Gyergyói Hírlap, 2014. április (5. évfolyam, 62-81. szám)

2014-04-04 / 65. szám

H GyergyóiBrnap Péntek-Vasárnap Csak még egyet! Egyetlen győzelemre van még szüksége a bajnoki bronzérem elhódításához a Gyergyó­­szentmiklósi Progym jégkorongcsapatának, miután a piros-fehérek 5-4 arányban legyőzték a Steauát tegnap este. A Farkas-legénység egy nem mindennapi meccset játszott a bukarestiekkel, a küzdőszellemnek és az akaraterőnek köszönhetően pedig a gyergyói csapat került ki győztesen. Kertész László E­z volt a bronzcsata har­madik mérkőzése, a két csapat először játszott Gyergyószentmiklóson a kis­­döntőben. Telt ház, és nem mindennapi hangulat fogad­ta a Progymot, a Step Dance Sportklub pom-pom lányai is belesegítettek a jó atmoszféra megteremtésébe. Ami a mérkőzést illeti, eléggé gyengén kezdett a Progym, a passzok nem iga­zán találtak emberhez, en­nek ellenére nem játszott abszolút mezőnyfölényben a Steaua, Catrinoi kapuja előtt is jócskán akadtak lehetősé­gek. A fővárosiak a 4. perc­ben már meg is szerezték a vezetést, egy gyors akciót kö­vetően Constantin keze len­dült először a magasba. 0-1. Sajnos itt nem hagyta abba a Steaua, a 9. percben Bocu használta ki a bukaresti­ek első emberelőnyét. Vol­tak egyenlítési lehetőségei a Progymnak, Catrinoi eszén azonban nem tudtak túljár­ni az első harmadban a ha­zai játékosok. Kétgólos előnnyel kezdte te­hát a második játékrészt a Progym, ebben a harmadban azonban már sokkal jobban, összeszedettebben játszottak a piros-fehérek. Az első ha­zai gól a harmad 12. percében esett, Hildebrand helyezett lö­vésével szemben semmit nem tehetett Catrinoi. A Progym csatárának góljába még a ka­puvas is belesegített, mind a jégen, mind pedig a lelátókon feltámadtak a remények. Két perccel később egy újabb gyergyói akciónál Kiricsenko passzolt szintén Hildebrandnak, a piros-fehé­rek kilencvenkilencese pedig hatalmas gólt lőtt, szinte fel­robbantván a csarnokot. 2-2. Sajnos egy újabb Steaua-gól rondított bele a hazai publi­kum ünneplésébe, két buka­resti játékos ment egyetlen védővel és Molnár Szabolcs kapussal szembe, Georgescu pedig magabiztosan vágta a korongot a gyergyói háló­ba. 2-3. Az utolsó harmad történé­seit nehéz szavakba önteni, örömmámor, dráma, gya­korlatilag minden volt amit el lehet képzelni. A harmad 4. percében Laczkó eresz­tett el egy sistergős bombát a kék­ vonalról a pakk pedig Catrinoi kapujába vágódott. 3-3. Hat perccel a harmad vége előtt Pál Zsombor pas­­­szolt Péternek­, ő közvet­len közelről lőtt Catrinoiba, a kipattanóra azonban ér­kezett Adorján, és meg­szerezte csapata számára a vezetést. 4-3. Óriási hangulatot vará­zsolt a gyergyói publikum, úgy tűnt, hogy a Csíkszeredai hátvéd gólja győzelmet érhet, ekkor azonban egy emberelő­nyös helyzetben jött a Steaua, Kostandi pedig nagy gólt lőtt a kék vonalról. 4-4. Ekkor lépett be a dráma a mérkőzés forgatókönyvébe, 24 másodperccel az utolsó du­daszó előtt, Nyerges estében lőtt még Catrinoi kapujára, a korong pedig átjutott a fővá­rosiak ketrecvédőjén. 5-4. Ha­talmas ünneplésbe kezdett a piros-fehér publikum, a vé­gén még kapusát is lehozta a Steaua, azonban nem tudott már egyenlíteni. Gyergyószentmiklósi Progym-Bukaresti Stea­­ua­ Rangers 5-4 (0-2, 2-1, 3-1). Gólszerzők: Hildebrand 2, Laczkó, Adorján és Nyer­ges, illetve Constantin, Bocu és Georgescu. Még csak egy győzelem­re van szüksége a bronzérem megszerzéséhez a gyergyói csapatnak, ha Farkas Csaba le­gényei a ma esti mérkőzésen is diadalmaskodni tudnak, akkor övék a végső dicsőség. Nagyon közel van a pillanat, hogy hos­­­szú évek után csapat és szur­kolótábora ismét bronzérmet ünnepeljen Gyergyószentmik­lóson. A bronzcsata negye­dik mérkőzése ma este 19 órától kezdődik. Ami a bajnokság döntőjét ille­ti, a - Progymhoz hasonlóan - HSC Csíkszereda is 2-1-re ve­zet összesítésben, a kék-fehé­rek 5-2 arányban múlták