Csenger - Csengeri Hírmondó, 2015 (27. évfolyam, 1-5. szám)

2015-12-01 / 5. szám

­► Futsal: NB-II Keleti csoport: Magyar Kupa ■ Folytatódtak a küz­delmek az NB-II-es és a megyei futsal bajnokságokban és lejátszotta történe­tének első Magyar Kupa negyeddöntőjét is a Petőfi DSZSE csapata. Igen zsúfolt volt a prog­ramja az elmúlt időszak­ban, hiszen egy hét leforgá­sa alatt három mérkőzést is játszott az második vonal­ban játszó csengeri együt­tes. XIV. Forduló Csenger-Kincsem Lovaspark 6-8 Gól: Mándi L. (2), Pankotai I. (2), Balogh Á., Gaál K. A tavaszi szezon nyitá­nyaként, január 12-én a legfőbb bajnokaspiránsok közé tartozó Nagykáta- Kincsem Lovaspark csa­pata látogatott Csengerbe. A találkozó ellentétes fél­időket, s végül 8-6 ará­nyú nagykátai győzelmet hozott. Sajnos a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, -15 ziccert hibáz­tak fiaink- amit az NB-I-es rutinnal rendelkező kátaiak könyörtelenül kihasznál­tak, ennek ellenére bízta­tó, hogy a csoport egyik legjobb csapata ellen végig partiban voltunk és játék­ban nem látszott különbség a két alakulat közöttt. Magyar kupa a legjobb 4 közé _____jutásért:______ Csenger - FCV Veszprém 4-12 Gól: Gaál K. (2), Bodó R., Boros D. A két bajnoki találkozó között rendezték a Futsal Magyar Kupa negyeddön­tőjének első mérkőzését, melyen az NB I jelenlegi második helyezettje, a tava­lyi bajnok MVFC Berettyó­újfalut kétszer is legyőző, több válogatott játékossal felálló Veszprém gárdája volt a csengeriek ellenfele. A mérkőzés előtt átadásra került két elismerés is. A Magyar Labdarúgó Szövet­ség Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatósága 2014- ben az „ÉV FUTSAL CSA­PATA” díjat a Petőfi DSZSE együttesének ítélte, míg Szilágyi Sándor vezetőedző­­ egyedüliként a megyében­­a „Szabolcs-Szatmár-Bereg megye Labdarúgásáért” díjat vehette át Krizán Sán­dortól, az MLSZ Szabolcs- Szatmár-Bereg megyei Igaz­gatóságának vezetőjétől. Az ezt követő mérkőzés első félidejében jól tartotta magát neves ellenfelével szemben a csengeri csapat, s szépség­díjas találatokat elérve tar­totta szorosan az eredményt, a második félidőben azon­ban - többek között a sérü­léseknek és a fáradtságnak köszönhetően - a Veszp­rémnek magabiztos játékkal sikerült meggyőző fölényt kiharcolnia, s végül 4-12 arányú győzelmet aratnia. A hangulat ezúttal is frenetikus volt a Városi Sportcsarnok­ban, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy az ellen­fél játékosai és a csengeri szurkolók elismerésük jeléül kölcsönösen megtapsolták egymást a lefújást követően, s a veszprémiek vezetőedző­je, a több mint százszoros magyar válogatott Mada­rász János sem felejtette el megemlíteni a fantasztikus közönséget a mérkőzés után adott interjúkban, blogjában Csenger a „Szeretet város­ának” nevezte XV. Forduló MMSZ SE -Csenger 6-9 Gól: Balogh Á. (5), Pankotai L, Osváth S., Katona R, Bodó R. Egy héttel később, január 19-én idegenben volt lehe­tősége a javításra Szilágyi Sándor fiainak, hiszen a monori székhelyű MMSZ SE-Monor gárdájához láto­gatott a csengeri csapat. Az erőfeszítéseket siker koro­názta, hiszen a mérkőzés 9-6 arányú vendég győ­zelemmel zárult, melyből Balogh Árpád egymaga 5 góllal vette ki a részét. XVI. Forduló Csenger-Gödöllő 12-5 Balogh Á. (5), Gaál Krisz­tián (2), Pankotai I. (2), Katona R, Rácz P. A Máltai Szeretetszolgá­lat elleni idegenbeli győze­lem után mindenki elvárta a sikert a Corritas KFt néven szereplő Gödöllő ellen. Nehezen indult a mérkőzés, az első 10 perc egyértelmű­en a két U21-es válogatottal felálló vendégcsapaté volt, 2-0-ra vezettek a gödöllőiek, ezt követően miután Szilágyi Sándor időt kért és ledor­gálta fiait magához ragadta a kezdeményezést csapatunk és 37 másodperc alatt 3-2-re fordítottunk a 14. percben, szünetig mindkét csapat szer­zett még 1-1 gólt, így hazai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A második félidő elején a bombaformában játszó Balogh Árpi vezérletével 3 gólosra nőtt a különbség, és a 28. percben a meccs hőse szétbombázta a gödöl­lői reményeket. Az utolsó 10 perc igazi gálaelőadásra sikeredett, ami a 40. percben csúcsosodott ki, amikor ifjú kapusreménységünk Rácz Patrik élete első meccsén egy szöglet után a kapuba talált. XVII. Forduló Pestszentlőrinc SFA - Csenger 4-3 Osváth S., Gaál K., + 1 öngól Vereséggel zárult január utolsó hétvégéjén csapatunk éjszakába nyúló budapesti kirándulása. Sajnos az sze­zon leggyengébb játékával rukkoltak elő fiaink, ami csak a tisztes vereséghez volt elég a jelentősen megerősí­tett Pestszentlőrinc ellen. A meccs egyetlen pozitívuma új játékosaink bíztató telje­sítménye volt! Szeptember 25-én ren­dezték meg Nyíregyhá­zán az Atlétika Diákolim­pia Ügyességi és Váltó­futó Csapatbajnokságot. Általános iskolánk leány súlylökő csapattal indult a megmérettetésen. A csapat tagjai: Zsi­ga Boglárka (5. ) Szabó Nóra (8.