Hajdú-Bihari Napló, 1982. október (39. évfolyam, 230-256. szám)

1982-10-10 / 238. szám

t hosszantó vereség ez utolsó percbe* Videoton-DMVSC 1-0­­0-0) Nagyerdei stadion, 12 ezer néző, vezette: Tompa. VIDEOTON: Disztl P. — Végh, Disztl L., Csuhay, Hor­váth — Palkovics, Csongrádi, Vadász — Zsinka, Szabó, Májer. DMVSC: Mező — Ludánszky, Szigeti, Mohácsi, Fo­dor — Menyhárt, Tóth, Sallai — Farkas, Kerekes, Janko­vics. Csere: Mohácsi helyett Tímár az 51. percben, Zsinka he­lyett Borsányi a 82. percben, Jankovics helyett Selyem a 85. percben. Gól: Májer a 89. percben. Sárga lap: Csongrádi a 23. percben, Szigeti a 77. percben. Napsütéses időben, mint­egy 12 ezer néző előtt válasz­tott térfelet Menyhárt és Csongrádi, a két csapatkapi­tány. A debreceniek kezdték a játékot, s már az első percben nagy helyzet adó­dott a vendéggárda kapujá­nál, de Tóth Ernő Farkas beadását gyengén és pontat­lanul helyezte. A 10. percben Fodor balról fej­magasságban belőtt labdáját Szigeti rábó­lintotta, amit Disztl P. bra­vúrral szögletre mentett. A 20. percben a fehérvári Sza­bó a támadást vezető Szige­tivel ütközött, s lábát fájlal­va a földön fekve maradt. Az esetnél Csongrádi felesleges reklamálását Tompa játékve­zető sárga lappal büntette. A Videoton egyre passzívabb labdatartásra rendezkedett be. A 30. percben Mohácsi 40 méteres nagyszerű átadás­sal szöktette a jobb oldalon Farkast, akinek beadásából Sallai nagy helyzetben egy védő lábába rúgta a labdát. A szögletből Sallai kapott átadást, ügyesen betört az ötös sarkáig, de lövés helyett rossz beadást választott. A 32. percben a lépéselőnyben levő Kerekest Csuhay a 16- oson belül hátulról fellökte. Tompa 11-es helyett érthe­tetlenül szögletet ítélt. A 41. percben ugyancsak Csuhay lökte fel a magát jó testcsel­lel tisztára játszó Tóthot. A félidő utolsó percében Szi­geti 40 méterről erőtlenül fe­jelt haza kapusának, aki csak a 16-oson kívülre fut­va tudott lábbal hárítani. Az eset után Vadász csúnyán rátartott Mohácsi lábára, akit ápolni is kellett. A második játékrész erő­teljesebb hazai rohamokkal kezdődött. A 47. percben Csongrádi lerántotta Tóthot, 22 méterre a kaputól. A sér­tett szabadrúgása épphogy elkerülte a bal felső sarkot. Az 53. percben Fodor 30 mé­teres lövése Disztl P.-t, s a felső lécet érintve hagyta el a játékteret. A 60. percben újra Tóth E. próbálkozott, de 18 méteres lövése a kapus ölében halt el. A 73. percben is ő csavarta be veszélyesen a labdát az alapvonal köze­léből, de a fehérvári kapus szögletre mentett. A 77. perc­ben Szigeti Csongrádi­ felvá­gásáért sárga lapot kapott. A 86. percben a 20 méterre sza­badrúgáshoz leállított labdát Tóth E. élesen ellőtte a sor­fal mellett, melyet Disztl csak kiütni tudott. A 89. percben az alig hét perce csereként beállt Borsányi Menyhárt és Fodor között ugrott ki a felező vonalnál, elviharzott a jobb szélen, beadását Csongrádi rálőtte. A labda a védőkön irányt változtatott, amit Mező sze­rencsétlenül épp a bal olda­lon érkező Májer elé ütött, aki jobbal eldöntötte a két pont sorsát. 