Hajdú-Bihari Napló, 2002. április (59. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

2002. április 22., hétfő BORSODI LIGA Vasas-Ferencváros 0-0._______ Illovszky-stadion, 7000 néző. Vezette: Makai. Vasas: Nota - Schindler, Juhár, Tóth A., Aranyos - Simek, Poronkai, Zabos, Tóth N. - Váczi, Gyánó (Szabados, 84.). Edző: Tornyi Barnabás. Ferencváros: Szűcs L. - Lipcsei, Dragóner, Gyepes - Kriston, Kapic, Vén (Balog, 46.), Szkukalek- Pinte, Gera, Zombori (Jovic, 46.). Edző: Garami József.____________________ Győr-Haladás 1-0 (1-0). Győr, 3000 néző. Vezette: Drucskó. Győr: Molnár L. - Bognár, Böjte, Stark, Gogh (Golovic, 75.) - Mracskó (Regedei, 56.), Szanyó, Farkas, Károlyi - Nicsenko, Semenik (Oross, 70.). Edző: Tamási Zsolt. Haladás: Takács T. - Kaj, Flavio Pim, Juhász, Selymes - Som­falvi, Némethy, Leandro - Filipovic (Nagy G., 36.), Preisinger (Fred, 75.), Halmosi. Edző: Szentes Lá­­zár. Gól: Farkas (86.)._______________________ ZTE-Videoton 3-1 (2-0).____________ Zalaegerszeg, 6500 néző. Vezette: Juhos. Zalaeger­­szeg: Túri - Král, Urbán, Csóka, Szamosi - Nagy L. (Babati, 83.), Molnár B., Balog (Sabo, 90.), Róth (Bonchis, 87.) - Kenesei, Waltner. Edző: Bozsik Pé­ter. Videoton: Végh -Timár, Pomper, Csató S., Bekő - Szalai, Monyó (Kiskapusi, 46.), Tóth B., Dvéri -Gajic (Földes, 48.), Hamar (Komódi, 72.). Edző: Várhidi Péter. Gól: Csóka (13.), Kenesei (19.), Waltner (86.), illetve Földes (49.)._____________________________ Kispest-Sopron 1-0 (0-0). Bozsik-stadion, 1000 néző. Vezette: Szabó Zs. Kis­­pest: Tóth J. - Bálint, Lőrinc, Téger - Lászka (Torghelle, 46.), Füzi, Kovács (Batrinu, 90.), Dubecz, Németh -­Sasu, Faragó (Borgulya, 64.). Edző: Détári Lajos. Sopron: Farkas - Vincze, Szabados, Prazenica - Perger, Pintér, Somogyi, Tóth I. (Bausz, 86.) - Nagy T. (Orabinec, 65.), Tóth M., Javrujan (Fehér, 73.). Edző: Simon Tibor. Gól: Sasu (79.).______________ MTK-Dunaferr 14 (1-3). __ Hidegkúti-stadion, 1000 néző. Vezette: Hanacsek. MTK: Hajdú - Komlósi, Smiljanic, Elek (Buzsáky, 34.) - Madar, Zavadszky, Jezdimirovic, Füzi A. (Horváth, 73.) - Bori (Juhász, 66.), Branezac, Illés. Edző: Bognár György. Dunaferr: Bita - Molnár Z., Salamon, Éger, Kiss Gy. - Sowunmi (Nikolov, 92.), Jaki, Lengyel, Rósa H. - Balaskó (Bagoly, 71.), Tököli (Mészáros, 82.). Edző: Egervári Sándor. Gól: Zavadszky (8.), illetve Salamon (4.), Lengyel (23.), Rósa H. (32.), Sowunmi (87.). ALLE NR I*­ALL AS A A Dunaferrtől 6 büntetőpont levonva. A góllövőlista élmezőnye:____________________ 24 gólos: Tököli (Dunaferr), 18 gólos: Kenesei (ZTE), 17 gólos: Illés (MTK), 15 gólos: Waltner (ZTE). A 32. forduló műsora: Április 23., kedd: Haladás-MTK (18 óra). Április 24., szerda: Dunaferr-Zalaegerszeg (17), Sopron-Újpest (17), Ferencváros-Győr (17.45), Videoton-Kispest (18), Vasas- Debrecen (18.30). 1. MTK_______31 20 4 7 56-30 64 2. ZTE 31 17 6 8 61-37 57 3­. FTC_______31 .16 .~5 1Q 53-34,53 4. Dunaferr 3i**í£ - J 9 58-36 -44 5. Újpest 31 12 8 11 55-51 44 J. Videoton 31 11 10 10 41-43 43 .7. Sopron 31 9 9 13 44-50 36 8. Győr_______31 8 11 12 43-52 35 9. Debrecen -31 7 14 10 34-44 35 10. Kispest 31 9 8 14 38-59 35 11. Haladás 31 7 10 14 36-60 31 12. Vasas 31 5 9 17 40-63 24 Simon Tibor kómában Budapest (MTI)­­ Súlyos, életveszé­lyes sérülésekkel szállították kórház­ba vasárnap Simon Tibort, a Sopron labdarúgócsapatának vezetőedzőj­ét, akit Budapesten, egy II. kerületi szó­rakozóhelyen összevertek. A Ferencváros egykori válogatott játékosát (a képen) a Szent János Kór­ház traumatológiai osztá­lyán már megműtötték, de sérülései maradandó káro­sodást is okozhatnak. A BRFK nyomozó főosztály életvédelmi osz­tálya indított nyomozást ismeretlen tette­sek ellen, életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt. TOTÓEREDMÉNYEK 1. Vasas-FTC_________________0-0 X 2. Győr-Haladás_______________1-0 1 3. Debrecen-Újpest 1-1 X 4. Leverkusen-Bremen________1-2 2 5. Bayern M.