Népújság, 1964. március (15. évfolyam, 51-75. szám)

1964-03-18 / 65. szám

1984. március 18., szerda Gyöngyösi Honvéd-Bp. Honvéd 10:8 de a Kajdi-Pataki találkozó még hátra van A gyöngyösiek óvást jelentettek be A hétfő reggeli ,,borítékolás” előtt az ökölvívó szurkolók nagy izgalommal várták, hogy létrejön-e a nagy érdeklődéssel várt Kajdi- Tóth találkozó? Nos, a találkozó nem jött létre, mert Kajdl enge­délyt kapott a MÖSZ-t­ől: amennyi­ben Salzburgban megsérül, későbbi időpontban vívhatja meg mérkőzé­sét. Az Európa-bajnok valóban sér­ü­llést szenvedett Salzburgban, nem é­rtjük viszont, hogy miért nem mérlegelték le. Vajon hozta-e sú­lyát? Ésppen ezért a Gyöngyösi Honvéd vezetői óvást emeltek a mérlegelés­­ elmulasztása miatt, amelyet a szö­vetség közvetlenül a viadal befeje­zése után elutasított és elrendelte, a Kajdl—Pataki találkozó két hé­ten belüli lebonyolítását. A gyön­­gyösiek nem fogadták el a döntést és megfellebbezték az ítéletet! A Sportcsarnokban egyébként telt ház előtt került sor a két hon­­ d-csapat találkozójára. Forró f­olytatta eddigi kiváló szereplését ,­s ismét válogatott formában ök­lözve, szerezte győzelmét. Kleno­­vics rohamai elől Szabó csak az első két menetben tudott mene­külni és máris 4:0 volt az ered­mény. Utána azonban a Csepelből átigazolt Maurovics és a fiatal Nyírt vereséget szenvedett. Igaz, , selküknek sem volt esélye a győ­zelemre mégis sok esetben bos­­­szantó volt a vezető bírók elfogult működése. Főleg Nyírt mérkőzé­sén. Tóthnak ezúttal nem sikerült bizonyítania formajavulását, mert ellenfele már az első percben fel­adta. Németh János még mindig nem talált magára, nála talán az a baj, hogy túlságosan akar és emiatt sokat idegeskedik. Himmer váratlan, kiütés«» veresége után gondoltak csak először a gyön­­evesi szurkolók arra, hogy ezt a mérkőzést e el is lehet veszíteni! Keresztesi azonban ismét nagysze­rűen szerepelt és döntő fölénnyel győzött, így alakult 10:t-ra az ered­mény. Következtek a nehéz­súlyúak, akiknek küzdelmében Bánhegyi teljesen egyenrangú el­lenfő volt, a pontozóbírák mégis a Surányit látták jobbnak. 10:8. Amennyiben a Gyöngyösi Honvéd fellebbezését elutasítják,­­ a Kajdi -Pataki találkozón alakul ki a végeredmény. Az európa-bajnok győzelme nem lehet vitás én Így a gyöngyösiek kénytelenek­­ lesznek egy ponttal megelégedni. Eredmények: (EMI a gyöngyösi ökölvívók) Légsúly: Forró p. gy. Ackermann ellen. Eleinte Ackermann próbál­kozott, Forró azonban pontosan ütött közbe, majd utána átvette az­­ irányítást és a fokozatosan lelas­­­­­uló fővárosi versenyzővel szemben­­ jelentős fölényt harcolt ki. 2:0. Harmatsúly: Klenovics p. gy.­­ Szabó Gy. ellen. Szabó az első két­­ menetben „eltáncolt” Klenovics­­ elől, a gyöngyösi fiú azonban a­­ harmadik menetben ellenállhatat­­­­lan volt. Szabót alkaros ütésért két­­­ízben is megintették. 4:0.­­ Pehelysúly: Maurovics p. v. Si­­­mon ellen. A gyöngyösi öklöző­­ rendre beleszaladt a technikásabb Simon ütéseibe, ráadásul a máso­dik menetben fejelésért meg is in­tették. A végén feljött Maurovics, de csak csökkenteni tudta hátrá­nyát. 4:2. Könnyűsúly: Nyírit Szántó döntő fölénye miatt leléptették. Nyíri ro­hamai elől Szántó ügyesen ellépe­­getett, a gyöngyösi fiút alkaros ütésért meg is intették, majd rá­számoltak. A második menetben mindinkább érezhetővé vált Szántó fölénye, újabb rászámolás, s utána leléptetés következett. 