Hargita, 1981. szeptember (14. évfolyam, 206-231. szám)

1981-09-01 / 206. szám

R 1., KEDD 1981. SZEPTEM B-OSZTÁLY GYERGYÓSZENTMIKLÓSI JÖVŐ - GALATI-I FCM 0-0 A következő felállításban ját­szott a Jövő: Szőcs, Cerghizan, Bartha, Tudósé, Sorb­a (Savu), Badea, Szávuly, Balázs, Ciorceni, (Fü­löp), Dezső, Farkas. A hideg,­­ labdarúgásnak kiváló idő e eredménytelen küzdő­­selyt a pályán, a 0—0 önma­­­tt beszél. Mindkét csapatnak­­ helyzete, de nem volt em­­ber­ aki értékesítse. Annál töb­bet, mint amit az alábbi képek elmondanak, mi sem tudunk mondani a mérkőzésről. . A pályán pedig nagy a harc, de a küzdelem végig meddő ma­radt C-OSZTÁLY SZÉKELYUDVARHELYI HALADÁS - BRASSÓI KÁRPATOK 6-1 (2-0) Az udvarhelyiek nagygólará­­nyú győzelme — és még a­­ ki­hagyott tiszta gólhelyzet — nagy­szerű támadó taktikájuknak tu­lajdonítható, amely az egész csapat érdeme. Hasonlóan be­vált taktikai húzás volt a szoros emberfogás is, amivel a Kárpá­tok két gyors játékosát — Isahiá­t és Funnicá­t — jórészt kikapcsol­ták a játékból. Úgy véljük a következő találkozókon ,s ha­sonló felfogásban kell játszani nemcsak a hazai, hanem az­­­­degen pályákon is. R5­den az ered­mény alakulásáról : A 20 percben baloldali szögletből Dénes II szerzi meg a vezetést, a 34. percben jobboldali szöglet­ből Szabó kettőre növe­i a gó­lok számát. Fordulás után az 50. percben Dénes I a brassói kapust is kicselezve belövi a 3 gólt. Ezután Moisa eredményes , 3:1. A 71. percben M­iály büntetőt értékesít, a 80. percben újból Dénes I eredményes, a 85. percben pedig Székely beállítja a végeredményt. (Hajdú József) BRASSÓI METRÓM - SZÉKELY­­KERESZTÚRI EGYESÜLÉS 1-0 (0-0) A bajnokságra törő Metróm nehéz küzdelem árán tudta ott­honában tartani a két bajnoki pontot. A keresztúriaknak körül­ményes volt a brassói kiszállásuk ugyanis az együttes csak vasár­nap indulhatott el, útközben tár­sasgépkocsijuk meghibásodott és alkalmival érkeztek a mérkőzés színhelyére, az ifjúságiak talál­kozójára nem is került sor. A két alapember nélkül a ven­­dégek megerősített véd­é­se h­a­­gadtan veri vissza a vrassóiak sorozatos támadásait. Igazi gól­helyzet csak a 14. percben adó­­dik, amikor Paduraru tiszta helyzetben mellé lő. Enyhe hazai fölény után a vendégek e­zen tá­madással veszélyeztetnek, a 17. percben Simon Fazakas 11-t ug­ratja, akinek lövését szögletre menti a kapus. Nehéz percek következnek a keresztúri kapu előtt, a félidő hajrájában Koncz két helyzetben is tisztáz. Szü­net után újra rohamoz a Met­róm, de csatárai elidegeskedik a helyzeteket. A 61. percben e­­sik a gól. Neagu kihasználja a keresztúri védelem pillanatnyi megingását és középen kapura tör, majd a bal sarokba gurít. A játék vége felé szögleteket harcol ki az Egyesülés, Szávuly beadását Kóbor­ fejeli kapura, de Pataki a gól­vonóról ment, majd Fazekas Is jut lövőhelyzet­­be, de kivár és szerelik. (Gagyi Endre) KÉZDIVÁSÁRHELYI VASAS - TOPLICAI MAROS 1-0 (1-0) A hazaiak fölényeiben indul a találkozó, a toplicaiak rögtön védekezésre rendezkednek be, de védelmi alakzatuk többször bizonytalankodik. A sorozatos Vasas-támadás végén a 12 percben