Herkules, 1890. január-december (7. évfolyam, 1-24. szám)

1890-08-21 / 14. szám

H­E­R­K­U­L­E­S 1890 110 Czélpont a marosi hid előtt kitűzött zászló. Futni, ugrani nem szabad, s ki ez ellen vét, disqualificáltatik. Díj : elsőnek ezüst­érem, másodiknak bronzérem. 3. Versenyúszás. (Nyilt verseny.) Távolság 1000 méter. Ver­senypálya a Maros folyó a lúdvári erdőtől lefelé az uszodáig. Indulás reggel 9 órakor. Díj : elsőnek ezüstérem, másodiknak bronzérem. II. Délután. A polgári leányiskola udvarán levő zárt tornapályán. Juniorok versenye. Síkfutás: a pálya egyszer körül. Győz­tes ki elsőnek érkezik. Díj : elsőnek tiszteletdíj. 5. Távugrás (Nyilt verseny.) Győztes az, ki leghosszabbat ugrik. Minden versenyzőnek egy próba- és három versenyugrás engedtetik. A próbaugrást tetszés szerint lehet használni vagy nem ; használás előtt azonban ezt közvetlen az ugrás előtt ki kell jelenteni. Díj : elsőnek ezüstérem, másodiknak bronzérem. 6. Súlydobás távolságba. (Zártverseny.) Súly 17 és Va klgr. Győztes az, ki a súlyt legtávolabb dobja. A dobás ugródeszkáról, lépállásból történik. Ha a versenyző dobás közben vagy köz­vetlen utána a deszkáról előre lép, ezen dobás semmis ; ha másodszor is lelép, eláll. Minden versenyzőnek három dobás engedtetik. Díj : elsőnek ezüstérem, másodiknak bronzérem. 7. Magasugrás rúddal. (Zártverseny.) Győztes az, ki leg­magasabbat ugrik. Minden versenyző, minden magasságnál egy javító ugrást tehet. Ki ugyanazon magasságnál a zsinórt kétszer leüti, eláll. A verseny 180 méter magasságnál kezdődik. Díj: elsőnek ezüstérem, másodiknak bronzérem. 8. Gerelyvetés. (Zártverseny.) Minden verseny­t hatszor vet. Ki négy vetésben nem talál, eláll. A vetés ugródeszkáról 12 méter távolságból, lépállásból történik. A deszkáról vetés közben vagy utána lelépni nem szabad, s az ily dobás semmis; ismétlés esetén a versenyző eláll. Csak azon vetés számit, melyben a gerely csúcsával találja a bábot, úgy, hogy az hátra­­csuklik ; súrolás nem számit. Dij : elsőnek ezüstérem, máso­diknak brozérem. 9. Magasugrás. (Zártverseny.) Győztes az, ki legmagasab­bat ugrik A verseny 1.40 m. magasságnál kezdődik. Minden versenyző minden magasságnál egy javító ugrást tehet; ki a zsinórt ugyanazon magasságnál kétszer eüti, eláll. Díj : elsőnek ezüstérem, másodiknak bronzérem. 10. Szertornaszám. (Nyilt verseny.) A verseny nyújtón, kor­láton és lovon történik. A versenyzők egymás után lépnek a szerekhez ; minden versenyző minden szerhez háromszor léphet s oly gyakorlatot mutat be, minő neki tetszik. Győztes az, ki a tornaszereken legtöbb ügyességet fejt ki. Díj : elsőnek ezüst­érem, másodiknak bronzérem. 11. Gátverseny. (Zártverseny). Távolság: a versenypálya kétszer körül. A pályán két 1 méter magas gát (sövény) van felállítva. Győztes az, ki elsőnek érkezik a célhoz. Díj : elsőnek ezüstérem, másodiknak bronzérem. 12. Kardvívás. (Nyiltverseny.) A verseny fejvédővel, kez­­tyűben, mellvéd nélkül egész te­tve történik. Győztes az, k: ellenfelének hamarább 6 volt-ot ad. A párok sorshúzás utján állíttatnak össze. A kapott volt-ot tisztelgéssel jelezni kell Dij: elsőnek ezüstérem, másodiknak bronzérem. 