4:4. Kisváltósúly: A Kajdi—Pataki ta­lálkozó elmaradt. Váltósúly: Tóth elen Felvidéki az első menetben feladta. Tóth ra­gyogóan kezdett, fejre és gyomorra egyaránt pontosan ütött, s ellen­fele a második percben feladásra kényszerült. 6:4. Nagyváltósúly: Németh B. győz Sóbujtó ellen. Végig Németh­ ment előre, Sóbujtó Inkább csak véde­kezett, de ellentámadásokra is fu­totta erejéből. A harmadik menet dulakodással telt el. 8:4. Közép­sú­ly: Himmert Robovics az első menetben kiütötte. Himmer nagy erővel kezdett, néhányszor megsorozta ellenfelét, az első perc végén azonban beleszaladt egy gyo­morszájra mért ütésbe, padlóra zu­hant és kiszámolták. 8:6. Félnehézsúly: Keresztes döntő fö­lénye miatt Nyúlt a harmadik me­netben leléptették. Keresztes pilla­natnyi szünet nélkül űzte, hajtotta ellenfelét, akire a második, majd a harmadik menetben rászámoltak és leléptették. 10:6. Nehézsúly: Bánhegyi p. v. Burá­nyi ellen. Teljesen kiegyensúlyo­zott küzdelmet láthatott a közön­ség, sok volt a szabálytalanság és ebben Surányi járt elöl. 10:8. A mérkőzéseket Sermer és Vizy vezette. Pontozott: Kulcsár Ordry, Tánczos, Z. Vincze. R. Mai labdarúgó­­műsor Gy. Spartacus—Egri Dózsa. Barátságos, Gyöngyös, 15.30. Előtte 14 óraikor: Bp. 26. 52. 1TSK—Gy. 1TSK. Területi selejtező mérkőzés. Egri Honvéd—Egri Dózsa 11. Barátságos, Eger, 15 óra. Az E. Dózsa asztaliteniszezői 3 bajnokságot, 3 második és 1 harmadik helyet szereztek az országos vidéki ifjúsági­ bajnokságon .Szombathel­yen rendezték meg a Vidék 1961. évi ifjúsági és serdülő egyéni asztalitenisz-bajnokságát, mintegy 450 részvevővel. A bajnok­ság páratlan egri sikert hozott: 3 bajnokság, 3 második és 1 harma­dik hely fémjelzi a Dózsa verseny­zőinek szereplését. Ezenkívül még 3 számban jutottak a legjobb 8 közé az egri fiatalok, akik vala­mennyien továbbkerültek a Buda­pesten sorra kerülő országos baj­nokságra. Seregély Pál: Kalmárral az ol­dalán bajnokságot nyert az ifjú­sági párosban. Seregély kitünően ütött, jól kontrázott és pörgetett. A döntőben biztosan fektették két­­vállra az egyébként jó képességű debreceni Gara—Mocsári párost! Az egri fiú az ifjúsági egyesben is kimagasló teljesítményt nyújtott és a második helyet szerzte meg. A döntőben méltó ellenfele volt a külön klasszist képviselő Kalmár­nak. Seregélynek sok jó képességű versenyzőt kellett legyőznie a dön­tőig! Szennyes Katalin teljes mérték­ben igazolta azokat, akik sokat vártak tőle: az ifjúsági leány pá­rosban bajnokságot nyert. Elfo­gultság nélkül áláítható, hogy vé­gig a páros jobbik tagja volt, sok­oldalú, színes technikás játékos ki­tűnően érvényesült. A döntőben a szegedi Újvári—Bödécs párost győzték le. Az egri kislány a serdülő leány egyesben tovább folytatta jó sze­replését és az elmúlt évinél lé­nyegesen erősebb mezőnyben har­colta ki a bajnoki címet. De rajt­hoz állott a­z ifjúsági leány egyes­ben is, ahol az előkelő második helyen végzett. Legyőzte a szege­di újvárit, a pécsi Nyárit, s a dön­tőben a jóval pih­entebb miskolci Lukáccsal szemben maradt alul Nagy elismeréssel kell szólnunk a fiatal Paláncz Péter teljesítmé­nyéről, aki a serdülő fiú egyesben második helyet szerzett. A döntő­ben némi balszerencsével maradt alul a Pest megyei Marosfalvival szemben. Ugyanebben a csoport­ban Katona Ferenc — meglepetés­re — kitűnő támadójátékkal lett harmadik. Estefán Géza vitathatatlanul be­tört az ifjúsági élvonalba. Az