Csíki kapufát lő, majd a 39. percben Selymes szöglet­­rúgásából Nagy megszerzi a ve­zetést. Ebben a játékrészben­­ Maros csatárai nem tudják tar­tani a labdát, s „fölényüket" csupán egy szöglet jelzi. A má­sodik félidő kezdetén több tá­madást vezetnek a toplicaiak az 57. percben Todiriţă révén akár egyenlíthetnének, de a csatár biztos gólhelyzetben a kapusba lő. Ezután ellaposodik a játék, marad az eredmény. (Coşarcă Vasile) BALANBÁNYAI BÁNYÁSZ - FOGARASI UTILAJUS 1-0 (0-0) A bányászok kezdettől soro­zatban, jól átgondolt, ügyesen szőtt támadásokkal lepték meg a vendégek kapuját. Gergely már az első 20 percben kétszer is vezetéshez juttathatná csapa­tát, de tiszta helyzetekben hibá­zott. Továbbra is kihagyott sza­bad- és szögletrúgások tucatját jegyezhettük fel. A fogarasi ka­pusnak főleg a II. félidőben a­­kadt sok dolga, a 47., 51., 57., 58., 70. és 71. percekben hol a léc alól öklözi ki a labdát, hol a kapufáról pattan vissza. Gergely és Kurkó nem mond le az aktív támadásról és a 77. percben Kurkó gólja révén meg­hozza a várt eredményt A 54 percben Serbant tapsolja meg az 1500 főnyi közönség, aki két­szer is bravúros védéssel men (Kristály Tibor) CSÍKSZEREDAI TRAKTOR - SEPSISZENTGYÖRGYI VASAS 0-1 (0-1) Nem várt vereséget szen­vedett a helyi csapat annak e­lenére. Derűs arcok, a mérkőzés előtt mindenki a győzelmet várja ... Szávuly hagyta ki a mérkőzés egyik legnagyobb helyzetét Farkast buktatják, tizenegyes is lehetett volna... A bírói síp azonban néma maradt ! (Péter László - Fotó: Nagy P. Zoltán) 3 LABDARÚGÁS Vasárnap a B-osztályos bajnokság 3 csoportjá­nak 27 márkázásén 20 alkalommal a házigazdák szerezték meg a győzelmet, idegenben csupán egy csapat, az Alexandriai Rulmentul győzött, Brassóban, az ICIM ellen, hat találkozó végző­dött döntetlennel. A legnagyobb meglepetés az 1. csoportban Besztercén született, ahol a Piatra Neamţ-nak egy pontot harcoltak ki. Gól nélkül ért véget a Jövő — Galaţi-i FCM találkozó is, Bartháék még mindig nem találtak magukra, an­nak ellenére, hogy a támadósor­ban vannak jól lövő csatárok, az eddigi három mérkőzésen még nem jutottak szóhoz. A gólképtelenség a veszé­lyes övezetbe sodorhatja a jövőt, ahonnan nehéz lesz majd kievezni, mert saját pályáján egyetlen csapat sem osztogatja a pontokat. Eredmények : Tecuci-i Victoria — Iaşi-i Constructorul 1-0, Bradai FCM — CS Botoşani 1—0, Săvineşti-i Betonul — Ga­laţi- i CSU 2—1, Focşani-i Unirea — CSM Su­ceava 3—1, Turceai Delta — Vaslui-i Viitorul 1—0, Iaşi-i Politehnica — IMU Medgidia 1-0, Buzaul Gloria — Sepsiszentgyörgyi MSK 2—0, Besztercei Gloria — Piatra Neamţ-i Ceahlăul 0-0. A C-osztály XH. csoportjában a Csíkszeredai Traktor okozta a legnagyobb csalódást szurkolói­nak. Hogy kapus nélkül kezdte a bajnokságot az nem mentség egy ilyen ellenféllel szemben, amely alig jutottt túl a félpályán. Meggondolkoz­­tató vereség, edzőket, klubvezetőket kel figyel­meztessen a fogyatékosságokra, mert az biztos, hogy a befektetett anyagiakat, szakemberi fára­dozást nem tudja kamatoztatni a csapat. A for­duló további eredményei: Fogarasi Nitramonia — Baráti Bányász 