felül a Brassói Coronát csütörtök este. A Jövő és a Bástya is idegenben játszik A Gyergyószentmiklósi Jö­vő, valamint a Szárhegyi Bás­tya is vendégként lép pályára ezen a hétvégén, Alin Covrig csapata Homoródalmáson, míg a zöld-fehérek Csíkszentkirályon próbálnak pontokat szerezni. Semmi nem változott a Bástyánál Ezen a hétvégén a Csík körzeti hatodik liga tava­szi küzdelmei is elkezdőd­nek, a Szárhegyi Bástya Csíkszentkirályon vendéges­kedik vasárnap. Megtudtuk, a játékoskeretet illetően sem­mi nem változott a szezon első feléhez képest, a Bástya célki­tűzése pedig továbbra is az 5. ligába való feljutás. A hatcsapatos bajnok­ságot Csíkcsicsó vezeti 21 ponttal, utána pedig Szár­­hegynek, Szentmihálynak és Csíkszentkirálynak is 15 pontja van a következő három helyen. A hatpontos lemara­dás ellenére a zöld-fehérek bíznak a felzárkózásban. „Ke­ményebb volt a csapat tavaszi felkészülése, mint máskor, és úgy tűnik, hogy a játékosa­ink is jobban összeszoktak. Célunk az első hely meg­szerzése, fel szeretnénk jut­ni" - nyilatkozta lapunknak Györffy Zsolt, a Bástya veze­tője. A Csíkszentkirály-Szár­­hegy összecsapásra vasárnap 13 órától kerül sor. Két meccsből ugyanen­­­nyi győzelmet tudhat eddig magáénak a jövő, a Coviig­­csapat nagyszerűen kezd­te a tavaszi idényt. Először Parajdon diadalmaskodtak 5-0-ra, majd hazai pályán a Székelyudvarhelyi Roseal el­len nyertek 3-1-re a kék-fe­hérek. A papírforma ezúttal is a gyergyói csapatnak kedvez, az almásiak a bajnokság utol­só pozícióját foglalják el, a­­ 18-as gólkülönbségük pedig újabb ok arra, hogy a jövőnek kötelező a győzelem. A legutóbbi fordulóban 6-2- re kapott ki Szentegyházán az almási csapat, hazai pályán azonban vélhetően jobban megy nekik, az utolsó otthoni meccsükön Székelykeresztúr együttesét verték 2-1-re. Csapatunknál nem fog pályára lépni Alin Covrig edző-játékos, ő a begyűjtött sárga lapok miatt tölti eltiltá­sát, azonban nagy valószínű­séggel már játszani tud Daniel Dunca, akire a hátsó alakzat­nak, valamint a középpályá­nak is nagy szüksége van. A Homoródalmási Homoród- Gyergyószentmiklósi Jövő mérkőzést április 6-án, vasár­nap rendezik 16 órától. K. L. Homoródalmás A KÖVETKEZŐ ELLENFÉL BL: előnyben a Real és a PSG A Real Madrid hazai pá­lyán 3-0-ra legyőzte a tavaly döntős Borussia Dortmundot, míg a Paris Saint-Germain 3-1-re a vendég Chelsea-t a labdarúgó Bajnokok Ligá­ja negyeddöntőjének szerda esti mérkőzésein. A királyi gárda végig jobban és magabiztosan futballoz­va szerzett megnyugtatónak tűnő előnyt a jövő keddi vis­­­szavágóra, így jó eséllyel vis­­­szavághat riválisának az elődöntőben egy évvel ez­előtt elszenvedett kudarcért. A spanyol együttes harma­dik gólját a portugál Cristiano Ronaldo szerezte, aki a mos­tani kiírásban immár 14-szer volt eredményes, ezzel beál­lította a Lionel Messi és José Altafini által közösen tartott rekordot az egy európai kupa­szezonon belül szerzett talá­latok számát tekintve. A másik, párizsi találko­zó előtt a két csapat szur­kolói összeverekedtek a francia főváros központjá­ban. A jelentések szerint 200 drukker csapott össze, és a három perccel később hely­színre érkező rendőrök vá­lasztották szét a feleket. A 3-1-es hazai sikerrel záruló mérkőzés után mindkét csa­pat trénere arról beszélt, hogy mekkora szerepe lehet a to­vábbjutásban a csereként be­álló Javier Pastore 93. percben lőtt góljának. BL-negyeddöntő, első mérkőzések Paris Saint-Germain (fran­­cia)-Chelsea (angol) 3-1 (1- 1). Gólszerző: Lavezzi, D. Luiz (öngól) és Pastore, il­letve Hazard. Real Madrid (spanyol)-Borussia Dortmund (német) 3-0 (2-0). Gólszerzők: Bale, Isco és Ronaldo. Koráb­bi, már közölt eredmények: FC Barcelona (spanyol)-Atlético Madrid (spanyol) 1-1 és Man­chester United (angol)-Bayern München (német) 1-1. A visszavágókat jövő ked­den és szerdán (április 8-9.) rendezik. CHAMPIONS LEAGUE