Hétfői Hírek, 1960 (4. évfolyam, 1-52. szám)

1960-11-14 / 46. szám

Javuló játékkal biztos győzelem Magyarország—Lengyelország 4:1 (2:0) Népstadion, 40000 néző, vezette: W. Bergmann (NDK) Sem a magyar, sem a lengyel labdarúgósport nem rózsás körül­ményeik között várta a 15. Magyar­­ország—Lengyelország nemzetek közötti mérkőzést. Mindkét or­szág labdarúgósportja néhány igen szerénynek mondható ered­ményt ért ,el az utóbbi időben. Ez a budapesti találkozó tehát amo­lyan „bizonyító” jellegű volt. Bi­zonyítani azt, hogy a válogatott csapatokban történt változások — fiatalítások — hol használtak töb­bet. A magyar-lengyel labdarúgó ta­lálkozók sorozata vasárnap két magyar győzelemmel indult. Az Üllői úton a két ország újságíró­válogatottja játszott, ezen a talál­kozón a magyar csapat 3:0 (1:0) arányú győzelmet aratott. Azután az A-válogatottak előmérkőzése­­ként, a Népstadionban, az ifjúsági válogatottak játszottak. Érdekes, hogy ez a mérkőzés nem mutatta a két ország labdarúgósportjának jelenlegi nehezebb helyzetét. Jó­iramú, érdekes mérkőzést játszott a két ifi-válogatott. Sokáig 0:0-ra állt a mérkőzés, de a második fél­idő közepe táján a szabadrúgá­sairól híres „Szusza-utód”, Ká­poszta szabadrúgásból lőtt gólja, majd Glázer bombalövése 2:0 arányú vezetést szerzett a magyar fiataloknak. A játék vége felé nagy védelmi hibából ugyan a lengyelek is rúgtak egy gólt, ez azonban már csak szorosabbá tet­te a magyar csapat győzelmét. Ennek a győzelemnek azonban viszonylag kevesen tapsoltak, mert olyan kisszámú közönség foglalt helyet a Népstadion lelátóin, ami­lyen válogatott mérkőzésen hosszú ideje nem volt. a kivonu­lásnál a lengyel csapatot nagyobb ováció fogadta a maroknyi len­gyel szurkolótábor részéről, mint a magyar csapatot. A himnuszok elhangzása, majd a kapuválasztás után ebben az összeállításban kezdte a játékot a két csapat:­ Magyarország: Grosics — Novák, Sipos, Sóvári — Soly­­mosi, Borsányi — Sándor, Göröcs, Albert, Monostori II., Fenyvesi dr. — Lengyelor­szág: Foltyn — Sczepanski, Kawula, Monica — Blaut, Grzegorczyk — Gadeczki, Brywicy, Pohl, Liberda, Fa­­ber. Nagy akarással, szemmel látható becsvággyal vetette magát mindkét csapat a küz­delembe és már az első perc­től érdekes, jóiramú játék ala­kult ki. A 9. percben került először veszélybe a magyar kapu, Novák hibáját azonban Grosics helyrehozta. Kapusunk nagyszerű vetődéssel hárította Liberda lövését. Még ebben a percben Albert kígyózott át so­kat ígérően a védőkön, de a kapust is ki akarta cselezni és ez már nem ment,­szott hibátlanul, de sokkal jobban, mint az utóbbi két-három évben az elődeik. Solymosi a támadás­ban, Borsányi a védőmunkában nyújtott értékesebbet. A támadó­sor lövőereje Monostori beállítá­sával nagyot javult. A dorogi csatár a góljain kívül is többször veszélyeztette a lengyel kaput és összjátékból is kivette részét. Sándortól régen láttunk ilyen hasznos csapatmunkát, Göröcs is sok nagyszerű támadást indított, értékes mezőnymunkát végzett. Albert és Fenyvesi lelkesen, nagy igyekezettel játszottak, de mindkettőnél a hibaszázalék is nagy