-Hertha BSC 3-0 1 6. Cottbus-1860 München 1-1____X_ 7. Mönchengladbach-Stuttgart 2-2 X 8. Freiburg-Kaiserslautern 3-1 1 9. Chievo-lnternazionale_______2-2 X 10. Lazio-Verona______________5-4 1 11. Parma-Atalanta___________1-1 X 12. Piacenza-Juventus_________0-1 2 13. Perugia-Bologna___________1-0 1 14. Milan-Roma 0-0 X ___ _____ HAJDÚ-BIHARI Jp SPORT NAPLÓ A lilák ellen most nem ment Az őszi négy­ nulla után ezúttal csak döntetlent játszott a Netfórum-DVSC az Újpesttel Cs. Bereczki Attila Debrecen (HBN) - Unalmas első félidő, pörgő­sebb, ám színvonalában hasonlóan rossz második játékrész, egy­­egy gól, kihagyott helyzetek, egy csúnya, súlyos sérülést okozó szabálytalanság - ez történt röviden a DVSC lab­darúgócsapatának szombati bajnokiján. Az első félidő történéseit kur­tán is össze lehet foglalni, ér­demleges ugyanis alig történt. A Loki támadgatott, s mezőnyfö­lényben is játszott, de hiányzott az átütőerő, a pontosság, a har­ciasság, s még sok minden a pi­ros-fehérek játékából, így Poszá­­nak tulajdonképpen semmi vé­­denivalója nem volt. Negyedóra után felpörögni látszottak a csa­patok, ám Bajzát szabálytalansá­ga­­ Medgyesit tette harcképte­lenné, s mint utóbb kiderült az újpesti labdarúgó szalagszaka­dást szenvedett - óvatosságra in­tette mindkét fél labdarúgóit, így aztán vehemencia nélkül, szépen, komótosan szövögették akcióikat a csapatok. Az újpes­tiek egyszer váltottak ritmust, saját 16-osuk előteréből három húzásból eljutottak a debreceni kapuig, majd Tokody bólintott 15 méterről, Bíró pedig bevédte a fejest. A második félidőben roham­ra parancsolta legényeit Dajka László, a DVSC trénere, s hogy hatékonyabb legyen az offenzíva, lehozott két védőt (Alekszics, Hanák), helyettük pedig két támadófelfogású lokistát (Tiber, Sketiani) küldött a pályára. Jó döntés volt, s ez aligha vitatha­tó, hiszen mentek előre becsület­tel a piros-fehérek, az erőfeszítés eredménye pedig Szekeres egyen­lítő gólja volt. A lendület ugyan még sokáig tartott, de a csapa­ton úrrá lett a Loki-betegség, a helyzetkihagyás. A lilák kont­rákkal operáltak, s a debreceni 16-osig ügyesen adogattak, ott azonban rendre megremegett a lábuk. Bírót igazán próbára sem tudták tenni, mert a hajdúsági védők még azelőtt szereltek, hogy lövésre lendült volna a lá­buk. Az utolsó percekben a ma­radék erőtartalékaikat is beve­tették Böőrék, ám sajnos ez is kevésnek bizonyult az újabb, a győztes gól megszerzéséhez. A Loki tehát nem tudott élni a felkapaszkodás lehetőségével, így az elhullajtott pontokat szer­dán a Vasas otthonában, majd szombaton a Sopron elleni hazai találkozón illene visszaszereznie. ________Nett­­rum-D­VSC-Új­pest 1-1 (0-1)___________ Debrecen, 5000 néző. Vezette: Hajdó (Hrabovszky, L. Tóth). Gólszerzők: Szekeres (60.), illetve Tokody (29.). Sárga lap: Bajzát (16.), Bernáth (20), Erős (64.), Vagner (77.). Szabálytalanságok: 23:34 (7:14). Lövések, fejesek: 9:4 (4:2). Kapura: 4:1 (2:1). Szögletarány: 7:4 (4:1). Lesek: 2:2 (1:1). A TÉNYEK Netfórum-DVSC ______Újpest______ Bíró Sz. 4 \ 7 Posza 5 ( jiuJ i J Bernáth 5 Medgyesi 0 (Pető 6, 19.)