ifjú­sági egyes rendkívül erős mező­nyében a legjobb nyolc közé ju­tásért vívott küzdelemben többek között legyőzte a miskolciak nagy reménységét, Egervárit. A debre­ceni Gara csak hatalmas küzde­lemben tudott ellene diadalmas­kodni. Ugyancsak döntőbe jutott az Es­tefán—Kazal páros, akiket a ked­vezőtlen sorsolás ütött el egy meg­érdemelt helyezéstől. A négy közé jutásért ugyanis a Seregély—Kal­már párossal került szembe ... Sárkány Márta az országos ser­dülő leány egyesben legjobb 16 közé küzdötte be magát. A Szép eredmények Ruttkay Vil­mos edző jó munkáját is dicsérik. A vidéki bajnokság alapján me­gyénk színeit az alábbiak képvi­selik az országos bajnokságon: Szennyes Katalin, Sárkány Már­ta, Seregély Pál, Estefán Géza, Paláncz Péter, Kaza­ László, Ka­tona Ferenc. (­ÜT) NÉPÚJSÁG Atlétika A gyöngyösi atléták vasárnap is­mét tornatermi versenyt rendez­tek — a viadalnak ezúttal az I. sz. általános iskola volt a színhelye. A fiúknál Takács helyből távol­ugrása és Tőzsér „eűiylökése" emelkedett ki, de igen figyelemre méltó a serdülő Nagy János, Ju­hász T. és Janotik sokoldalúsága. A lányoknál Kiss Zsuzsa és Csiba J. teljesítménye állt az élen, mel­lettük a serdülő Körtvély, Huszár, Jakab, valamint az úttörő 12 éves sóhajda szereplése volt biztató. JOBB EREDMÉNYEK Férfi számok: Helyből távol ifjúsági: 1. Takács 273, 2. Tőzsér 254, 3. Erdélyi 238. Serdülők: 1. Nagy János 258, 2. Dé­nes 230, 3. Janotik 223. Magasugrás ifjúsági: 1. Tőzsér 135, 2. Takács 155, 3. Erdélyi 140. Serdülő: 1. Ju­­hász 145, 2. Nagy János 140. Súly­­lökés 3 kg-os labdával, ifjúsági: 1. Tőzsér 15,00, 2. Takács 13,50, 3. Er­délyi 12,70. Serdülők: 1. Nagy Já­nos 11,80, 2. Juhász 10,00, 3. Jano­tik 9,40. Női számok: Helyből távol Ifjúsági: 1. Kiss Zs. 209, 3. Csiba J. 200. Serdülők: 1. Körtvélyi 194, 2. Huszár 180, 3. Csé­­pány 174. Úttörők: 1. Sohajda 186. Magasugrás ifjúsági: 1. Csiba 130, 2. Kiss Zs. 130. Serdülők: 1. Körtvély 125, 2. Szalay 125, 3. Huszár 120. Úttörők: 1. Sohajda ISO, súlylökés 2 kg-os labdával, ifjúsági: 1. Kiss Zs. 11,25. Serdülő: 1. Jakab 980, 2. Huszár 955, 3. Tóth B. 860. Úttörők: 1. Sohajda 620. Rósísaszentmárton csapata a megyei labdarúgó-bajnokság élén Nem emlékszünk, mikor volt ar­ra példa, hogy a megyei labda­rúgó-bajnokság első két fordulójá­ban nyolc mérkőzés is elmaradt volna. Mindössze hat csapatnak si­került mindkét mérkőzést lejátsza­nia, négyen vannak viszont, akik még egyáltalán nem léptek pályá­ra . Vasárnap Rózsaszentmárton fö­lényes győzelmet aratott az Egri Vasas ellen, s így jobb gólarányá­val megszerezte a vezetést, a má­sodik helyre a Recski Bányász el­len nyerő Egri Előre jött fel. A forduló egyetlen meglepetését az Egri Spartacus okozta, amely Bél­apátfalván szerezte meg a bajnoki pontokat. Jó teljesítménnyel ör­vendeztette meg híveit a Lőrinci Vasas is. Efit Spartacus— Bélapátfalva S:1 (0:0) Bélapátfalva, Vez.7 Medveczky. Eger: Boros — Bóta, Polonkai, Csepcsányi — Somodi, Z­ubai — Pé­csi, Árvái, Tardi, Telenkai, Mi­­hályszki. Edző: Nagy István. Bélapátfalva: Nagy — Kéri, Mol­nár, Durzó — Baranyi, Kelemen — Sass, Mikó, Csohány, Barta, Berecz. A szurkolók áldozatos munkával szépen letisztították a hótól a pá­lyát, így a mérkőzés csúszós, sáros talajon került sorra. A hazaiak többért, a vendégek veszélyesebben támadtak. Az 55. perctől lassan magára talált Bélapátfalva és fölé­nye több nagy helyzet kihagyása után a 66. percben góllá érett: Sass átemelte a labdát a kifutó Boroson és Mikó közelről a háló­ba lőtt. 0:1. Az egriek a 73. perc­ben egyenlítettek Árvai lövéséből. Itt. Ezután több szabálytalan évig csúszott a játékba, aminek egyik következménye volt Tardi és Be­­recz kiállítása. A mérkőzést el­döntő gól a 87. percben esett, ek­kor Telenkai volt eredményes. 