volt. A lengyel csapatban Foltyn re­mek védések sorozatát mutatta be. A hátvédhármas legjobbja Ka­wula volt, Sándor azonban mel­lette is jónéhány­szor elment. A fedezetek szürke védőmunkát végeztek. A csatársor legjobbja a gyors, jól cselező, jól osztogató Pohl volt, aki remek gólt is lőtt. A lengyel balszárnúnak is sike­rült néhányszor zavart kelteni a magyar csapat védelmében. Vedres József Monostori kétszeres bemutatkozása A közönség határozottan él­vezte a gyors játékot A 20. percben Albert finoman per­­dített Sándor elé. A jobbszél­ső elhúzott, aztán az alapvo­nalról beadott, pontosan Mo­nostori IL fejére, és a válogatott csatársorá­nak újonca a kapu bal­oldalába fejelte a labdát. 1:0 Magyarország javára. Továbbra is élvezetes, jó iramú maradt a játék, amelynek so­rán mindkét kapu gyakran ke­rült veszélybe. Csapatunk fö­lénye azonban egyre érezhe­tőbbé vált. A 23. percben ugyan még újra Grosicsnak kellett egy közeli lövésnél minden tudását összeszednie, de két perc múlva már Sán­dor lőtt zúgó kapufát. A 27. percet két játékvezetői téve­dés jellemezte. Először Feny­vesi lövése után szögletet ítélt, noha a lengyel kapus csak a vonalon túl érintette a labdát. A szögletet Fenyve­si küldte be, Albert a kapuba fejelte a labdát, de Kawala a gólvonalon túlról kivágta azt. A játékvezető nem ítélt gólt. Az érvényes gól azonban — a magyar csapat mindinkább ja­vuló játékának eredményeként —, a „levegőben lógott”. A 38. percben Sándor közeli, nagy­­erejű lövésének szögét még jól állta el Foytin, a 39. perc­ben azonban ő sem tudott se­gíteni. Göröcs küldte jó lab­dával támadásba Monostori es-őt Két lengyel védő és Foytin is összefutott. A ma­gyar csapat balösszekötője azonban okosan kiemelte a labdát a csomóból és 18 méter­ről az üres kapuba ívelte. 2:0. A gól után a sérült Foytint Stefaniszyn váltotta fel. A sé­rülten levonuló lengyel kapus nagy tapsot kapott Sándor új őrzőt kap Szünet után a magyar csa­pat az eredeti összeállításában játszott, a lengyel szövetségi kapitány azonban Sándor őri­zetére Kawulát balhátvédnek hozta ki, a középhátvéd poszt­jára pedig Grzybowsky állt Göröcs remek elfutásával in­dult a második 45 perc, de a lengyel góllal folytatódott. A 4. percben a lengyel balszárny adogatott, védőink területfo­gásra álltak be. Pohl azonban nem tologatott, hanem 20 m­­ről nagy erővel lőtt és a jól eltalált labda a jobb alsó sarokba vágódott. 2:­ Néhány percre megzavarodott a magyar csapat, de hamaro­san újra feljött. A 17. percben egy jobboldali támadás után Solymosi a kapufát találta el, két perc múlva Albertet Mol­nár váltotta fel. Ezután ha­marosan két magyar gól szüle­tett. Két gyors magyar gól A 20-ik percben Grzy­bowsky lyukat rúgott. Göröcs rácsapott a labdára és közelről a léc alá bom­bázott. 