Csenger - Csengeri Hírmondó, 2007 (18. évfolyam, 1-8. szám)

2007-03-01 / 3. szám

6 Megkezdődött a bajnokság Megkezdődött hát a bajnokság befejező, tavaszi szakasza, hosszú hónapok után ismét a zöld gyepen láthattuk újra a fiúkat. A bemu­tatkozás igaz nem a legszebben sikerült ,de fő, hogy a három pon­tot be tudtuk zsebelni. A jelek szerint nem lesz könnyű a foly­tatás....... De adjuk át a szót Barcsay István edzőnek III. 18. keserves győzelem Csenger - Vámosoroszi 1- 0 (0-0) A téli felkészülés hiányosságai miatt nagyon nehéz volt az első hazai mérkőzésünkre egy komplett csapatot kiállítani. Egy eddig soha nem látott összeállításban kellett pályára lépnünk, és ez a kényszer­­megoldás meg is látszott a teljesít­ményünkön. De térjünk rá konkré­tan térjünk rá a meccsre! Az első félidőben még csak-csak voltak helyzetecskéink, a 20. perc körül Sajó Laci lapos lövését a kapus feje hárította valahogyan.. Biztató volt még Katona P. kapura perdítése, majd Nyerges Olivérnek volt helyzete, de ezekkel a momentumokkal ki is merült a csapat tudása. A legfőbb baj az volt, hogy középpályán nem tudtunk labdát szerezni, mindemel­lett az első félidőben több lehetőségünk volt, mint a folytatás­ban. Szünet után rögtön Raymundnak kellett bizonyítania, a védelem életveszélyes dolgokat művelt. Az 57­ percben már csak kapufánk tudott hárítani. Jó negyedóráig át sem tudtunk kerülni az ellenfél tér­felére, elképzelés nélkül, csapni­valóan játszottunk. Most látszott igazán az összeszokottság hiánya!! Úgy 20-25 perc múlva már jobban ment a csapatnak, imitt-amott már helyzeteink is alakultak, de igazi fölényt nem tudtunk teremteni. A 83. perc táján viszont a teljesen üresen lévő vendégcsatár (hála Istennek) mellé tudott lőni. Szó, ami szó az ellenfélnek volt több 100%-os helyzete, de a foci nem erről szól. A mérkőzés végére fel tudtunk pörögni, előbb Asztalos fejesét még ki tudták a gólvonalról menteni, de a 43. percben sike­rült a lehetetlen. A szünetben beállt és végig szívósan küzdő fiatal Bulyáki Ádám átcselezte, majd­nem az egész védelmet, lapos beadását Asztalos okosan vágta a hálóba. (1-0). III. 25. Ha nehezen is...... Tunyogmatolcs - Csenger 0 -1 (0-0) Barcsay István így értékeli ezt a nehezen megszerzett 3 pontot: Szokás szerint lelkesen kezdtek a hazaiak, mindenáron a csengeriek skalpját akarták megszerezni. Amúgy egyáltalán nem lebe­csülendő ellenfél volt ez a jól ös­­­szerakott csapat, nem véletlenül állnak az élbolyban. A veszélyes első félidőt sikerült túlélünk, majd mi is megpróbálunk játszani. Igazából csak alig túl a középpá­lyáig tudtunk eljutni, de ott kiful­ladtak a támadásaink. Mintha nem lett volna elég vállalkozókedv, vagy tartottunk volna attól, hogy kinyílik a csapat, így aztán nem is volt helyzetünk az első félidőben, bizony akadtak gyenge teljesít­mények, de ez még a szezon elején benne van a játékban. A szünetben éltem a cserele­hetőséggel, a hadrendünk, hadrendünk azonban maradt a 4-4- a 2-es, de már