Hajdú-Bihari Napló, 1995. szeptember (52. évfolyam, 206-231. szám)

1995-09-25 / 226. szám

8 HAJDÚ-BIHARI NAPLÓ Az NB I. további eredményei MTK-Kispest-Honvéd FC 0-1 (0-0). Hungária körút, 4000 néző, vezette: Pillér. Gólszerző: Bárányos. Ferencváros-Győri ETO FC 2-0 (0-0). Üllői út, 12 000 néző, vezette: Varga S. Gólszerzők: Kopunovics, Kuntics. Kiállítva: Radics. Stadler FC-Csepel SC 0-0. Akasztó, 2000 néző, vezette: Kurmai. Pécsi MFC-Haladás VSE 0-1 (0-0). Pécs, 3000 néző, vezette: Arany. Gólszerző: Majoros. Kiállítva: Tököli, illetve Szekér. Újpesti TE-Parmalat FC 4-0 (1-0). Megyeri út, 4000 néző, vezette: Vágner. Gólszerzők: Belvon, Szanyó (11-esből), Jenei 2. Kiállítva: Zimmermann. BVSC-Dreher-Vasas C. Vigadó 2-0 (2-0). Szőnyi út, 3000 néző, vezette: Stamler. Gólszerzők: Komódi, Orosz. Kiállítva: Jessy. Az NB I. állása 1. BVSC-Dreher 8 6 1 1 14-4 19 2. Csepel SC 8 5 3 - 16- 8 18 3. Ferencváros 7 5-2 13- 6 15 4. DVSC-Epona 8 4 2 2 9-10 14 5. Újpesti TE 7 4 1 2 13-6 13 6. MTK 7 4 1 2 13-7 13 7. Vác 8 4 13 17-13 13 8. Vasas C. V. 8 3 2 3 11-11 11 9. Stadler FC 7 2 4 1 11-9 10 10. Győr 8 2 3 3 11-11 9 11. Kispest 6 2 2 2 7-6 8 12. Zalaegerszeg 8 2 1 5 9-15 7 13. Parmalat FC 8 2 - 6 9-20 6 14. Pécsi MFC 8 2 1 5 8-12 4 15. Békéscsaba 8 116 8-17 4 16. Haladás VSE 8 1 1 6 6-20 4 Megkezdődött az EB Groningen/Arnhem (dpa)­­ ~g2~ Szombaton megkezdődött a női­­ röplabda Európa-bajnokság. A két __*__ hollandiai városban zajló konti­nensviadalon a címvédő Oroszország maga­biztos győzelemmel mutatkozott be. Eredmények: 1. csoport (Arnhem): Hollandia- Bulgária 3:1 (9,9, -8,10), Olaszország-Csehország 3:1 (-9, 8, 15, 6), Horvátország-Törökország 3:0 (10, 6, 10). 2. csoport (Groningen): Oroszország-Lettország 3:0 (6, 4, 1),­Né­­metország-Ukrajna 3:1 (6, -14, 8, 10), Fe­­héroroszország-Lengyelország 3:1 (6, 8, -12, 12). A Békessiből indultak a legtöbben Debrecen (HBN)­­ Több, mint kétezren vágtak neki az öt kilomé­teres Samsung-futásnak Debrecen­ben, az Oláh Gábor utcai műjég­pályán. A legtöbb gyereket a Békessi Béla Általános Iskola mozgósította, így ők nyer­ték meg a színes televíziót. Eredmények: Váltófutás: Középiskolás fiúk: 1. Tóth Árpád Gimnázium, 2. Reformá­tus Gimnázium, 3. Péchy Mihály Építőipa­ri Szakközépiskola. Lányok: 1. Csokonai V. M. Gimnázium, 2. Nagyvárad, 3. Tóth Árpád Gimnázium. Általános iskolás fiúk: 1. Békessi Béla Á. I., 2. Bolyai Á. I., 3. Gönczy Pál Á. I. Lányok: 1. Nagyvárad, 2. Bocskai István Á. I. Egyéni, középiskolás fiúk: 1. Gombos Mihály, 2. Pető Zoltán, 3. Szász Krisztián. Lányok: 1. Plank Bernadett, 2. Kiss Erzsébet. Általános iskolás fiúk: 1. Szappanos Zoltán, 2. Murányi Róbert, 3. Hoczka Attila. Lányok: 1. Bagi Andrea. Férfiak: 1. Kovács József, 2. Miklós Artúr, 3. Gólya István. Nők: 1. Varga Berna­dett, 2. Maczi Józsefné, 3. Fraind Ainec. Veteránok: 1 Sári Elek, 2. Csordás László. Totóeredmények: l,x,x, x,l,2, x,l,l, l,l,x,11. SPORT 1995. SZEPTEMBER 