3:1. Három perccel később, látvá­nyos Monostori II­ Sándor támadás végén, Sándor lövése kötött ki a lengyel kapu jobb sarká­ban. 1:1. A játék utolsó szakaszában már esett a játék irama és színvonala is. A lengyelek belenyugodtak a vereségbe, a magyar csapat sem erőlkö­dött már túlságosan. Használt a felfrissítés A csípős novemberi időben fel­tűnően kevesen voltak jelen a 15. magyar-lengyel labdarúgó­mérkőzésen, de akik kijöttek, azok kellemesen csalódtak. A magyar csapatnak használt a felfrissítés, ezúttal sokkal jobban játszott, mint a legutóbbi mérkőzésein. La­kodalmi hangulatba természete­sen most sem szabad esni, a győ­zelemről azonban azt is el kell mondani, hogy javuló formában játszó len­gyel válogatott ellen született meg. Csak az utolsó negyedórában csökkent a játék irama és színvonala, egyébként végig élvezetes, jó iramú, helyen­ként színvonalas játék keretében vívta ki megfiatalított válogatot­tunk a biztos győzelmet. Grosicsnak jónéhány ragyogó védése volt, Sipos ezúttal is ki­tűnő teljesítményt nyújtott. A két fiatal szélsőhátvéd kissé kapkod­va kezdett, de hamarosan lehig­gadtak. Az új fedezetpár nem ját­ TOTÓ-POSTA A H. H. tippjei a 47. hétre 1. M agy arorsz.-Ausztria x 1 2 2. Atalanta—Lecco x 1 3. Bari-Spal 2 X 4. Fiorentina—Lazio 1 5. Juventus—Bologna l x 6. Lanerossi—Torino 1 x 7. Milan—Intern. 2 1 8. Roma—Padova 1 9. Sampd.-Napoli 1 x 10. Udinese—Catania 2 x 11. Monaco—RC Paris 1 2 12. Limoges-Reims 2 A TOTO 46. heti telitalálata 1. Magyaro.—Lengyel B. 4:1 1 8. Lengyel B—Magyar B 2:5 2 3. Miskolc—Egyetértés 2:0 1 4. Ózd—Diósgyőri B. 3:1 1 5. Ccgiéd—SZVSE 2:2 X 6. Borsod—Bp. Előre 1:0 1 7. Magyaróvár—ZTE 1:0 1 8. Oroszlány—Szállítók 1:1 x 9. Lazio—Róma 0:4 2 10. Sapo'.i—Fiorentina félbesz. II. Padova—Intern. 2:1 1 12. Torino—Juventus 0:0 x 11. Szfehérvár—Elektromos 3:0 1 Nagyszerű I. félidő Bydgoszczban A két ország B-válogatottja Bydgoszczban 20 000 néző előtt mérkőzött. A magyar csapat így állt fel: Faragó — Nagy, Mészöly, Kovács III. — Palotai, Galambos — Bodor, Vasas, Machos, Pál II., Ta­liga. Jó lengyel kezdés után feljöttek a magyarok és a 16. percben megindult a gólzá­por. Machos (2), PÓZ II., Taliga és Vasas góljaival az első fél­időben már 5:0-ra vezetett a magyar együttes. Szünet után kissé lefékeztek a mieink, s ekkor a lengyelek Pólek II. és Norkowski góljával 5:2-re szé­pítettek. Jók: Faragó, Mészöly, Kovács Hí, Taliga, illetve Gawlik, Siekiera, Norkowski. A Szombathely és a Ganz-MÁVAG „őszi bajnokok" A labdarúgó NB I-ben vasárnap befejeződött az idény. A Ganz- MÁVAG a Kecskemét ellen aratott 5:1-es győzelmével már hétközben biztosította őszi elsőségét, vasárnap pedig a nyugati csoportban is el­dőlt az „őszi bajnok” címének sorsa: a Szombathely javára, amely 7:1 arányban győzött a B. Spartacus ellen. Meglepetésnek számít, hogy a Szolnok 2:1-re ki­kapott a Bp. Spartacustól. KELETI CSOPORT Jászberény—Nyíregyháza 1:0 Miskolc—Egyetértés 2:0 BVSC—Pénzügyőrök 5:1 Bp. Spart.—Szolnok 2:1 Borsod—Bp. Előre 1:0 Ózd—Diósgyőri B. 3r1 Cegléd—SZVSE 2:2 NYUGATI CSOPORT Láng—Vác 2:1 K. Lombik—Sztávaváros 3:2 Szombath.—B. Sport. 