Gyergyói Hírlap, 2013. október (4. évfolyam, 189-211. szám)

2013-10-08 / 194. szám

L Gyergyói Hírlap [ m Gyergyói nők a székely kosárlabda-bajnokságon Hosszú idő után Gyergyó­­szentmiklóson is létrejött egy felnőtt női kosárlabdacsapat, a Gyergyó VVK, amely a hétvé­gén lejátszotta első „hivatalos" mérkőzéseit, a kosárlabdázók Székely Nemzeti Bajnokságá­nak Kézdivásárhelyen meg­rendezett első fordulójában. A bajnokság kézdivásárhelyi kezdeményezésre indult, melyben minden korosztály képviselve van teljes szezon­ra kiterjed, vagyis a csaták májusig folynak. A gyergyói lányok U18+ kategóriában in­dultak, ez azt jelenti, hogy a játékosok között vannak egye­temisták, illetve családanyák is. Az első fordulóban az el­lenfelek a székelyudvarhelyi Vendor SK, a sepsiszentgyör­gyi Bballo együttesei voltak. A lányok első mérkőzésüket a tavalyi bajnok Szentgyörgy csapatával játszották, ered­mény 82-25 az ellenfél javá­ra. Második meccsükön az udvarhelyiek ellen, sajnálatos módon egyik alapemberük le­sérült és ez nagyot rontott a csapatmorálon, így a végered­mény 43-29 lett az udvarhelyi lányok javára. A turnén részt vett gyergyói játékosok: Ba­kos Anikó, Bakos Ildikó, Csavar Boróka, Vincze Edina, Kozma Gabriella, Kémenes Gabriel­la, Nagy Tímea, Tankó Daniela és Nagy Andrea. Blénesi Esz­ter edző véleménye a turnéról: „Úgy gondolom a legfőbb cél­kitűzésünket teljesítettük, fo­kozatosan próbáljuk építeni a csapatot. A következő turné­ra nagyobb az elvárásunk, sze­retnénk legalább egy mérkőzést megnyerni, ami egy ilyen erős mezőnyben nem kis feladat. Ez­úton szeretném megköszönni a csapat nevében a jelentős anya­gi támogatást Barabás-Boldis Vandának, akinek a segítsége nélkül nem tudtunk volna részt venni­ a Székely Nemzeti Baj­nokság ezen turnéján". Huszár Kató Catrinoi: bajnoki meccsen nem szálltunk volna le Két csonka mérkőzés is volt a Gyergyó­­szentmiklóson megrendezett jégkorong Gyilkostó-kupán, a hazai Progym két mérkő­zése is csak negyven percet tartott. Először a Steaua, másnap az ISK HSC Csíkszere­da csapata hagyta el idő előtt a játékteret. A Steaua kapusa, Adrian Catrinoi lapunknak elmondta, igazából ő sem érti, mi történt, ab­ban azonban majdnem biztos, hogy bajnoki meccsen nem szállt volna le a katonacsapat. „A mérkőzés jól kezdődött, aztán nem tu­dom, mi történt, egyik dolog követte a má­sikat. Állítólag az edzőnk a kispadhoz hívta Gergely játékvezetőt, és elmondta neki, hogy ne csak mi kapjunk kiállításokat, mert a Progym játékosai is ugyanúgy szabálytalan­kodnak. A bíró a lelátóra küldte őt, aminek következtében úgy döntött, lehívja a csapa­tot a jégről, mivel mi játszani jöttünk, és nem azért, hogy lesérüljenek a játékosaink. Ez történt. Ha mindez bajnoki mérkőzésen törté­nik, akkor biztosan nem hívott volna le a jég­ről" - fejtette ki a bukarestiek ketrecvédője. A pletykák szerint, miután a játékvezető le­fújta a mérkőzést, a bukarestiek a kézfogás szándékával jöttek ki ismét a jégre, Catrinoi azonban elmondta, szerették volna lejátsza­ni a mérkőzést. „Azzal a szándékkal jöttünk vissza, hogy folytassuk a játékot, azonban Gergely Lehel túl hamar lefújta a mérkőzést. Valószínű, alig várta, hogy vége legyen. Mind vissza akartunk jönni, az edzőnk szólt, hogy mégis menjünk vissza játszani. Mi sporto­lók azt tesszük, amit az edzőnk mond ne­künk, legalábbis nálunk ez így működik, nem tudom, máshol hogy van ez. Tény, hogy ilyen a jégkorong, szükség van a testi kon­taktusra, azonban úgy érzem, Gergely Lehel szétfújta azt a mérkőzést. Mindent a bí­rói ítéletek váltottak ki" - mondta a gyergyói származású kapus. A bajnoksággal kapcsolatban a Steaua egyese lapunknak elmondta, sokat kell még dolgozni­uk, egy esetleges Marosvásárhelyre való köl­tözés pedig nagy előrelépés lenne a csapatnak. „Sok munka vár még ránk, főleg, ha el szeret­nénk érni a harmadik helyet, hisz ez jelenti a csapat elsődleges célkitűzését. Ez nem lesz egy­szerű, mivel két hetet edzünk, kettőt pedig nem. Nagyon nehéz így eredményt elérni. Hatalmas előrelépés lenne, ha Marosvásárhelyre költöz­hetnénk, azonban ameddig ez nem történik meg, úgy gondolom, fölösleges minderről beszélni. Remélem, sikerül" - zárta Adrian Catrinoi. K. L. Hatodik