Gödöllő - Gödöllői Szolgálat, 2004 (13. évfolyam, 1-46. szám)

2004-11-11 / 41. szám

2004. november 11. Röplabda K­ét vereség egy győzelem Az Architekton-Gödöllői RC extra­ligás női röplabdacsapata bravú­ros győzelmet aratott a jóval esé­lyesebb Kecskemét együttese fe­lett. A Szent István Egyetem sport­­csarnokában lejátszott mérkőzé­sen óriási izgalmak közepette si­került nyerni a dobogós helyre szá­mító kecskeméti csapat ellen. Ezen a találkozón az egész csapat jól röplabdázott és megérdemel­ten szerezte meg a győzelemért járó bajnoki pontokat. Architekton-GRC-Nyíregyháza 1:3 (-19,21,-8, -22) Gödöllő, 100 néző. V: Vári, Pelikán Gödöllő: Gudmann 5, Nagy Sz. 6, Szabó 3, Vargáné 10, Nagy K. 15, Kurucz 8, cse­re: Háfra, Cirkov. Edző: Hollósy László Nyíregyháza: TI­MCSEN­KO 3, KAPU­VÁRI 14, MERKOSZKI 13, Katona 12, Botos 7, Fésűs 10, csere: Adorján (liberó). Edző: Ludvig Zsolt Architekton-GRC-Angyalföldi DRC 3:2(16,-19,18,-14, 12) Gödöllő, 200 néző. V: Hóbor, Jánosi Gödöllő: Gudmann 6, Nagy Sz. 6, Szabó 6, Vargáné 5, NAGY K. 17, KURUCZ 21, csere: Háfra, Cirkov. Edző: Hollósy László Angyalföld: Lovász 3, Botos 8, Villányi 9, Antoni 8, JUHÁSZ 12, Balczó 9, csere: Kiss 4, Széles 2, Nagy , Váradi, Rónyai 1. Edző: Dobos János A következő találkozón a Nyíregyháza volt az ellenfél. Sajnos ezen a mérkőzésen jobb volt a vendég együttes és magabiz­tosan nyert az AGRC ellen. A gödöllői játékosok nem tudták megismételni a Kecskemét elleni meccsen nyújtott tel­jesítményt. Különösen a harmadik szettben mutatott játék volt siralmas. A többi játszmában jól tartotta magát az AGAC. Érdekes mérkőzést játszott a két csapat a SZIE-csarnokban. Az első és a harmadik szettet simán nyerte a gödöllői együttes, a második és negyedik játszmát biztosan hozta a vendégcsapat. A hullámzó teljesít­ményt nyújtó csapatok az öt szettben, nagy küzdelemben döntötték el a bajnoki pontok sorsát. A végjátékban az AGRC volt a jobb, így megszerezte negyedik győzelmét. A hazai csapatból Kurucz Ág­nes és Nagy Krisztina remek teljesítményt nyújtott, döntő érdemeket szereztek az újabb győzelemből. A legutóbbi fordulóban Miskolcon ven­dégszerepelt az AGRC csapata és megle­petésre vereséget szenvedett a hazai csa­pattól: Miskolc-Gödöllő 3:0. Hollósy László edzőnek és segítőjének nehéz dol­ga lesz az elkövetkező hónapokban. Csak a Jászberény, a Miskolc és az Angyalföld ellen lehetnek győzelmi esélyeik. A három tehetséges fiatalnak még láthatóan erős a felnőtt mezőny, nekik egyenlőre a saját korosztályukban kellene játszaniuk. Ők az ismert körülmények miatt kerülhettek be a felnőtt csapatba. A következő mérkőzések időpontja: november 21., vasárnap 16.00 Gödöllő-Jászberény, november 26., pén­tek 17.00 BSE-Gödöllő­ -esztí­­ rima xrchitekton K Kurucz Ágnes Vívás T­őrsikerek Női tőrvívó csapatunk a portugáliai junior Eu­­rópa-bajnokságon bronzérmes lett. A magyar válogatott tagja volt Gémesi Tekla is, a GEAC sportolója. A magyar csapat az angolokra, majd a portugálokra mért vereséget, de a 4-es döntő­ben nem tudták folytatni ezt a csodálatos telje­sítést és a németektől kikaptak. Ezután már csak a 3. helyért küzdhettek, ellenfélként a 2. helyen kiemelt románokkal. Nagyon szép ví­vással, óriási küzdelemben végül 45:27-re ver­ték meg a román csapatot, megszerezvén a bronzérmet. A magyar csapat tagjai: Gémesi Tekla, Kreiss Fanni és Lemberg Mercédesz. Salzburgban került sor a nemzetközi kadét férfi tőrversenyre. Mintegy