7:1 Budafok—Komló 1:1 BVTK—Pécsi BTC 3:1 Oroszlány—Szállítók 1:1 Magyaróvár—ZTE 1:0 Szfehérvár—Elektromos 3:0 Női kosárlabdázóink biztos győzelme Franciaország ellen Vasárnap reggel a kosárlab­dasport szurkolói vették birto­kukba a Sportcsarnokot. Már az előmérkőzésen, a Bp. Hon­véd—Ganz-MÁVAG NB I-es találkozón, majdnem teljesen megteltek a lelátók. A Ganz- MÁVAG a beteg Zsíros nélkül nem tudta ellensúlyozni a Honvéd nagy technikai és tak­tikai fölényét, s a piros-fehé­rek 104:57-es arányban győz­tek. (A Honvéd egyik riválisa, a MAFC ugyanebben az idő­pontban a TF-teremben 82:65 arányú győzelmet aratott a Szegedi EAC ellen.) Féltizen­egykor már egy tűt sem lehe­tett volna leejteni a Sportcsar­nok lelátóin. A magyar és a francia női válogatott a követ­kező ötösökkel kezdett: Magyarország: Beretzk, Káló II., Balogh, Hegedűs, Káló I. — Franciaország: Stephan, Thourot, Pierre, Má­téi, Laforge. Az első félidő kiegyensúlyo­zott küzdelmet hozott Ebben a játékrészben csak egészen enyhe magyar fölény alakult ki. Feltűnő volt, hogy a fran­cia lányok minden lehető hely­zetből kosárra dobtak és a lepattanó labdák nagy részét megszerezték. Ez nem utolsó sorban annak tudható be, hogy a francia csapatban hét 170 cm-en felüli lány játszott, s közülük ketten 180 cm-nél is magasabbak voltak. Az első félidő 10. percében a vendégek 12:9 arányú vezetést szereztek, a magyar csapat azonban mindjobban játékba lendült és nemcsak kiegyenlített, hanem 28:22 arányú vezetésre is szert tett a félidő végén. Szünet után méginkább ma­gára talált a magyar együttes. Mindvégig hatalmas iramot diktált és nemcsak megtar­totta a vezetést, hanem növel­ni is tudta előnyét. A végered­­mény 62:49 lett a magyar női kosárlabda válogatott javára. A győztes hazai csapatból, Márkus, Káló Ilona és Koren­­vé, a franciák közül pedig Mazel, H­ermet és Vignot nyújtott átlagon felüli telje­sítményt. Kapásból... „Csapatrész- és csapatfoglalko­zás szakaszos módszerekkel” cí­men hétfőn, 14 órakor Lakat Ká­roly gyakorlati edzésbemutatót tart a népligeti Vasas-pályán. A Tatabánya kitűnő edzőjének, a sokszoros válogatott labdarúgónak bemutatójára az NB I-es és NB- es edzők megjelenése kötelező. Az Edzők Testülete azonban szívesen lát minden labdarúgó edzőt a be­mutatón. Reméljük, élnek az al­kalommal ... * Közismert sportágak valamennyi lényeges és érdekes tudnivalóját tartalmazza a Sport Könyvkiadó gondozásában most megjelent „A magyar sport kézikönyve”­ című terjedelmes mű. A nagy alapos­sággal szerkesztett, általános ér­deklődésre igényt tartó könyv anyaga nemcsak gyakorlati szem­pontból mutatja be az egyes sport­ágakat, de ismerteti annak sza­bályait is. Az egyes sportágak nemzetközi és hazai történetének rövid ismertetése pedig alkalmas a könyvet forgatók általános sportműveltségének növelésére* * Nemzetközi túravezetői tanfolyam indul rövidesen, a Magyar Termé­szetbarát Szövetség rendezésében. A tanfolyamon alapfokú túraveze­tői képesítéssel és legalább egy idegen nyelv ismeretével rendelke­ző természetjárók vehetnek részt. A tanfolyamot elvégzők lesznek a jövőben a cserelúrák során ha­zánkba érkező külföldi csoportok vezetői. Ebből a szempontból fi­gyelemre méltó, hogy ebben az évben mintegy 8000 külföldi ter­mészetjáró töltött 2—2 hetet Ma­gyarországon és ugyanannyi ma­gyar turista ismerkedett meg a baráti országok természeti szépsé­geivel. * A