­­ÚJP/ Plókai 5 Közel 5 ------" Szekeres 6 Tamási 6 Hanák 5 (Tiber 5, 58.) Lőw 5 Kiss Z. 6 Széles­ 6 Vadicska 5 Erős 5 Alekszics 5 (Sketiani 5, 46.) Sloncik 5 Böőr 6 Tokody 6 (Méry, 80.) Bajzát 5 Tüllő 4 (Piroska, 61.) Kerekes 5 (Nenadics, 75.) Vagner 6 Edző: Dajka László Edző: Glázer Róbert Kitettek magukért a debreceni szurkolók, akik transz- a Loki-centenáriumot, kár, hogy a labdarúgók teljesítménye nem patensekkel, tűzijátékkal, lobogókkal próbálták emlékezetessé tenni volt méltó a 100. születésnaphoz Fotó: Czeglédi Zsolt PERCEK, ESEMÉNYEK 19. perc: a bal oldalról Hanák adott a kapu elé, Kerekes fejelhe­tett volna, de inkább tovább csúsz­tatott, s így lett jó Bajzátnak, aki a kaputól jobbra, 12 méterről ka­pásból lőtt, ám rosszul találta el a labdát, Posza pedig könnyűszerrel hárított.________________________ 23. perc: az Újpest cseh légiósa, Robert Vagner 20 méterről tüzelt a bal kapufa mellé. 29. perc: szép kontra végén szer­­zett vezetést a vendégcsapat. Az akció Vagnertől indult, aki saját 16-osának előterében szerzett lab­dát. Jól tálalt a jobb oldalon fel­futó Szélesihez, aki hajszálpontos beadással hozta helyzetbe a tá­madást követő Tokodyt. Az újpes­ti játékos 15 méterről futtából fe­jelt, s bár jól helyezett, a labda nem volt túl erős, így Bírónak vé­denie kellett volna, de rossz ütem­ben vetődött, így a játékszer a bal alsó sarokban kötött ki (0-1). 30. perc: bal oldali DVSC-akció vé­gén Kerekes az UTE 16-osának bal oldalán, a kapunak háttal felpör­gette a labdát, majd látványos mozdulattal nem sokkal ollózott a kapu fölé.______________________ 32. perc: bal oldali szöglet után nagy kavarodás alakult ki az újpes­ti kapu előtt, Plókai szerezte meg a labdát, s 12 méterről fordulatból lőtt, de Sloncik a gólvonal előtt szögletre mentett.______________ 38. perc: jobb oldali Bernáth-be­­adás után Böőr fejelt magasan, Posza a helyén volt, és ujjheggyel szögletre tolta a hulló labdát. 46. perc: Túlio egy csel után 17 méterről, jobbal a hosszú sarkot célozta meg, de a labda a bal ka­­pufa mellett hagyta el a játékteret. 60. perc: Kiss szöglete után Ke­rekes ugrott a legmagasabbra, és öt méterről fejelt, Posza hatalmas bravúrral kiütötte a labdát, de a kapu előtt helyezkedő Szekeres szemfüles volt, és három méter­ről a léc alá lőtt (1-1). 65. perc: Plókai 22 méterről ha­­talmas erejű lövést küldött kapu­ra szabadrúgásból, Posza azon­ban vetődve védett, és a kipatta­nóra hamarabb érkeztek a ven­dégek védői. ________________ 71. perc: kis szöglet után Sketiani adott a kapu elé a bal oldalról, a cseh közel felszabadítani próbált, de lecsúszott a lábáról a labda, amely kis híján a kapuba vágódott, de az újpestiek szerencséjére a ka­pufáról kifele pattant. _______ 77. perc: Kiss és Bajzát összjáté­­ka után utóbbi tört kapura a 16-os jobb oldalán 12 méterről lövésre szánta el magát, Posza verve volt, de a labda elgurult a jobb kapufa mellett. Kerekes nem tudott túljárni Posza eszén Fotó: czeglédi Zsolt JN­LAPÍ­T MOK ÍGY LÁTTÁK Dajka László: - Az első félidő­ben sem mi, sem az újpestiek nem ját­szottak jól, de talán mi némi mezőnyfölényt azért ki tudtunk harcolni. A második játékrészben már egyértel­műen átvettük az irányítást, de sajnos helyzetkihaszná­lásban még mindig nem lép­tünk előre, mert a fontos pil­lanatokban nem koncentrál­tak a játékosok, vagy pedig rossz döntést hoztak. Ennek ellenére is megszerezhettük volna a győzelmet. Glázer Ró­bert: - Vé­leményem szerint igaz­ságos ered­mény szüle­tett, hiszen kiegyenlí­tett csata zajlott a pályán. A debrece­niek ugyan a második félidő­ben nagyon rákapcsoltak, mi pedig még segítettük is őket, mert rendkívül pontatlanok voltunk, sok labdát elveszí­tettünk. Sajnálatos sérülés volt, amit Bajzát okozott Medgyesi Lászlónak, meggyő­ződésem, hogy Hajdu játék­vezetőnek ezért ki kellett vol­na állítania. 9