Háromszék, 2014. november (26. évfolyam, 7337-7361. szám)

2014-11-17 / 7350. szám

fi SPORT Háromszék LABDARÚGÁS, II. LIGA Voluntari és Temesvár az élen • I. csoport: Voluntari Berceni 4-0, Buzău-Piteşti 2—1, Năvodari-Baloteşti 1-0, Brăila-Slobozia 1-0, Dorohoi-Su­­ceava 0-0, FC Farul-Bákó 1—4. Az élmezőny állása: Vo­luntari 31 pont, Piteşti 24 (23-14), Năvodari 24 (16-13). • II. csoport: Tatrang-Temesvár 1-1, Pankota-Resicabá­nya 0-0, Câmpina-FC Bihor 2-0, Mioveni-Râmnicu Vâlcea 2-1, Karánsebes-Slatina 1-2. Az élmezőny állása: Temesvár 28 pont, Câmpina 24 (20-13), Resicabánya 24 (16-10). (a) III. LIGA Sepsi OSK-Miroslava 2-1 (0-1) Sepsiszentgyörgy, Szemerja negyedi stadion. Vezette: Ro­bert Avram (Piteşti - nagyon gyengén). Sepsi OSK: Rusan­­du-Răduţoiu, Mihai, Suciu, Dénes, Berde, Jakab (Mircescu, 39.), Stângă, Saim, Fülöp (Dorvos, 91.), Stăncescu (Kurtuly, 78.). Miroslava: Avram-Tofan (Ciubotariu, 46.), Ghiarasim (Azaharioaei, 66.), Munteanu, Gheorghiu, Stângaru, Tolpan (Caracea, 54.), Maxim, Tăcutanu, Abuzătoaei (Botezării, 36.). Gólszerzők: Stângă (53. - 11-esből), Kurtuly (85.), illet­ve Tolpan (23. - 11-esből). Sárga lap: Suciu (24.), Rusandu (27.), Berde (42.), Dénes (72.), Răduţoiu (84.), Kurtuly (90.), illetve Ghiarasim (17.), Ciubotariu (58.), Tăcuţanu (77.), Stungaru (81. és 86.), Botezării (84.), Avram (86.). Piros lap: Stungaru (86.). Kapura rúgás: 11-7 (a kapu területére 10-2). Szögletarány: 6-6. Les: 7-5. Szabálytalanság: 21-16. Az élmezőnyhöz tartozó két csapat összecsapása sok sepsi­szentgyörgyi futballkedvelőt csalogatott ki szombaton a Szemerja negyedi stadionba, igaz, ehhez kellett a szép idő is. A Miroslava éllovasként érkezett Szentgyörgyre, de a bemutatott játéka alapján valahol a középmezőnyben lenne a helye. A ven­dégeknek egész meccs alatt csak két, a kapu területét érintő lö­vésük volt, és ebből az egyik tizenegyesből. A miroslavaiak gyenge támadójátékához kellett az is, hogy jól zárjon az OSK védelme, támadásban pedig mi voltuk az aktívabbak, hiszen többször is veszélyeztettük Avram kapuját. Határozottan kezdett a Sepsi OSK, a 11. percben Berde, majd a 13. percben Saim próbálkozásait fogta meg könnyűszer­rel a moldvaiak kapusa. A túloldalon a 22. percben Ghiarasim jutott el helyzetig, ám közeli lövése elkerülte kapunkat. A 23. percben ajándék büntetőhöz jutott a Miroslava, a tizenhatosun­kon belüli szabálytalanságot csak a középbíró látta. A büntetőt Tolpan értékesítette (0-1). A gól után egy picit összezavarodott a csapatunk, összesen négy sárga lapot mutattak fel játékosaink­nak, de ennek ellenére is mi irányítottuk a küzdelmet. Az első félidő hajrájában Stăncescu távoli lövését védte magabiztosan Avram. A szünet után felpörgött a játék, az OSK játékosai ural­ták a mezőnyt, akiknek jobb oldalon többször sikerült megbon­taniuk a Miroslava védelemét. A 53. percben kezezés miatt ti­zenegyeshez jutott a szentgyörgyi csapat, amit Stângă