dél-dakotai Longridge város­ban történt: a város válogatott at­létái, edzés után, az öltözőbe tar­tottak. Amint kinyitották az ajtót, egy fiú surrant ki. Az atléták pil­lanatok alatt rádöbbentek, hogy minden értékük eltűnt. Aztán pil­lanatok alatt üldözni kezdték a fiút, aki nagy iramban vágtatott el. Az üldözés eredménytelen ma­radt. Három nap múlva pedig hir­detés jelent meg Longridge min­den lapjában: „Biztosítom a tisz­telt tolvaj urat, hogy semmi , bán­­tódása nem lesz, ha sürgősen je­lentkezik. Az egyesület edzője.” — Így került meg a fiú, aki azóta a város leggyorsabb vágtázója és oszlopos tagja a váltónak, amely­nél olyan furcsán indult útjára ír« lafH !» Földi legyőzte Sidét — Egyeseknek jól megy — így szól a pesti szólásmondás. Nos, a magyar nemzetközi asztalitenisz bajnokság férfi egyesének küzdel­meire ráillett ez a mondás — ma­gyar szemszögből. Kilenc ország legjobb versenyzői jelentek meg az asztaloknál. A román Negulescu, a svéd Larsson, a német Schnei­der, s még jónéhány európai hí­resség vette fel a küzdelmet a leg­jobb magyarok ellen. És az tör­tént, hogy a legjobb négy közé csak magyar versenyző jutott. A női egyes találkozókról már közel sem lehet ilyen sok jót mondani. Legjobbjaink nem egy­szer labdatartásra, pötyögtetésre kényszerültek. Ahogy néztük ezt a női mezőnyt, eszünkbe jutott: Lantosné Farkas Gizi egy kicsit túl korán vonult vissza az egyéni szerepléstől. Bele­fért volna még ebbe a mezőnybe. Csak egy örvendetes eredmény adódott a női egyeseknél. Mossóczy — végre — bátor támadó játékkal legyőzte Diana Rowet. A párosokban sem volt teljes a magyar siker. A női párosban pél­dául túlságosan kiütközött a nem­zetközi jelleg: román és angol ket­tős került a döntőbe. A vegyes­ben és a férfi párosban csak egy­­egy párral vagyunk képviselve. Vasárnap délután zsúfolt nézőtér előtt került sor a férfi egyes elő­döntőkre és a döntőkre. Különösen a férfi egyesben lát­hatott a közönség izgalmas, látvá­nyos mérkőzéseket. A legszebb küzdelmet a Földi—sidó találkozó hozta, amelyet a talán élete leg­nagyobb formájában levő Földi 3:1 arányban nyert meg, a férfi egyes másik elődöntőjét Bérezik, 3:1-re nyerte Rózsás ellen. Lap­zárta után kezdődtek a döntők. Giletti ismét részt vesz a Millenáris műkorcsolyázó bemutatóján Ismeretes, hogy az MTST hatá­rozata alapján egybevonták a korcsolya- és a jégkorongszövet­séget, s így létrejött a Magyar Jégsport Szövetség. Felkerestük Micsonai Bélát, az új szövetség fő­titkárát, hogy érdeklődjünk a két sportág programja felől. — November 17-én kezdődnek, a Béke Kupa jégkorong-mérkőzések, — mondta a főtitkár — december 1-én pedig a magyar bajnokság. December közepén magyar—román válogatott mérkőzés lesz Buda­pesten, s az új esztendő legjelen­tősebb két eseménye a „Négy nemzet tornája” és a lausannei világbajnokság lesz. A VB már­cius 2-án kezdődik. — Mire készülnek a gyors- és műkorcsolyázók? - kérdeztük. — A gyorskorcsolyázók a szá­raz edzések után most már régen folytatják felkészülésüket. A férfi Európa-bajnokságot Helsinkiben, február 4-én és 5-én, a világbaj­nokságot