Kunszentmárton - Kunszenti Hírek, 2002 (15. évfolyam, 1-20. szám)

2002-04-16 / 6. szám

Kunszentmártoni Hír­lap SPORT LABDARÚGÁS Rostás góljai pontokat érnek! Kezdik megtalálni a góllövő cipőt a KuTE lab­darúgói, sőt Rostás Sándor edző pályára lépé­sével és fontos góljaival szorgalmas pont­gyűjtésbe kezdett városunk megyei I. osztá­lyú labdarúgó-csapata, így biztosan tartja a ti­zedik helyét a tabellán. A Magyar Kupa selej­tezőjéből Tiszaföldváron kiesett gárda a baj­nokságban igyekszik vigaszt találni, úgy tű­nik, sikerrel. Pálinkás Ferenc Kun FC - KuTE 1-0 (1-0) Kunhegyes, 150 néző, vezette: Vizsnyei. KATE: Gácsi - Varga, Apatóczki, Kiss Garáz - Pálinkás J. Imre L, Korponai, Kupeczki - Pá­linkás Gy., Határ. Edző: Rostás Sándor. Gólszerző: Farkas (8. perc) Kiállítva: Kupeczki (80. perc) A listavezető otthonában szervezetten, kemé­nyen védekezett a KATE csapata, de a mérkő­zés elején kapott gólt már nem sikerült ki­egyenlíteni. Jók: Szabó, Varga, Szendrei, ill. Gácsi, Apa­tóczki, Kiss. Szabó András: - A követő emberfogás ellen nehezen találtunk rést a vendégek kapuja fe­lé, végül is Farkas egyéni szólója döntötte el a mérkőzést. Rostás Sándor: - Egyenrangú ellenfelei vol­tunk a bajnokesélyes csapatnak, azt gondo­lom, ezt egységességünknek köszönhettük. Ifi: 1-1. KuTE - Tószeg 5-4 (2-3) Kunszentmárton, 200 néző, vezette: Sípos. KATE: Gácsi - Borsós, Korponai, Kiss, Garáz - Varga, Demeter (Talmácsi), Pálinkás I., Im­re L. (Cseh) - Gellér (Rostás), Pálinkás Gy. Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Kiss (13. p.), Pálinkás J. (14. p.), Pálinkás Gy. (63. p.), Sós (32 p.), Orosz, (38. p.) Tóth T. (84. p.) Gólokban gazdag, változatos mérkőzésen jól szórakozhatott a közönség, és Rostás a leg­jobbkor cserélt. Jók: Kiss, Pálinkás J„ Rostás, ill. Orosz, Méri. Rostás Sándor: - A mai mérkőzésen egy em­berként küzdött a csapat. A második félidei jó teljesítményükért külön köszönet a fiúk­nak. Smidéliusz Ernő: - A határtalan lelkesedéssel játszó Kunszentmárton megérdemelten győ­zött. Ifi: 5-0. Végre sikerült a biztos győzelem. Jászkisér - KuTE 1-1 (0-0) Jászkisér, 300 néző, vezette: Sulyok. KATE: Gácsi - Varga, Apatóczki, Kiss, Garáz - Pálinkás Gy., Korponai, Kupeczki, Pálinkás J. - Gellér, Talmácsi (Rostás). Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Ládi (80. p. 11-esből), Rostás (83. p.) Ismét szervezetten, jól védekezett a KATE, sőt egy ártatlan, kézre pattant labda miatti belőtt büntetőt követően Rostás a szél erejét kihasz­nálva egyenlített és értékes pontot rabolt a csa­pat. Jók: Boros, Bíró, ül. Kiss (a mezőny legjobbja), Gácsi, Apatóczki. Gócza Zoltán:­­ Ha az első félidőben kihasznál­juk helyzeteinket, gólokkal győzünk. Rostás Sándor: - A játékvezető nem tudott fel­nőni ehhez a mérkőzéshez, elvette tőlünk a há­rom pontot, ifi. 1-2. Értékes idegenbeli győzelmével megkezdte a felzárkózást a KuTE a tizedik hely közelébe. A bajnokság állása: MEGYEI SERDÜLŐ BAJNOKSÁG - SZOLNOKI CSOPORT Tószeg - KuTE 2-1 (2-1) Gólszerző: Mihály Dávid Adathibás játékengedélye miatt nem játszha­tott Kerekes János és Bohács János, ráadásul a játékvezető sárgalap-osztó kedvében volt, így két vendégjátékos is „kipontozódott”, a cso­portelsőség szempontjából talán sorsdöntő mérkőzésen. 