határo­zottan a bal sarokba vágott (1-1 - az igazsághoz az is hozzátar­tozik, hogy a szabálytalanság a vendégek 16-osa előtt és nem azon belül történt...). Ezt követően a folyamatosan földön heve­rő vendégek és az állandóan sípoló játékvezető gyakran megtör­te a játékot, de mi egymás után szőttük támadásainkat. A 85. percben a csereként beállt (és lesen lévő) Kurtulyt jól indították társai, aki a kivetődő Avram mellett a kapuba gurította a labdát (2-1). A véghajrában újra többször villant a sárga lap, s a vendé­gek így emberhátrányban zárták a rangadót Szép volt, fiúk, és gratulálunk a győzelemhez! (Tibodi) Románvásár-Záyoni FC 1-1 (0-0) A továbbra is nagyon tartalékos zágoni csapat jó eredmény reményében utazott Románvásárba, ahol jól kezdtek a három­­széki fiúk, és a 20. percig három gólhelyzetet is összehoztak. Ez idő alatt a túloldalon mindössze egy ziccert jegyezhettünk fel. Az első félidő hátralévő része meddő mezőnyjátékkal telt el, és egyik csapat sem veszélyeztette ellenfele kapuját A Zágoni FC labdarúgói már bátrabban kezdték a második játékrészt de saj­ nos, gólt a házigazdák szereztek. Az 55. percben egy könnyen megítélt szabadrúgás után kisebb kavarodás alakult ki Căuca kapuja előtt, a labda pedig hazai játékos lábáról pattant a hálóba (1-0). A románvásári találat után csak az orbaiszéki alakulat létezett a pályán, játékosaink nyomás alá helyezték a hazaiak kapuját és érett a gól. A 86. percben Frangulea jobbról ívelte be a labdát, amelyet Popa csukafejessel a kapu jobb alsó sarkába juttatott (1-1). Igazságos döntetlen, a zágoniak bemutatott játé­kát dicséret illeti. Szép volt! A csapat: Căuca-Stanciu, Ceauşel, Popa, Olteanu, Mitra, Alupei, Vasiliu, Ştirbu, Frangulea, Chirciu (játszott még: Székely, Rózsa, Creţulescu), Berecz Gyula A további eredmények: Paşcani-Sporting Lieşti 6-0 (gól­szerzők: Chelariu 49. - 11-esből, Nuţescu 56., Viorică 61., 80., Lipovanu 72., 90+2.), Pojorâta-Rădăuţi 3-2 (gsz.: Pădurariu 44., Răzlog 79., 82., illetve Zaremba 32., 67.), FK Csíkszereda- Bákói Aerostar 2-3 (gsz.: Bajkó 61., 76., illetve Tismănaru 32., Artenie 44., Ichim 93.), a Ceahlăul és Târgu Neamţ állt. A táblázat: Az őszi idény utolsó fordulója (november 21-22.): Zágoni FC-FK Csíkszereda, Târgu Neamţ-Sepsi OSK, Rădăuţi- Ceahlăul II., Sporting Lieşti-Românvásar, Miroslava-Pojorâta, Paşcani és a Bákói Aerostar szabadnapos. (I) 1. Pojoráta7 3 0 29-12 24 2. Miroslava8 0 2 15-8 24 3. Sepsi OSK6 1 3 16-8 19 4. Târgu Neamţ5 3 2 17-12 18 5. Bákói Aerostar5 2 4 17-17 17 6. Román vásár5 1 4 16-13 16 7. Paşcani3 5 3 18-12 14 8. FK Csíkszereda4 1 5 15-17 13 9. Zágoni FC2 3 5 9-139 10. Sporting Lieşti2 1 7 13-237 11. Rădăuţi1 4 5 11-237 12. Ceahlăul II.0 2 8 7-252 JOMA SHOP IV. LIGA Bölön-Kézdivásárhelyi SE 2-0 Bölön, kb. 100 néző. Játékvezető: Buceleanu Lóránt. Bölön: Terza-Gergely, Péter, Gecse, Cucu, Ştefanescu, Vrencean, Grigoraş, Biró, Vasilucă, Gábor (játszott még: Ardelean, Tusa). KSE: Fekete-Vitán, Forró, Deák-Fogarasi, Csomós, Török B., Kovásznai, Fazakas, Albu, Kovács, Sándor (játszott még: Pethő, Gajdó, Incze). Góllövők: Ardelean (76.), Gábor (93.). Ifjúságiak:­­kő. A mérkőzés első felében a kézdivásárhelyiek uralták a játé­kot, a második játékrészben aztán magára talált a bölöni együt­tes. Míg a vendégek a kapufákat ostromolták (háromszor el is találták), addig a házigazdák kétszer hálót zörgettek. A bölöniek győzelme tehát megérdemelt. Kozma Róbert Uzon-Bodzaforduló 5-1 Kökös, 150 néző. Vezette: Robert Dumitru - tegyük hozzá mindjárt az elején: nagyszerűen. Uzon: Tánczos-Simon, Bács, Kiss Z., Ördögh, Bordás, Constantin, Incze, Szabó Z., Szép, Kövecsi (játszott még: Deák, Szabó L., Bódi, Zsidó). Bodzafor­duló: Sima-Gavrilă, Leau, Băcilă, Nagy, Solomon, Boriceanu, Kovács, Orha, Baciu, Băniţă (játszott még: Prtndar, Roman D.). Piros lap: Gavrilă (68.). Gólszerzők: Incze (35. - tizen­egyesből), Kövecsi (64.), Szép (68. - tizenegyesből), Zsidó (74. és 79.), illetve Ciba (60.). Ifjúságiak: 1-3. Első perctől az utolsóig Uzon együttese irányította a játékot, diktálta az iramot, és játékával szórakoztatta a közönséget. A 60. percben ugyan egyenlített a vendégcsapat, de utána már csak egy együttes volt a pályán - az uzoni. Öt remekbe szabott gól­jával megérdemelt győzelmet aratott. Rétyi András Barót-Gelence 0-3 Barót, kb. 100 néző. Vezette: Fábián Tibor. Barót: Herman- Sugár, Vincze, Bogdán, Kurta, Fosztó (Balázsi, 75.), Bódi, Má­­thé, Potyó, Zelei, Keresztély. Gelence: Gătej-Dobrean (Gáspár, 60.), Soós, Márkos Szaárd, Audi, Bărbăşescu, Pânzaru, Roman, Márkos Szabolcs, Csutak, Fogarasi (Liţă, 55.). Góllövők: Már­­kos Szilárd (10. és 87.), Bărbăşescu (70.). Ifjúságiak: 24-0 (!). Lesgyanús góllal szereztek már a 10. percben vezetést a ven­dégek, de akkor még abban reménykedett a baráti közönség, hogy a gól felrázza csapatát. Nem így történt. A mérkőzés vég­hajrájában még kétszer a baráti kapuba talált a vendégcsapat. A velencei győzelem tehát megérdemelt. Kovács Barnabás Bereck-Nagyajta 4-2 Bereck, kb. 100 néző. Játékvezető: Simon István. Bereck: Zölde-Bajcsy, Handra, Fenechiu, Koncz, Airinei, Tibescu Lász­ló, Străchinari, Boghez, Mocanu, Sorescu (játszott még: Papp Cs., Vulcan). Nagyajta: Morariu-Benkő, Incze, Égető, Józsa, Bocz. .-Vidrei, Szabó, Benedek P., Drăguţ, Dascălu (játszott 2014. november 17., hétfő még: Diaconu, Orbán). Piros lap: Fenechiu (17.). Góllövők: Benedek P. (17. - tizenegyesből), Dascălu (19.), Boghez (27. - tizenegyesből, 59., 82.), Străchinaru (69.). Ifjúságiak: 5-2. A három alapembert nélkülözni kényszerülő Bereck könnyelmű játékkal kezdett, s erre szinte ráfizetett, hiszen a 19. percben már 0-2-t mutatott az eredményt jelző tábla. Szeren­csére Bogher szépítő gólja felébresztette a berecki csapatot, mely aztán a második félidőben úgy focizott, ahogy azt elvár­tuk. Győzelme elvitathatatlan. Kelemen