5-1, Feketehalmi Măgura - Sze­­cserevárosi Precízia 1—1, Viktóriavárosi Kémia - Zemyesti Torpedo 2—0, R­ositóny, I. csoport 1. Iaşi­ i Politehnice 2. Beszterce 3. Focşani 4—5. Suceava 4— 5. Buzău 6. Galaţi-i FCM 7. Sepsiszentgyörgy 8—9. Vaslui 8—9. Piatra Neamţ 10. Brăilai FCM 11. Medgidia­ IMU 12. Botoşani 13. Gyergyószentmiklós 14—16. Galaţi-i CSU 14—16. Tulcea 14—16. Săvineşti 17. Tecuci 18. Iaşi-i Építők C-osztály, XH. csoport 1. Sepsi-5 Vasas 2. Nitramonia 3. Szecseleváros 4. Székelyudvarhely 5- 6. Székelykeresztúr 5-6. Viktóriavá­ros 7-9. Utilajul 7-9. Toplica 7—9. Metrom 10. Kézdivásárhely 11. Barát 12—13. Kárpátok 12—13. Balánbánya 14—15. Feketehalom 14—15. Zernyest 16. Csíkszereda 3 3 0 0 5-06 3 2­ 10 5-15 3 2 0 1 8-34 3 2 0 1 5-34 3 2 0 1 3-14 3 1 2 0 2-04 3 2 0 1 2-24 3 1 1 1 1-13 3 1 1 1 4-43 3 1 1 1 1-23 3 1 0 2 2-22 3 1 0 2 4-52 3 0 2 1 0-22 3 1 0 2 4-72 3 1 0 2 2-52 3 1 0 2 2-52 3 1 0 2 1-52 3 0 0 3 0-40 2 2 0 0 6-04 2 1 1 0 5-13 2 1 1 0 3—13 2 1 0 1 6-32 2 1 0 1 2-12 2 1 0 1 2-12 2 1 0 1 1-12 2 1 0 1 1-12 2 1 0 1 1-12 2 1 0 1 2-32 2 1 0 1­4-62 2 1 0 1­2-62 2 1 0 1 1-52 2 0 1 1 1-31 2 0 1 1 0-21 2 0 0 2 0-20 hogy a játékidő nagy részében nyomasztó területi fölényben ját­szott. Az első 45 percben a Traktor játékosai nyolc tiszta gólhelyzetet hagytak kihaszná­latlanul, míg a Vasas csatárok négyszer jöttek át a felezővona­lon, háromszor lőttek kapura és ebből nemcsak a vezetést, de a győzelmet jelentő két pontot is megszerezték. Fordulás után ide­ges, kapkodó játékot nyújtott a Traktor, erejéből még az egyen­lítésre sem futotta. Eddig is szóvátettük, most is hangsúlyoz­­zuk: a csapatnak nincs csatár­sora, s ha a középpályások já­téka is akadozik — mint ahogy ez történt — nem is lehet ered­ményre számítani. A hazai pá­lyán elszenvedett vereség lépés­­hátrányba hozta a csapatot, ez pedig azonnali cselekvésre kell késztesse az illetékeseket. A ve­reség oka nemcsak egyes játé­kosok elégtelen fizikai felkészü­lésével, felületes, közömbös já­tékával, hanem a taktikai fegye­lem be nem tartásával is össze­függ. (Fülöp Zoltán) B-OSZTÁLYOS NŐI KÉZILABDA Segesvári Akarat — Székelyud­varhelyi Akarat 12-19 (5-9) Vasárnap megkezdődött a B- osztályos női kézilabda bajnok­ság, amelynek során a Székely­udvarhelyi Akarat játékosai Se­gesváron léptek pályára. A ke­ményen játszó ellenféllel szem­ben az udvarhelyiek csapatjáté­ka eredményesnek bizonyult és megérdemelten nyertek 19-12 a­­rányban. Góllövők: Kajtár (6), Laczkovics (4), Bálint, Gyerke és Istók (2—2), valamint Rákosi. RÖVIDEN • A megyei sporttanács szer­vezésében ma jégkorongtorna kezdődik Csíkszeredában. A ta­lálkozók programja: 1-én 15.30 órakor Gyergyószentmiklósi Len­dület — Székelyudvarhelyi Kükül­­lő, 18 órakor: Csíkszeredai Sportklub — Haladás, 2-án u­­gyanezekben az órákban: Len­dület - Haladás, Sportklub - Küküllő, 3-án: Haladás — Kü­kül­lő, Sportklub — Lendület. • Kiválóan szerepeltek női e­­vezőseink a Münchenben vasár­nap véget ért világbajnokságon. Sanda Tom­a olimpiai bajnok ez­úttal sem talált legyőzőre az egypárevezősben, megszerezve a világbajnoki címet. Emellett