Göteborgban, február 18-án és 19-én, a női világbajnok­ságot a norvégiai Tonsbergben február 11-én és 12-én tartják meg. Ezekre az időpontokra gyorskor­csolyázóinknak jó formába kell lendülniök. De komoly feladatok előtt állnak a csehszlovák Anton Divin vezetésével készülő műkor­csolyázók is. Az EB színhelye január 26-29-e között Berlin, a vi­lágbajnokságé február 22-26-a kö­zött Prága lesz. Az idény első je­lentős eseményére azonban már november 25-én és 26-án sor ke­rül: a Millenárison ekkor nagy­szabású nemzetközi műkorcsolyázó bemutatót rendezünk, amelyre az Európa-bajnok Alain Giletti és az EB második helyezettje, az ugyan­csak francia Gudel-házaspár is je­lezte részvételét. Nagy küzdelem után vereség Rio de Janeiróban pedig 15:6 arányban elvesz­tették. Így Brazília 3:2-re győzött. Magyarország férfi­csapata jelenleg a tabella 7. helyén áll A szovjet csapat az első 16 ponttal, Csehszlo­vákia a második 14, Románia pedig a harmadik ugyancsak 14 ponttal. A férfiaknál le­játszott további két mérkőzé­sen az Egyesült Államok 3:0 arányban győzött Venezuela ellen, a csehszlovákok szintén 3:0-ra verték Franciaországot. A női döntőben Lengyelország 3:0 arányú sima győzelmet aratott az Egyesült Államok ellen, Japán pedig Csehszlo­vnik játszmát 15:11, az ötödiket I­vákiát győzte le 3:1-re. A Rio de Janeiro-i röplabda világbajnokságon a magyar férficsapat vereséggel folytat­ta szereplését. Brazília ellen hatalmas küzdelmet vívott válogatottunk. Az első játsz­mát a brazilok eléggé könnye­dén 15:8 arányban nyerték, aztán a magára talált magyar együttes egy 15:14-re és egy 15:13-ra nyert játszmával ma­gához ragadta a vezetést. Ez a hatalmas erőkifejtés árán megszerzett előny azonban nem bizonyult tartósnak. Röplabdázóink elfáradtak, nem tudtak ellenállni a bra­zilok leütéseinek és a negye­ Csepeli győzelem Kaposvárott az ökölvívó CSB nyitányán Vasárnap ismét benépesül­tek a szárítók, megkezdődött a nagy érdeklődéssel várt ökölvívó csapatbajnokság. Az első mérkőzést Kaposvár vívta a Csepel ellen. A kaposvári Csiky Gergely Színházban megrendezett összecsapás úgy indult, mintha a hazai csa­pat szurkolóinak reményei teljesülnének. Dorogi ponto­zással legyőzte Maurovicot, s ezzel a vidékiek 2:0 arányú vezetést szereztek. Egri és Dubovszky pontozásos győ­zelmével azonban a csepeliek vették át a kezdeményezést és miután Oláh ellen a ka­posvári Tomásovics feladta a küzdelmet, a Csepel vezetett 6:2 arányban. Kántor és Erdei révén a vidékiek kiegyenlítet­tek, s ezután fej-fej mellett haladt a két együttes 8:8-ig. Mivel azonban — Erdődi il­letve Sebők I. révén — a fél­nehézsúlyban és a nehézsúly­ban is csepeli győzelem szü­letett, a fővárosi csapat nyer­te a találkozót 12:8-ra. Megkezdődtek az osztályozó mérkőzések is az NB I-be való feljutásért. Mint ismere­tes, az NB II három csoport­­győztese, a Vasas, a Tatabá­nya és a Zalka HSE lett. Ez a három csapat most körmér­kőzést vív. Legelőször, vasár­nap délelőtt, a Zalka HSE mérkőzött Tatabányán, és 14:6 arányban győzött. * Hétfőn az MTK—Vasas Di­namó és az V. Dózsa—Bp. Honvéd