1—0 a VIDEO­TON javára. A nézők hamar kiismerhet­ték a vendégcsapat taktiká­ját, akiknek szemmel látható volt egyetlen pontra való tö­rekvésük. Megerősített véde­lem és sokszor a gáncsolások­tól sem visszariadó középpá­lyás és támadósor állta útját a helyzeteket sorra elpuskázó hazai csatároknak. Csuhay és Csongrádi menetrendszerű felrúgásokkal vétette észre magát, melyekért utóbbi sár­ga helyett piros lapot is kap­hatott volna a mérkőzés vé­gére. A játék színvonala köze­pes volt az első 45 percben. Tucatnyi debreceni helyzettel szemben a fehérváriak egy­szer sem tették próbára Me­zőt. A második félidőben egyre jobban beszorult a vendég­gárda, melynek kapuját leg­többször Tóth E. próbálta lö­vésekkel bevenni. A Video­tonnak egyetlen helyzete adó­dott a mérkőzésen — peches módon épp az utolsó percig jól helytálló debreceni ka­pus és védelem hibájából —, s ezt ki tudta használni. „Ilyen a futball” — hangozhat a köz­hely. A DMVSC-ből Fodor és cse­réjéig Mohácsi kitűnően helyt állt. A középpályások közül Tóth E. volt a legjobb. Sallai mezőnymunkájával, Meny­hárt pedig térdölelő átadásai­val tűnt ki. A csatárok közül Farkas gyengébb napot fo­gott ki, Jankovics csak a me­zőnyben vétette észre magát, Kerekest pedig szorosan őriz­ték. A Videotonban Disztl P., Végh, Palkovics és Szabó já­téka dicsérhető. Végered­ményben a DMVSC helyzetei és mezőfölénye alapján győ­zelmet kellett volna hogy arasson. A többnyire taktikusan, sokszor szabálytalanul véde­kező Videoton szerencsés győ­zelmet aratott, rendkívül erélytelen játékvezetés mel­lett. Csuhák Zoltán További eredmények: MTK-VM —Tatabánya 2—1 (1—1), Nyíregyháza—ZTE 2— 1 (2—0), Pécs—Diósgyőr 2— 1 (2—0), Haladás—Békéscsaba 1—1 (0—0), Vasas—Ú. Dózsa 3—2 (2—1), Bp. Honvéd—FTC 3—2 (2—1). Ma játsszák: Rába ETO— Csepel. A TÁBLÁZ­AT ÁLLÁSA: Kerekes és Csuhay egyik vitatott „találkozása” a büntető­­területen belül 1. Ferencváros 7 5 11 19— 9 11 2. Rába ETO 6 5—1 18— 3 10 3. Csepel 6 4 2 — 12— 6 10 4. Bp. Honvéd 7 4 — 3 12—10 S 5. Vasas -7313 15—14 7 6. Ü. Dózsa 7 2 3 2 12—11 7 7. DMVSC 7 2 3 2 8— 7 7 8. Békéscsaba 7 2 3 2 12—12 7 8. Pécs 7 3 13 10—11 7 10. VIDEOTON 7 3—4 12—13 6 11. Tatabánya 7 2 2 3 9—11 6 12. Diósgyőr 7 2 2 3 10—13 6 13. Nyíregyháza 7 2 1 4 5—10 5 14. MTK-VM 7 2 1 4 5—16 5 15. ZTE 7 2 — 5 7—12 4 16. Haladás 7 1 2 4 5—14 4 Ma: HMSB-D. Kinizsi Az NB II-es labdarúgó­bajnokság 10. fordulójára ma délután kerül sor. A D. Kinizsi 14 órától Hódmező­vásárhelyen csap össze a he­lyi II. osztályú együttessel. A két csapat jól ismeri egy­mást, évek óta összeméri tudását, hisz mindketten az NB II. keleti csoportjában végeztek az első öt között. Tavaly mind a debreceni, mind a vásárhelyi mérkő­zésen döntetlen eredmény született, s a D. Kinizsi ve­zető­edzője, Nagy György most is elégedett lenne az egy pont