25., HÉTFŐ Hazai győzelem a kelet-magyarországi rangadón A labdarúgó NB I. nyolcadik fordulójában: DVSC-Epona-Békéscsabai EFC 1-0 (1-0) Debrecen (HBN - BeA, T. Cs., T. T.) - Oláh Gá­bor utcai stadion, 6000 néző. Vezette: Juhos (Cserna, Vida). DVSC-Epona: Horváth B. - Va­­dicska, Gojan, Sándor Cs., Pető - Dombi, Arany, Madar, Szatmári - Sándor T., Ilea. Edző: Garamvöl­­gyi Lajos. Békéscsaba: Baji - Mracskó, Usmajev, Csató S., Zahorán - Fodor, Balogh, Major, Kasik - Kulcsár, Szabados. Edző: Pásztor József. Csere: Kulcsár helyett Szarvas a szünetben, Balogh h. Csató J. a 60., Szabados h. Stancu a 72., Ma­dar h. B. Szabó a 80., Szatmári h. Medvid a 89. percben. Gólszerződten a 45. percben. Sárga lap: Major a 35., Csató S. az 53., Sándor Cs. a 61., Zahorán a 62., Pető a 70. percben. Szögletarány: 11:4 (8:3). Percek, események 16. perc: Sándor Cs. remek lab­dával indította Dombit. A szél­vészgyors jobbszélsőn Zahorán az alapvonalnál nagyot lökött. A kö­zönség tizenegyest reklamált, de Juhos játékvezető továbbot intett. 22. perc: Kulcsár ugratta ki Kasikot a bal oldalon, akinek tíz méterről leadott lövését Horváth Béla bravúrral védte. 26. perc: Pető húsz méteres sza­badrúgása alig kerülte el a bal alsó sarkot. 33. perc: Sándor Tamás jól tálalt a felfutó Arany elé, aki a kifutó Baji fölött a kapu fölé emelt. 44. perc: Vadicska balról ívelt a hosszú sarok irányába, Arany közép­re fejelte a játékszert, de Sándor T. egy hajszállal lemaradt róla. 45. perc: Pető­ bal oldali bedo­bását követő­en Ileához került a labda. A román játékos tizenhat méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). 53. perc: Csató S. utolsó ember­ként buktatta Sándor Tamást, a já­tékvezető csak sárga lappal bün­tette a békéscsabai hátvédet. 65. perc: Madar pazar átadása után Sándor T. került helyzetbe. A tizenhatos vonaláról zavartalanul lőhetett kapura, de próbálkozása oly gyatrára sikeredett, hogy a lab­da alig vánszorgott el Bajiig. 66. perc: Pető szögletét Ilea cen­timéterekkel fejelte a bal kapufa mellé. 81. perc: Sándor T. tört be a büntetőterületre, ballábas bombá­ját bravúrral hárította Baji. 83. perc: Csató J. huszonöt mé­teres szabadrúgása nem sokkal szállt a jobb felső sarok fölé. 88. perc: Fodor tizennégy mé­terről leadott kapáslövését Hor­váth Béla bravúrral védte, így láttuk A mérkőzés elején - sokak vá­rakozásával ellentétben - nem rontott neki ellenfelének a Loki, hanem nagyon okosan, higgadtan felmérte, mit akar és mit tud ját­szani a Békéscsaba. Igaz, addig­addig méregették a debreceniek a vendégeket, hogy a viharsarkiak előtt két helyzet is adódott, azon­ban a szerencsének és Horváth Bé­lának köszönhetően ezek kima­radtak. Ezután feljött a DVSC­­Epona, és erőteljesen támadni kez­dett, de nem volt elég dinamikus a játékuk, s úgy tűnt, a hazaiak sem tudnak élni a lehetőségeikkel. Már szinte mindenki az első fél­idő végét jelző sípszót várta, ami­kor az addig is remeklő