egyre több helyzetünk kezdett adódni. Ezek igazándiból nem voltak veszélyesek, a közép­pályán türelmetlenek voltunk, gyorsan akartunk megoldani min­dent. Persze, hogy állandóan bec­súszott valami hiba. A hazaiak szemmel láthatóan egyre inkább kikészül­tek erejükkel. Talán ezzel a lehetőséggel élve, már komoly helyzeteink is voltak, a 75.percben Szilágyi hagyott ki egy kihagy­­hatatlant. Lehet, hogy a hazaiak lelkileg már belenyugodtak a dön­tetlenbe, amikor a 86. percben Tóth Zoli átadásából Katona vil­lant és a kifutó kapus mellett nagyon higgadtan, mindenféle teátrális sallangtól mentesen szépen a hosszúba passzolta a labdát. (0-1) Összességében: Habár az első félidőben nem ment igazán a csap­atnak, de a nagy hazai nyomást középpályás sorunk remekül szűrte meg, védelmünk pedig magabiz­tosan zárt. Kapusunk is jó végezte dolgát. Szünet után lassan át tudtuk venni a ritmust és remélhetőleg Katona is megtalálta a góllövő cipőjét. Tanulság, hogy van még bőven javítani való a helyzetek ki­használását illetően, de ez csak az edzések révén sikerülhet. Még kell két hét, mire elérjük az őszi szintet, de már vannak bíztató jelek. IV. 1. hát sikerült valahogyan... Csenger -Tarpa 2-1 (1-1) Nem kezdtünk igazán nagy átütő erővel, támadásaink már a közép­pályán elhaltak. A "kicsi", azaz Bulyáki Ádám azonban a 10. percben ismét megmutatta o­­roszlánkörmeit, egy kapu előtti kavarodásnál nemes egysze­rűséggel a hálóba lőtt (1-0). Még a 15 percig szépen szövögettük támadásainkat, a védelmünk is jól működött, de valós gólveszélyt nem tudtunk kialakítani. Bezzeg a tarpaiaknak a 25. percben volt egy, mikor kapusunk előtt veszélyesen felpattant a labda. Ez feldobta őket, innentől többet birtokolták a lab­dát, de helyzetig nem jutottak, mi viszont jó párat ki tudtunk hagyni. Aztán törvényszerűen, ők lőttek gólt. Balról szépen adtak be, és a jókor érkező tarpai csatár fejessel egyenlített (1-1) a 31. percben. A félidőig még gyötörték egymást a csapatok, de nagyon leült a meccs, bár még az utolsó percben Bulyáki pompás beadását fejelte mellé Katona senkitől nem zavartatva. Szerencsésen kezdődött a második félidő. Egy védő nagy hibájából Szilágyi meglódult, szépen adott be Katonának, aki immár nem hibázott (2-1). Most már tényleg szépen és jól játszottunk egészen a 60. percig, Bulgáki többször gól­helyzetbe tudta hozni csatártársa­it, de nem volt szerencsénk. Lassan azonban egyre több hiba csúszott játékunkba, valahogyan nem ment. Kezdtek feljönni a vendégek, de szerencsére erejükkel már eléggé kikészültek. A 75-80.percben újra fellángoltunk, egy-két gólhelyzetet is elértünk, a végére már a vendégek rohamoztak, vártuk is már nagyon a bírói hármas síp­szót... CSENGERI HÍRMONDÓ Edzői értékelés az első meccseket követően.... Hát igen eddigi játékunkon nagyon is látszott az edzések hiánya, hiszen ezek a fiúk ugyanazok és nem valószínű, hogy elfelejtettek volna focizni a télen. Viszont míg nyáron 85 %-os volt az edzéslá­togatottság, addig