megszerzésével. Hazai környezetben ugyanis nagyon nehéz ellenfélnek ígérkezik a HMSE, hisz két héttel korábban az éllovas Volán se bírt a csongrádiak­kal, s pont nélkül távozott. Ráadásul tovább szaporod­tak az edző gondjai: a mű­tét után álló Puskás és a húzódást szenvedett Orens­­tein után Maczkóra és An­­dirkóra se számíthat a csa­pat összeállításánál. (Maczkó Achilles-ín-szakadás, míg Andirkó két begyűjtött sár­galapja miatt marad ki az utazó csapatból.) Az egyetlen jó hír, hogy Leiszt viszont helyet kap a kispadon, s csereként esetleg játékára is sor kerülhet, mivel egy hó­napja együtt készül a töb­biekkel. A pályára lépő várható tizenegy: Kun — Garam­­völgyi, Takács, Tőzsér, Vaj­da — Szabó, Halla, Magyar — Fehér, Bodonyi, Tóth. A kispadra Kripkó, az em­lített Leiszt és Kerekes Cs. fog ülni. röplabda nb­i DMVSC—DUTÉP 3:L A vezetők bíráskodásával le­­csütörtöki, Debrecenben le­­zajlott visszavágón a DUTÉP játszott női röplabda NB I- csak a második játszmában DMVSC— nyújtott jó teljesítményt, DUTÉP SC találkozó ered- egyébként 8 DMVSC bizto­­ménye a pénteki, Kecske­ . _ „ . .. méten rendezett visszavágón san szerezte meg a 3:1 (9, lényegében megismétlődött, ,6’,4’ ) aranyu győzelmet a debreceniek 3:1 arányban Kitűntek: Leisztné, Illésné, győztek: Kincses, illetve Felföldiné A Hurák és Bogyó játék- és Feith. Férfi kézilabda NB I­ I. Dózsa—FTC 22—21 /0—9*. Városi Sportcsarnok, 600 néző, vezette Kaszab. D. Dózsa: Med­­gyessy — Homovics 3, Raskó 2, GYŐRFFY 5, Kordás, BOGÁRDI 5/1, Menyhért 1, csere: Biró (ka­pus), dr. Süvöltős, Péter J. 1, Horváth, MOLNÁR F. 5/2. Az ellenfél legtöbb gólját Szilágyi 7 dobta. Kiállítások: 8 perc a Dózsá­nál, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/3 a Dózsánál, illetve 4/4. A Képes Sport által a forduló legizgalmasabb mérkőzésének beharangozott debreceni találko­zó Szilágyi—Bogárdi lövőpár­bajjal kezdődött, s az első hat gólon testvériesen megosztoztak. (3:3.) Belelendült a „Fradi”, há­rom góllal elhúzott (3:6), majd a félidő befejezése előtt már egyenlő volt az állás. A második 30 percet huszáros rohamokkal kezdték a dózsá­­sok, de csak 13:13 után tudtak megnyugtató előnyt szerezni (17:13). Már 10 perc se volt a találko­zóból, amikor Medgyessy 19— 17-es állásnál útját állta Szilágyi közeli bombájának, s az indí­tásból Bogárdi megszerezte a csapat 20. gólját. Megnyugtató­nak tűnt az előny. Nem így gon­dolta az FTC: emberhátrányból is ledolgozta hátrányát, s a haj­rát 20—20-szal nyitották az együttesek. Valamivel több volt még hát­ra két percnél, s újból vezetést szerzett a D. Dózsa. A követke­ző debreceni támadásnál Molnár F. összecsapott Hoffmannak az FTC kapusával, amiért kiállítot­ták. A fradisok „elindították” magukat, s a mérkőzés legjobb­ja, Győrffy nagyon megdolgo­zott az újabb gólért. Fel se ocsúdtak a belügyiek, amikor Csizmadia ismét egy gólra fel­hozta csapatát. Ismét Bogárdi kezében volt a lehetőség az előny növelésére, de