13. Vigaszverseny. (Síkfutás.) A juniorok kivételével azon versenyzők számára, kik az előirt versenyek egyikében sem lettek győztesek. Távolság a versenypálya háromszor körül. Győztes az, ki elsőnek érkezik. Díj : elsőnek ezüstérem. Jegyzet: A fent emlitett dijakon kívül még 2 darab, egyenkint 40 frt értékű aranyérem kerül kiosztás alá, az ezüst­érem helyett azon két legjobb elsőnek érkező nyílt versenyző számára, ki különös figyelemre méltó eredményt mutatott föl. Ezen esetben a bírálóbizottságnak jog adatik, hogy a jó máso­diknak bronzérem helyett ezüstérmet szolgáltasson ki. Általános szabályok. A zártversenyekben csak makói tornaegylet rendes tagjai, a nyílt versenyekben minden hazai torna- és sportegylet rendes tagjai, a juniorok versenyében a makói tornaegylet bejáró tag­jai vehetnek részt. Nevezni az egyleti tikárnál lehet, mely al­kalommal bejelentendő ama szín vagy egyenruha is, mely alatt a nevező a versenyben részt venni fog Nevezési záridő 1890. évi aug hó 23-án déli 12 óra. Tét nincs , bánatpénz 3 frt, melyet ama versenyző fizet, ki valamely nevezéstől alapos ok nélkül visszalép. Bánatpénz csak egyszer fizetendő. I­abár a visszalépés több nevezéstől történik is Az indulás után a bá­natpénz azonnal visszaadatik. A versenybíróség határozata ellen fellebezésnek helye nincs. A versenybizottság. VADÁSZAT. A szegedi „Nimród” vadásztársulat legutóbbi vá­lasztmányi ülésén, a vadállomány kimélése tekintetéből igen helyes határozatot hozott. A határozat szerint a társulati bérterületek közül szeptember 15-éig csakis a tápai-réti földek­ és borosmai területeken engedtetnék meg a vadászat és pedig, aug. 1-től a foglyászat, aug. 15-étől pedig a nyulászat is. Lezáratnak tehát az összes «fekete” földek s a bodomi rész egész szeptember 15-éig, a mikor e helyeken is föl lesz szabadítva a fogoly- és nyulvadászat. TOURISTA-SPORT. A lomniczi csúcs megmászása. A Lomniczi-csúcsot júl. 17-én megmászták dr.­­ilósz Kálmán és Jakabbffy István. A Reiner-menedékháztól 41­ 1 óra alatt jutottak el a csúcs tetejére. — A Lomniczi-csúcson voltak Krausz Sándor iglói tanilóképző-intézeti tanár és 4 gymnasiumot végzett tanuló. Julius huszadikán a tűzkőnél háltak, 21 én reggel 3 órakor elindultak és már 5Vs órakor a Lom­­niczi-csúcs tetején voltak. Ily kora reggel kevesen mász­ták még meg a csúcsot. Terjed a velocipéd. Pápáról írják lapunknak: Czivi­­lizálódik városunk. Pár hét óta, mikor már hűvösebb a jég, s nem tikkasztó a meleg megélénkül a főtér egy­­pár derék veloczipédessel. Derék, nyalka fiatal urak kel­nek versenyre a vasparipán­ sok nézőt csalva a sokszor üres főtérre. ’Eisenschiml és WACHTL 'Budapest, V. Erzsébet-tér 9. sz. Gyár: Bécs VII. Kaiserstrasse 62 szám. ■•Mi alakult 1856-ban. Il-O­pr Többször kitüntetve. Mindennemű fotográfiái mi kék,kamarák, objectivek stb. legnagyobb raktára. Saját készítésű fotographiai készülékek legnagyobb és legszebb választékban. Árjegyzék ingyen és bérmentve.­­TJMB