Ilea - nagyszerű helyzetfelismerésének köszönhetően - betalált, gondos­kodva arról, hogy a szurkolók jó­kedvűen várják a folytatást. A má­sodik játékrészben egy még összeszedettebb, még jobb csapat­munkát nyújtó Debrecent láthat­tak a nézők. A fiúk néha már ré­gi önmagukat idézve járatták a labdát, és kis szerencsével akár több gólt is lőhettek volna. Annak ellenére, hogy a viharsarki együt­tes előtt is adódodott néhány olyan helyzet, amit kihasználva egyenlíthetett volna, érezni lehe­tett, ezt a meccset csak a Loki nyerheti, mert ezen a napon jobb ellenfelénél. Összeségében ha nem is túl színvonalas, de hajtós, jó ira­mú mérkőzést láthatott a csapat­hoz hű maradó szurkolósereg, és azok is, akik csak a televízió előtt ülve voltak kiváncsiak a kelet-ma­gyarországi rangadóra. Értékelés Horváth Bélát sokáig tétlenül hagyták a csabaiak, de amikor kel­lett, bravúrosan hárított. Vadics­ka a jobb oldalon ezúttal is ottho­nosan mozgott. Gojan hibátlanul látta el feladatát a védelem ten­gelyében. Sándor Cs. szintén osz­lopos tagja volt a védelemnek, míg Pető ugyan még nem volt a régi, de egy-egy látványos szerelésével nagy közönségsikert aratott. Dombi az első félidőben kihar­colt egy büntetőt, arról nem tehe­tett, hogy a játékvezető nem adott tizenegyest. Arany ezúttal a szo­kottnál gyengébben játszott. Madar teljesítménye közepes­nek mondható. Szatmári megol­dotta a feladatát, bár mintha egy kicsit erőtlenül játszott volna. Sán­dor T. sérülten vállalta a játékot, és ez meglátszott a teljesítményén. Helyzetei így is adódtak, de nem tudta őket kihasználni. Ilea vi­szont a mezőny fölé nőtt, csapata legjobbja volt. Medvidnek és B. Szabónak ezúttal csak epizódsze­rep jutott. Mesterszemmel Garamvölgyi Lajos: Nagyon örülök, hogy a csapat feledtetni tudta az újpesti fiaskót. Egy na­gyon jól játszó Békéscsaba ellen si­került győzelmet aratni. Pásztor József: Ha az első fél­időben kihasználjuk a lehetősége­inket, akkor megnyerhettük volna a vidéki rangadót. Egy elkerülhe­tő gólt kaptunk, ami után feljött a Debrecen, és helyzeteket alakí­tott ki. Technikai bravúrokra is tellett Fotó: Iklódy János A harmadik játszmában dőlt el a mérkőzés Debreceni TE-DSI-Szegedi DRE 1:3 (-7,12, -15, -11) Debrecen (HBN - T. Cs.) - Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Fodor, Kerék. DTE-DSI:Koleszova, Rácz I., Kmézics, TORNYOS, Cimpocáné, Molnár. Csere: Puskás, Lugosi. Edző: Szabó László. Szeged:DOBOS, Kiss, Szabó, Csókási, Huff, B. Tóth. Csere: Já­­nosik, Székelyhídi, Beer. Edző: Ducsai Géza. Tompán kezdték a meccset a hazaiak, az első játszmát viszony­lag könnyedén nyerte a lelkes ven­dégcsapat. A folytatásban úgy tűnt, magukra találtak a debrece­niek, játékuk pontosabbá vált, és sikerült is kiegyenlíteniük. Már ekkor érezni lehetett, hogy a mér­kőzés sorsa a harmadik játszmá­ban fog eldőlni, s ez később be is igazolódott. A harmadik szett sajnos - drá­mai csatában - a szegedieké lett, és