P. (Berényi, Márkus) Fehérvár: Kovácsik - Funsho (Kojnok a szünetben), Rus (Lüftner 64.), Musliu, Hangya - Dárdai (Csoboth a szünetben), Nego, Makarenko (Nyári 72.), Kovács - Nikolics, Zivzivadze (Kodro 62.). Vezetőedző: Sza­bics Imre. BVSC: Kovács B. - Komódi F, Takács Zs., Balogh M. (Fisli, a szünetben), Ladányi L, Pintér N. - Filipovics M. (Fröhlich R., a szünetben), Céringer T. (Nádor, 64.), Szilágyi M. (Erdélyi L. a szünetben) - Szalánszki, Ko­­kenszky (Májer, 64.). Vezetőedző: Buzsáky Ákos Gól: Szalánszki (80.), Fisli (91.), ill.­­Nikolics (3., 38., 62.), Dárdai (29.) Kodro (69.) Fakuade az Alba Fehérvárban SZÉKESFEHÉRVÁR A fő­ként a palánk alatt hasz­nos, 32 éves Michael Fa­kuade az Alba Fehérvár kosárcsapatához szerző­dött. Már meg is érkezett Fehérvár­ra, az orvosi vizsgálatokon át­esett és tréningezett is a tár­sakkal az amerikai és nigériai állampolgársággal egyaránt rendelkező amerikai kosaras, Michael Fakuade. Az erőcsatárként és center­ként is bevethető sportoló fő­ként a palánk alatt hasznos. Chicagóban született, 4-es és 5-ös poszton jó teljesítmény­re képes, 201 cm magas, 107 kg súlyú kosaras az Egyesült Államokban látta meg a nap­világot, egyetemi évei során a Northern Illinois és az Illi­nois-Springfield együttesében szerepelt, előbbi intézmény­ben három, utóbbiban két évet töltött. Európába 2013 nyarán költözött, a német ETB Wohn­bau Baskets Essen csapatához igazolt, aztán spanyol brigádok következtek: a Força Lleida, a Palencia, a Breogan, a Gipuz­koa Basket. Két évet Francia­­országban játszott, az Orleans Loiret és a Chalons-Reims gárdájában, aztán Lengyel­­országban, a Wilki Morskie Szczecin együttesében. Az el­múlt időszakban Egyiptom­ban pattogtatott, két klubnál is megfordult, előbb a Zama­­lek, majd az Al Ahly csapatá­ban a fővárosban, Kairóban. Előbbi gárdával megnyerte az afrikai Bajnokok Ligáját, a Ruandában vívott fináléban 76-63-ra verték a tunéziai Mo­­nastirt. Az utóbbi időszakot az Al Ahlynál töltötte, egy hóna­pos szerződéssel, megnyerték az Arab Bajnokságot. A fehérváriak ügyvezetője, Simon Balázs elmondta, azért esett rá a választásuk, mert jó fizikumú, erős játékos, aki jól dob, hatékonyan szedi a lepat­tanókat és blokkol. „Rutinos kosárlabdázó, úgy gondoljuk, ő volt a hiányzó láncszem, vele egyértelműen erősödünk.”­­ Lejárt a szerződésem Egyiptomban, ahol a légió­sok számát limitálják, utolsó csapatommal ezért mindössze egy hónapos megállapodást kötöttem szeptemberben - kö­zölte Michael Fakuade. - Két hetet töltöttem otthon, Chi­cagóban, pár napja tájékozta­tott az ügynököm az Alba ér­deklődéséről. Rendelkeztem információval a klubról, tu­dom, élcsapathoz szerződtem, amelynek célja a hazai bajnok­ságban mindig a győzelem, és a nemzetközi porondon való szereplés. HL Michael Fakuade már edzett is a társakkal­Fotó: Horog L. Elhunyt Boris Ládecky, az ICEHL-es Bratislava Capitals játékosa. A 24 éves szlovák hokis a pénteki, Dombim elleni mérkőzé­sen esett össze. Bár biztató hírek is érkeztek róla, nem sikerült megmenteni a játékos életét. Magabiztosan tovább A Fehérvár már az első félidőben eldöntötte a párharcot BEKE ZSOMBOR______________ zsombor.beke@fmh.hu BUDAPEST A Mól Magyar Kupa 4. fordulójában a Mól Fehérvár FC az NB III.-as BVSC otthonában lépett pályára. A Vidi érvényesít­ve a papírformát, simán to­vábblépett. Igyekezett gyorsan dűlőre vin­ni a dolgot a Mól Fehérvár, a 3. percben Dárdai szöglete után Nikolics elé került a labda, aki közelről nem hibázott, 0-1. Nem sokkal később majdnem megduplázta előnyét a Fejér megyei alakulat, Zivzivadze kapott forintos labdát Funsho­­tól a tizenhatoson belül, de a kilépő kapusba rúgta a labdát. A 10. percben kijöttek a ha­zaiak a szorításból, egy for­más támadás végén Szalánsz­­ki lövését hárította a kapuba visszatérő Kovácsik. Kovács lódult meg a bal szélen szép cselekkel, majd Nikolics elé tálalt, akinek estében ellőtt labdájában nem volt már elég erő, hogy komoly