1. Tiszafüred 20 143 3 50-22 45 2. Kun FC 20 141 5 40-25 43 3. Esztmiklós 20 132 5 40-12 41 4. Túrkeve 20 116 3 40-20 39 5. Újszász 20 114 5 37-19 37 6. Kunhegyes 20 9 5 6 37-39 32 7. Jászapáti 20 9 3 8 27-23 30 8. Tószeg 20 9 2 9 48-34 29 9. Jászkisér 209 2 9 41-37 29 10.KATE 207 4 9 24-38 25 11.Szászberek 206 5 9 15-21 23 12.J.fényszaru 207 -13 21-55 21 13. Jánoshida 204 6 10 28-39 18 14.Mezőtúr 205 2 13 16-34 17 15.Besenyszög 205 2 13 26-45 17 16. R.újfalu 202 3 15 23-509 ALAPÍTVÁNYI HÍREK Kunszentmárton és Tiszazug Labdarúgó Utánpótlásáért Közhasznú Alapítvány Kuratóriuma Molnár László elnök üdvözlő szavai után értékelte a múlt évi tevékenységet. Sárközi György ku­ratóriumi titkár ismertette az adományozók támogatását és elmondta, hogy a bevételekből lab­darúgó cipőket vásároltak az ifjúsági játékosok részére, hozzájárultak a serdülők szállításához, a 7-9-11 évesek villámtornáihoz és a diákolimpián a 12 éveseket serleggel jutalmazták. Az alapítvány létrehozói közül Veres István felajánlást tett, havi 1000 forinttal támogatja az alapítvány működését. Csatlakozott hozzá Király Sándor és Kerekes Ferenc edző is. A közeljövőben a kurátorok és az alapítók felkeresik a labdarúgást kedvelő vállalkozókat és támogatást kérnek a nemes cél érdekében. P. F. 11 BOZSIK­PROGRAM A labdarúgó utánpótlás-nevelés országos programjában kiskörzeti szerep jutott Kun­szentmárton részére. A helyi 7, a 9 és a 11 éves labdarúgó palánták az Érparti- sporttele­pen találkoztak március 30-án Csépa, Szele­­vény és Tiszakürt hasonló korú társaikkal és összemérték tudásukat, erejüket, ügyességü­ket. A jó hangulatú sportnapot Bartu­cz József vezetésével Dobos Péter, Gedő Péter, Kerekes Ferenc, Király Sándor, Kóródi Imre, Szathmá­­ri József és Szatmári Zoltán szervezte, ren­dezte meg, me­lyen részt vett és köszöntötte a fiatalokat Fa­zekas János, az önkormányzat sportbizottsá­gának elnöke és Sólyom Vil­mos, az MLSZ megyei inst­ruktora. KÉZILABDA Szolnokon, a Tiszaligeti Sportcsarnokban került sor a soron következő kettős fordulóra, ahol két erős csapattal (Tiszaföldvár és Túrkeve) ellen léptünk pá­lyára. Eredmények: Kunszentmárton - Tiszaföldvár 16:27 A mérkőzés elején jól kezdtünk, 3:3-ig hol itt, hol ott estek a gólok, de lassan kidomborodott a jobb erőn­lét a vendégeknél, és a félidőben 8:14-es eredmén­­nyel fordultunk. A második félidő közepéig még bír­tuk erőnlétileg, de a nagyobb gólarányú vereség a hajrában következett be, amikorra elfáradtunk. Góldobók: Fejes Cs. 1, Kövér T. 3, Komlós P. 3, Szanda A. 1, Kozák D.3, Bartus V. 2, Franyó K. 2, Ar­­dai P. 1, Kunszentmárton - Túrkeve 8:19 Kísértetiesen hasonlított ez a mérkőzés is az előző­höz, ugyanis 4:4-ig fej-fej mellett haladtunk, a félidő eredménye 4:7 volt. A második játékrészben sem volt több szeren­csénk, elfáradtunk, és az erőnlétileg jobb ellenfél gyors gólokkal nyert. Góldobók: Kozák O. 3, Bartus V. 3, Franyó K. 2 Bizonyára a sportbarátok hiányolják a több győ­zelmet, a még jobb eredményt csapatunktól. Jogos lenne az elvárás, de tudni kell, hogy csapatunk szin­te edzés nélkül vesz részt a megyei bajnokságban, önmagukat edzik a játékosok, hiszen nincs edzőnk, az anyagiak pedig az utazási és játékvezetői költsé­geket fedezik! Minden ellenfelünk edzővel rendelkezik és mére­tes sportcsarnokkal, ahol rendszeresen edzenek. Csapatunk kívánja, és minden játékos szinte biz­tos benne, hogy egy-két éven belül elkezdődik a sportcsarnok építése városunkban, ami alapja lesz a tömeg- és főleg az eredményes versenysportnak. Kunszentmártonon kívül minden városban a me­gyében van már sportcsarnok, mi sem fogunk lema­radni, ebben minden sportszerető lakos biztos le­het! - szánthó -