ezután a Debrecennek már nem volt ereje fordítani. A 105 percig tartó csata összeségében izgalmas összecsapást hozott, amit kis sze­rencsével a DTE-DSZ is megnyer­hetett volna. Szabó László: - A lányok jól küzdöttek, de alapvető technikai hibák egész sorát vétették. Ezek pecséltelték meg a sorsunkat. Ducsai Géza: - Borzasztó hul­lámzó teljesítményt nyújtottunk. A vendégek sáncmunkája is jó volt Fotó: Iklódy János NB I-es tartalékbajnokság DVSC-Epona- Békéscsabai EFC 3-1 (1-0) Debrecen 200 néző, vezette: Bukovics. DVSC-Epona: Téglási (Matkó) - Nagy I., Nagy A., Halmi (Galgóczi), Pénzes, Magyari, Balogh (Kuti), Ko­vács N., Dobos, Makra (Pén­tek), Nagykaposi. Edző: Te­mes János. Békéscsaba: Nagy Zs. - Nagy L., Szenti, Laurinyecz, Kovács T., Ónodi, Kurilla (Petrozsán), Csepregi, Né­meti (Kvasz), Balázs, Dani. Edző: Moós János. Gólszerzők: Dobos, Pén­tek, Nagykaposi, illetve Né­meti. Jók: Nagy A., Magyari, Kovács N., Dobos, illetve Kovács T., Ónodi, Csepregi. NB I-es ifjúsági bajnokság A-korcsoport: Békéscsa­­ba-DVSC 1-1. B-korcsoport: Békéscsa­­ba-DVSC 1-1. Balszerencsés egy gólos vereség Nyíregyházán Férfi kézilabda NB I.-ben: Kárpát-Hús Nyíregyházi KC-Debrecen 20-19 (10-7) Nyíregyháza (KM - B. T.) - Bujtosi csar­nok, 1500 néző, ve­zette: Ladiszlai, Ta­vamnay. NYKC: Szabó G. - Szergyuk 6, Bécsi 5, Uzejrovics 1, Tóvizi 2, Medve, Kun 6/4. Csere: Lencsés (kapus), Dévaid, Varga, Dengi. Edző: Rácz Sándor. Debrecen: Zsembery - Arató 3, Szabó Cs. 1, Sipos, Habuczki 5, Dayka, Vágó 3. Csere: Pereverzia (kapus), Kiss 5/4, Kerekes 2. Edző: Kedves László. Kiállítás: 12, illetve 16 perc. Hétméteres: 6/4, illetve 4/4. Nyolc percen keresztül ember­előnyben játszottak Tóviziek, ám az első játékrészben a létszámfö­lényes helyzeteket nem sikerült gólokra váltani. Az utolsó hat percben aztán három góllal meg­léptek a nyíregyháziak, így meg­nyugtatónak látszó előnnyel vo­nultak pihenőre. Talán már el is könyvelték ma­gukban a két pontot, hiszen a má­sodik félidő elején hetesek és ziccerek maradtak ki, az ellenfél pedig kihasználta az adódó lehe­tőséget (36. perc: 10-10). Kezdődhetett minden elölről, igaz, ekkor fordított volt a hely­zet, mert a debreceniek játszottak szinte folyamatosan emberelőny­ben. Öt és fél perc volt hátra, amikor az egy góllal vezető hajdúságiak is „segítették" a hazaiakat. Ekkor emberhátrányba kerültek Habucz­­kiék, ám Dayka berontott a pályá­ra, így a szabályok szerint még egy debreceninek el kellett hagy­nia a játékteret. Sőt, Habuczki sza­bálytalansága miatt már hármas előnyben játszottak a nyíregyhá­ziak. Sikerült is megfordítani az eredményt (20-18), ám a végére még mindig akadt izgalom. Debreceni szépítés után, hét másodperccel a vége előtt elvették a labdát a hazai csapattól, sőt időn túli szabaddobásból Kiss még ve­szélyeztetett, de Lencsés szeren­csére hárított. Mindkét csapat a védekezés magasiskoláját mutatta be, ám tá­madásban egyik fél sem jeleske­dett.