2:1. A helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. Jók: Polonkai, Bóta, Somodi, a hazaiak közül sen­kit sem lehet kiemelni.(Horváth) Egri Előre— Recski Bányász 3:1 (1:1) Eger, 308 néző. V.: Megyeri. Előre: Kelemen - Ónodi, Hu­szár, Bodnár — Benteő, Szász — Stahl, Hevér, Mikó, Petrányi, Tóth. Edző: Szentmarjay Tibor. Kitünően előkészített, pályán, nagy iramban indult a játék. A 1T. percben Hevér ritkán látott szép góllal juttatta­ vezetéshez a hazaiakat, a vendégek azonban a 48. percben egy szöglet rúgás után kiegyenlítettek. Szünet után a hazai csapat nagy iramot diktált és az 55. percben Hevér ismét megszerezte a veze­tést ott. A vendégek nem adták fel, egy ízben középcsatáruk biztos helyzetben az elfekvő kapusba lőtte a labdát. A másik oldalon vi­szont Petrányi lövése a hálóba ju­tott, s ez el is döntötte a mérkő­zés sorsát. Egri támadásokkal ért véget a találkozó. Sportszerű küzdelemben meg­érdemelten győzött az egri együt­tes. Jók: Kelemen, Ónodi, Benkő, Tóth, Hevér, illetve Földi és a belsőhármas. Rózsamen­tmárton— Egri Vasas 4:0 (4:0) Rózsaszentmárton. Ven.: Körtvé­­lyes. Bányász: Vaku — Gömöri, Papp, Laczik — Halász, Dorner — Füzér, Zsák, Báli, Tóth­, Gubis.­­ Edző: Dorner Sándor. Vasas: Magyar — Vincze, Miskol­­czi I., Mélypataki — Molnár, Ju­hász — Erőss, Vinczepap, Papp, Imre, Szabó. Edző: Madaras S. A mély, csúszós talajon a vendé­gek rövid átadásokkal „operáltak”, ez azonban nem vezetett ered­ményre, mert a rózsalak — fel­ismerve a helyzetet — hosszú lab­dákkal küldték rohamra csatárai­kat, amelynek az első félidőben lőtt négy gól volt az eredménye! A 8. percben ugyanis Tóth, a 2­1. percben Báti, a 30. percben Tó­t és a 42. percben ismét Báti volt eredményes. Szünet után megvál­tozott a játék képe, a vendégek többet kezdeményeztek, a hazaiak támadásai azonban továbbra is ve­­szélyesebbek voltak. Az egriek tá­madósora egyetlen komoly gólhely­zetet sem tudott teremteni. A Bányász győzelme ilyen arány­ban is megérdemelt. Jók: Papp, Dorner, Bátl, Tóth, illetve Magyar, Vincze, Miskolczi, Molnár. (Juhász) Lőrinci—Füzesabony 4:0 (*:0) * A Gyöngyösoroszi—Szűcsi, Gyön­gyösi VSE-MÁV­­AC. Egri Dózsa II.-Apc, H. Kinizsi-Honvéd Korvin SE, Heves—Gyöngyösi Bányász mérkőzések a pálya használhatat­lansága miatt elmaradtak. A Népújság totó­tippjei 12. HÉT 1. Szeged—FTC x 2 2. Győr—MTK 1 3. Komló—Csepel 1 4. Tatabánya—Diósgyőr 1 5. Ózd—SBTC 1 X 6. Ny.­háza—Budafok 1 7. Borsodi B.—Sz.­fehérvár 1 8. Dunaújváros—Egyetértés X 1 9. Miskolc—Győri MÁV 1 10. Győri Dózsa—BVTK­­ I 11. ZTF.—Pécsi BTC X 1 12. Szolnoki MÁV—Sz. MTE x 2 13. Boglyasa­ Ja—B. Dózsa 2 X Pótmérkőzések: 14. Milan—Inter 1x 2 15. Roma—Bologna 2 x 16. Mantova—Fiorentina x 1 A totó nyereménye: 13 találat 1215 db) 2190 forint, 12 találat (2896 db) 108 forint, 11 találat (18 411 db) 17 forint, 10 találat (70 103 db) 6,70 forint. Húsvétra Női tavaszi kabát 880,— Ft-tói Férfiöltöny, mellénnyel 1310,— Ft-tól Lányka gyapjúgarnitúra 130,— Ft-tói Férfiing, puplinból 112,— Ft-tói Új mintájú nyakkendők 18.50 Ft-tól az egri a Állami Áruházban Dobó tér Nyitva, szombaton is, reggel 8-tól este 8 óráig. MIPÜMG A Magyar Szocialista Munkáspárt­­ Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: PAPP JANGS Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 2. Telefon: l1-57 12-72. Posta­fiók: II. Kiadja: • Heves megye) Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Kiadóhivatal : Eger, Bak­ay-Zallinszky utca ». Telefon: 24-44. Posta Hók: 22. L­at.: »062. