Aszód - Aszódi Tükör, 1991 (3. évfolyam, 1-12. szám)

1991-07-01 / 7. szám

TÜKÖR 7 Az Aszódi Petőfi Sándor Gimnázium és Szakközépiskola sportéletéről, eredményeiről Iskolánk csaknem 550 tanulójának egyik szabadidő-tevékenysége a sport. Ezt a tevékenységet iskolánkban a Diáksport­­kör szervezi és különböző versenyeit az iskolán belül és kívül bonyolítja le. Tanulóink ilyen irányú lehetőségei sokfélék. Az iskolán belül különböző osztályok közötti versenyek és bajnokságok folynak az egész év folyamán, amelynek fő célja, hogy minél több tanulót vonjunk be a rendszeres, szórakoztató testedzésbe. A tömegsport versenyeken a legjobbak vesznek részt, a legtehetségesebb tanulók a Diáksportkör szakosztályaiban tanulhatják magasabb szinten az általuk választott testgyakorlati ágak valamelyikét, és versenyezhetnek a megye más középiskolai diákjaival. Iskolánk tanulói mindig meghatározó szerepet játszottak és játszanak ezeken a versenyeken, és több évtizedre visszamenően hagyományosan eredményesen és jól szerepelnek. A Diáksportkörben leány torna, fiú kézilabda, fiú és leány úszó és sakk szakosztály működik. Ezeknek a szakosztályok­nak az eredményeiről szeretnék beszámolni és arról, hogyan képviselték iskolánk színeit az elmúlt tanévben. A leány­torna a megyei középiskolák egyik legeredményesebb szakosztálya. Az év folyamán 20-25 tanuló tornászik rendszeresen Nyiry Szabolcsné testnevelő tanárnő irányításával. Ebben a tanévben az „A” kategóriás csapat megnyerte a megyei bajnokságot, egyéni versenyben Nyiry Lilla 2. b és Varjú Krisztina 1.b osztályos tanulók voltak a legeredményesebbek több első, második és harmadik helyezéssel. Eredményesen vesznek részt a szakosztály munkájában az aszódi általános iskolákból jövő tanulók, mint Nyiry Lilla 2. b, Tellér Anita 2.c, vagy Probocskai Zita 1.b. A tavasz folyamán iskolánk válogatottja nyerte a Nagykőrösön rendezett „Pest megyei Kupa” csapatversenyt a nagy rivális, a nagykőrösi Toldi Szakközépiskola otthonában. A fiú kézilabdások két kategóriában indulnak a megyei középiskolás bajnokságokon: az I-II. osztályosok (IV. korcsoport), és a III-IV. osztályosok (V. korcsoport) bajnokságán. Jobb eredményük idén az idősebbeknek volt, hiszen megyei második helyezést értek el, de a kicsik is, a most alakuló új csapattal, Észak-Pest megye 3. helyezettjei lettek. A tél folyamán iskolánk csapata nyerte a hatvani „Bajza Kupát”, ahol a Pest és Heves megyei középiskola előtt lettek elsők. Ebben a szakosztályban is szerepelnek meghatározó aszódi lakosú diákok, mint Süli Miklós 3. c, Bán Zoltán 2.d, vagy Szőke András 2.c osztályos tanulók. Itt kell megemlítenem, hogy iskolánk kézilabdázói adják hosszú évek óta az IMI Vasas felnőtt kézilabdázói mellé az utánpótlást, hiszen ennek a csapatnak, mint ifjúsági csapata szerepelnek a különböző megyei bajnokságokon. A kézilabdások munkáját Nyiry Szabolcs testnevelő tanár irányítja. Négy éve adták át iskolánk tanuszodáját és ekkor alakult meg az úszó szakosztály. Munkájukat Sárdi Erzsébet úszást oktató tanár, szakedző irányítja. Már az induló évben is szép eredményeket értek el a megyei versenyeken, de az igazán kimagasló eredmények az utóbbi két évben jelentkeztek, amikor nagy különbséggel nyerték meg a megyei középiskolák közötti pontversenyt. A legeredményesebb versenyzők Béres Szilárd 4.b és Zászlósi Attila 2.d osztályos tanulók, akik több első helyet szereztek a megyei bajnokságon és részt vettek az országos bajnokságon is. Helyezéseket értek el egyéni és váltó számokban Szabó Ferenc 3.a, Schneider Lars l.e, és Nádasdy Éva l.d osztályos aszódi tanulók. A sakk szakosztályt három éve a tanulók kérésére alakítottuk meg, vezetését Breuer Gábor és Koncz István tanárok vállalták. Eredményeik figyelemre méltóak, hiszen tavaly a leányok megyei bajnokságot nyertek és sikeresen képviselték oskolánkat az országos bajnokságon. Az idén a leányok a második, a fiúk a negyedik helyet szerezték meg a megyei középiskolai versenyen. A legeredményesebb versenyzők Belecz Ágota 3.b, Kada Péter 3.b, és Péter Balázs 3.a osztályos tanulók voltak. Összefoglalva: iskolánkban a sok bejáró tanuló utazási nehézségei ellenére eredményes sportélet folyik. Rendszeresek voltak az osztályok közötti tömegversenyek és a magasabb szinten sportoló tanulóink is eredményesen képviselték iskolánk színeit a különböző megyei és országos középiskolai versenyeken. Reméljük, hogy az egyre nehezebb anyagi és egyéb nehézségek ellenére is tovább folytatódik ez a hagyományos jó szereplés a következő tanévben is. Nyiry Szabolcs Kis csapat, nagy siker Hajrá Aszód! Zengett június 15-én Budapesten a Bozsik stadionban mintegy 200 torokból a bíztatás. A rekkenő hőségben a pályán a Tatai HAC és az Aszódi Honvéd labdarugói hajtották, űzték a labdát. A két csapat a magyar Honvéd Kupa döntőjét játszotta. Szemre tetszetősebben, lelkesebben és átgondoltabban az aszódi fiúk kombi­náltak. Ez a fölény az első félidőben Lajtos két remek villanásával két gólos vezetéshez juttatta az aszódiakat. A második félidőre kicsit feljavult a Tata, és kiengedett az Aszód, de még így is tartani tudták az eredményt. Sajnos a tataiak egy tizenegyes góllal szépítettek, de ez a kupa sorsán már nem változtatott. Az 1991. évi Honvéd Kupa győztese az Aszódi Honvéd labdarúgócsapata lett! A pályáról lejövő boldog fiúkat Sztán István alezredes helyőrségparancsnok a pálya szélén kézfogással üdvözölte. A Bp. Honvéd-MTK VM mérőzés szünetében került sor a Kupa átadására, és ekkor adták ajándékaikat az aszódi csapat támogatói, szponzorai is. A fiúk pedig, akik a kiképzés és a szolgálat mellett készültek fel és érték el ezt az egész életükre szóló sikert, meghatódottan, mintegy 10.000 fő tapsa kíséretében vonultak le a pályáról. Megérte!