Ajka - Ajkai Szó, 2022 (35. évfolyam, 1-45. szám)

2022-09-23 / 32. szám

Három nap alatt két meccset játszott a Kristály Szeptember 14-én került pót­lásra a Veszprém megyei felnőtt labdarúgó bajnokság első fordu­lójában elhalasztott Ajka Kris­tály - TIAC mérkőzés. Remek labdarúgó időben és jól előké­szített pályán léphettek gyepre a felek. Az első játékrészben a ha­zaiak játszottak némi fölényben. A sok fiatallal felálló ajkai csa­pat végig támadott, ugyanakkor az első félidőben nem született gól. A második játékrész is ha­zai akcióval indult, ahol Szaba­dos elfektetve a kapust inkább önzetlenül Gergács elé tálalt, aki a védők között elfutva a hálóba juttatta a labdát, 1-0. A vendé­gek által elkövetett szabályta­lanságok száma a második fél­időben megnőtt. A győzelmet a 67. percben biztosította be az aj­kai csapat, egy szöglet után Var­ga növelte csapata előnyét, 2-0. Ajka Kristály SE - TIAC 2-0. Három nappal később a me­gyei I. osztály 5. fordulójában a Devecser látogatott a Kristály otthonába. A hazaiak kezdtek jobban, a 24. percben Gergács Mátyás révén pedig gólt is szer­zett a Kristály, 1-0. Az öröm nem tarthatott sokáig, ugyanis a 30. percben Király Lajos egyen­lítette ki a párharcot, 1-1. A második játékrészben mindkét együttesnek volt lehetősége, de a vendégek tudtak jobban élni vele. Az 54. percben Korpos Ti­bor, a 65.-ben pedig büntetőből Sipos Felícián talált be az ajkai kapuba. FC Ajka - Devecser SE Késhegyre menő párharc a labdáért az oldalvonalnál (Fotó: Györkös) Nagyarányú vereség Ózdon Az NB I/B 3. fordulójában az eddig nyeretlen KK Ajka kézilabda csapat Ózdra lá­togatott, ahová sajnos John András csapatkapitány be­tegség miatt nem tudott a csapattal tartani. Az ózdiak villámrajtot vettek, öt perc játék után 5-1-re vezettek, amire Tréki Tamás időké­réssel reagált A hazaiak 4-5 gólos vezetése állan­dósult, sőt a vendégek gyenge védekezése miatt a szünetre tetemes lett a különbség (22-14). A foly­tatásban sem változott a játék képe, az ózdiak nagy kedvvel játszottak, kitűnő kapusteljesítményüknek is köszönhetően könnyű gó­lokat szerezve szórakoztat­ták közönségüket (35-20). Ezen a napon nem volt egy súlycsoportban a két csa­pat, az ajkai fiúk nagyon enerváltan is játszottak, így nem tudták elkerülni a súlyos vereséget ÓAM-Óz­di KC-KK Ajka 44-30 További eredmények: Ifjúságiak, fiúk: Budakalá­szi SC- KK Ajka 29-29 (17-15) Serdülő, fiúk: Esztergomi 9­ Vitézek - KK Ajka 33-29 (14- 0-15 fiúk: KK Ajka - Tapolca VSE 19-15 (11-9) KK Ajka - Éles KISE 16-33 (6-18) Forrás: KK Ajka ■m:>. szkítám i!i;is aa ASZ Sima továbbjutás a kupában Ajka, Ajkai Városi Sport­­centrum, 300 néző. Vezette: Szigetvári Márk. FC Ajka: Szabados - Kovács, Görgényi, Tar, Szűcs,­­ Tajthy (Nagy, 91.), Kenderes - Csiz­madia (Molnár, 77.), Sejben (Jagodics, 77.), Doncsecz (Ber­zsenyi, 77.) - Gaál (Dragoner, 46.) Edző: Kis Károly Szentlőrinc SE: Bese - Lé­­nárt, Havas, Farkas, Csilus (Török, 72.),­­ Kiss-Szemán (Németh, 72.), Grumic (Sza­bó, 72.), Papp, Vidnyánszky,­­ Filipovic (Rétyi, 61.), Bányai (László, 61.) Edző: Jeremiás Gergő. Gólszerző: Doncsecz Levete (10., 26., 58.) A MOL Magyar Kupa har­madik fordulójában az FC Ajka felnőtt labdarúgó csa­pata a szintén másodosztály­ban szereplő Baranya megyei Szentlőrincet fogadta az Ajka