veszélyt je­lentsen Kovács kapujára. A 29. percben megszületett a második vendéggól is, jobb oldali akció után Dárdaihoz került a labda, aki éles szög­ből volt eredményes, 0-2. Még a félidő elején háromra nőtt a vendégek előnye, Kovács- Zivzivadze-Nikolics volt a labda útja, utóbbi 8 méterről lőtt higgadtan a hálóba, 0-3. Bár vissza volt még 45 perc, a lényegi kérdések eldőlni lát­­szódtak. A második félidőre sem vál­tozott a játék képe, a hazaiak­nak momentumai sem nagyon voltak. A 62. percben Niko­lics megszerezte saját maga harmadik, csapata negyedik gólját, Zivzivadze kapufája után a kipattanót segítette gól­vonalon túlra, 0-4. Nem vett vissza a Vidi, Kodro éppen hogy beállt, máris eredményes tudott lenni. A szünetben be­cserélt bojnok beadására ér­kezett nagyszerű ütemben a bosnyák-spanyol kettős ál­lampolgárságú támadó, és a kifutó Kovács elől a kapuba bólintott, 0-5. Jól játszott a Fe­hérvár, a hosszú idő után újra kezdő Nikolics-Kovács-duó jól mozgatta az övéit. A 79. percben Nego fején maradt a hatodik Fejér megyei találat, Csoboth beadása után fejelt mellé a magyar válogatott já­tékos. A hétközi kupafordulót végül nem sikerült megúszni a Fehérvárnak kapott gól nélkül, a kissé szellős védelem által kísért hazai akciót Szalánszki oldalról eleresztett bombája zárta le, 1-5, majd Fisli is be­talált 23 méterről, 2-5. Bár a mérkőzés vége nem sikerült szépre, a fehérvári továbbjutás nem forgott veszélyben. - A győzelemnek nagyon örülök, az volt a célunk, hogy továbbjussunk, ezt sikerült is megoldanunk - kezdte értéke­lését Szabics Imre a mérkőzés után a fehérvári klub honlapjá­nak. - Hat poszton változtat­tunk a hétvégi kezdőcsapaton, az pozitívum, hogy akik most lehetőséget kaptak, ilyen jól el tudták kezdeni a mérkőzést. Nem szabad se túlértékelni, se alulértékelni a mai eredményt. Örülök Niko triplájának is, egy csatárnak mindig fontos, hogy gólokat szerezzen, a szükséges önbizalom a táma­dóknak mindig a gólokkal jön meg. Láttam ma jó és kevésbé jó teljesítményeket is, megnéz­zük még egyszer a mérkőzést, holnap regenerálódunk, utána pedig készülünk a ZTE elleni bajnokira. A Magyar Kupa követke­ző fordulójában az NB II.-es Szeged-Csanád Grosics Aka­démia lesz az ellenfél 2022 februárjában. Nikolics (17) nagyszerűen játszott, öt fehérvári gólból egymaga hármat szerzett Fotó: Kricskovics Antal Sima dunaújvárosi siker A DUE sok gólt dobva nyert a III. Kerület otthonában BUDAPEST Az E.ON OB I. 4. fordulójában a Duna­újvárosi Egyetem Maarsk Graphics vízilabdacsapata a nyeretlen III. Kerület ott­honában vizitált. Fölényes Fejér megyei siker született a szerda esti találkozón. III. Kerület TVE - Dunaújvárosi Egyetem Maarsk Graphics 6-19 (1-6, 2-5, 2-1,1-7) Dunaújváros gólszerzői: Szilágyi 8, Gurisatti 5, Gar­da 1, Mucsy A. 1, Somogyvá­­ri L. 1, Pál R. 1, Szellák 1, Sü­megi 1. Abszolút esélyesként várta a DFVE a szerda esti fővárosi ki­rándulást, hiszen Mihók Attila együttese veretlenül, míg a III. Kerület nyeretlenül várhatta az összecsapást. A találkozó Szi­lágyi Dorottya sikeresen elvég­zett büntetőjével kezdődött, 15 másodperc kellett mindössze az első vendéggólhoz. Három perc után még csak egy gól volt az előny, majd a negyed végét alaposan megnyomta a DUE, Szellák, Mucsy és Pál találatai­val nyolc perc játék után 6-1-re vezetett a Dunaújváros. A má­sodik játékrészben Szilágyi és Gurisatti is belelendült, félidő­ben 11-3-at mutatott az ered­ményjelző. A nagyszünet után vissza­vettek a vendégek, olyannyi­ra, hogy a harmadik negyedet 2-1-re megnyerték a főváro­siak. Mihók Attila a két játék­rész között valószínűleg rendet tett a fejekben, így az utol­só nyolc percben visszatalált a helyes útra, és hét gólt szer­zett a Fejér megyei alakulat. A DUE-nak most egy hét pi­henő következik, jövő szerdán a Szentes érkezik Dunaújvá­rosba, majd 13-án következik a BVSC elleni rangadó idegen­ben. BEZS Szilágyi Dorottya nyolc góllal zárt a fővárosban Fotó: SzZsE