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­­h­ető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger, Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József. $ 2 szobás, emelet ráépuatt lakáso­mat elcserélném több szobásra, megegyezéssel. Czipczer, Dobó lén gyógyszertár. Építőipari technikust felvételre keres, fizetés megegyezés szerint. Tarnavölgyi Ktaz, Tarnaméra. Kétszoba, konyhás lakás egyéb mellékhelyiségekkel 150 négyszög­­öles kerttel Eger, Lőcsei u. 1. sz., azonnali beköltözhetőséggel eladó. Érdeklődni: Eger, Lenin út 95. sz. alatt.­i Alig használt hálóbútorok, kony­haszekrények, ágybetétek, asztalok megvásárolhatók. Eger, Farkas, I. gz. kórházzal szemben. A tarnateleszi takarékszövetke­zet a megüresedett pénztárosi ál­lás betölt&ére felvesz közgazdasá­gi technikumi végzettséggel ren­delkező személyt. Erkölcsi bizo­nyítvány szükséges. Fizetés kol­lektív szerint. Jelentkezés a taka­rékszövetkezetnél. Általános lakatos elhelyezkedne tsz-nél, üzemnél, vagy állami gaz­daságnál, lakásbiztosítással. Sür­gős választ „2111” jeligén a gyön­gyösi hirdetőbe kérek. Gyár- és Gépszerelő Vállalat ke­res diósgyőri és tiszaszederkényi munkahelyeire lakatos, kovács, he­gesztő, csőszerelő szakmunkásokat és segédmunkásokat. Keresünk to­vábbá munkavédelmi vizsgával rendelkező munkavédelmi előadót. Jelentkezés március 18-tól 31-ig. Miskolc—Diósgyőr kertóeztelepi kg. gényszálló (Hámor étteremmel szemben), vagy Bp., VI., Paulay Ede u. 52 szám alatt. Keresünk segédmunkásokat április 6-án beinduló ásatási munkákhoz. Nyugdíjast is alkalmazunk. Építésvezetőség, Eger, Vármúzeum •n.>X)OcX>DOOOOCOOOOOOOOOOOOOaX10COCCOOOOOOCW>OOQO»X>OÓCXXXXXXX<)0000<XX)C030 GOG£PCC>CF A Borsod-Heves megyei Vas és Műszaki Nagykereske­­delmi Vállalat és a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat a közönség tájékoztatása céljából, ismeretterjesztő előadás-sorozatot tart 1964. március 18-án, 17.30 órakor. Előadás helyed TIT-helyiség, Eger, Knézich Károly utca 8. m Előadás címe: Háztartási ruhatisztítás gépesítése mosógép, centrifuga, elektromos vasaló, vasalógépek ismertetése Belépődíj nincs. Mindenkit szívesen lát a Borsod-Heves megyei Vas és Műszaki Nagykereskedelmi Vállalat, Miskolc. xxx^^xoecoecoooflooooeBeoooooooBfl^^ Figyelem! Figyelem! Az állattenyésztésben biztonságot nyújta­nak a több éves szerződés«s akciók. I Tjs­z-tagok, egy­éni terieLők a meglévő kocáikra 3 évre, a meglévő teheneikre 3 és fél évre köthetnek szerződést A kocák szaporulatait az Állatforgalmi Vállalat minden évben szerződéses áron át­veszi, a tehenek szaporulataira minden évben a termelő választása szerint, nevelési, vagy hizlalási szerződést köt A kocák és tehenek szaporulataira kamatmentes előlegel is takarmány-juttatást biztosít az Állatforgalmi Vállalat. Bővebb felvilágosítást a helyi felvásárlóink nyújtanak. SZOLNOK—HEVES MEGYEI ÁLLATFORGALMI VÁLLALAT 4c*ah3ica<*eeca<fr·xc*&<­ac*&&os<3<^^