a téli mindössze 49 %-ra sikeredett. Persze, hogy az­tán az erőnléti gondok miatt nem tud a játékos megfelelően koncentrálni, csak a labda útját figyelik az összjáték helyett. Ősszel legtöbbször a fizikailag kikészült ellenfeleket simán le tudtuk győzni. Ez most nem fog menni, de remélem, fokozatosan, mondjuk 3 hét alatt már fel tudom a csapatot a régi szintre hozni. Sokkal nehezebb lesz ez a tavaszi menetelés, egy­részt mert minden­ki minket akar legyőzni, másrészt pedig előbb-utóbb felszínre jönnek a felkészülési hiányosságaink. Remélhetőleg más csapatok is hasonló gondokkal küszködnek. Aminek viszont örülnünk kell, hogy a két serdülőkorú játékosunk remekül mutatkozott be. Barcsay Ákos remek játékkal rukkolt ki, Bulyáki Ádám lendületes játéka is bíztató, tökélete­sen beépült a támadósorba, s már gólt is szerzett. Ha majd az erőnléttel együtt a ru­tint is megszerzik, sok örömet fog­nak okozni. A csapat játéka szem­mel láthatólag egyre inkább javul, itt-ott már az őszi szezont idézik. Diáksport Petőfi Kupa Az Általános iskolai Petőfi -héthez kapcsolódott a három utánpótlás korosztálynak megrendezett ha­gyományos Petőfi Kupa a Sport­csarnokban. Március 14-én a leg­kisebbek, a 98-asok kezdtek, a mie­inknek nem sikerült igazán jól. Eredmények: 1. Mátészalka, 2. Fehérgyarmat, 3. Csenger (ed­ző: Szabó Ferenc), 4. Nagyecsed, 16-án a 94-es generáció követ­kezett, itt már hazai született. 1. Csenger (edző: Moldvay Já­nos), 2. Szatmárnémeti Sport­iskola, 3. Baktalórántháza, 4. Vá­­sárosnamény Utoljára, 17-én Boros Károly tanítványai, a 96-os korosztály ját­szott a kupáért. Csapatunk még egy dobogós helyezést el tudott csípni. 1. Debrecen Lokisuli I., 2. Debrecen Lokisuli II., 3. Csenger, 4. Baktalórántháza, 5. Szatmár­németi I., 6. Szatmárnémeti II. Fek­veny­omás Nagyecsed volt egyik helyszíne a Fekvenyomás Diákolipiai Orszá­gos elődöntőjének március 3-án, ahol általános iskolánkat 14 diák képviselte, s mindannyian dobo­gós helyezést értek el. A lányoknál Pesti Emese első helyezett lett, Gaál Dóra, Nagy Enikő, Katona Petra 2., és Szilágyi Beáta a 3. helyen végzett. A fiúknál négyen végeztek első helyen (Marozsán János, Tóth Zoltán, Kazamér Norbert és Lakatos Dávid). Roó Zsolt 2. lett, Juhos Árpád és Balázs Péter a 3. helyet szerezte meg. Az országos versenyre való továb­bjutás azonban csak a többi helyszín eredményeinek összeve­tése után dől el a napokban. 2007. február Vége a dalnak... Befejeződtek a SZI­­ZO Városi Kispályás Bajnokság küzdelemsoroza­ta a Sportcsarnokban, jól megérdemelt nyári pihenőjükre térhetnek a csapatok, vagy pedig ki-ki saját csapatában folytatja a zöld füvön... I. osztály Úgy látszik a Cinkos Tanya csapata olvasta a legutóbbi februári Hírmondót ( febr. 28), ahol felvetődött számukra az aranyérem lehetősége, pedig akkor még csak a 3. helyen álltak. Gondoltak hát egy nagyot, és letaszították az élen álló Baráti Kört, és megnyerték a bajnokságot. De a legnagyobb bravúrt Szamostatárfalva