Háromszék, 2018. május (30. évfolyam, 8385-8409. szám)

2018-05-02 / 8385. szám

SPORT LABDARÚGÁS, I. LIGA Tovább tart a Sepsi OSK veretlensége, a Dinamo pont nélkül távozott Gólhelyzetekben gazdag mérkőzésen megérdemelt, 2-0 arányú győzelmet ara­tott a Sepsi OSK hétfő este az esélyesebbnek tartott Dinamo ellen a sepsiszent­györgyi stadionban az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának 7. fordulójában. Eugen Neagoe csapata telt ház előtt folytatta veretlenségi soroza­tát, a mérkőzés végén pedig-ahogy arra számítani lehetett-a bukaresti ultrák a megyeszékhelyi stadionban balhéztak. MISKA BRIGITTA » A meccskezdést jelző sípszó előtt közel 4500 torokból hangzott fel az Itthon vagyunk! kiáltás, amire a fővárosi ultrák magyarokat sértő rig­musokkal próbáltak válaszolni, de ezt a hazai közönség nemes egyszerűséggel tapssal „jutalmazta”, majd a Székely Lé­gió egy molinót húzott ki, rajta jobban tu­dom szeretni szülőföldem, mint gyűlölni ellenségeinket! felirat volt olvasható. A találkozó első perceiben nem tör­tént említésre méltó, viszont a 10. perc­ben a Dinamo már feljegyezhette első kapura lövését, miután Dán Nistor tá­volról próbálkozott, de Niczuly Roland magabiztosan védett. A folytatásban a szentgyörgyiek közel álltak a gólszerzés­hez, Fülöp István bal oldali beadását Se­bastian Ghinga továbbította a kapu felé, azonban Ricardo Grigore a gólvonalról mentett. A 25. percben a fővárosiak ve­szélyes ellentámadást vezettek, Robert Moldoveanu passzolt Segiu Hanca elé, aki a hosszú sarokra célzott, de a labda néhány centivel elkerülte a kapufát. Nem sokkal később a piros-fehérek talpra ug­rasztották a közönséget, miután Marko Simonovski beívelését a középen érkező Ibrahima Tandia könnyedén a jobb al­sóba lőtte, esélyt sem adva Jaime Penedo kapusnak (1-0). Szünet után a Sepsi OSK növelhette volna előnyét, de Tandia jól helyezett lö­vését szögletre tolta Penedo, majd az ezt követő pontrúgásnál a jól helyezkedő Milovan Petrovic bombázott néhány mé­terről a kapu fölé. A mezőnyfölényben ját­szó szentgyörgyiek Tandia és a csereként beálló Alejandro Gorrin révén számos gólhelyzetet alakítottak ki, ám a fővárosi­ak kapusa is kiválóan védett. A hajrához közeledve egyenlíthetett volna a Dinamo, de Niczuly bravúrral védte Moldoveanu két próbálkozását is, megmentve csapatát a kapott góltól. A 87. percben Iulian Dima tizenegyest ítélt a házigazdák javára, mi­után Penedo szabálytalankodott Gorrin ellen, viszont a partjelző közbelépésére rögtön eltörölte és sárga lappal büntette a spanyol középpályást. A rendes játékidőt követően ötperces hosszabbítást ítélt a játékvezető, ami az elmúlt meccsek alatt több alkalommal is kedvezőtlenül alakult Eugen Neagoe csapata számára, de ezúttal megúszták kapott gól nélkül, sőt, Tandia egy ellentá­madás végén megszerezte csapata máso­dik találatát is (2-0). Ez volt a francia-mali csatár idénybeli negyedik gólja. Nem ért véget incidensek nélkül a mérkőzés, majd 11 perc hosszabbítás után megérdemel­ten győzött a háromszéki csapat, amely sikerével feljött az alsóház harmadik he­lyére, előnye négy pont az osztályozós és kieső helyeken álló riválisaival szemben. A piros-fehérek hétfőn 18 órától a sepsi­szentgyörgyi stadionban lépnek pályára a Concordia Chiajna ellen. Labdarúgós, liga, alsóházi rájátszás, 7. forduló: Sepsi OSK-Dinamo 2-0 (1-0). Sepsiszentgyörgy, városi stadion, mintegy 4500 néző. Vezette: Iulian Dima (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly-Sato, Viera, Obsivac, Dalmau-Petrovic, Ghinga (Gor­rin, 71.)