hibázott. Másodpercek maradtak a küzde­lemből, de a labda az FTC-já­­tékosok kezében volt, a lövést most is Csizmadia vállalta el, ezúttal sikertelenül, így maradt a 22—21-es eredmény a D. Dó­zsa javára. ÖTTUSA VB Rómában, az öttusa világbaj­nokság utolsó versenynapján, szombaton délelőtt a terepfutás­ra került sor. A magyar váloga­tott folytatta eddigi, várakozáson felüli jó szereplését, s az előze­tes aggodalmakkal szemben nemcsak megtartotta a franciák­kal szemben a harmadik helyet, hanem az olaszok megelőzésével futóteljesítményük alapján egy lépcsőfokot még előre is léptek, s végül az összetett csapatver­seny ezüstérmét harcolták ki. Egyéniben ugyan nem sikerült érmes helyezést szerezni, viszont a magyarok kiegyensúlyozott versenyzését bizonyítja, hogy mindhárom csapattag az első tíz között végzett. A legjobban a felkészülés utolsó szakaszáig tar­talékként készülő Pajor Gábor szerepelt, aki ötödik lett. Császá­ri Attila a hetedik, Mizsér Attila pedig a kilencedik helyen zárta az 1982. évi öttusa világbajnoksá­got. (MTI) Mai sportműsor Asztalitenisz Élelmiszeripari tornaterme, 8: Megyei ifjúsági női, férfi tízek bajnoksága. Befejező küzdelmek. Kézilabda Vénkerti pálya, 10: D. Vörös Meteor—DMVSC II. (női megyei). Vidéken: Nádudvar u.—Polgár (14, férfi megyei), Rába—Hajdú­­dorog (10,15, férfi megyei), De­recske-Berettyóújfalui MSE (10.30, férfi megyei­­), Hajdú­szoboszlói Bocskai—Berettyóújfa­lui MSE (10, női megyei), Hajdú­­sámson—Püspökladányi Zola (10, női megyei), Hajdúböszörmény- Hajdú Vasas 10, női megyei), Földes—D. Közútépítők II. (10, női megyei). Kosárlabda Nyomtató utcai Általános Is­kola tornaterme, 11.30: D. Uni­versitas—Békéscsabai ÁFÉSZ (női NB II). Labdarúgás Egyetemi sporttelep (Dóczy J. u.), 14: D. Universitas—Hajdúszo­boszlói Bocskai (Demeter). Te­rületi bajnoki mérkőzés. — Gázvezeték utcai pálya, 14: D. Volán—Nagyrábé. Megyei bajno­ki találkozó. 4 Vidéken. Terület bajnokság (14): Balmazújváros—Tiszavas­vári, Hajdúböszörményi Bocskai —Püspökladányi MÁV, Hajdú Vasas—Honvéd Bem J. SE. — Megyei bajnokság (14): Beret­­­tyóújfalu—Polgár, Kaba—Körös­szegapáti, Vámospércs—Hajdúdo­­rog, Létavértes—Derecske, Nyir­­adony—Nádudvar, Sárrétudvari— Hajdúnánás, Újszentmargita— Komádi. Röplabda Móricz Zsigmond körúti pálya, 11: D. Universitas—Kazincbarci­kai Vegyész (férfi NB II). Sakk Egyetem téri kémiai épület, 10: D. Universitas—MTK-VM. Férfi, női OB I-es csapatbajnoki mér­kőzések. ötven év -100000 lépés Szabó László nemzetközi nagymester vá­logatott játszmáinak gyűjteményét a fenti címmel jelentette meg a közelmúltban a Sport Kiadó. Szabó László 1917. március 17-én született, 1932-ben kezdett el verse­nyezni, így az 1982-ben megjelent kötet a sakktábla mellett eltöltött ötven esztendő terméséből ad válogatást. A könyv mint olvasmány is érdekes, hi­szen a nagymester a játszmákat elemezve felidézi az egykori versenyek hangulatát, és így képet