Törökszentmiklós - Törökszentmiklós és Vidéke, 1991 (2. évfolyam, 1-12. szám)

1991-06-01 / 6. szám

­ 14 TÖRÖKSZENTMIKLÓS ÉS VIDÉKE Idénynyitás az atlétáknál Kettős eseménnyel kezdték meg a versenyévadot a török­szentmiklósi atléták. Május 5-én a Törökszentmiklósi Polgármes­teri Hivatal sportfelügyelősége a TSE atlétikai szakosztályával karöltve meghívásos idénynyitó gyermekcsoportos versenyt rendezett 2-6. osztályos tanulók számára. A kellemes időjárási viszonyok mellett 210 versenyzővel, 609 in­duló létszámmal lezajlott verse­nyen Kisújszállás, Szolnok, Mező­túr és Törökszentmiklós korcso­portos tanulói vívtak nagyszerű küzdelmet. Fiataljaink kiválóan szerepeltek, hiszen 28 verseny­számból 14 első, 18 második és 10 harmadik helyet szereztek meg. Első helyezést értek el: PÁLMAI FRIGYES kislabdado­­bás 52,58 m (1979), CSONTOS ROZÁLIA 60 m síkf. 9,0 mp, távol­ugrás 412 cm (1980), CSIKÓS ANIKÓ kislabdadobás 38,52 m (1980), FÖDI ATTILA 60 m síkf. 9,1 mp, távolugrás 453 cm, kislabda 49,04 m (1981), NAGY ZSUZSA súlylökés 791 cm (1979), BARTUS CSILLA 800 m síkf. 2:46,9 (1979), BONTOVICS ERZSÉBET kislab­­­dadobás 43,74 m (1979), DRÁ­­VUCZ ISTVÁN kislabdadobás 37,60 m, távolugrás 351 cm (1982), POZDERKA ERIKA távol­ugrás 325 cm, 60 m síkfutás 10,24 mp (1982). * * ★ Május 3-4-én került megrende­zésre Szolnokon a Véső úti sport­telepen a 7-8. osztályosok megyei öttusa bajnoksága, amelyre a me­gyéből tizenhét iskola csapata ne­vezett. A Petőfi Sándor Általános Iskola fiú tanulói fölényes győzelemmel - közel 300 ponttal megelőzve a má­sodik helyezettet - végeztek az el­ső helyen. Ezzel megszakítás nél­kül nyolcadik éve jutottak be öttu­sacsapataink az országos döntő­be. A KARANCSI ZSOLT, MÁRKI SZABOLCS, TÓTH ATTILA, SÍ­POS ATTILA, KÓRÓDI TAMÁS, PETREZSELYEM LÁSZLÓ alkotta csapat 2914 elért pontja igen biz­tató eredmény, amely a legszebb reményekre jogosít. Az egyéni összetett verseny eredményhirdetésénél is a győz­tes gárda két tagja léphetett a do­bogó első két fokára: 1. Karancsi Zolt 747 pont II. Márki Szabolcs 653 pont A fiúk nem elégedtek meg az elért sikerekkel, s szép eredmé­nyeket értek el az egyéni verse­nyek során is, melyekkel szintén az országos döntőn képviselhetik me­gyénket. A győztesek eredményei: KARANCSI ZSOLT: kislabdado­bás: 101,70 m súlylökés: 13,95 m KÓRÓDI TAMÁS magasugrás 173 cm 4 x 100 m fiú váltó (TÓTH, KA­RANCSI, PETREZSELYEM, MÁRKI) 49,1 mp. P.G. Eredményhirdetés előtt Márki és Karancsi edzőjükkel, Bertán Istvánnal 1991 JÚNIUS */ Ketten az elsők közül Huszonhetedszer is megyei bajnokok Megszakítás nélkül huszonhetedik alkalommal nyerte a megyei atlétikai középiskolás csapatbaj­nokságot a Székács DSE. Sorozatuk egyedülálló az országban. A Jávor László által vezetett atlétikai szakosz­tály kevesebb önbizalommal indult, mint a meg­előző években, de annál nagyobb akarással ver­senyeztek a diákok. A csapatból sérülés miatt két fiú, és a lányok legjobbja hiányzott, mégis sikerült folytatniuk a több mint negyedszázados hagyo­mányt. A fiúk 27 pont előnnyel, 308 ponttal nyertek, a lányok 189 pontot szereztek, s 8 pont előnnyel ők is elsők lettek, így természetesen az iskoláé lett az összetett első hely is, immár huszonhét egy­más utáni évben. Báli Lászlót, az ifi diszkoszvetés győztesét, a diáksportkör 3. a. osztályba járó elnökét kérdez­tem: - Mennyi munkát jelent egy megyei bajnoki cím? - Edzéseink hétfőn kétszer, délután, majd este, szerdán szintén kétszer, délután és este, csütör­tökön és pénteken délután vannak. Kedd délután fakultatív edzés van. Ez összesen hetente hét edzést jelent. Mindenki több számban gyakorol. A kondite­rem, meg a dobókör az, ahol én a leggyakrabban megfordulok. Idén diszkosszal nem is tudok edzeni, mert a tavasszal a mezőgazdasági gépek foglalták el az iskolaudvarnak azt a részét, ahol a diszkoszvető hely van. Hoppál Erzsébet még csak másodikos. Ő a sportkör elnökhelyettese, az iskola legjobb tanu­lója, és súlylökésben jelenleg megyei serdülő bajnok. - Azok a csapataink - meséli -, melyek megyei bajnokok lettek, június 1-2-án indulhatnak az or­szágos bajnokságon, míg egyénileg az eredmé­nyek alapján hívják meg a résztvevőket a buda­pesti döntőre. Ebből a szempontból hátrányos, hogy a megyei versenyen mind a három napon rettenetesen rossz idő volt. Hidegben, esőben kellett futni, ugrani, dobni. Nem gondoltam, hogy huszonhetedszer nyerünk. Ez főleg Jávor tanár úrnak köszönhető, mivel szigorúan fogja a csapa­tot. * ★ * T.A. A fiúk 308 pontjából a legtöbbet szerezték: 1. Búzás Norbert 55 pont 2. Bana Imre 39,5 pont 3. Süveges Imre 27,2 pont A lányok 189 pontjából: 1. Borda Viktória 34 pont 2. Papp Éva 30,7 pont 3. Ollé Hajnalka 26,6 pont A megyei bajnokok egyéniben és eredményeik: Fiúk: Diszkoszvetés: 1. Báli László 39,00 m Súlylökés: 1. Búzás Norbert 14,28 m 100 m: 1. Sz.Kiss István 12,0 mp 110 m gát: 1. Búzás Norbert 17,3 mp rúdugrás: 1. Bana Imre 400 cm Lányok: 100 m gát: V Papp Éva 17,7 mp 300 m: 1. Ollé Hajnalka 15 p 11.9 mp súlylökés: 1. Hoppál Erzsébet 9,78 m