-Hamed (Dima, 79.), Fülöp, Tan­­dia-Simonovski (Kuku, 55.). Vezetőedző: Eugen Neagoe. Dinamo: Penedo-Corbu, Marie, Grigore, Olteanu-Hanca (Gheorg­­he, 81.), Mahlangu, Nistor-Moldoveanu, Popa (Nemec, 64.), Pesic (Salomao, 46.). Vezetőedző: Florin Bratu. Gólszerző: Tan­dia (30., 90+2.). Sárga lap: Ghinga (9.), Si­monovski (40.), Petrovic (86.), Gorrin (87.), Fülöp (90+3.), illetve Hanca (12.). Zászlót loptak a Dinamó-szurkolók Ha a Dinamo játszik, akkor a szurkolói rendbontás sem hiányozhat. A játék­vezető a rendes játékidőt követően öt perccel hosszabbított, majd ahogy Tan­dia megszerezte a házigazdák második találatát is, egy fekete pólós szurkoló berohant a pályára kezében egy magyar zászlóval, és a Dinamo-szurkolók felé vette az irányt. A rendfenntartó szervek nem álltak a helyzet magaslatán, nagy kínok árán, csak többen tudták leteper­­ni, majd a lobogót letették a földre. Időközben a fővárosi szurkolók több helyen is átszakították a kerítést, be­ugrottak az atlétikapályára, és megka­parintották a zászlót. A biztonságiak a mérkőzés során könnygázt is bevetettek a magyarokat többször is sértegető bukares­ti ultrák ellen, hogy visszaszorítsák őket. A Székely Légió egyik tagjának beszá­molója szerint a zászlótolvaj a mérkőzést megelőzően mozgássérültnek tette magát, és kerekesszékben jutott be a stadion terü­letére, majd a gólörömöt kihasználva trófe­át szerzett a bukarestieknek. Kedden már döntést is hoztak a zász­lótolvaj ügyében, Adrian Stoian ezredes, a brassói csendőrség bevetési egysé­gének szóvivője elmondta, a szurkolót ezerlejes pénzbírsággal sújtották, és ti­zenkét hónapig nem teheti be a lábát fut­­ballstadionba. Mestermérleg Florin Bratu: „Minden mérkőzés más. Azt gondolom, hogy a labdarúgók hozzáállá­sával nem volt gond, ezért nem is tudom őket megdorgálni. Nem használtuk ki a helyzeteinket, a befejezésnél rendre hi­báztunk. Szerintem szép mérkőzést lát­hattak a szurkolók két támadószellemű csapat között. Ez a találkozó akár a fel­sőházi rájátszásba is beillett volna, mert láthattunk a playoffban olyan meccset, amely sokkal alacsonyabb színvonalú volt. Sajnálatos, hogy a mérkőzés végén megtörtént ez az incidens.” Eugen Neagoe: „Mindkét csapatnak gratulálok a pályán mutatott játékért, és persze a szurkolóknak is, mert fantasz­tikusak voltak. Úgy gondolom, az alsó­házi rájátszásban nekünk van a legjobb szurkolótáborunk, és ilyenkor sajnálom, hogy nem nagyobb a stadion, mert biztos vagyok benne, sokkal több focikedvelő jönne mérkőzéseinkre. A győzelmünk teljes mértékben megérdemelt, persze a fővárosi csapatnak is voltak veszélyes helyzetei, de nekünk is lett volna lehető­ségünk még több gólt szerezni. Remélem, az élvonalban maradást úgy valósítjuk meg, hogy közben veretlenek maradunk. A fővárosi szurkoló gesztusa nagyon csú­nya volt, ellopott egy zászlót és átszaladt a pályán, ezzel pedig egy kiváló mérkő­zés utolsó perceit tette tönkre.” A playout rangsora: 8. Juventus 3 1 3 5-8 16 A 8. forduló (május 4-7.): • playoff: FC Viitorul-Astra Giurgiu, Kolozsvári CFR-Craiova, Jászvásári Poli-FCSB • playout: Temesvári Poli-FC Voluntari, Bukaresti Juventus-FC Botosani, Med­­gyesi Gázmetán-Dinamo, Sepsi OSK­­Concordia Chiajna. Az oldalt szerkeszette: Tibodi Ferenc 1. Dinamo5 0 2 13-7 35 2. Botosani2 3 2 5-5 29 3. Sepsi OSK3 4 0 13-8 23 4. Medgyes4 1 2 11-9 