­) Csontos Gréta (7.t) Paládi Viktória (7.t) Zsiga Kinga (8.c) osztályos tanulók. A versenyen a csapat tagjainak 3 kg-os súly­zóval 3 lökési kísérletre volt lehetősége. A lányok kicsit megszeppen­ve kezdték a lökéseket. Ekkor még nem álltak a helyzet magaslatán , de az utolsó kísérletek előtt jól gyorsítottak és össz­pontosítottak, így túl­szárnyalták előző ered­ményeiket. Ekkor Zsiga Kinga hatalmas lökésével (10,22 m) végleg meg­pecsételte az ellenfelek sorsát, így a Makovecz Imre Általános Iskola leány versenyzői megyei bajnokként a dobogó legmagasabb fokára áll­hattak. Felkészítő tanár Papp Szilárd. Megyei bajnokságban játszó csapatunk eddigi eredményei 2015-ben: Csenger Petőfi DSZ­ SE - Nyírbátor 10-6 Gól: Osváth D. (3), Varga K. (3), Szilágyi L. (2), Kanyó Sz., Kemenczei J. Katona Pál edző értékelése:Az év első mérkőzésén magabiztos játékkal szereztük meg a győzelmet a jó erőkből álló Nyírbátorral szemben. Az első félidő még szoros játékot hozott, hiszen 2-2 -es döntetlen­nel mentek pihenőre a csapatok. Viszont a második félidőben a hazai csapat fizikálisan és játékban is a vendégek fölé kerekedett és ilyen arányban is megér­demelt győzelmet aratott. Mátészalka- Csenger Petőfi DSZ­ SE 6-2 Gól: Szilágyi D. Gergely B, Katona Pál edző értékelése: A rutinos játékosokból álló hazai csapat otthonában jól kezdett a csengeri csapat hiszen már a 8. percben megszerezte a veze­tést .A félidő végén az egy perces rövidzárlat követ­keztében a hazai csapat átvette a vezetést és a továbbiakban már nem engedte ki a kezéből,így biztos győzelmet aratott. A csengeri csapat küzdeni tudásból jelesre vizsgázott, viszont ez is kevés volt a pontszerzéshez. Csenger Petőfi DSZ­ SE- Nagycserkesz 3-9 Gól: Osváth D (2)., Geletey Z, Katona Pál edző értékelése: Szerettük volna foly­tatni itthoni jó szereplésünket a képzett játékosokat felvonultató vendégcsapat ellen. Az mérkőzés elején megvoltak a lehetőségeink de a vendégek kapusa nagyon jó napot fogott ki és ami a mi oldalunkon kimaradt a másik oldalon szinte minden támadás góllal végződött. Sikerült még a második félidőben kozmetikázni az eredményen,de ez a teljesítmény ma ennyire volt elég. A bajnokság állása január végén 10 forduló után: 1. Újfehértó 108 - 2 94-33 24 2. Nagycserkesz 108 - 2 76-49 24 3. Mondeke Nyh.9 7 - 2 76-40 21 4. Mátészalka 107 - 3 56-46 21 5. Gyulaháza 9 3 - 6 53-529 6. Csenger 103 - 7 50-809 7. Nyírbátor 103 - 7 47-919 8. Grund Focisuli 10_ - 10 31-920 Labdarúgás: Készülnek a tavaszi fordulóra A téli holtszezonban sem áll meg az élet a Csenger FC háza táján, az Egyesület vezetése teljes gőzerővel dolgozik a csapat megerő­sítésén és egyértelmű cél­ként határozta meg tavasz­ra, hogy egy olyan fiatal csapatot kell kialakítani akik nyáron néhány ruti­nos játékossal kiegészítve úgy induljon neki a 2015- 16-os bajnokságnak, hogy cél a megyei I. osztály! Ennek érdekében a csapat kötelékébe került Csaholyi Csaba, Kasa Ákos, ők Tyukodról igazoltak hoz­zánk, folyamatban van a Nyírsuliban nevelkedett Mándokon és több románi­ai csapatban is megfordult Reszler Zsolt leigazolása, szintén csapatunk kötelé­kébe került a Mérk-Vállaj két korábbi játékosa Antal Zoltán és Kovács Gábor. Természetesen ezen cikk írásakor a vezetés még több játékossal tárgyal, és néhány ifjúsági játékos is a felnőtt csapat keretével kezdi meg a felkészülést. Csapatunk részt vett a hagyományos Nyírerdő Kupa teremtornán, ahol a hazai selejtező csoport­ból sikerült a továbbju­tás, viszont az Újfehértón lejátszott középdöntőben a sérülések és egyéb elfog­laltságok miatt foghíjasan kiálló csapatunk elbukott így nem került a megyei döntőbe. SZI­ZO Sportszer TC- ját rendezték január közöt Á Mátészalkán az U21 - es korosztály számára, ahol a néhány futsalossal megerő­sített Csenger FC magabiz­tos tornagyőzelmet aratott, csapatunk minden mérkő­zésen győzött, a döntőben 10-3-ra verte a Mátészal­ka MTK játékosaira épülő „Sül a hús FC” csapatát! A torna legjobb játékosá­nak Gaál Krisztiánt válasz­tották a szervezők­ .A*“"