kaphatunk Szabó László csodála­tos, olykor azonban drámai fordulatokban gazdag pályafutásáról. Az író Szabó László szerény mértéktartás­sal rajzolja meg a sakkozó Szabó László pályaképét. A világháborút megelőző évek­ben bontakozott ki Szabó László tehetsége. Tata óvárosban 1935-ben érte el élete első ki­ugró nagy eredményét, de elért sportsike­rénél többre kell tartanunk játszmáinak tar­talmi gazdagságát. Szabó már akkor hallat­lanul színesen játszott, egészen rendkívüli kombinatív készséget mutatott be játszmái­ban. A világháború majdnem derékba törte Sakkozói pályáját. Munkaszolgálatos volt, majd hadifogoly 1940-től 1945-ig. A második világháború után Szabó Lász­lót ott látjuk Európa jelentős nemzetközi versenyein. 1948-ban élete egyik legnagyobb sikerét érte el a salzsjöbadeni zónaközi dön­tő második helyezésének megszerzésével. Háromszor szerepelt a világbajnokjelöltek versenyén (Budapest 1950, Zürich 1953, Amszterdam 1956). Az utóbbin holtverseny­ben harmadik helyen végzett. Tornagyőzel­meinek számát fel sem tudjuk sorolni, mi­ként, azt hiszem, felesleges számba venni magyar bajnoki győzelmeinek a számát. Aki a kötet játszmáit végigelemzi, az előtt kitárulkozik Szabó László emberi és sakko­zói egyénisége. És felvetődik a kérdés, mi­ért nem jutott el ez a tüneményes tehetségű magyar sakkozó odáig, hogy párosmérkőzést játsszon a világbajnoki címért? Játszmái a sakkirodalom gyöngyszemei. A középjáték­ban fantáziája mindig frissen buzgott, vég­játék-technikája egészen kiváló. Akkor hát miért nem sikerült? Én azt hiszem, két do­log akadályozta meg ebben. Az egyik az, hogy élete végéig magában hordozta a világ­háború sebeit, a másik pedig, hogy verseny­zői adottságai nem álltak arányban sakko­zói képességeivel. A kritikus pillanatokban, az igazán nagy siker küszöbén botlott meg néhányszor megmagyarázhatatlan hibákat ejtve. Szabó László még ma is versenyez, játszik csapatában, az MTK VM-ben (életében so­hasem cserélt klubot), s olykor-olykor elin­dul nemzetközi versenyeken is. Bizonyára alkot még szép játszmákat De életműve tel­jes és egész. Minden bizonnyal túlzás nélkül elmondhatjuk, hogy a XX. század második felének legkiválóbb nagymesterei között kell számon tartanunk. A kötet egyetlen egyesület s egyetlen sak­kot igazán szerető ember könyvtárából sem hiányozhat. Mert Szabó László Maróczyhoz hasonlóan kiváló sakkpedagógus is, játszmáinak elem­zése felér egy elméleti előadással. Filep Tibor ­ ATLÉTIKA Miskolcon került sor az olim­piai reménységek versenyére. A területi bajnokságon a KSI, az NYVSSC, a KVSE, a DVTK és a DSI csapata révén a legerő­sebb mezőny gyűlt össze az országban. Serdülő A. ötpróba. (8+1 fő Indulása kötelező.) Összetett pontverseny: 1. Debreceni Sportiskola 45 257. Lányok: ki­emelkedően szerepelt Fekete Il­dikó, aki 100 gáton és távolban is aranyjelvényes szintet ért el. A csapat tagja volt még: Ba­logh, Ladányi, Pósa, Csapó, Vi­­­zi, Kovács Zs., Pétercsák és Szűk. Fiúk: Szabó Pál szere­pelt kiemelkedően a DSI csapa­tából, összetettben aranyjelvé­nyes szintet ért el. A csapat tagja volt még: Varga, Biró, Szilágyi, Hunyadvári, Somogyi, Tóth, Antal és Kiss. Serdülő B (10+1 fő). Négypróba, összetett pontverseny: 1. NYVSSC 38 602 ,... 