Elemér Bardoc-Csernáton 6-0 Bardoc, mintegy 150 néző. Vezette: Cristian Moldoveanu Bardoc: Ungureanu-Barabás, Varga, Lázár N., Kopeczky, Tókos Z., Tókos E. (Nagy, 64.), Pánczél, Cojocaru, Bedő, Szabó. Csernáton: Hamagea-Tufaru, Bajka, Máthé, Gajdó, Biró, Bódi, Makó (Rákosi, 29.), Ciobotaru, Lukács, Orbán. Gólszerzők: Bedő (3., 61.), Szabó (22.), Tókos Z. (28., 59.), Cojocaru (75.). Ifjúságiak: 1-2. Sportszerű mérkőzés, amelyen minden összejött a bardoci csapatnak. Gratulálunk a fiúknak! Tókos Jenő Ozsdola-Bodok 7-0 Ozsdola, közel 100 néző. Vezette: Alexandru Ioniţă (Brassó). Ozsdola: Sandu—Salamon, Brânduşoiu, Viţeluş, Ferencz, Gazda, Kovács, Simon, Nagy, Tóth, Vajna (játszott még: Barabás, Mihály, Szabó). Bodok: Nikula-Gergely, Asz­talos, Mihály, Kerekes, Ambrus, Szakács, Sánta, Lajtos, Bőd, Nagy (játszott még: Tót, Bedőházi). Gólszerzők: Nagy (13., 30., 85.), Vajna (28., 70.), Mihály (65., 87.). Ifjúságiak: 6-0. Az első perctől az utolsóig a házigazdák irányították a küzdelmet, és végig egykapus játék jellemezte a találkozót. Ozsdola megérdemelten nyerte meg vasárnapi bajnokiját. Szép volt, fiúk! Gazda József További eredmények: Szitabodza-Perkő 1-0 (ifjúságiak: 7-0), Maksa-Illyefalva 4-4 (ifjúságiak: 7-1). A rangsor: A 14. forduló mérkőzései: Gelence-Perkő, Nagyajta- Barót, KSE-Bereck, Csernáton-Bölön, Bodok-Bardoc, Bod­­zaforduló-Ozsdola, Illyefalva-Uzon, Maksa-Szitabodza. (I) 1. Bereck9 1 2 34-14 28 2. Gelence8 1 3 37-10 25 3. Maksa7 4 1 30-19 25 4. Illyefalva7 4 1 23-13 25 5. Ozsdola6 3 3 26-12 21 6. Perkő6 3 3 22-12 21 7. KSE6 1 5 21-21 19 8. Bölön6 1 5 20-20 19 9. Bardoc5 2 5 30-20 17 10. Szitabodza5 1 6 18-35 16 11. Csemáton3 4 5 15-18 13 12. Bodzaforduló 3 -3 6 18-32 12 13. Uzon3 2 7 21-37 11 14. Barát1 3 8 12-286 15. Bodok1 3 8 12-366 16. Nagyajta1 2 9 19-315 V­ UGA Kilyén nyerte a rangadót Kilyén sikerével ért véget az élvonalhoz tartozó csapatok rangadója az ötödosztályos labdarúgó-bajnokság 10. forduló­jában. A két héttel ezelőtt elhalasztott és most bepótolt körben simán nyert a Papolci FC II., Nagybacon, illetve begyűjtötte első győzelmét Szotyor, Árkos pedig góldús meccsen győzte le Hidvéget, továbbá a 38. percben megszakadt a Réty- Nagyborosnyó találkozó. Az eredmények: Árkos-Hidvég 4-3 (gólszerzők: Vajna 3, Simoni, illetve S. Dedu, Kalányos/ifjú­­ságiak: 1-5), Réty-Nagyborosnyó 1-0 (a 38. percben meg­szakadt a találkozó/ifjúságiak: 5-1), Nagybacon-Dálnok 3-0 (ifjúságiak: 3-0 - meg nem jelenés), Szotyor-Kézdiszent­­kereszti Nemere 2-0 (ifik: 4-1), Kökös-Papolci FC II. 0-5 (ifik: 7-1), Kovászna-Kilyén 2-4 (ifik: 10-1). A rangsor: 1. Papolci FC 110 0 63-4 33 2. Kilyén 100 1 58-10 30 3. Kovászna8 1 2 39-16 25 4. Nagybacon4 4 3 19-18 16 5. Nagyborosnyó4 2 5 31-39 14 6. Réty4 1 6 22-22 13 7. Kökös4 1 6 19-25 13 8. Nemere3 3 5 15-21 12 9. Árkos4 0 7 20-31 12 10. Hidvég3 1 7 22-46 10 11. Dálnok3 0 8 19-549 12. Szotyor1 1 9 14-554 Folytatás tavasszal. (1)