Gödöllő - Gödöllői Szolgálat, 1995 (4. évfolyam, 1-25. szám)

1995-11-10 / 22. szám

SPORT 16 Kézilabda A papírformánál szorosabb lett az eredmény (Amikor a vereség sem kudarc...) A bajnokság 8. fordulójában a mos­tanra játékosállományában és szak­vezetésében is jelentősen megerősö­dött H. Szondi SE-t látta vendégül csapatunk. A győzelmi esélyek egyér­telműen a vendégek oldalán álltak, nem is akármilyen arányban, hiszen a székesfehérvári katona­csapat hí­reink szerint hetente 8-10 edzést tart, és az edzőjük, Kiss Szilárd országo­san elismert szakember. Az épülgető Gödöllő gárdája sokáig szorongatta a bajnokaspiránst, de meg kellett hajolni a nagyobb tudás és a jobb erőnlét előtt. ARCHITEKTON GKC­­ H: Szondi 19-22 (11-11) Gödöllő: Sárii - Bartha (2), Szabó G. (3) , Krasznai (4), Kiss Z. (1), Rajnák (4) , Surányi (3). Csere: Zentai - Győré (2), Falus, Bátori, Hajdú. Edző: Szabó István. Az első játékrészben hatszor vezetett két góllal az ellenfél, de valamennyi­szer sikerült egyenlíteni. A második félidő elején megint "sikerült" kihagy­nunk két büntetőt meg pár ziccert, így a 45. percre már öt gólra nőtt a Szondi előnye. Mesterünk ekkor időt kért (az időkérés az idei bajnokság újítása). A szünet a mieinknek tett jót, hiszen négy perc alatt egy gólra csökkent a hátrány. Az utolsó tíz percben a vendégek kon­centráltak jobban, illetve fáradtak el kevésbé. Ez a játékrész a mi szem­pontunkból 2-4 lett, és - mint az vár­ható volt - elmaradt a bravúr, sőt meg­szakadt egy szép sorozat: a Szondit már két bajnokságban is oda-vissza le­győztük, most ők a jobbak... Ezidáig soványka a csapat bajnoki ter­mése: mindössze 5 pontot sikerült be­gyűjteni, ami a 14 csapatos mezőny­ben, az őszi szezon közepén a 10. hely­re elegendő! Ebben az évadban már nem valószínű, hogy jelentős előbbre­­lépés történjen, de tavasszal kedve­zőbbnek ígérkezik a sorsolás, még ad­digra sokkal jobb erőben és összefo­­gottabban szerepelhet a társaság. A ve­zetés és a szakma elégedett lenne őszre összesen 10 pont és a 8-10. hely meg­szerzésével, ugyanis az elhullajtott pontok pótlásának kevés a realitása. A hátralévő meccsek: november 11 -én Siklóson, 18-án itthon a Tököl ellen, 25-én a Bp. Honvédnál, december 1- jén hazai pályán a szombathelyiek ellen, 9-én Százhalombattán játszik csapatunk. Markó Gábor Sakk Rajt kettős győzelemmel A Pest megyei sakkcsapatbajnokság I. osztályának nyitányán csapatunk mindkétszer idegenben játszott és biztos győzelmet aratott. Csapatunk eredményei: 1. forduló: Aszód - Gödöllő 2,5 : 7,5 Győzelem: Sleisz, Karácsony, Kovács, Sillye, Pintér, Dr. Tallós. Döntetlen: Maráczy, Ruttkay, Török. Vereség: Tímár 2. forduló: Vác - Gödöllő 2,5 : 7,5 Győzelem: Sleisz, Maráczy, Sillye, Tímár, Pintér, Dr. Farkas, Török. Döntetlen: Dr. Tallós. Vereség: Kul­csár, Szeles . A XVI. Pest megyei általános iskolai és III. középiskolai egyéni és csapat­­bajnokság második fordulóját rendez­ték meg október 21-én Vácott. A népes mezőnyben a gödöllői fiatalok ismét kitettek magukért! Végeredmény: Alsós fiúk 1. Szanyi Péter (Statisztika) 6,5 pont 2. Borsos Zsolt (Gödöllő, Erkel F. Ált. Isk.) 6 pont 3. Török Zoltán (Gödöllő, Erkel Ferenc Ált. Isk.) 5,5 pont Csapatban: 1. Gödöllő, Erkel Ferenc Ált. Isk. (Borsos,Török, Gódor) 13,5 pont 2. Túra 11 pont 3. Vác 11 pont Felsős fiúk 1. Török Sándor (Gödöllő, Török Ignác Gimn.) 6 pont 2. Bíró József ( Alag ) 5, 5 pont 3. Reményi László ( Alag ) 5 pont Csapatban: 1. Alag 14,5 pont;2. Vác 14 pont; 3. Isaszeg 12 pont GÖDÖLLŐI SZOLGÁLAT) Verzál mérleg: Két forduló, hat pont Sikerült elkerülnie a Gödöllő Verzál LC labdarúgócsapatának a kiesőhely­ről azzal, hogy a két legutóbbi forduló 100 %-osra sikerült. Október 29-én a Kecskeméti SC csapatát sikerült itthon 2:1-re megverni úgy, hogy a félidőben még 0:1-re a vendégek vezettek. No­vember 5-én a csapat Hatvanba láto­gatott. Itt szinte kísértetiesen megis­métlődött az előző forduló, mert a 46. percben a Hatvan szerzett vezetést, de a lábra kapó gödöllői csapat 20 perc alatt fordítani tudott, s 2:1-re nyert. A Gödöllő ezzel a tabella 12. helyére került. * A GEAC csapata a legutóbbi forduló­ban a tavaly még bajnokaspiránsnak számító túrás csapatot fogadta. A ven­dégeknek idén már nem megy olyan jól, a GEAC teljesítménye pedig igen­csak hullámzónak bizonyult az eddigi fordulókban, így a találkozó háromesé­lyesnek számított. Aztán a mérkőzésen hamar kiderült, hogy mégis egyesélyes a találkozó, mert az egyetemisták az első félidőben szerzett kétgólos elő­nyüket növelni tudták, s egy percig sem forgott veszélyben győzelmük. A 4:1-es diadalért járó pontoknak kö­szönhetően az egyetemisták a megyei bajnokság 12. helyén várják a foly­tatást. Középiskolások: 1. Bagyánszky Attila ( Vác ) 7 pont 2. Béki András (Alag ) 5,5 pont 3. Bathó Zoltán ( Alag) 5 pont T.ZS. HŐSZIGETELŐ ÜVEGEZÉS TÜKÖRKÉSZÍTÉS KOÓS GYÖRGY