3. DSI 37 282. Lányok: Csapó Katalin volt a leg­eredményesebb debreceni 2617 ponttal. A csapat tagja volt még Kovács, Józsa, Juhász, Sásdi, Jó­­zsa J., Hadházi, Egri, Vásárhelyi, Nagy, Beöthi. Fiúk: Perjés Péter 1879 ponttal volt a legjobb. A DSI többi tagja: Luxeder, Szatmári, Keszthelyi, Bíró, Csizmadia, Pi­­tuk, Tóth, Oláh, Koncz, Kállai. * * * A járások közötti csapatbajnok­ság VI. fordulójában ismét a püs­pökladányi járás csapata volt a legjobb. Az összetett csapatver­senyt azonban korábbi jó teljesít­ményével Hajdúböszörmény együttese nyerte. A VI. forduló győztesei. Nők: 100: Skoumal (Püspökladány) 13,1. — 400: Szabó (debreceni járás) 64,6. — 4X800: Püspökladány 11,22,7. — Magas: Dobronszky (Hajdúböszörmény) 140. — Súly: Lengyelné (Egyek) 10,52. — Ge­rely: Molnár (Hajdúböszörmény) 35,40. — Férfiak: 100: Pálóczy (Hajdúnánás) 11,3. — 400: Bojtor (Hajdúszoboszló) 52,6. — 3000: Bo­rús (Vámospércs) 10:07.2. — 1­800: Hajdúszoboszló 9:03.7. — Távol: Erdei (Hajdúböszörmény) 620. — Diszkosz: Nagy (Hajdúbö­szörmény) 43:06. A VI. forduló pontversenye: 1. Püspökladányi járás 67,5, 2. Debreceni járás és Hajdúböszörmény 59, 4. Hajdúná­nás 47,5, 6. Hajdúszoboszló 44, 6. Berettyóújfalui járás 17. Az összetett pontverseny vég­eredménye: 1. Hajdúböszörmény 480,5, 2. Debreceni járás 375, 3. Püspökladányi járás 335, 4. Haj­dúnánás 320,5, 5. Hajdúszoboszló 299, 6. Berettyóújfalui járás 12. BIRKÓZÁS Törökszentmiklóson területi „A” és „B” kötöttfogású birkózó­­versenyen a nagyrábéi szakosz­tály a következő helyezéseket érte el: 41 kg: 1. Gara, 3. Mészáros. — 49: 3. Lőrincz. — 53: 1. Tóth. — 58: 1. Forgács.-----1-58: 2. Mózsik. Cegléden az országos úttörő B kötöttfogású birkózóversenyen a Püspökladányi MÁV versenyzői közül 41 kg-ban Juhász a 3., 58 kg-ban pedig Oláh a 2. helyen végzett. CSELGÁNCS A Debreceni Sportiskola rende­zésében bonyolították az úttörő nő III. körzeti rangsorversenyt, ahol hat egyesület 107 sportolója indult. A debreceniek a következő eredményeket érték el. Úttörő II (1971-es születésűek). 29 kg: 3. Vasó.32: 1. Szabó Fe­renc. 5. Oláh. — 35: 5. Pákozdi. — 38: 1. Bán András. 3. Papp. 5. Ba­­ranyi. — 41: 3. Dobi. 5. Hók. — 45: 1. Hegyvári. 2. Papp. — 49: 1. Cza­­kó József. 3. Mácza. 4. Sulyok. 5. Horváth. — 5­ 3: 2. Ördög. — 58: 3. Füzesi.-----+SR: 1. Szabó Tamás. Úttörő III. (1970). 35 kg: 5. Burai. — 38: 5. Kecse. — 41: 2. Micskei. — 49: 1. Pataki Zsolt, 5. Kubinys. — 53: 1. Bereczki Sándor. 