21 5. Voluntari2 1 4 7-10 21 6. Temesvár1 2 4 4-7 19 7. Chiajna1 2 4 5-9 19 KOSÁRLABDA Döntőznek a szentgyörgyi lányok A Sepsi ISK U18-as együttese mától vasárnapig Targovistán vendégszerepel, ahol a korosztályos bajnokság hatcsapatos döntő tornáját rendezik meg. A Nemes Áron edzette alakulat ma a selejtezőt és az elődöntős szakaszt hibátlan mérleggel záró, illetve a végső sikerre is esélyes Targovistei ISK-MSC gárdájával játszik (18 óra), csü­törtökön a Bukaresti Olimpia (14 óra), pénteken a Kolozsvári Napoca Baschet (14 óra), szombaton a Brassói CSU (14 óra), míg vasárnap a LAPI Dés lesz az ellenfél (9 óra). Túl a 15. fordulón Továbbra is a címvédő Bad Boys vezeti a háromszéki amatőr kosárlabda-baj­nokságot, miután a küzdelemsorozat 15. fordulójában sem talált legyőzőre. Az eredmények: Brassói Brasovia-Athlos ISK 38-58, Háromszék-Bad Boys 52-62, Keleti-Kárpátok Múzeuma-Bálványos 20-0, Da Bomb-Drink Team 51-46. A No Stress-Rozsdás Csont találkozót elnapol­ták. Egy bepótolt mérkőzés: No Stress- Athlos 43-49. A tabella: 1. Bad Boys 150 902-540 30 2. Da Bomb 132 953-654 28 3. Háromszék 114 771-554 26 * két büntetőpont levonva A 16. forduló találkozói: A ma Athlos ISK-Rozsdás Csont (18.30 óra) * pénteken Bálványos-Brassói Brasovia (17.45 óra), Drink Team-Keleti-Kárpá­­tok Múzeuma (18.55 óra), No Stress- Bad Boys (20.05 óra) Háromszék-Da Bomb (21.15 óra), (t) 4. KKM9 6 794--653 24 5. Drink Team7 8 616--711 22 6. Bálványos*8 7 755--675 21 7. Athlos ISK4 11 549--781 19 8. No Stress3 11 501--624 17 9. Rozsdás Csont3 11 567--742 17 10. Brasovia1 14 471--945 16 2018. MÁJUS 2., SZERDA oromszék 9 TEREMLABDARÚGÁS Két vereség Mindkét, idegenben pályára lépő Háromszéki csapatunk, a megyeszékhelyi Sepsi Futsal és a Kézdivásárhelyi SE is vereséggel zárta hétfői meccsét. A zöld-fehérek Marosvásárhelyen kaptak ki három góllal, míg a céhes városbeliek a Brassói Colţea 1920 alakulatával szemben maradtak alul. A nagyon tartalékos Sepsi Futsal hét­főn délelőtt a Marosvásárhelyi City’US otthonában kezdte meg az egyik fél két győzelméig tartó párharcot, amelynek tétje az élvonalból való kiesés elkerü­lése. Hogy ki fog búcsúzni biztosan az I. ligától, az a hétvégén derül ki, de a győztes számára sem minden tejföl, hiszen osztályozást kell játszani a má­sodosztály ezüstérmesével. A roppant tartalékos szentgyörgyiek az első fél­időt még bírták szusszal, hiszen húsz­percnyi játék után 3-2 volt az állás. A fordulás után a házigazdák még há­romszor, míg a sepsiszentgyörgyiek további egyszer találtak be, és a mér­kőzés 6-3-as eredménnyel ért véget. Folytatás pénteken a Szabó Kati sport­­csarnokban. A gólszerzők: Pop (3., 13., 22.), Tógán (10.), Boros (33., 37.), illetve Jankó (9.), Boér (14.), Bende (34.). A kézdivásárhelyi kék-fehérek az IL liga 21. fordulójában az első osztályban való feljutásért küzdő Brassói Colţea 1920 alakulatához látogattak. Annak ellenére, hogy a találkozót a házigazdák irányítot­ták, egy ellentámadás végén mégis a há­romszékiek szerezték meg a vezetést A brassóiak gyorsan válaszoltak, és 2-1-nél vonultak szünetre a csapatok. A második félidőben további egy-egy gólt szereztek az együttesek, a meccs pedig a Colţea 3-2-es sikerével zártul. A gólszerzők: Nicodim (2), Călugăreanu, illetve Vladulescu, Albu. A bajnokság utolsó fordulójában a Brassói Colţea 1920 szombaton az éllovas Kolozsvá­ri Clujana vendége lesz, a KSE pedig vasár­nap 18 órától a West Dévát fogadja. M