hajtotta végre, akik szinte megduplázva pontjai­kat a kiesőzónából az 5. helyre nyomultak. A többi csapat­­ a Szamos Kft. kivételével csupán helycseréket végzett. A gólkirály itt Brindzár József ( Szamostatárfalva ) 31 találattal, őt Katona Pál ( Baráti Kör ) követi 24 góllal. NAGYSZEKERES CSAPATAA 9. FORDULÓ UTÁN VISSZALÉPETT, AZ ŐSZI SZEZONBAN LEJÁTSZOTT MÉRKŐZÉSEIK EREDMÉNYEI BESZÁMÍTANAK A BAJNOKSÁGBA. A 9. FORDULÓ UTÁNI MÉRKŐZÉSEIKET TÖRÖLTÜK!!!!!!! II. osztály A Rudiék már képtelen volt elveszíteni a bajnokságot, hosszú hónapok óta vezették a tabellát. Összekapta magát a Csenger Trade és a 4. helyről ugrottak fel az ezüstéremig, a Virág Söröző pedig csak a dobogó 3. helyezettje lett a végjátékban. Szép teljesítményt mutatott be a Csenger-Bos - ők két helyet mentek előre, egészen az 5.-ig, Csengerújfalu viszont ragaszkodott a 3 pontjához. A bajnokcsapatból került ki a gólkirály Kertész József személyében 35 góljával, tőle alig van lemaradva Szilágyi Sándor ( Csenger -Bős ) 33 góllal. 1. Rudiék 18 161 1 116-4449 III. osztály Ebben az osztályban olyan ritka dolog történt, hogy csupán az első két helyezett váltott he­lyet, azaz a Robertó Öltönyház négy ponttal elhúz­va, de jóval rosszabb gólaránnyal nyerte meg a bajnokságot. A 2. helytől viszont kísértetiesen ismétlődik a februári állás, egyhelyben topogtak a csapatok, mintha el sem telt volna négy forduló, úgy látszik mindenki megszokta a maga pozícióját Nagy vetélkedés folyt a gólkirályi címért, melyben Pásztor Zoltán ( Esetlenek ) lett a győztes 35 góllal, Hajdú József ( Hajdú Car Depo ) 34 gólos és a Sérülők csa­patának üdvöskéje, Bulyáki Ádám 33 találatot ért el. 1. Roberto Öltönyház 18 153 -97-31 48 Csenger és a városkörnyék közéleti havilapja Szerkeszti: a Szerkesztő Bizottság Főszerkesztő: Mesterné Juhász Beáta Szerkesztőség címe: 4765 Csenger, Ady u. 14. Kiadja: Csenger Város Önkor­mányzata, Csenger Ady u. 14. Felelős kiadó: Dr. Balogh Attila a Jogi és Ügyrendi Bizottság elnöke ISSN 0866-2576 1. Cinkos Tanya 17 14 1 2 111-39 43 2. Szamos Kft. 17 13 1 3 70-36 40 3. Baráti Kör 17 13-4 94-48 39 4. Méhtelek SE 17 7 1 9 60-75 22 5. Szamostatárfalva 17 7 1 9 69-64 22 6. Rege Konzervgyár 17 6 1 10 60-59 19 7. Tyukod SE 17 6 -11 45-98 18 8. Nyírcsaholy 17 3 5 9 37-50 14 9. Kocsord SE 17 42 11 50-65 14 10. Nagyszekeres 9 2 -7 29-50 6 2. Csenger-Trade 18 131 4 87-50 40 3. Virág Söröző 18 102 6 117-64 32 4. Ököritó Légió 18 102 6 80-71 32 5. Csenger­ BOS Kft. 189 1 8 93-91 28 6. Zajtai Vagányok 189 -9 67-70 27 7. Laki BT. 186 2 10 52-65 20 8. Valmnet Bt. 185 2 11 96-106 17 9. Csenger IFI 185 1 12 68-96 16 10. Csengerújfalu 181 -17 56-17 23 2. Hajdú Car Depo 18 142 2 117-42 44 3. Szamosbecs 18 115 2 109-49 38 4. Esetlenek 18 103 5 76-46 33 5. Csenger Serdülő 188 4 6 90-62 28 6. Szamosangyalos 187 1 10 50-56 22 7. Szamos Ker. Kft. 185 3 10 46-74 18 8. Joker Söröző 185 1 12 47-92 16 9. Reál Margit 183 -16 41-119 10. BEFUFC Csenger 181 -17 34-1413