még három bronzérem jelzi evező­sportunk felzárkózását a legjob­ba­k­hoz. • Grazban az ifjúsági sakkvi­lágbajnokságon a tizedik fordu­ló után a Szovjetunió vezet 27 ponttal Anglia (26 pont , 2), Magyarország (26 pont) és az USA (22,5 pont) előtt. • Oslóban, a kötöttfogású bir­kózó világbajnokságon 68 kg. kategóriában Stefan Rusu az el­ső fordulóban legyőzte a francia Lacazet, a második fordulóban pedig a lengyel Kowalikot. A 82 kg. kategóriában Ion Drai­c pontozásos győzelmet aratott az iráni Behnapeur felett. A Nemzetközi Birkózó Szövet­ség oslói munkálatain elhatá­rozták, hogy a jövő évi kötöttfo­gású birkózó világbajnokságot Katowicében, a szabadfogású birkózó világbajnokságot pedig a kanadai Edmontonban rende­zik meg. A kötöttfogású és sza­badfogású birkózó Európa-baj­­nokságra a bulgáriai Várnában kerül majd sor. • Plovdivban megkezdődött az ifjúsági tenisz Balkán-bajnokság 6. rendezvénysorozata. Románia férfi csapata 3—0 arányban le­győzte a török válogatottat. Ju­goszlávia ugyancsak 3—0 arány­ban bizonyult jobbnak Bulgáriá­nál. A nők versenyében született eredmények: Jugoszlávia — Tö­rökország 3-0, Bulgária — Romá­nia 3—0. • Brăslán ma kezdődik meg a Ion Covaci nemzetközi ökölvívó emlékverseny. A román csapat­ban helyet kapott V. Bacs, V. Ouatu, M. Gârgaru, V. Ioana és M. Fulger. Az oldalt szerkesztette : Rebendics József Jöjjön velünk! Aki a túraelőzetest olvasva le­gyintett, nem tudhatta, hogy a 30 kilométeres, szentimrei Bü­dösfürdőt körülölelő utunkon­­sétánkon milyen élménytől ma­rad el. A fátyolfelhők mögül ma­gát csak olykor mutogató felke­lő Nap már régen úton talált. Hűs forrásokból ittunk, gyógy­növényeket, gombát gyűjtöttünk, élvezettel szívtuk magunkba a szénaboglyák, kakukkfű és szu­rokfű illatát, betájoltuk magun­kat megyénk hegyei, dombjai, völgyei közé, gyönyörködtünk a táj páratlan szépségében. Akik a természetet kedvelik, akiknek nyugalmat, felüdülést nyújt az erdő, akik a fák árnyékában csörgedező patakok víztükrében láthatják magukat - azoknak hi­ányzik a hétvégi kirándulás. S ha a hosszú út még sok új isme­ret szerzésével jár - kétszeresen hasznát látjuk. dr. Kolozsi Mária Felhagyott bányavájatban, geológus túravezetőnk igazít el a ke­zetek között. (Fénya József felvétele) SELEJTEZŐ A MEGYEI BAJNOKSÁGBA Szombaton és vasárnap a madéfalvi Rapid pályáján bo­nyolították le a megyei labdarú­­­gó szakbizottság szervezésében a megyei bajnokságba jutásért kiírt selejtező tornát. A rendez­­vényen a körzeti bajnokságok első helyezettjei vettek rém - Kányádi Kalász, Remetei Új Élet, Csíkszeredai Vasas és Csí­k­­szépvízi Termés. Eredmények: Kányád — Remete 2—0, Szépvíz - Vasas 6—3, Remete — Vasas 5—1, Kányád — Szépvíz 3—2, Kányád — Vasas 3—1, Remete — Szépvíz 4—0 (félidőben sportszerűtlenül levonultak a szépvíziek). Végső sorrend: A jövő vasárnap kezdődő me­gyei bajnokságban tehát Ká­nyád és Remete vesz részt, a­­melyek a selejtezőn mutatott já­tékuk alapján nem kell majd szégyenkezzenek a felsőbb osz­tályban sem. (Vajda Zoltán) Kányád 3 3 0 0 8—3 6 Remete 3 2 0 1 9-3 4 Szépvíz 3 1 0 2 8-10 2 Vasos 3 0 0 3 5-14 0