összecsapással folyta­tódik az ökölvívó CSE. A hírek szerint a kék-fehéreknél Fe­kete Pál légsúlyban indul, el­lenfele pedig Jezerniczky lesz, akit ugyancsak lefogyasztanak légsúlyúvá. Az olimpiai bajnok Török Gyula harmatsúlyban mérkőzik. A háromszoros baj­nok V. Dózsa számára való­színűleg idén is kemény dió lesz a Honvéd, amelytől a lila­fehérek tavaly egyetlen vere­ségüket szenvedték el. Külö­nösen az okoz gondot az újpes­tieknek, hogy idén sincs igazán jó légsúlyú öklözőjük. A csa­­pat törzsét Nagy József, Fekete István, Bognár, Nyírbátori, Pál, Ungvári, Erdélyi és Sivecz adja. Végleges, hogy Kellner és Juhász, a két, visszavonu­lásra készülő válogatott ököl­vívó is elindul. A mérkőzésekre egyébként titkos lesz a játék­vezető küldés. Csak 30 perccel a találkozó me­rkezőer­e előtt vetítk pz éavesületekkel a ve­zető bírók és a pontozó bírók nevét Ezzel megszűnnek az előzetes „óvási” kísérletek. Minden mérkőzésre ellenőrző bírókat is kiküldenek. A zsűri rekordja... Furcsa közjáték zajlott le a cse­peli Sportcsarnokban, az országos súlyemelő csapatbajnokságon. Ve­res Győző nem kevesebb, mint 7.5 kg-mal döntötte meg a középsúlyú nyomásban Tóth Géza 125 kg-os országos csúcseredményét. Ám ez a remek teljesítmény és a vele­járó nagy erőkifejtés nem a ver­senyzőt viselte meg a legjobban, a zsűri tagjai tetőtől talpig megiz­zadtak. A majdnem másfél mázsás súlynál az „asszisztensek” össze­keverték a különböző súlyegysége­ket és a tévedést csak négy ember tízperces munkája árán lehetett tisztázni. A maga nemében — el kell ismernünk — ez is csúcstel­jesítménynek számít. •. AZ IFJÚSÁGI CSELGÁNCS CSB-N hat csapat vett részt. Idén is a tavalyi bajnok V. Dózsa a küzde­lem nagy esélyese, amely riváli­sát, az MTK-t 7:5 arányban győz­te le. Fiatal cselgáncsozóink ko­moly fejlődéséről tanúskodott a bajnokság. Különösen Flóri (V. Dózsa), Magyar (Tatabánya) és Bódog (Kecskemét) nyújtott ki­váló teljesítményt. Meglepő a vi­dékiek előretörése: a Tatabánya például 6:6-os döntetlent ért el az U. Dózsa ellen. Lapzártakor az U. Dózsa veretlenül vezet. Az Újpesti Dózsa újjáalakult vívószakosztálya korszerűen be­rendezett vívótermet kapott az Eötvös utcában. A szakosztály je­lenleg már 50 versenyzővel és két edzővel dolgozik. Különösen a fia­talok nevelésének tulajdonítanak nagy jelentőséget a lila-fehérek, akik már eddig is sok fiatal tőrö­­zőt neveltek ki, s a magyar ifjú­sági tőrválogatott gerincét adják. A terem megnyitását szép és iz­galmas verseny tette emlékezetes­sé. Az V. Dózsa vívói a BVSC csapatával mérték össze erejüket és 20:16 arányban győztek. A SZEGEDI EAC Romániában portyázó labdarúgó­­csapata Aradon játszotta második mérkőzését és 2:6 (1:0) arányú ve­­reséget szenvedett az UTA együt­tesétől. HÉTFŐI HÍREK Politikai hetilap Főszerkesztő: Parragi György Szerkesztő: Gombó Pál Szerkesztőség: Bp., V. Bajcsy-Zs. út 78. IV. em. Telefon: 118—007 Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Csollány Ferenc igazgató. Kiadóhivatal: Budapest, VIII., Blaha Lujza tér 1—3. Zrínyi Nyomda Telefon: 343—100. Terjeszti a Magyar Posta.