tíz ország 105 indu­lója vett részt a versenyen, a GEAC színeit Benke Balázs és Steiner Ádám képviselte. Ben­­ke az első fordulóban egyetlenegy tust kapott, így tábla 1-es lett, ezután zsinórban nyerte as­­­szóit. A 32-ben egy horvát fiúra mért vereséget (15:6), a 16-ban egy belga vívót vert meg fölé­nyesen (15:1), a legjobb 8-ban pedig egy oszt­rák versenyzőt győzött le (15:8). Lendülete a 4- es döntőbe kerülésnél tört csak meg, itt a későb­bi győztestől, Bíró Pétertől (MTK) kapott ki nagyon szoros (15:14) mérkőzésen, így az 5. helyen végzett. Edzője: Fekete Gábor. Az újonc női tőrverseny is itt zajlott, ezen tíz ország 60 versenyzője indult. A GEAC-os lá­nyok közül Rimán Dorottya és Varga Zsuzsan­na jutott be szép vívással a 16-ba, de itt Zsuzsi 15:10-re kikapott a későbbi győztes Binét Re­ginától (MTK), így a 13. helyen zárt. Rimán Dóri viszont a legjobb 8-ba kerülésért 15:13-ra nyert egy lengyel lány ellen, majd szoros mér­kőzésen kikapott szintén lengyel ellenfelétől, így a 7. helyet szerezte meg. A lányok edzője: Fekete Gábor, Z. Kárpáti Zsófia Meghívó A Grassalkovich SE és a Magyar Országos Torna Egyletek Szövetsége szeretettel meghívja Önt és családját a Grassalkovich-kupáért kiírt országos, minősítő sportakrobatika­­verse­nyére, amelyet 2004. november 13-án 10.30 órától rendeznek a Premontrei Gimnázium tornacsarnokában. Futsal H­eted hét Az Óperencián túl, Berettyóújfaluban el­ért döntetlen után a Jászberény csapata el­len a Bikáknak hazai pályán kötelező volt a győzelem (bár sokszor ez a legnehe­zebb), hisz az Újfalusiak Kisvárdára utaz­tak (a másik nagy rivális otthonába), s így volt lehetőség a meglógásra. Ez sikerült is! Most tudáshiányuk szomjúságának enyhítése végett lássuk a részleteket! Gödöllői Futsal Klub-Jász FC-Jászberény 7:1 (4:0) Gödöllő, 150 néző Gödöllő: Molnár D., Szente, Simonyi, Béres, Varga - Nagy, Tokai, Tóth L., Kiss, Molnár B., Bodnár, Tóth Gy.­­ Edző: Nahóczky Attila Mesébe illően kezdődött a mérkőzés, hisz csapatkapitányunkat Szente Tamást köszöntöttük, akinek az előző héten szüle­tett meg első trónörököse, a kis Bence, aki remélhetőleg hasonlóan édesapjához hős bikává válik majd egyszer. Sok egészséget és gyönyörű élet kívánunk Neked, egész Gödöllő nevében! Az első félidő első tíz perce Csipkeró­­zsikát irigylő álmossággal kezdődött. Iz­galomra egy-két egyéni történet adott okot. Majd a gólváltó „herceg“ személyé­ben egyszercsak Simonyi Gábor villant meg, megtörve ezzel a góltudatlanság go­nosz átkát. Majd a friss apuka követ­kezett, és utána a „kiscsikó“ Béres Fe­renc, s legvégül a gyakorlott családfő Tóth László. Családi körben telt az első félidő, mondhatni. És hát minden úgyis folytatódott. Nem lehet azt mondani, hogy a jászságiak or­das módjára rohamoztak volna, így Piros­ka azt tehetett, amit akart. Jelen esetben ugye fiaink öltöttek véres mezt, és mi aka­ratunk érvényesült az egész meccs folya­mán. Ötre az előnyt Tóth László növelte, hisz egy szögletből középre lőtt labdára robbant rá láthatatlan ember módjára. Legalább­is a vendégek nemigen vették észre. Majd Nagy Péter is betalált. Ekkor trénerünk a gödöllei borjakat engedte leg­előre, s a tavalyi sor a sorsnak köszön­hetően újra összeállt, csak Farkas Ádám hiányzott, aki még egy labda összeszedése következtében sérült meg múlt héten. Nem volt a játékban ekkor minden olyan egyértelmű, de egy Tóth L.