helyre csúszott­­ • • fi­a Jovo Az elmúlt hétvégén rendez­ték a Hargita megyei labdarú­gó 4. liga hetedik fordulóját, amelyet követően két csa­pat még mindig száz szá­zalékos a pontvadászatban. A Gyergyószentmiklósi Jö­vőnek nem sikerült a bravúr, Alin Covrig legénysége 2-0-ra elveszítette a Csíkszereda el­leni hazai rangadót. A FORDULÓ EREDMÉNYEI : Gyergyószentmiklósi Jö­­vő-FK Csíkszereda 0-2 (0-1), Szentegyházi Vasas- Székelykeresztúri Egyesülés 1-2 (0-2), Székelyudvarhelyi FC-Szépvízi MŰ 6-0 (1- 0), Maroshévízi Tudo­mány-Székely­udvarhelyi Roseal 1-2 (1-1), Parajdi SE-Csíkkarcfalvi Hargi­ta 0-0, Gyimesfelsőloki SE­­Homoródalmási Homoród 2-1 (2-0). Csíkszereda és a Székely­udvarhelyi FC is százszá­zalékos, mindkét csapatnak 21 pontja van, de pontegyen­lőség van a harmadik, negyedik, illetve ötödik he­lyen is. Székelykeresztúr, Maroshévíz és Csíkkarcfalva egyaránt 11 ponttal rendelke­zik. A Gyergyószentmiklósi Jövő jelenleg hatodik, 9 pon­tot szereztek eddig a kék­­fehérek, míg hetedik helyen Szentegyháza van 8 ponttal. A KÖVETKEZŐ FORDULÓ PROGRAMJA: Október 12.,­­ szom­bat: Csíkszereda-Szé­­kelyudvarhelyi FC (11 óra), Székelykeresztúr-Gyergyó­­szentmiklósi Jövő (16 óra), Csíkszépvíz-Gyimesfelsőlok (16 óra). Október 13., vasárnap: Csíkkarcfalva-Szentegyháza (16 óra), Homoródalmás- Maroshévíz (16 óra), Székelyudvarhelyi Roseal- Parajd (16 óra). Kertész László Győztek a kosaras fiúk Szombaton ismét pályára lépett a Gyergyói ISK U16-os korosztályú fiú csapata. A fiúk Kereső Zoltán edző vezetésével hazai pályán a LPS Phoenix Galac csapata ellen játszottak, a végeredmény pedig 91-69 lett a mieink javára. Az első negyedben még a galaciak ve­zettek, de aztán fordítottak, és uralták a játékot, 20 pontos vezetés elérve és tartva. A gyergyói csapatból a legtöbb pontot elért játé­kosok: Huszár Bence 24 pont, Páll Dániel 15 pont, Puskás Hunor 13 pont, Markos Norbert és Kassay Mátyás 11-11 pont. MOL Liga: kezd felzárkózni a Hbi Újabb két fordulót rendeztek az elmúlt hétvégén a jégkorong MOL Ligában, mindkét erdélyi csapat, a Brassói Corona és a HSC Csíkszereda is idegenben lépett jégre. Október 4-én, pénteken Du­naújvárosban vendégeske­dett a brassói csapat, a Cenk alattiak pedig 5-2 arány­ban elveszítették a mérkő­zést. 1-0-s Dab vezetésnél Wehrs még egyenlíteni tu­dott a második harmad ele­jén, azonban Pavuk, Peterdi, majd Papp növelte a Bikák előnyét. 4-1. A második har­mad végén Piszarenko hozta vissza a brassói reményeket, azonban a meccs vége előtt két perccel Galanisz mindent eldöntött. 5-2. A HSC Csíkszereda bünte­tők után tudott nyerni Érsekúj­váron, az 1-1-es első harmad után Mihály góljával vezetett 40 percet követően a csíki együt­tes. 1-2. A harmadik harmad­ban Péter növelte a szeredai előnyt, azonban Caladi és Sucharda góljaival egyenlíteni tudtak a hazaiak. 3-3, a túlóra nem döntött, míg büntetőkben a csíkiak voltak jobbak, 4-3-ra nyerték a mérkőzést. A játéknap utolsó mérkő­zésén magyar rangadót ren­deztek, ahol a Ferencváros különösebb probléma nélkül gyűrte le az Újpestet, 5-2 lett a végeredmény. Október 6-án, vasárnap Mis­kolcon sem ment sokkal jobban a brassói csapatnak, a máso­dik harmad 10. percében már 2-0-ra vezettek a Jegesmedvék, majd néhány perccel később Saluga tudott szépíteni. Nem sokkal az utolsó felvonás meg­kezdését követően Knox meg­szerezte a saját maga második és csapata harmadik talála­tát, amivel a miskolciak 3-1-re megnyerték a találkozót. Az Érsekújvár úgy tűnik, nagyon könnyen talpra tu­dott állni a HSC elleni vere­séget követően, vasárnap a Dunaújvárost verték 4-1-re a nyitramentiek. A HSC Csíkszereda Újpes­ten is nyerni tudott, 2-0-ra diadalmaskodtak a kék-fehé­rek. A második harmad ele­jén született meg a vezetőgól, ekkor Moldován Ervin talált a hazai kapuba. A mindent el­döntő találat a harmadik har­mad végén, pontosabban a 17. percben született, ekkor Mol­nár Zsombor használt ki egy emberelőnyös szituációt. 0-2. A tabellát jelenleg a Dunaúj­város vezeti 25 ponttal, máso­dik az Érsekújvár 23 ponttal, Brassó van a harmadik helyen 21 ponttal, míg a rájátszást érő negyedik pozíciót a HSC foglalja el, a csíkiak eddig 20 pontot szereztek. K. L. UrT}