Városi Sportcentrumban szombat délután. A két csa­pat eddig négyszer találkozott egymással, és mind a négyszer ajkai győzelemmel ért véget a találkozó, így kedvező elője­lekkel várhatta a mérkőzést Kis Károly alakulata. Lassan lendültek játékba a csapatok, az első komolyabb helyzetre 8 percet kellett vár­ni, ekkor a vendégek kontrájá­ból indult meg Bányai, de Tar Zsolt a lövés előtti pillanatban tisztázni tudott. A 10. percben a hazaiak vitték ígéretesen a labdát, majd Kovács Nikolasz ívelte be jobb oldalról a já­tékszert középre, a tökéletes ütemben érkező Doncsecz pedig öt méterről nem hibá­zott, 1-0. A 26. minutumban Csizmadia került lövőhely­zetbe, de a labda a felsőlécről vágódott ki. Három perccel később Doncsecz 25 méteres bombájánál volt tehetetlen Bese Barnabás, a labda nagy erővel ment a bal felsőbe, 2-0. Az ajkai csapat magabiztosan kontrollálta az első játékrészt, és ritkán hagyott lehetőséget a Baranya megyeieknek. A második félidőben is ma­gabiztosan járatta a labdát a zöld-fehér csapat. Az 51. percben Doncsecz, az 52.-ben pedig a csereként beállt Dra­goner okozott némi riadalmat a vendég kapunál. Az 58. mi­nutumban Dragoner került lövőhelyzetbe, Bese szépen védett, de a kipattanót Don­csecz fejelte az üres kapuba 10 méterről, 3-0. A 19 éves játé­kos így megszerezte profi pá­lyafutása első mesterhárma­sát. A 73. percben a vendégek középpályása, Vidnyánszky vette célba Szabados kapuját, de a hálóőr nagy bravúrral tolta ki a jobb felső sarok­ba tartó labdát szögletre. A találkozó utolsó perceiben már több helyzet nem akadt a csapatok előtt, így 3-0-s vég­eredménnyel az Ajka jutott tovább a kupában. Kis Károly: - Úgy érzem, hogy teljesen megérdemel­ten nyertük meg a találkozót. Tudtuk, hogy egy jól felkészí­tett agresszív csapattal fogunk játszani. Az ellenfélnek is vol­tak helyzetei, de az első félidő­ben eldöntöttük a meccset. Jeremiás Gergő:­­ Gratu­lálok az Ajkának. Teljesen megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, sokkal hatéko­nyabban futballoztak. Az első félidőben rossz felfogásban játszottunk, és az elképzelé­seink se voltak jók. Talán a második játékrészben veszé­lyesebbek voltunk, de nagy helyzetet nem sikerült kidol­goznunk. BD ■ Doncsecz megszerezte profi pályafutása első mesterhármasát (Fotó: Györkös) A TovaFutók tájékoztatója a városban élők és idelátogatók számára A vasárnap a duatloné Tisztelt Ajkai Lakos! 2022.09.25-én (vasárnap) nagyszabású ORSZÁGOS DUATLON verseny fog meg­valósulni településükön. A ver­senyzők életkoruknak megfele­lően különböző időpontokban rajtolnak majd, ezért egész nap, időszaki teljes útzárakat kell al­kalmaznunk. A futamok között az utak szabadon használható­ak. A futamok több mint 150 kerékpárosból (vagy futóból), felvezető motorosokból, moto­ros rendőrből állnak. A rendez­vény biztonságos lebonyolítása érdekében kérjük, hogy gép­járműjével a lent megadott idő­pontokban ne az utcán parkol­jon! Előre is köszönjük, hogy ezen az egy napon türelemmel és megértéssel lesz, kezdve a 8 éves gyerekektől kezdve a vete­rán korban is versenyző, spor­tolói közösséggel szemben (kb 600 főt várunk az ország min­den részéről). Kérjük, ha teheti jöjjön el a versenyközpontba (VMK), vagy álljon ki az út szé­lére és buzdítsa a duatlonistá­­kat! Köszönjük