-Tokai Norbert összjáték után, a „legkisebb testvér“ végre elérte célját, gólt lőtt, bizonyítva ezzel rá­termettségét. Fontos kiemelni, hogy a vé­ge felé brémaiakat meghazudtoló mód muzsikáltunk, (főleg Béres), szórakoztat­va ezzel a nagyérdeműt.­A Berettyóújfalu csapata pedig veresé­get szenvedett a Kisvárda otthonában, így most már három ponttal vezetjük a táblá­zatot! És jó volna, ha végre minden gödöllői, minden futballt szerető, illetve nem, férfi, illetve nő, gyerek és felnőtt, tudná, hogy ezek a gyerekek küzdenek, hajtanak, hal­nak meg értünk (ami ugye a hazai meccse­ken nehezen látszódhat meg, köszönhető­en erőfölényünknek), és nem kérnek mást, minthogy szeressék őket! Luis is ezt kéri! Tényleg mesés lenne! És nem is olyan nehéz ez... Hajrá Gödöllő, hajrá Bikák! -luis- Gödöllői Szolgálat 19 H­eti sport Labdarúgás. NB III. Mátra-csoport. No­vember 13.: Baglvasalja-Pelikán FC-Gödöl­­lő, 13.30 óra. Ifik. November 13.: Gyön­gyös-Pelikán FC, 11.00, serdülők: 13.00 Futsal. NB II. November 15.: Temesvári Hús Domaszék-Gödöllői Futsal Klub, 20.00 Kosárlabda. NB II. Férfiak. November 14.: GEAC-Százhalombatta SZIE-csarnok, 18.00. Nők. November 14.: Bocskai SE-Kő­­bánya, Református Líceum, 16.00 Margita-túrák. November 13.: Országos Kéktúra (Bp. Bécsi út-Pilisszentkereszt 18 km) 670 m szint. Találkozó 7.50, Bp. Óbuda Szentlélek tér, 18-as buszmegálló FEHÉR­VÁR-PALOTA. Rajt: Sz.fehérvár, Országalma tér 6.30-8.30-ig Labdarúgótorna K­ispályán 2004. november 20-án 15 órától kispályás labdarúgótorna lesz a gödöllői Damjanich János Általános Iskolában. Jelentkezni lehet 4+1 fős csapatokkal (korlátlan cserelehetőséggel) november 16-ig a 30/268-9130, illetve a 20/350-8592-es telefonszámon. A díjazást a lokálpatrióta Klub biztosítja. Török sportnap L­ótás-futás A mozgás szükségességét szem előtt tartva, im­már második alkalommal rendezték meg a Tö­rök Ignác Gimnáziumban az iskola hivatalos sportnapját. Az esemény sikerességét jelzi, hogy körülbelül háromszázan (természetesen nemcsak a tanulók, hanem a tanárok is, hisz a zsírégetés rájuk is vonatkozik) mérték össze erejüket és tudásukat a különböző sportágak­ban. És hogy melyek voltak ezek a különböző sportágak? Maradjunk az ABC-sorrendnél: volt asztalitenisz, ahol minő meglepetésre egyéniben a tanári kar egyik képviselője dia­dalmaskodott (jövőre azért kapjátok össze ma­gatokat skacok!). Nagy sikert arattak a kézi- és kosárlabda mérkőzések küzdelmei is, ahol ve­gyes összetételű csapatok nyüstölték egymást. A kispályás foci a fiúk privilégiuma volt, azon­ban a lányokat sem hagyták parlagon heverni (no, nem a fiúk): számukra teremfocit szervez­tek, nagy sikerrel. A tantestület sem maradha­tott ki a küzdelmekből, ők kosárlabda és foci­csapattal képviseltették magukat. A férfi taná­roknak ráadásul még a Polgármesteri Hivatal futballcsapatával is „meg kellett“ mérkőzniük. Az eredményt hagyjuk, a részvétel a fontos. Egyébként a városháza csapata nyert 6-2-re. A reggel 8 órától délután 4 óráig tartó viadal vé­gén a győztesek értékes jutalmakkal gazdagod­tak. A győztesek. Asztalitenisz. Egy­es: Vértes István, páros: Czeller Miklós, Szászi Tamás. Kézilabda: Hope FC (Czeller, Zakor, Radó J., Flóris, Soltész, Gőz). Kosárlabda: BC-2004 (Bánhegyi, Urne, Abai, Vass G., Varga B.). Fiú foci. 5-8. osztály. VII. A. (Szabó B., Teleki, Pervai, Pálóczi, Göblös, Éder). 9-12. osztály. Fűnyírók (Somogyi, Nyári, Majorházi, Szászi, Kodó). Lány foci. Gödöllői FC (Tóth V, Tö­rök, Palotay, Atanaszov, Gubcsó, Murányi)