2. Ha­mar. — +58: 4. Páll. LABDARÚGÁS Debrecen járási bajnokság A- csoport: DUSF­TI —Hajdiisámson 2—4. Egret­—Hajdúbagos 5—0. fz. szücsege—Görbeháza 3—2, Sá­ránd—Józsa 1—3, Monostorpá­lyi—Mikepércs 2—2. Öt forduló után Mikepércs 9 ponttal áll az élen. B-csoport: Fülöp—Álmosd 2—1, Bagamér—Kokad 5—2, Nyír­­mártonfalva—D. Hunyadi 1—3, Hajdúhadház—Nyírábrány 0—2, Hosszúpályi—Nyíracsád 3—0. Öt forduló után Nyírábrány vezet 8 ponttal. Berettyóújfalui járási bajnok­ság: Berekböszörmény—Tépe­s— I. Biharkeresztes—Mezősas 2—2, Mezőpeterd—Kőrösszakál 8—3, Csökmő—Magyerhomorog 3—0, Gáborján—Konyár 1—2, Zsáka— Kismarja 2—0, Hencida—Pocsaj 1—1, Szentpéterszeg—Esztár 5—0. A hetedik forduló után Tépének 14 pontja van! Püspökladányi járási bajnok­ság: Báránd—Bihartorda 3—1, Bi­­harnagybajom—Sáp 8—0, Ebes- Nagyhegyes 0—2, Földes—Hajdú­­szovát 0—3. Hat forduló után Haj­­dúszovát és Báránd egyaránt 9 pontos. RÖPLABDA DUSE—Nyíregyházi TE 3:6 (7, 8, 6). NB II-es női mérkőzés. DVSE: Pozsgai, dr. Újhelyi E., Oláh, Nagy, Kolbe, Mezei. — Cse­re: Benedek, dr. Újhelyi P., Szűcs. Sátoraljaújhely—D. Kinizsi 3:6 (6, 7, 11). Sátoraljaújhely, NB II­es férfi mérkőzés. Kinizsi, Öt­vös, Molnár, Vincze, Penyige, Czifra, Orenstein. Csere: Palla, Lakatos. Nyíregyházi Mezőgazd. Főisko­la—DVSE 3:2 (Nyíregyházán le­játszott NB II-es férfi mérkőzés.) TEKE NB II Eredmények. Férfi mérkőzés: DMVSC—Kőbányai Sörgyár 5:3 (2541—2531), Vass 438, Meleska 453, illetve Bíró 456, Tamási 442. Női mérkőzés: DMVSC—Vasas Ikarusz 6:2 (2342—2107), Rózsáné 421, Baner 422, illetve Fehér 433, Rózsa 391. NB III-as eredmények: DMVSC II. —Mezőtúr 5:2, Hajdúnánás— Délibáb 7:1, SZELE II.—Berettyó­újfalu 7:1, DVSE—BHG 7:1, Nyír­egyházi TITÁSZ—Szolnoki MÁV MTE 8:2. A TORNA Harminc nő és huszonnyolc férfi versenyző részvételével a Vénkerti Általános Iskola torna­termében rendezték meg Debre­cen város egyéni tornászbajnok­ságát. E verseny jelentős állomá­sa volt az idei megyei területi és országos bajnokságok előtti fel­készülésben. Győztesek. Nők, III. osztály: Dányádi (DUSE). — Ifj. HI. osztály: Szabó A. (DU­SE). — Ifj. I. o.: Körtvélyesi (DSI). — Serdülő I. o.: Tóth J. (DSI). — Serdülő I. o.: Simon (DSI). Férfiak. Felnőtt III. o.: Szitka (DMVSC). - Ifj. II. o.: Szilágyi (Kossuth Gimnázium TSK). — Serdülő II. o.: Tokár (DSI). — Serdülő I. o.: Gál (DSI). A serdülő leány H. osztályú tornász vidékbajnokságon — Bu­dapesten — a D. Sportiskola (Szénási, Winkler, Horváth, Csősz, Bács, Simon) 170,95 pont­tal negyedik helyezést ért el. VÍZILABDA Befejeződtek a Magyar Nép­köztársasági Kupa selejtezői. A Debreceni Dózsa a várakozásnak megfelelően szerepelt — erősebb ellenfeleivel szemben nem tudta kiharcolni a továbbjutást. Az utolsó két mérkőzésen a Dózsa a következőképpen szere­pelt: KSI—D. Dózsa 16—10 (4—1, 4—2, 5—1, 3—6). Dózsa: Kákonyi, Szabó, Nagy 1, Vanger 2, Lakó 3, dr. Papp, Reá 3. — Csere: Bük­kös 1 1, Honti, Molnár és Navra­­til D. Dózsa—MAFC 8—6 (1—2, 1— 1, 2—1, 4—2). A fenti csapat De­meterrel egészült ki. Góldobók: Reá 3, Vanger 2, dr. Papp, Lakó és Bükkös 1. EREDMÉNYEK HAJDO-BIHARI NAPLÓ - 1882, OKTOBER 10.