szépen! A mellékelt térkép szöveges magyarázata: „A” szakasz: Petőfi Sándor utcában a Kossuth L. utca-Pe­­tőfi Sándor utca csomópont­tól a Semmelweis utca -Petőfi Sándor utca csomópontok kö­zött 2022.szeptember 25-én 05.00 -21.00 óra között teljes útzár. ..B” szakasz: Petőfi Sándor utcában a Semmelweis utca-Pe­­tőfi Sándor utca csomóponttól a Pálma utca -Petőfi Sándor utca csomópontok között 2022. szeptember 25-én 08.15 -9.00 óra között teljes útzár. ..B-C” szakasz: Petőfi Sán­dor és Szent István utcában a Semmelweis utca-Petőfi Sándor utca csomóponttól a Széchenyi I. utca -Szent István utca cso­mópontok között 2022.szep­tember 25-én 09.20 -11.20 óra között teljes útzár. „B-C-D-E” szakasz: Petőfi Sándor és Szent István utcá­ban a Semmelweis utca-Petőfi Sándor utca csomóponttól a 7339.SZ. országos közút -73129. országos közút csomópontjáig 2022.szeptember 25-én 11.55 -15.05 óra között teljes útzár. ..B-C-D” szakasz: Petőfi Sándor és Szent István utcában a Semmelweis utca-Petőfi Sán­dor utca csomóponttól a Váczi M. utca -Szent István utca cso­mópontok között 2022.szep­tember 25-én 16:20 -17:40 óra között teljes útzár. „F” szakasz: Deák Ferenc utcában a Deák Ferenc és Rá­kóczi Ferenc utca csomópont­tól a Deák Ferenc - Madách Imre utca csomópontok kö­zött 2022.09.25-én 8:15-9:00 és 9:20-11:20 óra között teljes útzár. „F-G” szakasz: Deák Ferenc utcában Deák Ferenc és Rákó­czi Ferenc utca csomóponttól a Deák Ferenc - Gyár utca cso­mópontok között 2022.09.25- én 10:10-11:20 óra között teljes útzár. „F-G-H” szakasz: Deák Fe­renc utcában Deák Ferenc és Rákóczi Ferenc utca csomó­ponttól a Gyár utcában a Gyár és Rákóczi Ferenc utca csomó­pontok között 2022..09.25-én 11:55-15:40 és 16:20-18:00 óra között teljes útzár. Bővebb információt találhat az eseményről www.tovafutok. hu honlapon. AJKA^ Devecsernél 8-as főútra Ajka felé terelő tábla Gyepesen 8-as főútra terelőtábla Devecser felé, IX. Ajka Duatlon útzárási időpontjai, szakaszai 2022.IX.25. ^BiztosPont Ajka Kft Molnár-Gumisze 9 TÖSOKBERÉND Agrb-F armwr Gazdabolt ^ £9DSJÍ. Kerékpár pálya Ajk. Kristály sportpály­ Q KANDÓ KALMA LAKÓTELEP Kerékpárpálya zárási - nyitási időpontjai Útszakaszok Zárva Nyitva A 5:00 -21:00 B 8:15 - 9:00 9:00 - 9:20 B-C 9:20 - 11:20 11:20 - 11:55 B-C-D-E 11:55-15:05 15:05 - 16:20 B-C-D 16:20 - 17:40 17:40 - tői Padragon terelő tábla Ajka és­­ Kolontár felé Útszakaszok Zárva Nyitva F 8:15 - 9:00 9:00 - 9:20 9:20 - 11:20 _____________ F-G 10:10 - 11:20 11:20 - 11:55 F-G-H 11:55 - 15:40 15:40 - 16:20 16:20 - 18:00 18:00 - tól $?Ajkai Szó Városi hetilap. A lapot alapította Ajka Város Önkormányzata. Főszerkesztő: Lékó Sándor. • Szerkesztőségi e-mailcím: ajkaiszo@freemail.hu. • Kiadja: Ajkai Média Nonprofit Kft. •Felelős kiadó: Vallerné Horváth Andrea ügyvezető. • Postacím: 8400 Ajka, Rákóczi­­ utca 8. fsz. 1. Telefon: 06-88/750-550 • Hirdetésfelvétel a kiadó címén. • Hirdetési e-mail cím: ajkaimediakft@gmail.com • A hirdetések tartalmáért a kiadó nem vállal felelősséget. • Nyomtatás:: ADC Hungary Kft. • Megjelenik 12 600 példányszámban. • Terjeszti a Westpost KFT. A lap ingyenes. • Lapzárta a megjelenés hetének hétfőjén 12 órakor. A lapzárta után beérkező cikkeket és hirdetéseket csak következő heti számunkban tudjuk közölni! ISSN: 0238-6267